WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez cytrynka84 09 lis 2010, 19:00
Wiem,ze to pytanie nie do mnie,ale pozwol,ze odpowiem,zaczal dzialac na mnie po 6 tyg (75) wiec jeszcze masz troche czasu na dzialanie,teraz od 3 miechow jestem na 150-zwieksz.dawka ,bo bylam w naprawde kiepskim stanie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 09 lis 2010, 21:18
prosze, czy moze ktos sie odezwac kto odstawial efectin? ktos kto bral przynajmniej rok?
wlasnie soczylam 2 miesieczna masakre z odstawianiem bezno i mam zamiar odstawiac efectin wkrotce...
chcialabym wiedziec na co sie przygotowac.
Dodam, ze do lekarza nie mam zamiaru isc bo nie mieszkam obecnie w pl i musialabym bym isc do tego co ostatnim razem mi powiedziel, ze jak sie boje odstawic to mam nie odstawiac :shock:
i mam zamiar odsypywac kulki z kapsulek...

co do wypowiedzi wyzej: po braniu kiedys xanaxu przez okolo 2-tyg nie wzielam pozniej pare dni i nie bylo tez ciekawie. zero snu przez 2 doby, bol brzucha i masakrystyczne ataki paniki ale nie bralam w tym czasie zadnego antydepresantu wiec dlatego ataki paniki mnie uraczyly....
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Shadowmere 09 lis 2010, 21:42
hahaha :(
a jak pisalam,że bralam xanax ok 2-3 tygodni i po naglym odstawieniu umieralam to wszyscy byli wielce zdziwieni i mowili,że to nie od tego :mrgreen:
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 09 lis 2010, 21:59
CICHY1980, lecze sie na depresje,nerwice i wynikajace z nerwicy stany lekowe.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 10 lis 2010, 01:26
Shadowmere napisał(a):hahaha :(
a jak pisalam,że bralam xanax ok 2-3 tygodni i po naglym odstawieniu umieralam to wszyscy byli wielce zdziwieni i mowili,że to nie od tego :mrgreen:

od tego.
tzn. wraca od razu to co mialas przed braniem xanaxu (u mnie ataki paniki) plus bezsennosc,jakies tam mdlosci itd. Wiec juz niezla jazda.
Jednego to zlapie innego nie wiec nie zawsze mozna opierac sie na pojedynczym przypadku.

sory za pozjadane litery w poprzednim poscie (soczylam zamiast skonczylam :lol: )

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez coma 10 lis 2010, 01:30
U mnie po miesiącu brania Velaxinu, Depakine i Cloranxenu najprawdopodobniej jutro wyląduję w szpitalu psychiatrycznym. Ja to mam jakiegoś pecha :roll:
coma

przez CICHY1980 10 lis 2010, 11:19
Ja nie odstawiam nagle bo jak pisałem biore 0,5 sr 3tygodnie razem z efectinem, ale nocka nie przespana, mam odstawiać 1 tabletka co drugi dzień 8 dawek, mam doła z tym spaniem, pocieszające tylko to że nie mam ataków lęku ani paniki, ale huśtawki nastroju owszem. Shadowmere ile trwało to umieranie?? Rozumiem że dałaś rade...

[Dodane po edycji:]

Klaudia brałas coś innego na spanie?

przez mia25 10 lis 2010, 11:33
quote="CICHY1980"]"mia" ja też zaczynam 4 tydzień efectinu ale jak widzisz z benzo i mam doła że efectin nie działa jak odstawiłem xanax. Jaką dawkę efectinu bierzesz?[/quote]

ja biorę 75...u mnie jest już zdecydowana poprawa efectin u mnie nie zawiódł...całe szczęscie bo dłużej bym nie dała rady czekać...ale ostatno lekarz mi mowił że to zależy od organizmu czasem działa już po 2 tygodniach czasem po miesiącu a czasem nawet dłużej....nie przejmuj się więc tylko czekaj... z dnia na dzien powinno być coraz lepiej i nie powinieneś mieć już problemów ze snem...ja już nie mam zasypiam szybko tylko budzę się kilka razy w nocy...ale wiem ze i to minie...ja jakos dałam radę bez bezno a miałam zapisany tranxene...

Klaudia ja brałam kiedys efectin ale niecały rok i nie miałam żadnych skutków po odstawieniu...tylko ze po 75 brałam parę dni 37,5 i radzę ci tak zrobić...i w żadnym wypadku nie dziel efectinu...zresztą w ulotce jest to wyraźnie napisane...nie po to są w osłonce zeby ją rozbrajać i dzielić...
a dlaczego chcesz odstawić ten efectin? już tak dobrze sie czujesz?
ja kiedyś odstawiłam bo juz bylo super lekarz mi odradzał i teraz przyznałam mu rację...po tydoniu miałam znów atak lęku...dałam sobie z tym radę ale teraz zamierzam brać go tak długo jak będzie trzeba
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez CICHY1980 10 lis 2010, 11:39
Klaudia pisałem że odstawiam xanxax efectin biore, dzięki za odpowiedzi

przez Miss Worldwide 10 lis 2010, 12:36
mia25,
nie czuje sie az tak dobrze ale biore jus 4 lata, cale zycie nie chce brac :shock:

jak jeden dzien nie wezme efectinu to mam jazde bez trzymanki :?
ja chce dzieli ale kulki wyrzucac po trochu a reszte brac w kapsulce. nie to ze bez kapsulki

Pristiq 100mg

przez mia25 10 lis 2010, 12:57
Klaudia ale 4 lata ciągiem?

jeśli bierzesz je tak długo to nie możesz od razu przestac zupełnie...więć jesli nie masz dostępu do efectinu 37,5 to faktycznie dziel ale w kapsułce...i jedno opakowanie weź po połowie...choć powinno się to robić pod kontrolą lekarza...bo efekty z odstawienia są chyba jeszcze bardziej przykre niż jak się zaczyna...

a próbowałaś tylko leków? a psychoterapia?
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez agusiaww 10 lis 2010, 13:11
klaudia, ja odstawiam wlasnie wenle, zaczelam od 2 malych granulek, teraz juz doszlam do 6, i powoli tak bede odstawiac, calkowicie bezobojawowo na razie chociaz byl jeden gorszy dzien.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez cytrynka84 10 lis 2010, 17:04
bralam kiedys efectin rok dawki od 75-225,odstawilam z dnia na dzien i nic mi nie bylo- tak kazal lekarz ,ale przechodzilam od razu na inny lek klaudia, jednak po 4 latach musisz odstawiac stopniowo
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 11 lis 2010, 01:37
4 lata ciagiem biore. kiedys odstawilam seroxat bo juz bylo dobrze ale po roku wrocila nerwica i to z moca x10
przezylam masakre :hide: dlatego efectin juz sie balam odstawic.
zadnej terapii nie przechodzilam.

Pristiq 100mg

Sortuj wg