WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez *Wiola* 25 mar 2011, 23:51
Adamo,

Mam zacząć od 37,5 , potem zwiększać. U mnie główny problem to lęki , ale te w miarę łagodzi anafranil. Chociaż Trochę uspokojenia by się tez przydało. Poza tym trochę aktywizacji też. Wiem że trudno takie sprzeczne działanie uzyskać>
Moderator

przez Adamo 25 mar 2011, 23:56
U mnie wenla mogłaby jeszcze psa wyprowadzać i byłoby super :mrgreen:. Szukajmy swojego zestawu, może sulpiryd dodaj lub flupentiksol.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez *Wiola* 26 mar 2011, 01:27
No najpierw spróbuję z tym:) A potem jak się nie uda to zobaczymy. Tylko najpierw muszę się odważyć i zażyć:P
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coma 26 mar 2011, 13:58
TheGrengolada napisał(a):coma, nie da się zmienić leku na coś innego? Może właśnie wenlafaksyna jest dla Ciebie zbyt pobudzająca?

Ja nie wiem, lekarz uparł się na wenlę i tyle. Mam przy tym straszną huśtawę, jeszcze większą niż przed rozpoczęciem leczenia. Już nie wyrabiam.

Wiola, smacznego! :mrgreen:
coma

przez bea 26 mar 2011, 21:38
Witam.
Jestem tutaj nowa i chętnie się was poradze.
Odstawiam właśnie efectin już 5 tydzień i jest strasznie.
Jeżeli ktoś z was już odstawiał to napiszcie proszę ile to trwało i jak to przetrwaliście ??

Pozdrawiam
bea

przez *Wiola* 26 mar 2011, 21:39
coma,
Dziękuję:) Na razie jeszcze się przymierzam, ale może już niedługo skonsumuję:)
Moderator

przez kruszonka 27 mar 2011, 12:32
Więc tak jestem po wczorajszej wizycie. Jako, że świetnie się czuje lekarz zmniejszył dawkę Venlectine do 37,5mg jedna tabletka dziennie. Dodatkowo powiedziałam mu o moich objawach odstawienia i stwierdził, że wmówiłam sobie, że bez tabletek sobie nie poradzę i dlatego tak reaguje. Być może to i prawda. Zalecił psychoterapie indywidualną. Zobaczymy może to coś da. Chociaż nie mam pojęcia jak to w ogóle wygląda i w jaki sposób może mi to pomóc?

przez cytrynka84 27 mar 2011, 13:27
wiola173, ile zaplacilas,jesli moge spytac za ten efevelon 37,5mg?
Sa tansze odpowiedniki moge napisac jakie tylko morze w tenacie ceny lekow,albo mozesz sprawdzic na stronie apteki Dbam o Zdrowie
Pozdrawiam :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Adamo 27 mar 2011, 13:29
Venlabax MR jest najtańszy 75 mg kosztuje ok. 9 zł.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Michuj 27 mar 2011, 13:48
To ładnie potaniało. Jak ja się kurowałem wenlą to najtańsza była Alventa - 28 zł za 75 mg.
Michuj

przez coma 27 mar 2011, 13:55
tylko trzeba delikatnie obchodzic sie z kapsułkami bo mają tendencje do rozpier.alania się :lol:
coma

przez cytrynka84 27 mar 2011, 14:12
wiola173, Axyven 37,5 za 28 szt w tej w DOZ koszt niecale 9 zl zamawiasz przez internet i odbierasz w najblizszej ich aptece tylko chyba musisz miec wypisany Axyven na recepcie bo inaczej Tobie nie wydadza po tej cenie albo wcale

Nie wiem czy w "normalnej" aptece jest Axyven w takiej dawce. Axyven to tabletki ,ale tez o przedluzonym uwalnianiu
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez tracershy 27 mar 2011, 14:47
Cześć.
Jestem leczony wenlafaksyną już od ponad 2 lat, w tym miesiącu mijają równe 2 lata jak łykam dawkę 150mg i mam już wielką ochotę by wyjść z leków. W styczniu i w lutym brałem zamiennie Velaxin i Alventę, ale kiepsko się po nich czułem, prawdopodobnie przyzwyczaiłem się do Effectinu, który okazał się najskuteczniejszy spośród wszystkich leków z wenlafaksyną. Niestety powrót do Efectinu nie był przyjemny. Ma dużo bardziej aktywizujące działanie niż zamienniki, ale ta jego moc zaczyna mi przeszkadzać właśnie teraz wiosną. W słoneczne dni gdy jest wysokie ciśnienie odstawiam kawę, rzuciłem fajki, a i tak jestem nakręcony całe dnie. Od jakiegoś czasu bije się z myślami czy to jest ten moment, żeby zmniejszyć dawkę. Człowiek jest totalnie odgrodzony od swoich emocji, jakby było we mnie mniej człowieczeństwa.

przez cytrynka84 27 mar 2011, 14:51
[b][color=#112f55]Michuj, venlabax MR jest taki tani,bo niedawno wprowadzili wenle i moze potem podrozec ,oby nie.

Moze to glupie,ale boje sie tego venlabaxu mr,ze bedzie jakos inaczej dzialal,przez te "wypelniacze" skoro taki tani,i moze (nie musi)powodowac dodatkowe skutki uboczne,tak mi mowil jeden z dr

Wogole jak biore zamienniki to mam zaburzenia zoladkowo jelitowe,ale musze brac generyki,bo krucho z kasa
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg