WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez milka89 14 mar 2011, 16:40
Witajcie,
odstawiam Efectin od miesiąca. Zażywałam go 2 lata w dawce 75mg. Wydawało mi się, że to nie dużo i nic mi nie będzie przy odkładaniu. Niestety najpierw jak zaczęłam przez dwa dni brać 37,5 miałam wymioty zawroty głowy senność nie mogłam się ruszyć, pociłam się i płakałam. Lekarka kazała mi na zmiane, jednego dnia 75 drugiego 37,5, bylo srednio, bo pojawily się lęki o swoje życie, szumy w uszach, derealizacja (straaaaszna :cry: ) i ucisk w głowie. Dziś jest 5 dzień jak zażywam tylko 37,5 i mam tak nasilony ucisk w głowie, szumy w uszach, że już nie wiem, co robić...lekaka mówi, że to somatyzacja, ale ja się boję, że to coś poważnego. Derealizacja jakby troszkę się zmniejszyła, ale ten ucisk w głowie jest straszny. Powiedzcie, też tak mieliście?
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez cytrynka84 15 mar 2011, 13:43
Dwa lata to dlugo,moze odsypuj po pare kuleczek przez kilka dni potem znowu pare kulek przezk kilka dni,tak niektorzy robia i nie maja skutkow ubocznych przy odstawieniu
ja odsawilam z dnia na dzien po ok 2 latach brania(rok 150 i ok rok 225-lekarz tak kazal nic mi nie bylo,ale odrazu przechodzilam na inny lek,moze dlatego,nie wiem)
milka89, bierzesz Efectin,czy zamienniki?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Adamo 15 mar 2011, 14:56
Zwiększyłem na 150 mg dzisiaj, za tydzień wskakuję na 225 mg albo dalej 150 mg, zobaczymy co lekarz powie. Głowa mnie boli :\
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Venus 15 mar 2011, 21:11
Kochani mam pytanko...
Czy ktoś z Was wchodząc na wenlafaksynę lub odstawiając miał uczcie nudności pry schylaniu?
Ja welke odstawiłam 3 tygodnie temu, po 2 miechach przyjmowania i próbuję dojść czy jeszcze
mam efekty odstawienne czy to cosik inszego :?
Bla bla bla...

przez Adamo 15 mar 2011, 21:23
Wszyscy odstawiają, bo nie działa czy działa tak dobrze, że myślicie że wam niepotrzebna wenla? ;)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Venus 15 mar 2011, 21:25
Adamo napisał(a):Wszyscy odstawiają, bo nie działa czy działa tak dobrze, że myślicie że wam niepotrzebna wenla? ;)

Na mnie działała tragicznie :(
Bla bla bla...

przez TheGrengolada 15 mar 2011, 23:20
Na mnie działa - jeśli chodzi o depresję jest cacy... gorzej, że mam znów objawy nerwicowe.

przez Miniaa 15 mar 2011, 23:43
Na mnie działała b. dobrze, aż stwierdziłam po cholerę leki i odstawiłam z dnia na dzień z dawki 150 mg po jakich 3-4mc brania. Obyło się bez żadnych skutków ubocznych. Oczywiście zaczęłam się czuć dużo gorzej po odstawieniu, nic nie powiedziałam lekarce, więc ona stwierdziła że effectin już na mnie nie działa i od tygodnia rozpoczynam przygodę z Mozarinem. Moja rada: nie odstawiajcie sami leków, bo wpada się w jeszcze głębszy dół niż na początku....
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez milka89 16 mar 2011, 00:37
cytrynka84 biorę zamienniki, najpierw brałam velaxin, pozniej velafax, venlectine a teraz coś na ph....( nie pamiętam). I boję się, ze te objawy to nie od leków, tylko od tętniaka....bo dziś sobie "wymacałam", że w lewej skroni mam coś twardego, a w prawej nie ;(
i do tego ta derealizacja ;( juz mam dosc, nie dam rady odstawić tego leku, nie wytrzymam z tymi szumami w uszach i uciskiem w głowie, boje sie :why:
Venus mi było wiecznie niedobrze po tym leku, całe 2 lata. Mdłości przy schylaniu, leżeniu, siedzeniu i do tego zawroty głowy i tak jakby przeskakiwanie obrazów, taki hmm impuls elektryczny...całe 2 lata co jakiś czas miałam takie objawy. Także nic się nie martw, myślę że to normalne. Zależy od organizmu :)

Adamo odstawiam, bo mi pomógł, a teraz przy odstawianiu mam wrażenie jakby było gorzej niż przed braniem leku:(

przez cytrynka84 16 mar 2011, 13:39
milka89, dzieki za odpowiedz,pewnie to nie tetniak,postaraj sie nie martwic,,dla spokoju idz do lekarza wiemjakie to trudne sie nie przejmowac,moja mama tez choruje na dosc powazna niewyleczalna chorobe,ktora moze przerodzic sie w raka,tez ciagle sie boje,wiem co czujesz

ly
Czulas roznice w dzialaniu miedzy poszczegolnymi zazamiennikami jakies skutki uboczne,typu zaparcia?lub inne? (sorry za nie dyskretne pytanie)ja biore alvente,bralamvelafax i wenlectine wszysko 225 i mam wlasnie takie zaburzenia ukladu pokarmowego,bralam kiedys efectin tez 225 i nie mialam takich obj.ub.,ale taka dawka efe.kosztuje 200zl szok :( ,nie stac mnie,bo biore jeszcze inne leki
Pozdrawiam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez milka89 16 mar 2011, 17:08
cytrynka84 nie brałam nigdy efectinu bo jest dla mnie za drogi. Bardzo długo zażywałam Velaxin ER, ale raz w aptece nie było tylko dostałam Venlectine i miałam straszne zaparcia (9 dni bez wypróżnienia!). Później znów nie było w aptece tego i dostałam coś na Ph... nie mogę zapamiętać, no i po tym mnie ciągle żołądek bolał i mi niedobrze było, ale to tylko przez tydzien, dwa pozniej wszystko wracało do normy....ktoś gdzieś tu pisał na forum, że to zależy od tej otoczki leku...że te zamienniki mają mniej delikatną dla żołądka. Ale staraj się o tym nie mysleć, bo ja miałam tak, że jak sobie wmówiłam, że to zamiennik i cos mi moze byc, to faktycznie mi bylo....ialam mdlosci i raz taki bol zoladka,ze chlopak mnie odwiozl na SOR, a tam mnie zbadali i powiedzieli, ze to nerwy....

a powiedz mi, myslisz ze to normalne, ze w obu skroniach jest troszke inna budowa? bo jak to powiedzialam mojemu chlopakowi ,ze tak wyczuwam, to zaczal sie smiac i powiedzial, ze juz wymyslam co raz bardziej bezsensowne rzeczy...ale ja sie tak boje...:( czy macie w skroniach wyczuwalne pod palcami identyczne ulozenie, czy sie rozni? bo ja mam w lewej tj. dluzszy odcinek twardszy niz w prawej i bardziej wyczuwalny i wlasnie boje sie, ze to ten tetniak :(

przez TheGrengolada 16 mar 2011, 19:52
Ok, wiem, że nikt tu nie jest lekarzem, ale po prostu chciałabym wiedzieć, co byście zrobili na moim miejscu... Dziś mija 11. dzień odkąd zaczęłam brać zwiększoną dawkę, bo skarżyłam się na lęki. Lęków obecnie nie mam, ale wróciła derealizacja i generalnie słabe łączenie się ze światem, dziś miała nawet atak paniki... Myślę, że warto poczekać, aż organizm zaakceptuje tę dawkę, ale z drugiej strony może jestem głucha na jego wołanie, że to trochę za dużo? Co myślicie?

przez Adamo 16 mar 2011, 22:17
Ja też zwiększyłem z 75 mg na 150 mg i czuję się fatalnie. Trzeba brać dalej i czekać.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez TheGrengolada 16 mar 2011, 23:06
Adamo, podobną rzecz mi powiedział lekarz. Ewentulanie mogę zminiejszyć, jeśli nie będę wytrzymywać, ale boję się, że wtedy już weźmie w łeb mój cały dobry nastrój. No dobra, czekam więc, mam nadzieję, że obędzie się bez większych akcji. Jeszcze trochę jak będą dwa tygodnie i zacznie mijać może...

Sortuj wg