WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

 
Liczba głosów : 309

przez Basti76 18 paź 2006, 10:30
Witam wszystkich,

Jeżeli chodzi o prowadzenie samochodu po efectinie, to u mnie występuje osłabienie reakcji i koncentracji. Nie przeszkadza mi to przy krótkich trasach po mieście, ale wczoraj spędziłem cały dzień za kółkiem na autostradzie za zachodnią granicą i przy dużych prędkościach widziałem że z moją koncentracją nie jest najlepiej. Przy zwiększeniu dawki do 150 mg/dobę nie zauważyłem pogorszenia się reakcji. Obecnie (od 10 dni) jestem już na dawce 75 mg/dobę i z persektywy czasu widzę, że zwiększenie dawki do 150 mg nie wniosło niczego pozytywnego.

Pozdrawiam
Offline
Posty
20
Dołączył(a)
13 cze 2006, 09:13

Avatar użytkownika
przez aniołek 22 paź 2006, 16:19
hej mam pytanko czy wam tez wypadaja wlosy podczas brania efectinu!?? zaczynam sie tym martwic bo nigdy nie mialam takich problemow??:(

i jeszcze moze ktos mi poradzi poniewaz w piatek organizuje urodziny i chcialabym napic sie chociaz jednego piwa,wczesniej nie probowalam takich rzeczy z efectinem i chcialabym sie dowiedziec na ile przed piatkiem powinnam nie brac leku i czy nic zlego nie powinno sie dziac w sumie nie zalezy mi bardzo na tym piwie no ale fajnieby bylo! :) pozdraiwam was cieplo i plis o odpowiedz!
'LUDZIE LUDZIOM......'
Avatar użytkownika
Offline
Posty
161
Dołączył(a)
19 lip 2006, 20:55

przez atrucha 22 paź 2006, 19:40
aniołku.. spokojnie możesz wypić piwo (nawet dwa). Pisaliśmy już o tym kilka razy. Nie radzę przerywać nagle brania tego leku bo będziesz "po scianach chodziła" :lol:

Włosy ni jak mają się do Efectinu. Kup sobie wyciąg ze skrzypu polnego.Pomaga.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez aniołek 22 paź 2006, 21:24
dziekuje bardzo Atrucho za info!
'LUDZIE LUDZIOM......'
Avatar użytkownika
Offline
Posty
161
Dołączył(a)
19 lip 2006, 20:55

velafax juz rok!!!!!!!!!!!!

przez Piotr Romańczyk 22 paź 2006, 21:32
Polecam ten lek jest super wszystkie objawy minely i zycie jest piekne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PIOTREK Z WROCKA
Posty
1
Dołączył(a)
22 paź 2006, 21:18

przez charlotte 23 paź 2006, 13:53
Aniolku-ja w sobote bylam na weselu i wypilam nawet pare drinkow i komplenie nic mi nie bylo ani tego dnia ani nastepnego wiec spokojnie mozesz sie napic i baw sie dobrze!!! :lol:
Atrucha-,,chodzic po scianach" az tak strasznie jest po odstawiniu efectinu?moj lekarz mowil ze ten lek nie uzaleznia...z reszta ma za zadanie nas wyleczyc a nie dawac dobre efekty tylko podczas stosowania???
Offline
Posty
45
Dołączył(a)
29 sie 2006, 21:28

przez atrucha 23 paź 2006, 14:08
charlotte napisał(a):Atrucha-,,chodzic po scianach" az tak strasznie jest po odstawiniu efectinu?moj lekarz mowil ze ten lek nie uzaleznia...


W żadnym wypadku nie przerywajcie nagle brania tabletek. Można nie zjeść np.jednej czy dwóch dawek - to jeszcze obejdzie się w miarę dobrze. Potem zaczyna się mały koszmar. Przerabiałam temat (nie tylko ja..zapytajcie choćby szczęściarę) Niby Efectin nie uzależnia..ale są wszystkie objawy odstawienne (typu: ból głowy,potworne dreszcze,bóle mięśni,zawroty głowy,ogólne rozchwianie organizmu). Odstawiając Efectin małymi kroczkami można zredukować te objawy. Co kilka dni odsypuje się odrobinę kuleczek z kapsułki. Najlepiej niech to będzie bardzo rozciągnięte w czasie. Osobiście jadłam wtedy sporo tabletek przeciwbólowych i mieszanki ziołowe..Odstawiłam i niby było wszystko ok z czasem. Po (chyba kilku tygodniach) powrócił strach. Nie było tak silnych napadów lękowych ale też nie było ok. Ponieważ wtedy potrzebowałam pełnego komfortu (ze względu na pracę) wróciłam do Efectinu. Teraz ciągle waham się co dalej z tym począć. Nie mam idealnej sytuacji życiowej i brak mi stabilizacji. Czekam na bardziej odpowiedni czas by zosatwić te "cudowne tabletki".

Nikt Wam nie da gwarancji że odstawiając Efectin będziecie zdrowi. Taka jest szara rzeczywistość..
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

przez Piotrek ;) 23 paź 2006, 16:07
Powitac Was wszystkich mam tylko jedno pytanie czy jest jakas roznica kiedy sie bierze tabletke czy rano a moze wieczorem dzieki i pozdrawiam .
Offline
Posty
41
Dołączył(a)
15 sie 2006, 16:13
Lokalizacja
Rzeszów

Avatar użytkownika
przez Magda-27 23 paź 2006, 19:22
Bardzo się cieszę, ze jesteś kolejną osobą, której velafax pomógł :D
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
891
Dołączył(a)
22 lis 2005, 13:23
Lokalizacja
Ruda Śląska

Atrucha ma rację.....

przez Szczęściara 25 paź 2006, 23:19
Atrucha ma całkowitą rację z tym że nie wolno sobie samemu bez kontroli lekarza odstawiać Efectinu. Pomimo że lek ten nie uzależnia to ma bardzo silne oddziaływanie na nasz organizm (jakie i jak działa o tym już było wcześniej nie będe powtarzać). Niestety miałam watpliwą przyjemność się o tym przekonać, kiedy zgubiłam ostatni listek leku a planowana wizyta u lekarza miała być dop za prawie 1,5 tyg.

Pierwszego dnia nie było różnicy, drugiego w sumie też, cały cyrk zaczął się od rana trzeciego dnia. Za namową Atruchy udałam się do najbliższego lekarza pierwszego kontaktu, i wiem że db zrobiłam bo nie wiem jak bym doczekała do swojej terminowej wizyty. Oszczędzę Wam jednak może opisywania tego jak źle się czułam po takim nagłym odstawieniu leku.

Powiem tak - krzywda mi się nie stała, ale przez 3 dni czułam się KOMPLETNIE FATALNIE! Najgorsze jest to że na zewnątrz nic nie widać, natomiast w środku działy się ze mną naprawdę niefajne rzeczy.

Jesli więc komukolwiek przyjdzie do głowy BEZ KONTROLI LEKARSKIEJ samemu odstawiać Efectin - radzę tego nie robić !!!!!!!!

Piotrek - a co do przyjmowania leku to chyba nie ma znaczenia większego czy rano czy wieczorem, szczególnie jeśli bierzesz ER.
Szczęściara
Offline

przez boidudek 29 paź 2006, 17:44
Piotrek jak wezmiesz wieczorem to mozesz gorzej spac, ale to niepowiedziane. Tyle tylko wiem. Powodzenia :)
Nie chce być już "cienką dentką" !!!!!!!
Offline
Posty
16
Dołączył(a)
21 paź 2006, 01:26
Lokalizacja
Bydgoszcz

przez Michal78 30 paź 2006, 08:03
Witam,
od jakiegoś czasu jestem na effectinie i czuję się co raz gorzej. Lepiej już było. Niby wyglądało mi na to jakby "przestawał" działać.

Ale ostatnio mam wrażenie, że te objawy to są podobne do okresu kiedy zaczyna się brać lek, czyli pobudzenie itp. Czy to możliwe, żeby po kilku miesiącach barania leku organizm z jakiegoś powodu stał się bardziej "wrażliwy" na jego działanie?
Offline
Posty
70
Dołączył(a)
20 gru 2005, 16:58
Lokalizacja
z lasu

przez atrucha 30 paź 2006, 09:14
Michal78..nie jestem ekspertem,ale według mnie to nie wina Efectinu a samego organizmu. Prawdopodobnie tak jak większość osób mających tego typu zaburzenia,jesienią gorzej się czujesz.. Sporo osób skarży się na pogorszenie samopoczucia. Być może należysz do tej grupy.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

przez Piotrek ;) 30 paź 2006, 11:57
Witam serdecznie faktycznie tak jest ze niee wysypiam sie zbyt dobrze ciezko mi jest zasnac bo biore efectin przed spaniem moze wktycznie bede bral gdy tylko wstane ? Dzieki wielkie za odp pozdrawiam.
Offline
Posty
41
Dołączył(a)
15 sie 2006, 16:13
Lokalizacja
Rzeszów

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Przeskocz do