WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: efevelon

przez mloda 21 gru 2010, 14:23
sebastian86 napisał(a):a jak efevelon wplywa u ciebie na drzenie miesniowe?

Nie odczuwam drżenia mięśni. Generalnie lek uspokoił cały organizm. Wpłynął zarówno na sferę fizyczną jak i psychiczną.
lasic5 napisał(a):
mloda napisał(a):ja biore efevelon sr od ok 2,5msc. Dawki mialam stopniowo zwiekszane i teraz łykam 2 razy na dobe po 0,75mg. Na początku brania nie byłam zamulona, tylko strasznie nerwowa, zlękniona i ciągle męczyły mnie odruchy wymiotne. W tej chwili czuję się naprawde dobrze. Nie mam żadnych problemów ze spaniem, apetytem, masa ciała mi spadła, co mnie cieszy...ogólnie na dzień dzisiejszy jestem zadowolona
Jeśli mogę zapytać na co się leczysz?Po jakim czasie poczułaś poprawę?

Leczę się na to, co pewnie wiekszość z was. Lekarz określił, że mam "szereg nerwic" w połączeniu z depresją. Efevelon dostałam, kiedy byłam w najgorszym stanie jaki kiedykolwiek odczuwałam w związku z tą chorobą. Zaburzenia lękowe i odczucia fizyczne z tym związane nie pozwalały mi normalnie żyć, myśleć, jeść, nic. Poprawę odczułam po ok 3 tygodniach, jednak przez pierwsze chwile przyjmowania leku czułam się fatalnie. Lekarz ostrzegał, że tak może być i że ludzie często na początku brania leku czują się gorzej niż zanim zaczęli go brać, bo organizm musi się przystosować. Ważne, żeby te cięzkie chwile i męczące skutki uboczne jakoś przetrwać, a potem będzie już lepiej. Teraz cały czas czuję się dobrze, normalnie funkcjonuję, uśmiecham się i udzielam towarzysko, co wcześniej było niemożliwe.

Re: Prefaxine 37,5mg

przez Venus 21 gru 2010, 22:07
Witam,

Od jutra wchodzę na prefaxine po 1,5 roku przyjmowania paroksetyny.
Ciekawe jak będzie... :D:D:D
Bla bla bla...

Re: Efectin (---->Velafax)

przez Guzik 22 gru 2010, 00:25
Myślicie że 0.25mg rispoleptu mogłoby cokolwiek działać? 150mg symfaxinu nie likwiduje lęków, niepokój rozrywa i mnie to denerwuje (nawet w szczęce czuję), a jednak rispo mnie jakoś tak wyciszał przyjemnie i nie zapadałam się w otchłań która teraz wróciła, a taka dawka chyba nie może mnie zmulić i dodać kilogramów?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LonLuvois 22 gru 2010, 20:42
Brałem kiedyś Efectin Er 75 przez miesiąc i nie zauważyłem żadnego działania, oprócz mulenia żołądka.

Re: Velaxin (Venlafaxinum)

przez TheGrengolada 22 gru 2010, 22:04
Czy ktoś miał może na początku terapii nim nasilone myśli samobójcze? Bo niedługo zacznę go sobie aplikować i jednak trochę się boję.

przez coma 22 gru 2010, 22:11
TheGrengolada, Tak, nawet w ulotce pisze, że może nasilać myśli samobójcze i chęć zrobienia sobie krzywdy. Chyba prawie zawsze tak jest. Ja byłam w psychiatryku przez to gówno. :evil: Chociaż możliwe, że i bez tego bym tam wylądowała...

Lekarz powinien Cię uprzedzić.. :roll:
coma

przez TheGrengolada 22 gru 2010, 22:14
Wiem, właśnie przeczytałam ulotkę. A ponadto piszą tam, że najbardziej na to podatni są młodzi dorośli, czyli osoby, jak ja. No ale muszę zaryzykować, może ten lek będzie dla mnie wybawieniem.

przez Anna R. 22 gru 2010, 22:41
U mnie podczas brania wenlafaksyny pojawiły się lęki i myśli samobójcze, których wcześniej nigdy nie miałam.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez TheGrengolada 22 gru 2010, 23:17
No a ja mam małe myśli samobójcze właśnie w tym momencie, kiedy schodzę z Zoloftu, żeby móc zacząć brać Velaxin. Więc - żeby było pozytywnie - wierzę, że gorzej być nie może ;) Poza tym, według ulotki pojawia się to zwykle na początku terapii, w moim przypadku początek ten przypadnie na okres świąteczny, w którym nie będę w domu sama, więc mniejsza szansa na myślenie o głupotach.

przez Rani 22 gru 2010, 23:21
Miesiąc to trochę za mało.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez coma 22 gru 2010, 23:25
Dokładnie. Ja biorę wenlafaksynę ponad 2,5 miesiąca już. Dopiero niedawno zaczęła "jakby" działać.
coma

przez sebastian86 24 gru 2010, 15:37
ja niedlugo przejde na wieksze pastylki i troche sie obawiam. bo poki co tzw lęk wolnoplynacy pojawia sie czesto.
We Are The Champions 2016(L)

przez Badziak 24 gru 2010, 21:47
Mi spowodował myśli samobójcze z ogromną chęcią do realizacji. Bogu dzięki, że nie byłam w domu, więc nie miałam pod ręką GBL, bo już by mnie tu nie było. Na lęki specjalnie nie wpływał. Ani nie zwiększał ani nie zmniejszał.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez TheGrengolada 28 gru 2010, 19:57
Jutro zaczynam - aż się nie mogę doczekać ;) Może coś wreszcie podziała mój wrakowaty stan.

Sortuj wg