WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Velaxin (Venlafaxinum)

przez coma 29 gru 2010, 01:26
Czy to możliwe, że moje przedziwne zaniki pamięci/dziury są spowodowane wenlafaksyną? Ktoś mi wyjaśni tą zagadkę? :bezradny:
coma

przez TheGrengolada 29 gru 2010, 19:36
Pierwszy raz to dziś wzięłam i odczuwam w tym momencie pewne rozkojarzenie. Nie wiem, na ile można winę za to można zwalić na ten lek a na ile na inne dziwne tricki mojego umysłu.

przez sebastian86 30 gru 2010, 15:17
ja wczoraj w nocy wzialem dawke 75 mg i rano czulem sie dzis bardzo kiepsko. roztrzesiony troche i gorszy nastroj. na szczescie potem bylo znosnie. czy waszym zdaniem wenlafaksyna to dobre rozwiazanie jesli chodzi drzenie rak lub nog?
We Are The Champions 2016(L)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Guzik 31 gru 2010, 01:51
Ja na wenlafaksynie nie mam już wiecznego drżenia rąk, i drżenie wszystkich wnętrzności też jakoś mija.

przez TheGrengolada 31 gru 2010, 13:44
Dziwnie się dziś czuję - zdrętwiałe palce, jakby mała derealizacja i dekoncentracja... w ogóle spać mi się nieziemsko chce :/

Re: Alventa

przez mmmm 01 sty 2011, 22:43
czy ktoś z was miał przepisaną dawkę 3 x 75mg, czyli 225?

takie otrzymałam zalecenia, ale gdzie nie czytam widzę, że maks jest 150.
--
przepraszam, ktoś faktycznie pisał, że bierze 300.

przez Wujek_Dobra_Rada 01 sty 2011, 22:51
W polsce max to 375. Za granica stosuje się i 750...
Wujek_Dobra_Rada

przez mmmm 01 sty 2011, 23:18
no to dobrze, dzięki. trochę mnie to wystraszyło przy 44 kilo, ale ktoś już poruszał sprawę, że nie dobiera się do wagi.
750... trochę mają przebicie.

przez Wujek_Dobra_Rada 01 sty 2011, 23:20
ja przy wadze ok. 100 kg czułem pełne działanie leku przy dawce 75. Więc waga nie ma znaczenia ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez mmmm 01 sty 2011, 23:35
najważniejsze, żeby działało. choćbym miała łykać całą paletkę;)
miałam nadzieję, że się trochę po alvencie chudnie ale widzę, że każdy ma inne doświadczenia, jednym waga spada innym rośnie. nic nie zostaje jak się przekonać samemu.
nowy lek nowe wrażenia...
dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

[Dodane po edycji:]

(post pod postem nie widzę funkcji edytuj)

jedna rzecz mnie bardzo martwi... im więcej czytam o tym leku to mam silne wrażenie, ze wszyscy piszą o nim zdecydowanie źle - w dodatku podkreślają jak ciężko go odstawić...

[Dodane po edycji:]

druga noc bez snu, biorę od 1 stycznia dwa dni 75, dwa 150. docelowo po tygodniu 225 ale nie jestem do tego pomysłu przekonana.
w gębie sucho, spać się chce a oczy jak pięć złotych i nie da rady.
Wujku_Dobra_Rada - powiedz proszę, czy żałujesz, że brałeś ten lek? ze względu na opisane przez Ciebie problemy z odstawieniem.

przez coma 02 sty 2011, 01:16
Chyba ze 3 miechy biorę wenlafaksynę i dochodzę do wniosku, że to chyba lek nie dla mnie :roll: Napędza mnie, ale chyba nie w tym kierunku co trzeba. To jest pęd ku śmierci... Po raz kolejny jestem na granicy obłędu...
coma

przez Guzik 03 sty 2011, 13:08
Jestem dziwnie zaskoczona bo brałam Symfaxin Er 75mg który kosztował ponad 30 zł ze zniżką na P a lekarka rodzinna mi wypisała receptę na Symfaxin i nie było i teraz mam Venlafaxine Bluefish XL 75mg i tyle samo kapsułek za 3 zł? :/

przez bieszczadniczka 03 sty 2011, 21:52
mmmm napisał(a):jedna rzecz mnie bardzo martwi... im więcej czytam o tym leku to mam silne wrażenie, ze wszyscy piszą o nim zdecydowanie źle - w dodatku podkreślają jak ciężko go odstawić...

druga noc bez snu, biorę od 1 stycznia dwa dni 75, dwa 150. docelowo po tygodniu 225 ale nie jestem do tego pomysłu przekonana.
w gębie sucho, spać się chce a oczy jak pięć złotych i nie da rady.

Ja biorę Alventę już cały miesiąc. Też nie mogłam na początku spać, więc zaczęłam brać też Mirzaten. Od tego czasu śpię idealnie.
Objawy masz takie same, jak ja - poczytaj wyżej. Mi wszystko przeszło po ok. 2,5 tygodnia. Po tym czasie dostałam niesamowity strzał energii, który trwał do Świąt. A potem wszystko się rozsypało, ale to raczej nie wina leku, a zdwojonej siły mojego źródła depresji. Ogólnie jestem z leku zadowolona. Zaczęłam wreszcie z radością wychodzić z domu, nie boję się różnych rzeczy, które wcześniej były nie do przejścia. Ale chyba trzeba będzie podnieść dawkę..
"Wszystko mnie boli, gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie"...
Sted.

przez agusiaww 04 sty 2011, 09:27
Ja nie zaluje ze biore ten lek, teraz odstawiam powoli i jest dobrze :smile:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg