WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

Re: Efectin (---->Velafax)

przez cytrynka84 28 paź 2010, 22:31
Rani, dzieki ,ze odpowiedzialas :) Fakt problem moze byc z postacia leku,ale poszukam i znajde taka apteke,w razie czego zazyje ten Axyven ,trudno. Moze zmienie lekarza,jestem zapisana juz,zeby potwierdzic ten ewentualny szpital,podobno ta p ani dr ,co teraz ide jest dobra i moze bardziej rozmowna niz ten doktor
Dzieki wykoce sie jakby mi pani w aptece nie chciala zamienic psychotropow,zgadzala sie wtedy i postac i dawka leku.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 29 paź 2010, 00:25
ja od 3 miesiecy wale rozne zamieniki efectinu i nie czuje zadej roznicy. jak narazie...
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Jednakowoż 01 lis 2010, 13:04
Mam pytanie. Od dwóch tygodni biorę 300 mg Velaxinu - nerwowość już mi przeszła, fobia społeczna wreszcie całkowicie wyeliminowana. Jednak przez cały czas serce badzo mocno mi wali, mam też nadciśnienie. Czy to przejdzie z czasem, czy powinienem wybrać się do lekarza? I co wtedy? Betablokery?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 01 lis 2010, 13:12
Jednakowoż,

To dzialanie na noradreanaline pewnie wyzwala takie dzialanie.

To niedobrze.

Bo jak mowisz, ze nerwica i FS zostaly zredukowane tzn, ze serce wali NIE z nerwow tylko jako ubok.

Musisz to skonsultowac z lekarzem, koniecznie.

przez Jednakowoż 01 lis 2010, 14:07
To miałem na myśli, że to właśnie skutek uboczny.

Mam nadzieję, że nie będę musiał zmniejszać dawki ani odstawiać - bardzo dobrze na mnie psychicznie działa.

Dodam jeszcze, że już na 225 mg zauważyłem, że kondycja spadła mi do zera. Wchodzę po schodach, serce mi wali, płytki oddech, jakbym miał zaraz zemdleć.

przez aree1987 01 lis 2010, 14:21
Jednakowoż, no ja niestety miałem identiko na 150mg i wcale ten ubok nie przeszedł.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Jednakowoż 01 lis 2010, 14:34
Czyli co - odstawka czy betablokery? Bardzo, bardzo, bardzo nie chciałbym odstawiać ani zmniejszać dawki...

Re: Alventa

przez agusiaww 01 lis 2010, 21:16
Ja biore od marca 2009 czyli juz ponad 1,5 roku....dobrze ze zaczelam od tych kuleczek...ale na rzie stoje przy -4, bo mialam jakis jeden dzien niewyrazny.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 01 lis 2010, 21:18
Jednakowoż, moze masz za duza dawke....
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Wujek_Dobra_Rada 01 lis 2010, 21:39
Dawka jest końska, ale jeśli Ci pomaga, to właśnie kombinowałbym coś z betablokerami.
Wujek_Dobra_Rada

Re: Alventa

przez Wujek_Dobra_Rada 01 lis 2010, 22:09
Tak jak mówiłem, redukcja kuleczek z 75 mg jest bez sensu. Redukuje się od 37,5. Zrobisz co chcesz.
Wujek_Dobra_Rada

przez bupropion 01 lis 2010, 22:46
od miesiąca zażywam Faxigen XL 150 mg(wenlafaksyna). Jestem nerwowa, rozdrażniona, często płaczę. Biorę ten lek na zaburzenia odżywiania [poanorektyczne napady obżarstwa, całkowity brak kontroli nad jedzeniem. Anoreksję miałam 3 lata temu.] oraz lęk od jedzenia-> do ogólnego lęku przed życiem i fobię społeczną.
Przygodę z wenlafaksyną miałam już w przeszłości. Na początku był to Wenlafax i efekty były bardzo dobre. Po kilku latach był Efectin efekty były dużo słabsze, nawet po dawce 150 mg. I teraz ten Faxigen... nadal nie panuję nad jedzeniem, apetyt nieco osłabł ale tylko trochę. Nastrój zamiast sie unormować nadal jest w całkowitym mroku i chaosie. Czuję że tyję, puchnę w oczach [mam też niedoczynność tarczycy]. Na dodatek jestem niestety ?kobietą?, a raczej przedmiotem rodzaju żeńskiego, którym sterują hormony. Jestem rozstrojona i codziennie gram fałszywe dźwięki. Myślę o wizycie u lekarza, zmianie leku, szpitalu, psychoterapii. Ale i tak na pierwszym planie stoi samobójstwo, z powodu przejedzenia, piekła które przeżywam każdego dnia, brudu nad którym nie panuję. Wpadam w psychozę, diabelskie koło, którego nie umiem przerwać. A z logicznego punktu widzenia wiem, że szpital mi nie pomoże, zmiana leku nie ma sensu, chcę dać szansę wenlafaksynie. Do trzech razy sztuka, teraz mam większą dawkę i może uda mi się znaleźć psychoterapeutę. :roll:
Czy mogę tyć po faxigenie?? Czuję jakby jego działanie było czymś ,,spartaczone''. Bo wiem jak dobrze wpływała na mnie wenlafakxyna.
Wenlafaxyna działa wręcz odwrotnie, zastanawiam sie czy nie jest to przypadkiem kwestia tego leku. Może inny, również tani np. prefaxine albo faxoletr er, działaby tak jak powinien??

Jeśli możecie mi doradzić, proszę o pomoc
I Can Fly, But I Want His Wings...

przez Miss Worldwide 02 lis 2010, 21:49
bupropion
ja przytylam w czasie brania efectinu prawie 10kg....
nie moge powiedziec na 100%, ze to sprawka efectinu ale do 26 roku zycia utrzymywalam wage bez zadnych diet, to byla moja normalna waga, a teraz 10kg wiecej. chyba gdzies tu na forum czytalam, ze inni ludzie tez przytyli.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez mia25 03 lis 2010, 10:11
jestem już 2,5 tyg na efectnie...lęki mi już przeszły...ale dalej się denerwuje odczuwam napięcie...i czasem łapię strasznego doła...ostatnie 3 dni bolała mnie głowa...nie wiem czy to z nerwów czy to skutek uboczny...to samo z sercem...chwilami strasznie mi wali no i odczuwam pieczenie i w okolicach serca i w lewej ręce...ale to przechodzi...no i oczywiście strasznie się tego boję....ze efectin mi nie pomoże...ze nic mi nie pomoże....ze lekarz zechce mi zwiększyc dawkę skoro 75 nie pomaga...dzisiaj idę na wizytę i mam stracha, ze może będzie chciał zmienic mi ten lek albo zwiększyc dawkę i znów wróci ta cała koszmarna jazda z pierwszego tygodnia...
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

Sortuj wg