WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez *Monika* 25 paź 2010, 00:33
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Pół dawki 0,5 to jest mikro dawka. Effectin pomógł, ale nie wyleczył. Odstawiłem to problemy wróciły. Sens brania jest wg. mnie tylko wtedy, jeśli zmienisz swoją sytłację życiową, która wpędziła w depresję.

Podpisuję się pod tym co napisałeś.
Obrazek
Główny Moderator

Re: Alventa

przez agusiaww 25 paź 2010, 07:18
UWAGA - zaczelam mozolne odstawianie :) \zeby miec jak najmniej skutkow odstawiennych zaczelam od dwoch kuleczek ale coz....co nagle to po diable :mrgreen: Naprawde ten lek mi pomogl :) mam nadzieje, ze efekt terapeutyczny utrzyma sie dlugo - i bedzie ok. Pozdrawiam wszystkich :) Alventowcow.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez mia25 25 paź 2010, 07:41
zaqzax napisał(a):
mia25 napisał(a):właśnie ten tranxene nie działa na mnie za dobrze...mam po nim zawroty głowy i mogłabym przespać całą noc i jeszcze natępny dzień....dlatego boję się ze jak wezmę w pracy to walne na biurko...a znów jak go nie wezmę to być można znów mnie coś weźmie i koło się zamyka...choróbsko doprawdy wstrętne....

myślicie ze efectin może całkiem wyleczyć?

to spróbuj mikroskopijnej dawki, podziel tabletkę 5mg na pół i weź ją wczesnym wieczorem,
dziwne bardzo - ze tak reagujesz na tak skrajnie minimalne dawki. chyba że dostałaś większe niz 5mg tabletki.

effectin moze pomoc, ale nie musi.

tranxene mam 10 mg i lekarz też mówił zeby nie dzielić tylko najwyżej zmieni mi lek...bo sam się zdziwił że to na mnie aż tak mocno działa...

pytałam lekarza czy efectin może mnie całkiem wyleczyć...czy po prostu potrzebna mi psychoterapia....odpowiedział mi, że z jego doświadczenia wynika że efectin może wyleczyć...
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 26 paź 2010, 13:18
agusiaww, Możesz spokojnie zjechać z 75 do 37,5 bez odsypywania kuleczek. Kilka dni będziesz przymulona.Jakieś 3,4 dni. Później bierz się za odsypywanie.
Wujek_Dobra_Rada

przez mia25 27 paź 2010, 07:46
Ktoś wie czy można przy efectinie brać jakieś środki przeciwbólowe?
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez agusiaww 27 paź 2010, 09:34
Wujek_Dobra_Rada, nie da rady, ja mialam straszne skutki uboczne przy braniu...wiec musze powoli.

przez agusiaww 27 paź 2010, 09:34
mia25, mozna brac.

przez Wujek_Dobra_Rada 27 paź 2010, 10:04
Ja też miałem paskudne. I byłem jedynym przypadkiem, gdzie chciano mnie wysłać na odwyk od alventy... A próbowałaś schodzić wogóle do dawki 37,5?
Wujek_Dobra_Rada

przez agusiaww 27 paź 2010, 10:26
Wujek_Dobra_Rada, to moje pierwsze podejscie..ale kiedy zaczynalam brac Alventa to mialam wszystkie, wszystkie skutki ktore trwaly 2,5 tygodnia w tym tydzien nie spalam. Raz jak zapomnialam wziac to mialam taki zjazd, tzn objawy wrocily w jeden dzien...i dlatego wole powoli. Z jednego leku zeszlam w trakcie tygodnia, z neurlopetyku i obylo sie bez wiekszych sensacji, natomiast co dla Aleventy wole schodzic powoli.

przez Wujek_Dobra_Rada 27 paź 2010, 10:37
Ale dużo osób w tym ja, miało to samo , a do dawki 37,5 schodziło bez monotonnego odsypywania kulek. Spróbuj. Szkoda czasu na bawienie się w to.
Wujek_Dobra_Rada

przez agusiaww 27 paź 2010, 12:13
Nie, wole powoli, mam taka prace ze pracuje z ludzmi i nie moge sobie odstawic a pozniej brac zwolnienie, na razie mi dobrze idzie doszlam juz do -4 kuleczek to zostalo 246 :mrgreen:

przez Wujek_Dobra_Rada 27 paź 2010, 20:01
Jak ja żałuję, że odstawiłem to po ok. roku :roll:
Wujek_Dobra_Rada

przez cytrynka84 28 paź 2010, 16:40
Pytanie bedzie dziwne i glupie: bralam kilka miechow,oryginalny Efectin,bo po zamiennikach o dziwo czuje sie gorzej(probowalam Alventy i Venlectine- wiem,ze to moze sie wydawac glupie i chore,ale dzialaly gorzej-wieksza sennosc,slabsze dzialanie na depre,choc niby ten sam skladnik glowny :( Mowilam dr,ze po generykach czuje sie gorzej,wiec wg zyczenia dawal mi Efectin .Wczoraj bylam u dr,pytam czy zostajemy przy Efectinie,a on na to tak,ze wenla.,ale tym razem generyk Axyven,no to mowie znowu nie chce generykow,a on uparl sie i i tak wypisal ten zas..any Axyven,Scielam sie z nim troche wczoraj,bo chcial mnie skierowac do szpitala,ale sie nie zgodzilam Na pewno ma profity za ten Axyven.dziwne bo wczesniej bez problemu dawal mi efectin,a teraz sie pewnie zemscil,za to,ze odmowilam pobytu w szpit.No i jeszcze te wakacje,ktore ma zapewnione za wypisanie odpowiedniej ilosci tego axy i innych lekow.Ciekawe gdzie sobie pan dr pojedzie za te leki :?
Czy jak mam recke na axyven 150,o przedl.uwaln. to czy dostane w aptece bez problemu efectin er 150?
Jedna pani w aptece mowila,ze nie powinno byc problemu niby,a winnej aptece znowu powiedzieli,ze psychotropow sie nie zamienia,to co jest wypisane na recce musi byc wydane(pani mnie tym stwierdzeniem zdziwila,wiec jak to wkoncu jest?
Dzieki z gory za odzew,sorrki za dziwne pytanie
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Rani 28 paź 2010, 21:42
Masz prawo poprosić o zamiennik. Wszystko się zamienia, nawet psychotropy, pod warunkiem, że dawka jest ta sama i postać leku. Z Axyvenem może być problem, bo jest w tabletkach a nie w kapsułkach jak Efectin. Ale z pewnością znajdziesz aptekę, gdzie wydadzą Ci Efectin bez problemu.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

Sortuj wg