WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Alventa

przez mmmm 04 sty 2011, 23:42
bieszczadniczko tak czytałam, przeczytałam cały wątek. wiem, że to są objawy w granicach normy , nie są zresztą mocno uciążliwe. na sen nic nie mam i póki co niech tak zostanie.
wiem, że leki mogą dawać o wiele gorsze efekty uboczne więc nie narzekam.
mam nadzieję WIELKĄ, że nie spowodują tycia. Dziś doszły rozszerzone źrenice i ból głowy. mam takie wrażenie, że jedna źrenica jest większa i w tej części głowy właśnie odczuwam ból. Ale to najprawdopodobniej tylko moje wrażenie i obie są równie powiększone. Ogólne samopoczucie chyba na plus.
pozdrawiam :)

przez Wujek_Dobra_Rada 04 sty 2011, 23:51
agusiaww, Miałaś okresy gdzie brałaś po 150 mg?
Wujek_Dobra_Rada

przez agusiaww 05 sty 2011, 12:48
Wujek_Dobra_Rada, nie, nie bylo mi to potrzebne. Caly czas b dobrze na mnie dzialolo 75, moja lekarka mowi ze mam nadwrazliwosc na antydepresanty i wieksze dawki mi nie sa potrzebne.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Velaxin (Venlafaxinum)

przez sebastian86 07 sty 2011, 11:14
odkad biore mocniejsza dawke to mam fatalne poranki. chyba znow wenlafaksyna nie zadziala na mnie.
We Are The Champions 2016(L)

przez TheGrengolada 07 sty 2011, 15:28
U mnie nieciekawie - po tygodniu i prawie dwóch dniach brania bilans wygląda następująco: ochota, żeby umrzeć/pookaleczać się, derealizacja, czasami brak możliwości skupienia uwagi, bóle i zwaroty głowy. Ale za to zaczyna pojawiać się jakaś motywacja. A, no i poranki też są niefajnie, bo albo jestem strasznie wkurzona i miotami przekleństwa pod nosem, albo się wszystkiego boję.

przez tet 07 sty 2011, 16:13
tydzień to mało, ja kończę trzeci a zadowalających efektów brak. owszem - lęki nieco mniejsze, natomiast odczucie ohydy świata narasta.
tet

przez coma 07 sty 2011, 16:15
U mnie negatywne skutki trwały prawie trzy miesiące ;) Miłej zabawy ;)
coma

przez bieszczadniczka 08 sty 2011, 11:40
mmmm, dopóki nie zaczęłam brać Mirzatenu, to na Alvencie straciłam ok. 4 kg przez nieco ponad tydzień (apetyt właściwie zerowy). Dopiero Mirzaten wywołał u mnie większy apetyt i waga wróciła do normy. Chyba więc nie masz się czego obawiać :) choć, jeśli u Ciebie też apetyt tak będzie "kulał", to radzę zmusić się do jedzenia, bo energię jednak z czegoś trzeba czerpać. Ja na początku czułam się bardzo słaba i jak po kilku dniach prawie-niejedzenia zaczęłam jednak jeść cokolwiek, to było mi dużo lepiej.
"Wszystko mnie boli, gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie"...
Sted.

przez bukszpryt 08 sty 2011, 13:19
Witam wszystkich! Jestem kolejną osobą która zaczyna swoją przygodę z Alwentą :( Jak na razie przeraża mnie to wszystko. Dziś mój 4 dzień i nie miałam ochoty zażywać bo skutki uboczne są wredne. Podziwiam Was za determinacje...

przez abby 08 sty 2011, 17:13
witam wszystkich!
Dostałam od lekarza wenlafaksynę, ale dziwi mnie dawkowanie, bo mam brać rano i wieczorem po jednej kapsułce 37,5 mg, a wszędzie w necie jak wół napisane, że te kapsułki o powolnym uwalnianiu bierze się raz na dobę...
czy ktoś może coś poradzić?
z góry dzięki

przez aree1987 08 sty 2011, 17:39
abby napisał(a):witam wszystkich!
Dostałam od lekarza wenlafaksynę, ale dziwi mnie dawkowanie, bo mam brać rano i wieczorem po jednej kapsułce 37,5 mg, a wszędzie w necie jak wół napisane, że te kapsułki o powolnym uwalnianiu bierze się raz na dobę...
czy ktoś może coś poradzić?
z góry dzięki

ja tez mialem brac 75mg 2 razy dziennie ale bralem tylko rano 150mg i bylo ok. ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Wujek_Dobra_Rada 08 sty 2011, 17:52
Dawka 37,5 brana 2 razy dziennie powoduje, że to będzie minimalnie słabiej działać niż dawka 75 brana raz dziennie. Widocznie lekarz stwierdził, że dawka jednorazowa 75 jest trochę za silna. (bystry jestem co? ;P )
Wujek_Dobra_Rada

przez abby 08 sty 2011, 18:35
czyli mam się nie przejmować zaleceniami z ulotki, że te kapsułki należy przyjmować tylko raz na dobę?

przez Wujek_Dobra_Rada 08 sty 2011, 18:47
Najwyżej umrzesz w długich i nie wyobrażalnych męczarniach :mrgreen:
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg