WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

Odstawienie Alventy

przez kanezane 17 lis 2010, 21:02
Witam

Mój problem wygląda następując od ponad roku leczę się na depresje w chwili obecnej stosuje Alvente 2 razy po 75mg oraz Surpiryd raz 50mg niestety z powodów rodzinnych musiałem zaprzestać leczenia i sam odstawiłem leki dziś mija drugi dzień i niezbyt dobrze się czuje towarzyszy mi co chwile takie dziwne uczucie jak bym wychodził z ciała lub tak jakby mnie porażał lekko prąd, mam tez dziwne sny takie nie potrafię ich opisać są takie nie realne, po wrócił też smutek i ogólny brak chęci do wszystkiego nawet chwilowe myśli samobójcze ale one mijają chciałbym się dowiedzieć czy samoistne odstawienie jest niebezpieczne dla organizmu...
Chciałem dziś zgłosić się do mojego lekarza ale w recepcji powiedzieli mi że najbliższy termin to 1 grudnia nie obchodziło ich że źle się czuje nie wiem co mam robić nie mam leków. Pewnie napiszecie ze to że odstawiłem było nieodpowiedzialne ale powiem powiem że miałem piekło w domu i niestety nie mogę liczyć na wsparcie bliskich po prostu ich nie obchodzę i nie wiem co mam tera robić...
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć-Antoine de Saint-Exupéry

Re: Odstawienie Alventy

przez Wujek_Dobra_Rada 17 lis 2010, 21:05
Nie można robić tak brutalnego odstawiania, jak zejście z 150 do 0. Ja myślałem, że zwariuję po zejściu z 37,5 do 0, a przy takiej dawce to nie potrafie sobie wyobrazić. Zmniejszasz stopniowo do 75, później (po paru tygodniach) do 37,5 mg. Później masz 2 opcje: albo bierzesz co 2 dzień i później odstawiasz, albo odsypujesz granulki z kapsułki.
Wujek_Dobra_Rada

przez kanezane 17 lis 2010, 22:07
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Nie można robić tak brutalnego odstawiania, jak zejście z 150 do 0. Ja myślałem, że zwariuję po zejściu z 37,5 do 0, a przy takiej dawce to nie potrafie sobie wyobrazić. Zmniejszasz stopniowo do 75, później (po paru tygodniach) do 37,5 mg. Później masz 2 opcje: albo bierzesz co 2 dzień i później odstawiasz, albo odsypujesz granulki z kapsułki.

no właśnie i tu jest problem otóż nie mam jak wrócić do tabletek skończyły mi się a najbliższy termin mam na 1 grudnia do lekarza a chciałbym z nim sie skontaktować bo proponował mi nawet pójście na jakiś czas odział a w mojej sytuacji to by było dobre bo w domu mnie tylko dobijają ale tu kolejny minus jestem w klasie maturalnej a na odziale troszkę pewnie bym pobył i mam pomału dość wszystkiego dobrze że wspiera mnie moja dziewczyna bo tak to nie wiem.....
Jeszcze jedno pytanko mam czy to prawda że w ciężkiej sytuacji mogę zgłosić się na izbę przyjęć do szpitala bo mój lekarz mówił ze mogę wezwać nawet karetke ale po co robić widowisko dla sąsiadów ehh...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 17 lis 2010, 22:55
Idź do pierwszego lepszego lekarza, niech Ci zapisze. Teraz to w szpitalu tylko. W takich sytłacjach teoretycznie w aptece, powinni Ci wydać bez recepty. Ale praktycznie? Nie wiem.
Wujek_Dobra_Rada

Re: Efectin (---->Velafax)

przez Miss Worldwide 17 lis 2010, 23:24
hanca84,
na pewno od samopoczucia zalezy. zgadzam sie. jak cos nowego, fajnego sie dzieje to czlowiek nie ma czasu na nerwice. chociaz przy rzuceniu z dnia na dzien nie pomogly by wyjazdy.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Re: Velaxin (Venlafaxinum)

przez mart.free 18 lis 2010, 15:27
przeszło:)

przez kanezane 18 lis 2010, 17:15
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Idź do pierwszego lepszego lekarza, niech Ci zapisze. Teraz to w szpitalu tylko. W takich sytłacjach teoretycznie w aptece, powinni Ci wydać bez recepty. Ale praktycznie? Nie wiem.

dzięki za pomoc, dostałem nauczkę ze nie wolno samemu odstawiać mam juz tabletki i je zażyłem mam nadzieje że sie polepszy bo dziś ciężko było 8)

przez mia25 18 lis 2010, 19:29
Biorę efectin już 5 tydzień...ogólnie dobrze sie czuję mam taką pozytywną energię...ale mam też złe dni...odczuwam szczególnie rano lęk ogólnie jakaś jestem zdołowana dziś właśnie mam taki dzień...i nie wiem czy ten efectin jeszcze w pełni nie działa czy już nie będzie lepiej...boję się że będzie trzeba zwiększyć dawkę a to znaczy ze nie jest ze mną dobrze...poza tym mam takie dziwne odpływanie myślami...i jak robię w tym czasie coś to za chwilę nie pamiętam, że to zrobiłam...no i denerwują mnie sny...są jakieś pokręcone i nieprzyjemne dlatego jak się budzę to od razu czuję się nienajlepiej...najlepiej jakby nic mi się nie śniło...a tak co noc jakaś historia...miał ktoś tak?

a jak się przechodzi na wyższą dawkę to też jest tak koszmarnie?czy organizm już tego tak nie odczuwa?
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez hanca84 18 lis 2010, 19:38
Czy ktoś z was słyszał, że Efectin może wywoływać stwardnienie rozsiane? Albo coś na jego kształt? Dzis miałam robiony rezonans i niestety obraz odpowiada SM. W poprzednim rezonansie nie było tych zmian.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez kasia000 19 lis 2010, 15:59
kiedys pytałam o to lekarkę-powiedziała krótko-BZDURA! bo KUBA juz pisał o tym ten temat był wałkowany
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez cytrynka84 20 lis 2010, 16:49
Pytanie glupie u przedzam:) ale tak jakos sie boje ze wzgledu na koszty,bede musiala zmienic Efectin na Velafax.Czy velafax xl to kapsulka,w ktorej sa granulki,tak jak w Efectinie?-to tylko glupia ciekawosc.
Czy ktos odczul roznice miedzy Efectinem,a jego odpowiednikami?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Rani 20 lis 2010, 17:39
Brałam różne odpowiedniki Efectinu i nie odczułam żadnej różnicy.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez Miss Worldwide 21 lis 2010, 20:35
cytrynka84,
takie same kulki w srodku. ja bralam jakies 3 rozne i zadnej roznicy.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Wujek_Dobra_Rada 21 lis 2010, 20:55
Ja brałem Alventę, Velafax XL, Wenlectine, Velaxin i najmniejszej różnicy nie poczułem.
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg