WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez mia25 11 lis 2010, 11:44
klaudia napisał(a):4 lata ciagiem biore. kiedys odstawilam seroxat bo juz bylo dobrze ale po roku wrocila nerwica i to z moca x10
przezylam masakre :hide: dlatego efectin juz sie balam odstawic.
zadnej terapii nie przechodzilam.

ja to samo miałam z efectinem...brałam 3 lata temu pierwszy raz i bardzo mi wtedy pomógł...przez 3 lata miałam spokój aż do teraz...tak mnie wzięło że szok...bardziej niż wtedy ale taka jest nerwica...każdy kolejny nawrót jest silniejszy...
a co lekarz ci powiedział?żebyś nie odstawiała?
możę powinnaś spróbować psychoterapii a efectinu przez ten czas nie odstawiać?sama się nad tym zastanawiam....lekarz co prawda powiedział mi, że nie potrzebuje psychoterapii, ale chyba jednak spróbuję ciągle mam nadzieję, że da się wyjść z tego gówna...

w ogóle to biorę efectin biorę już 4 tydzień i już od ponad tygodnia czułam się naprawdę dobrze i już sobie pomyślałam, że najgorsze za mną a teraz to już będzie tylko lepiej i dam sobie z nerwicą radę...ale dziś rano znów się źle poczułam...znów czułam lęk i strach...tak jakby ten efectin przestał działać...boję się, że coś jest nie tak...wstałam szybko i wziełam ten efectin uspokoiłam się i zrobiło mi się lepiej a teraz znów mnie coś napdało....nie wiem dlaczego? czy dawka 75 już mi nie wystarcza?czy po prostu nawet z efectinem bywają gorsze dni?
z tego co pamiętam z poprzedniego brania efectinu nie miałam czegoś takiego pomógł mi juz po dówch tygodniach i nie miałam czegoś takiego jak gorsze dni..
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez Miss Worldwide 11 lis 2010, 14:33
mia25,
ja biore caly czas 75 bo jak powiedzialam lekarzowi, ze nie przechodza mi ataki w 100% to chcial zwiekszyc ale ja oczywiscie zwiekszyc tez sie balam :roll:
ja tam nie wierze, ze z tego mozna wyjsc w 100% chociaz lekarz przekonywal, ze tak ale tez mowil, ze z tym da sie zyc wiec nie jestem pewna o co mu chodzilo. mowil jak to inni pacjenci wyszli z tego albo jak sobie nosza tylko awaryjnie tabletki....

ja bylam juz w takim stanie, ze lezalam na podlodze i plakalam i tak sie balam, nie wiedzialam czy to juz koniec ze mna czy wegetacja. ktos kto nie przezyl tego okropnego strachu o niewiadomo co to nigdy nie zrozumie. czlowiek sie strasznie boi a ze nic tak naprawde nie straszy to strach jest jeszcze gorszy bo niezrozumialy.

nie zwiekszaj dawki bo nie ma sensu. 75 wystarczy
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Guzik 11 lis 2010, 17:48
Ja miałam tak że było coraz lepiej lepiej dobrze a później bum i znowu było beznadziejnie (75mg) i tak jakiś czas a później znowu było lepiej chociaż lęków mi nie zlikwidował ten lek, biorę już ponad dwa miesiące i było by chyba dobrze gdyby jeszcze te lęki i niepokój sobie poszły i gdybym mogła normalnie spać (a nie mogę przez lęki i przez wszystko to co powoduję), ale dostałam dodatkowy lek dziś rano wzięłam pierwszą dawkę i zobaczę jak to będzie. Dzisiaj leżę i czytam i przysypiam i wróciła do mnie wizja tego jak się czułam w stanie apogeum beznadziei, nie mogłam normalnie wstać z kanapy bo płakałam, wszystko było takie trudne i jakieś ciężkie i też myślałam że to jakiś koniec ale na szczęście jest lepiej, ja czuję i się cieszę i mam nadzieję że wyjdę z tego, odstawię leki i będzie pięknie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 11 lis 2010, 19:03
agusiaww napisał(a):klaudia, ja odstawiam wlasnie wenle, zaczelam od 2 malych granulek, teraz juz doszlam do 6, i powoli tak bede odstawiac, calkowicie bezobojawowo na razie chociaz byl jeden gorszy dzien.

Powtarzam po raz setny, nie odstawisz tego leku bezobjawowo. Szczególnie odczujesz przy końcówce, jak zejdziesz poniżej dawki 37,5.
Wujek_Dobra_Rada

przez Miss Worldwide 11 lis 2010, 19:47
Guzik, dobrze jest wierzyc. Ja juz nie wierze.

Hej Wujek, czyli mowisz, ze nawet odstawiajac baaardzo powoli tez jest jazda? :shock:

[Dodane po edycji:]

moze benzo tlumi odstawianie efectinu? Skoro zeszlam z tego syfu to jak w razie porzeby trzeba bedzie sie ratowac to trudno. Ze 2tyg brania nie zaszkodzi skoro i 4 lata bralam.

ja odsypywalam po 5 kulek od razu, bralam tak przez tydzien i zero roznicy. Tylko co to jest 5 kulek jak tam z tysiac.
I dupa jasiu z 35 bo ER nie ma. jedynie odsypywanie kulek pozostaje.
Jakie sa objawy zejscia z vela????? Po benzo raczej objawy fizyczne ale bez schiz zadnych. Powtarzam, jak nie wzielam czasem 1 dzien to juz niezla jazda ale zejscie powolne moze nie wali az tak bardzo?
qurva juz nie wiem co robic!!!!!!!!!!!!

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Wujek_Dobra_Rada 11 lis 2010, 20:00
klaudia, Z 75 mg schodzisz na 37,5. Nie jest to trudne. Kilka dni ospałości i lekkiego zmulenia. Później odsypujesz po 2 kulki dziennie przez tydzień. Kolejny tydzień nie odsypujesz, ale bierzesz już tą mniejszą ilość, czyli o 14 kuleczek mniej. I robisz tak dalej aż zejdziesz do zera. Przez pierwsze 3 tygodnie jest muł, takie rozkojarzenie, ospanie, przytępienie ale do zniesienia. Mozna normalnie funkcjonować.
Ja próbowałem zejść z 37,5 do 0. Była to katorga nie do zniesienia. Więc odsypywałem metodą j.w. Zresztą żałuje, że wogóle odstawiłem. Brałem ok. roku.
Wujek_Dobra_Rada

przez mia25 11 lis 2010, 20:25
ja z 37,5 zeszłam do zera i nie miałam żadnych efektów odstawienia...ale niestety po tygodzniu lęk wrócił....ale łatwiej można sobie z tym poradzić nie wpadłam w taką totalną beznadzieję...ale podejrzewam ze po 4 latach brania organizm bardzo się przyzwyczaił...

Klaudia bądź cierpliwa odsypuj powoli te kulki i będzie dobrze...

podłamałam się dzisiaj...bo myślałam, że jak już efectin zacznie działać i będę czuła się dobrze to będzie tak ciągle...

Klaudia nie chce zwiększać dawki ale jeśli trzeba będzie to tak zrobię, bo jeśli nie będę się czuła do końca dobrze to nie będę w stanie odstawić efectinu....muszę się znów przyzwyczaić jak to jest normalnie funkcjonować bez lęku...przez pewien czas nawet miałam takie samopoczucie że nerwica mnie już nie dotyczy trwało to mniej więcej rok...a tu nagle niespodzianka trzepnęło mnie kiedy się nie spodziewałam....najgorsze jest że nie wiem dlaczego...co wywołało ten powrót...dlaczego znów nie mogę wrócić do tego normalnego stanu...i to mnie straszliwie dołuje...jestem bezsilna nie mam już pomysłu jak sobie pomóc...
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez cytrynka84 11 lis 2010, 21:04
mia25, Tez mialam dni kiedy nerwica wracala i czulam sie zle,na efectinie,ale trwalo to krotko,na pewno krocej niz byloby bez leku,krotko bierzesz moga byc zle dni jeszcze nie lam sie,to normalne:),na pewno minie,zwieksz dawke jak trzeba,po co masz sie meczyc ?! ja zwiekszylam do 150 po niecalych 2 miechach tzn lekarz kazal,bo powiedzial,ze tak byc nie moze i naprawde pomoglo.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 11 lis 2010, 23:29
z tym gownem nie mozna zachodzic w ciaze czyli co??? mam odstawic i pozniej przy atakach paniki jak mam miec dziecko? :shock:
albo moze mam brac efectin i nie miec dzieci??? czy choroba ma mi zycie zrujnowac juz do konca?? ja mam 30 lat ile mam jeszcze czekac?? :?

Pristiq 100mg

przez sew333 12 lis 2010, 01:44
klaudia wystarczy ,że odzyskasz cheć do życia. Ja prawie odzyskuje po SETALOFCIE. A może to przez to,że sie zakochalem z wzajemnością w pewnej dziewczynie? Popatrzcie jaki los, w momencie gdy bralem lek , poznalem fajną dziewczyne. I teraz nie wiem, czy dobrze sie czuje przez lek czy przez nią. Ehhhhhhhhh Dobre

przez mia25 12 lis 2010, 09:13
Klaudia jeśli chodzi o ciąże to może być ciężko bo przecież wtedy nie można niczego wziąć i sama ta świadomość jest już powodem do ataków paniki...więć zanim się zdecydujesz musisz po prostu nauczyć się panować nad atakami lęku...
ja też o tym myślę ale się boje że nie dam rady...

przez Miss Worldwide 12 lis 2010, 14:25
sew333, na pewno sie lepiej czujesz bo sie zakochales. jak cos dobrego sie dzieje, przyjemnego, to ataki odchodza.

mia, ja na pewno nie dalabym rady. nawet nie brobuje........wiec co mi pozostaje. nie miec dzieci bo przeciez w wieku 40 lat nie bede rodzic hehe. a nawet i to nie wiadomo czy do 40 lat przejdzie ta nerwica cholerna. zreszta nie wiadomo czy do 40stki przejdzie. pewnie nie..

Pristiq 100mg

przez mia25 12 lis 2010, 17:17
Kaludia ja mam 28 lat i też się boję ze w razie ciąży nie dam sobie rady bez prochów...i w końcu wyląduje w psychiatryku...dlatego teraz sobie postanowiłam, że jak skończe z efectinem to spróbuję, jeśli będę się czuła ok...w razie czego będę chodziła na terapię...i może jakoś przetrwam...

może też powinnaś spróbować terapii?może to na tyle ci pomoże dojść do siebie ze będziesz dawała sobie radę bez lekó

Efectin powiększone źrenice

przez CICHY1980 13 lis 2010, 21:14
Witajcie,
Biore Efectin ER 75 od 4 tygodni, czuje się o wiele lepiej, brak lęków, oczywiście pierwsze dni były ciężkie.
Mam pytenie pomimo 4 tygodni brania leku mam ciągle powiększone źrenice i wzrok szybko się męczy, czasami szczególnie wieczorami bolą oczy. Czytałem o tym w postach ale wszystkim znikały te objawy po pierwszysch dniach. Czy mam iść z tym do lekarza?? czy nie robić zamieszania?
I poczekać może przejdzie.
Pozdrawiam wszystkich.

Sortuj wg