WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

Venlectine

przez Anna R. 11 lut 2011, 11:58
Wiem, ze trudno jest zapanować nad apetytem, ale można jeść produkty, od których się nie tyje. Polecam dietę dr Dukana. Je się do woli i chudnie.

Sama biorę teraz olanzapinę z mianseryną, czyli teoretycznie zabójstwo dla figury. Owszem mam apetyt, przede wszystkim na węglowodany i niestety zawsze wieczorem. Przez dwa tygodnie nie uważałam i efektem było 3 kg do przodu. Musiałam wrócić do diety i ćwiczeń i są rezultaty, bo waga wskazuje mniej. Nie można pozwolić aby choroba i leki rządziły naszym życiem. Trzeba zachować kontrole nad jedzeniem, bo dodatkowe kilogramy pogarszają i tak nie najlepsze samopoczucie. To naprawdę jest wykonalne nawet przy słabej woli.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Venlectine

przez zaqzax 12 lut 2011, 02:20
polecam następce tego leku czyli Cymbalte (Duloksetyna), polepszona wersja tego leku.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Alventa

przez coma 12 lut 2011, 02:39
LitrMaślanki napisał(a): Fajnie że to skuteczny lek ,wytrzymam kilka tygodni :mrgreen:

Litr Maślanki, Długo nie wierzyłam, że wenlafaksyna jest skuteczna i że w ogóle na mnie podziała. Trochę długo czekałam na efekt, ale warto było :mrgreen: :105:
coma

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Efectin (---->Velafax)

przez Lu_80 15 lut 2011, 22:55
Witajcie!

Biorę czwarty dzień 75mg rano.
Na razie masakra: ucisk / ból głowy, zawroty głowy, czuję się jak po spożyciu ;)
Wieczorem padam ze zmęczenia i zasypiam na siedząco.

Nie wiem, czy przetrzymam to wdrożenie..... :/

Ile może trwać ten wdrożeniowy koszmar?
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Efectin (---->Velafax)

przez Guzik 16 lut 2011, 00:00
Kiedy zaczynałam brać 37.5mg przez kilka dni byłam nie do życia może w porywach do tygodnia. Nie pamiętam. Później jak brałam 75mg to chyba dość szybko minęły mi te nieprzyjemności, te najbardziej uciążliwe. Ale każdy organizm reaguje inaczej i może inaczej się dostosowywać.

Czy jest jakaś wielka różnica między dawką 150mg a 225mg? Czy mogę tak z dnia na dzień zmienić na taką dawkę? (Pytam bo nie uzgadniałam tego z lekarzem, czuje się coraz gorzej i myślałam o zwiększeniu dawki, do wizyty daleeeeeko)

Efectin (---->Velafax)

przez coma 16 lut 2011, 00:13
Guzik, można z dnia na dzień,z tym że ja zmieniałam sama dawki i dostałam okrutnych huśtawek nastroju, bierzesz stabilizator?
Lu_80, u mnie były to niecałe dwa tygodnie.
coma

Efectin (---->Velafax)

przez Guzik 16 lut 2011, 00:55
Stabilizator? Biorę tylko jeden lek. Czym miałby być taki stabilizator? Nie chcę sobie tak skakać, ale od dłuższego czasu jest gorzej i gorzej a wizytę mam dopiero 21marca! A mogła bym brać dwa tygodnie taką dawkę bo tyle mam leków.

Efectin (---->Velafax)

przez Lu_80 16 lut 2011, 08:20
Coma - a jakie były skutki uboczne na początku?
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Efectin (---->Velafax)

przez piscis 17 lut 2011, 00:41
ja miałam niezłą karuzelę w głowie, jak wstawałam w nocy do łazienki, bo brałam 75mg na noc to chodziłam po ścianach. Zawroty minęły gdzieś po tygodniu. Ale za to pojawiło się coś gorszego, rozszerzone źrenice, bardzo słabo widziałam i strasznie szybko męczyły mi się oczy. Siedzenie przy kompie, albo z książką to był istny koszmar. Męczyłam się tak ok dwóch tygodni. Teraz mam zmienione leki i większe dawki...tydzień i po zawrotach, no chyba że przeginam za mocno, to tak...
KL - jesteś Promykiem w moim szarym świecie

Efectin (---->Velafax)

przez Guzik 17 lut 2011, 01:20
Rozszerzone źrenice to i ja miałam okropnie. Zawroty i inne dziwy też ale minęło wszystko bo jakimś tam czasie.

Alventa

przez LitrMaślanki 17 lut 2011, 15:48
Afobam biorę 0,5mg .
I tu zaczynają się schody jak biorę 3-4 tabletki to nie ma skutku . Jak biorę 5-6 tabletek to zaczynam czuć się jak pijany (co prawda lęki mijają ,ale jest spory dyskomfort motoryczny ) chyba zgłoszę to lekarzowi jako problem .
LitrMaślanki

Alventa

przez agusiaww 20 lut 2011, 16:28
LitrMaślanki, ja jestem w trakcie juz brania tylko dawaki podtrzymujacej jakies 37.5 mg i jest ok. Depresja mi minela, owszem czasem mam smutki ale jest ok. Libido mi wrocilo calkiem, uczucia tez calkiem, juz nie ma poczucia zobojetnienia. Dla mnie to byl strzal w 10 z tym lekiem.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Alventa

przez Miniaa 21 lut 2011, 02:13
To jest nieprawdopodobne, ale ten lek uratował mnie. Gdyby nie on leżalabym w łożku, niemylabym się, po prostu byłby dramat. Lek na mnie bardzo szybko pozdiałał bardzo szybko. Uważam, że powinien byc lekiem pierwszego rzutu, choć jedyna wadą jest oczywiście cena.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Alventa

przez LitrMaślanki 21 lut 2011, 09:21
agusiaww, Miniaa, super nowiny dla mnie ,ja cały czas czekam na efekty .
Biorę dopiero (niecałe )dwa tygodnie .
Miniaa, Ile czekałaś na efekt działania Alventy ? A z ta cena to nie kumam płace około 35 zł za opakowanie ,to nie jest koszmarnie dużo .

Za to ,cały czas narzekam na afobam , bo w dawkach do 3 mg wcale na mnie nie działa a od 3,5 do 5 mg zle wpływa na motorykę i powoduje stan podobny do upojenia alkoholowego . Nie podoba mi sie ten lek .
LitrMaślanki

Sortuj wg