WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez bupropion 03 lis 2010, 11:08
Ja po wenlafaxynie chudłam, za pierwszym razem około 5 kg.; za drugim mało, może ze 2 kg. Dlatego aż nie dowierzam żebym teraz miała przybrać na wadze. Choć widzę, że jestem napuchnięta, obrzmiała i nie mieszczę się w spodnie, bluzki :cry: Zdecydowałam że tym razem zamiast brać faxigem xl wezmę jego zamiennik, może to kwestia producenta? Dziś zmniejszyłam sobie dawkę leku do 75mg. żeby nie czuć się tak zmęczona, osłabiona itp.

mia25- to co czujesz to efekty uboczny, tez czułam sie nieciekawie za pierwszym razem, ale po 3-4 tygodniach poczułam znaczną poprawę. ten lek na prawdę mi pomógł. Dlatego radze ci poczekaj. Teraz tak samo jak Ty nie wierzę i potwornie się boję. Bo już 7 tydzień brania a lęki i stany depresyjne są [może nieco mniejsze, ale są] a do tego objawy uboczne- zmęczenie, ból i zawroty głowy, pocenie, rozszerzone źrenice, szybkie bicie serca i kłucie w klatce piersiowej. Dlatego zmniejszyłam dawkę ze 150mg do 75mg. Może to mi wystarczy i jakoś wyrówna emocje. Bo mimo wszystko pamiętam swoje pierwsze wrażenie po tym leku i chcę dać mu szansę, wiem że to dobry lek. Jeśli zaś Tobie nie pomaga, to dawkę można zwiększyć. Maksymalna dawka dobowa Wenlafaxyny to 300mg., zatem jest jeszcze wyjście. Ale radze Ci z tym poczekać jeszcze z tydzień, aż się rozkręci. 3maj się
I Can Fly, But I Want His Wings...

przez Miss Worldwide 03 lis 2010, 11:42
mia25,
przeszlam to wszytko tak samo albo gorzej nawet, nie martw sie bo nie jestes sama i wszyscy z nas to przeszli. zostan przy 75 bo ja mialam okropne jazdy i 75 pomogl. tyle ze musisz dac mu troche wiecej czasu i poprostu nauczyc sie, ze te wszystkie jazdy to nic takiego i tyle. wiem ze nie jest latwo i ze tak latwo sie tylko mowi a jak sie to dzieje to zawsze myslimy ze tym razem to nie nerwica tylko naprawde sie nam cos stanie, ze to naprawde tym razem serce i koniec juz bliski. ale uwierz mi od 6 lat albo wiecej mam zawaly serca i zyje ;) musisz nad tym pracowac, i myslec racjonalnie nawet jak w danym momencie jest trudno. zabiarz sie za szorowanie wanny nawet jak juz blyszczy. dobra wiadomosc jest taka, ze ataki paniki trwaja srednio pol godziny i normalnie po tym czasie lub nawet krocej panika mija :great:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez mia25 03 lis 2010, 19:52
właśnie wróciłam od lekarza i powiedział mi to samo co wy, czyli ze muszę jeszcze poczekać...ze wszystko się wyrówna...ze leki nie działają tak szybko...i że jest dobrze, że już się czuję lepiej niż zanim zaczełam ten efectin...i że z czasem powinno być jeszcze lepiej...

wychodzi na to, że jednak chyba jeszcze nie umrę na zawał:)choć czasem myślę, że to wcale nie byłoby takie złe....przynajmniej miałabym święty spokój...właściwie nie ma się czego bać...a tak każy dzień to walka z samą sobą...
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 04 lis 2010, 12:57
dla mnie kazdy dzien jest do dupy i tyle. juz nie wiem czy to depresja czy poprostu zycie takie jest bo tyle lat juz w depresji, to czlowiek juz sam nie wie czy to rzeczywiscie depresja czy takie juz zycie- szare i do dupy jak paier toaletowy. nie wiem wlasnie dlaczego chce zyc....boje sie umrzec i nie chce umrzec, chce zyc! dziwne to w moim przypadku bo skoro zycie jest do kitu? :roll:

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez mia25 04 lis 2010, 20:20
klaudia napisał(a):dla mnie kazdy dzien jest do dupy i tyle. juz nie wiem czy to depresja czy poprostu zycie takie jest bo tyle lat juz w depresji, to czlowiek juz sam nie wie czy to rzeczywiscie depresja czy takie juz zycie- szare i do dupy jak paier toaletowy. nie wiem wlasnie dlaczego chce zyc....boje sie umrzec i nie chce umrzec, chce zyc! dziwne to w moim przypadku bo skoro zycie jest do kitu? :roll:

moje dni też ostatnio były do dupy...właściwe ostatnie 8 lat od kiedy walczę z nerwicą jest do dupy...raz lepiej raz gorzej a innym razem całkowita beznadzieja i bezsilność aż chce się wyć...ale ciągle tak mocno chce się żyć...

dzisiaj pierwszy raz odczuwam, że ten efectin zaczyna działać...nie czuje tego napięcia, zdenerwowania...jestem jakaś taka "lżejsza"...czuje że zaczynam odpoczywać jakby ktoś ściągnął ze mnie jakiś wielki ciężar...podoba mi się to uczucie:)
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez Miss Worldwide 06 lis 2010, 04:34
u mnie tez od zdania sobie sprawy co jest co minelo 6 lat. i nie mam juz atakow paniki takich jak wczesniej ale co z tego skoro wszystko do dupy. czasem lepiej czasem gorzej ale nigdy dobrze. nie pamietam zebym byla szczesliwa. czasem moze z jakiegos osiagniecia sie pociesze i na tym koniec. zadnyc pozytywnych mysli na przyszlosc. i tak wszyscy kiedys umieramy to po co wogole tu jestesmy?.........

Pristiq 100mg

przez coma 06 lis 2010, 12:12
klaudia napisał(a): i tak wszyscy kiedys umieramy to po co wogole tu jestesmy?.........

dokładnie :bezradny:
coma

przez Miss Worldwide 06 lis 2010, 16:55
czlowiek goni za wyksztalceniem, praca, pieniedzmi, miloscia, osiagnieciami i po co to wszystko? zeby umrzec? skoro umieramy to po co sie wysilac cale zycie?

Pristiq 100mg

przez Jednakowoż 06 lis 2010, 18:07
Bo najbardziej podstawowym mechanizmem ewolucyjnym jest wola przeżycia. Cokolwiek się stanie, nigdy jej nie pokonasz. W skrajnych naprawdę sytuacjach jest to dopiero możliwe. Ale nawet samobójca ma masę wątpliwości. Zazwyczaj tak wszystko organizuje, żeby była duża szansa, że ktoś go uratuje. Nikt nie chce umierać. Samobójstwo jest aktem rozpaczy, ostatecznym zawołaniem "Pomóż mi!".

przez CICHY1980 09 lis 2010, 12:13
cześć, bior e effectin od 3tygodni 75 rano i na noc xanax sr 0,5, + psychoterapia 3tydzień wczoraj byłem u swojego lekarza i odstawiam xanax mam brać 0,5mg na noc co drugi dzień 8dawek Mam pytanie czy to i tak nie za często??Wczoraj nie brałem xanaxu na noc i pół nocki z głowy poty, zimno/cieplo przyspieszone tętno.Chciałbym jak najszybciej zrezygnować z benzo sami rozumiecie, proszę o podpowiedź.Co do effectinu pierwszy tydzień to faktycznie koszmarek ale u mnie ze skutków ubocznych pozostały rozszeżone źrenice.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich i dzieki za odpowiedzi.

[Dodane po edycji:]

To znowu ja, chciałem tylko dodać że teraz w dzień czuje się dobrze,

przez cytrynka84 09 lis 2010, 12:40
A jak dlugo brales ten xanax?,bo jak krotko to bez obaw odstawiaj jak lekarz kazal,on wie co robi,xanax dostales na to,zeby organizm lepiej zniosl wprowadzenie efectinu 0,5 xanaxu to jest mala dawka

Fajnie,ze Tobie pomaga,tez biore efectin i tez mi naprawde pomaga,biore go od 5 miesiecy
CICHY1980, zobaczysz jak sie jeszcze bardziej "rrozkreci" ten lek,po kolejnych kilku tygodniach ,bedziesz jeszcze lepiej czul.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez CICHY1980 09 lis 2010, 12:42
Cytrynka dzięki za słowa otuchy,xanax- wczoraj minęło 3tygodnie

[Dodane po edycji:]

Cytrynka sorki że pytam ale na co dokładnie bierzesz efectin? Bo ja na nerwice lękową.

przez mia25 09 lis 2010, 18:16
[quote="CICHY1980"]Wczoraj nie brałem xanaxu na noc i pół nocki z głowy poty, zimno/cieplo przyspieszone tętno.

to może być jeszcze działanie efectinu...poty nocne to jeden ze skutków ubocznych...to samo z przyspieszonym tętnem...ja miałam to samo w nocy...teraz biorę już 4 tydzień i jest naprawdę dobrze....choć pierwszy tydzień to był prawdziwy koszmar....bo nie brałam bezno...

przez CICHY1980 09 lis 2010, 18:25
"mia" ja też zaczynam 4 tydzień efectinu ale jak widzisz z benzo i mam doła że efectin nie działa jak odstawiłem xanax. Jaką dawkę efectinu bierzesz?

Sortuj wg