WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez cytrynka84 28 mar 2011, 00:18
Bez recepty to u nas w PL nie do pomyslenia
Full wypas tam masz.
Na recepte wypisabna na P

Adamo,a tak z czystejciekawosci pod jaka mazwa bierzesz wenle?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 28 mar 2011, 03:03
jak mi np zabraknie efectinu to ide do apteki, place 38 euro i jak juz mam recepte to zanosze i mi oddaja kase, tylko rachunek i pudelko musze miec. tabletki typu cloranxen, xanax itd. to juz nie dadza bez recepty i w dodatku pesel trzeba dac im. tabletki antykoncepcyjne tez bez recepty. nie wiem o co chodzi, ze w kazdym kraju inaczej.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Adamo 28 mar 2011, 12:55
cytrynka84, Venlabax
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 28 mar 2011, 13:28
ja brałam pare dobrych lat temu EFFECTIN ER 75 i też mam najlepsze wspomnienia jesli chodzi o wenlafaksynę i jej odpowiedniki leków..no ale potem podrożał bardzo
a zapytam przy wizycie o EFEVELON dzięki za info :smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez cytrynka84 28 mar 2011, 14:52
klaudia, u nas tez xanaxu i innych benzo bez recepty nie sprzedadza.
A teraz sa jakies inne przepisy,ze na refundowanych trzeba pisac pesel,a na pelnoplatnych,Afobam,cloranxen i inne nie trzeba pisac peselu,ciagle cos zmieniaja,co kraj to obyczaj niestety:( Antykoncepcja tez na recke

W USA (chyba nie jestem do konca pewna czy w usa)
Dostajesz jakas karte pacjeta i masz rowno cene na wszystkie leki,tez groszowe kwoty w porownaniu z tym co u nas,no,ale nie ma co biadolic tak juz jest i nic na to nie poradzimy.
Adamo, dzieki za odp A sulpiryd Tobie pomaga,aktywizuje?Czy moze na leki go bierzesz? Jesli moge spytac . Jakies sk.ub.po nim odczuwasz?
Pozdrawiam
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Guzik 28 mar 2011, 16:08
cytrynka84, nie wiem czy to Ciebie zainteresuje ale jeszcze nie przytyłam na tym sulpirydzie. Biorę tydzień.

przez cytrynka84 28 mar 2011, 17:51
Guzik, pewnie,ze interesuje , dzieki za info,Obys nie przytyla,tego Ci zycze z calego serca.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez tracershy 29 mar 2011, 15:08
bea

Efectin w tym roku wypadł z listy leków refundowanych, przez dużą ilość tańszych zamienników. W najtańszej aptece w mieście płacę za 150mg 131 zł a dawka 75mg 76 zł. Jakaś tam zniżka jest na P, bo jednak płacę za 150mg 20 zł mniej niż cena normalna (153zł), ale dla mnie to dobry lek, tylko na wiosnę chyba za mocny.

-- 29 mar 2011, 15:20 --

W czerwcu po egzaminach zejdę na dawkę 75mg. Zobaczę jak się będę czuł przez lato. Ostatnio brałem kilka dni tą dawkę, ale rano budziłem się jakbym był pijany i jakiś zakręcony łaziłem całe dnie. Być może w maju przejdę na alventę 150mg, alventa jest dużo słabsza, ale też taka nijaka. Kto wie może na tą porę roku okaże się w sam raz. Jak narazie czuję się nadludzko. Czasem to jest fajne, bo energią mogę podzielić się z kilkoma osobami, ale czasem przytłacza, bo jest jej za dużo. Ale u mnie z pewnością znaczenie też ma, że choruję na mózgowe porażenie dziecęce i efectin jako jedyny lek tak spektakularnie wzmacnia mi psychikę, jak i kondycję fizyczną. Tego nie dawały mi jego zamienniki.

przez Miss Worldwide 29 mar 2011, 15:48
ja nie wiem jak to jest, ze wszystkich pobudza efectin a mnie nie. zadzialal na nerwice lekowa ale zadnych innych zmian. a moze ta dawka 75 jest poprostu slaba i ci co pisza, ze ich pobudza to wszyscy biora przynajmniej 150?

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Guzik 29 mar 2011, 17:13
biorę 150 ale nie powiedziałabym że to mnie jakoś pobudza, dawka 75mg nie działała na lęki i inne dziwota

przez Miss Worldwide 29 mar 2011, 17:26
eh to chyba zalezy od organizmu, u jednego tak u drugiego inaczej. u mnie 75 pomoglna nerwice a nie pobudzil. za to wczesniej bralam seroxat i niezle mnie z botow wyrywalo, az sie ciagle cala trzeslam jak paralityk. ale tez seroxat zadzialal bardziej agresywnie, po 2 miesiacach jzu zapomnialam o nerwicy. rzucilam sama bez problemu tyle ze nerwica wrocila po roku. wiec chyba lepszy taki lek ktory delikatniej dziala i dluzej go brac.

Pristiq 100mg

przez tracershy 29 mar 2011, 17:55
Dawka 75 jest raczej stosowana na początku i na końcu leczenia, przynajmniej u mnie. Myślę, że leczniczą moc wenlafaksyny można odczuć dopiero przy dawce 150 i to po dłuższym stosowaniu. Ja ją biorę już od 2 lat i gdy próbuję zejść na 75 za każdym razem czuję się wyzuty z energii. Ale to faktycznie zależy od organizmu. Wyższa dawka powoduje jednak takie zblokowanie, ja np. przy dawce 150 nie jestem zdolny do głębokich refleksji i odczuwania emocji. Efectin tak jakby zamyka dopływ wrażeń z otoczenia. Idziesz przed siebie jak huragan i zanim zdążysz o czymś wnikliwie pomyśleć już to zrobisz. Cały czas wyznaczam sobie nowe cele, jest więcej konkretnego myślenia i cały czas coraz więcej działania. Czasem bym nawet chciał poczuć się źle, pomarudzić, ale leki nie pozwalają nawet na chwilę słabości. Ale tak działa na mnie tylko efectin, zamienniki powodowały już inne reakcje. Poza tym na mnie dawka 150 działa też tak, że mam wrażenie, że nie potrzebuję zbyt bliskich relacji z ludzmi, wszystkie kontakty są bardzo powierzchowne.

przez Guzik 29 mar 2011, 18:09
Ja biorę zamienniki i czasem się rozpadam. Ale to lepiej niż rozpad absolutny. Nie zauważyłam u siebie braku refleksji, wręcz przeciwnie, wenlafaksyna zwróciła mi mą dawną przestrzeń dla myśli.

przez tet 29 mar 2011, 18:19
być może na tym polega uzdrowicielska moc tego leku: odcięcie od wrażeń. skupiam się na tym co mam zrobić i nie rozkładam wszystkiego na czynniki pierwsze. na co dzień trudno to wyłapać, jednak gdy zostaję sama z sobą i wypadałoby pomyśleć... nie mogę się dokopać do własnych przeżyć. sparaliżowało mnie emocjonalnie, dystans jaki dzieli mnie z wewnętrznym "ja" jest ogromny. chciałabym już móc zrezygnować z farmakoterapii. tylko kiedy TEN właściwy moment ?
tet

Sortuj wg