WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez Miss Worldwide 21 paź 2010, 21:50
witam w klubie. u mnie tez bylo dobrze rok czasu i pozniej chlapie ze zdwojona sila. to normalne prawie u kazdego, ze jak wraca to silniej! benzo zrob sobie mniejsze dawki, ale czesciej, nie scina z nog a po drugie lepiej dziala.lek po kilku godzinach wylazi z organizmu i jak masz np przerwe 8h to bardziej prawdopodobne, ze cie atak zlapie. ja np. bralam cloranxen, ten slabszy, pol tabl co 2h. a jak sie czujesz zle to zmieniaj benzo az trafisz. ja sie czulam po wielu zle az trafilam na cloranxen.
co do reszty to zgadzam sie z poprzednimi postami w 100%.
ja jak zaczynalam antydepresanty to koszmar pelen! czulam sie jeszcze gorzej jak bez ich brania. ale pozniej sie sprawa normalizuje. a jak ktos sie boi brac tabletek to juz ma jak w banku wszystkie najgorsze objawy. u mnie tak bylo. przesiedzialam godziny albo dni zanim sie zdecydowalam polknac, pozniej czekalam na reakcje organizmu i oczywiscie ja mialam!
trzymaj sie! nie jestes jedyna. kazdy z nas tutaj przeszedl to wszystko inny lepiej drugi gorzej, podobne przypadki lub inne ale wszystko sprowadza sie do jednego gowna...
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez mia25 22 paź 2010, 10:13
Dzięki...pocieszyliście mnie....dziś już jest o wiele lepiej niż wczoraj....pierwsza noc bez lęku...może już będzie lepiej...na razie z objawów ubocznych męczy mnie jedynie kompletny brak apetytu...ale to jestem w stanie znieść...dobrze, że jesteście....człowiekowi lżej...
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

Re: Velaxin (Venlafaxinum)

przez ankaanka775 22 paź 2010, 10:47
wczoraj odwiedziłam lekarza ,niestety serroxat musiałam odstawic ze względu na zwolnione tętno (38 udrzen na minute),dostałam venlectine i po tym co tu sie naczytałam boje sie go brac
:why:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jednakowoż 22 paź 2010, 20:24
Całkowicie popieram. Wenlafaksyna na początku wywołuje nerwicę, ale po dość krótkim czasie to mija i - przynajmniej w moim przypadku - świetnie likwiduje wszystkie lęki - uogólniony, lęki nocne napadowe i fobię społeczną.

Poczekaj, przetrwaj, wspomagaj się benzo, jeśli to konieczne, a potem, jeśli ci nie minie, albo nie będziesz już mogła tego znieść, poproś lekarza o zmianę.

Ale bądź dobrej myśli :)

przez Miss Worldwide 22 paź 2010, 20:34
mia25,
ja schudlam 17 kg :shock:
wazylam zawsze okolo 52-55kg i zjechalam do 48kg. jaslowstret! ile matula musiala sie nastac nade mna z talerzem...
(tyle ze po seroxacie to bylo, po efectinie raczej bez zmian, ale to juz sprawa jaki lek na kogo jak dziala) tak jak wspomnialam, wszystko i tak sprowadza sie do jednego gowna... :?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Jednakowoż 24 paź 2010, 15:59
Żeby całkowicie już wyeliminować fobię społeczną, zwiększyłem dawkę velaxinu do 300 mg. Dziś już piąty dzień, początkowa nerwowość maleje, podpieram się xanaxem, ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć, kiedy całkiem zniknie?

przez zaqzax 24 paź 2010, 19:34
Jednakowoż napisał(a):Żeby całkowicie już wyeliminować fobię społeczną, zwiększyłem dawkę velaxinu do 300 mg. Dziś już piąty dzień, początkowa nerwowość maleje, podpieram się xanaxem, ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć, kiedy całkiem zniknie?

jesli chodzi ci o ten zasrany niepokój i napiecie spowodowane noradrenalina, u mnie to nasilało się po około tygodniu brania,
po 3-4 tygodniach znikło choć nie całkowicie, bardzo trudne do ocenienia, ciezko okreslic, ale tą nerwowość najlepiej byś bezpiecznie hamował bo nie jest ona trudna do opanowania - czyli mikrodawka Xanaxu np. 0,25mg + 10mg Hydroxyzyny,
nie warto brać więcej Xanaxu bo tolerancja szybko wzrośnie a w razie potrzeby zawsze możesz wziąć go więcej ale trzeba
się oszczędzać.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez mia25 24 paź 2010, 19:50
Właśnie od piątku nie mam lęków...zostało tylko te dziwne napięcie...i oczywiście moje durne myśli, że coś mi się dzieje ale staram się to ignorowac...mam trochę problemy ze snem...w nocy budzę się często...choć teraz jest wieczór i jest niedziela a to oznacza ze już jutro do pracy i zaczynam się denerwować bo ostatnio w pracy miałam straszny atak....teraz się boję...a efectin jeszcze nie działa...dlaczego to nie może od razu działać?pod ręką mam tranxene...ale jakoś boję się to brać....co za paranoja
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez zaqzax 24 paź 2010, 19:56
mia25 napisał(a):Właśnie od piątku nie mam lęków...zostało tylko te dziwne napięcie...i oczywiście moje durne myśli, że coś mi się dzieje ale staram się to ignorowac...mam trochę problemy ze snem...w nocy budzę się często...choć teraz jest wieczór i jest niedziela a to oznacza ze już jutro do pracy i zaczynam się denerwować bo ostatnio w pracy miałam straszny atak....teraz się boję...a efectin jeszcze nie działa...dlaczego to nie może od razu działać?pod ręką mam tranxene...ale jakoś boję się to brać....co za paranoja

Cloranxen/Tranxen to najdelikatniejsza benzodiazepina, działa długo ale delikatnie, ciezko sie od niej uzaleznic przez to.
warto wziac 5mg co jest chyba najmniejsza i najbardziej delikatna dawka benzo, co odpowiada mniej wiecej 0,18mg Xanaxu,
czyli ilość jak dla noworodka.

nie boj sie tego brac, mozesz brac to spokojnie do poki Effectin nie zadziała, czyli 2-3 tygodnie a moze nawet 4.
twoja obawa jest spowodowana samym lękiem, który wszystko obraca w paranoiczne wizje, wiec cierpisz tylko
bardziej, kazdy ci tutaj powie ze Tranxen to najbezpieczniejsza benzodiazepina.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez mia25 24 paź 2010, 20:07
właśnie ten tranxene nie działa na mnie za dobrze...mam po nim zawroty głowy i mogłabym przespać całą noc i jeszcze natępny dzień....dlatego boję się ze jak wezmę w pracy to walne na biurko...a znów jak go nie wezmę to być można znów mnie coś weźmie i koło się zamyka...choróbsko doprawdy wstrętne....

myślicie ze efectin może całkiem wyleczyć?

przez zaqzax 24 paź 2010, 21:04
mia25 napisał(a):właśnie ten tranxene nie działa na mnie za dobrze...mam po nim zawroty głowy i mogłabym przespać całą noc i jeszcze natępny dzień....dlatego boję się ze jak wezmę w pracy to walne na biurko...a znów jak go nie wezmę to być można znów mnie coś weźmie i koło się zamyka...choróbsko doprawdy wstrętne....

myślicie ze efectin może całkiem wyleczyć?

to spróbuj mikroskopijnej dawki, podziel tabletkę 5mg na pół i weź ją wczesnym wieczorem,
dziwne bardzo - ze tak reagujesz na tak skrajnie minimalne dawki. chyba że dostałaś większe niz 5mg tabletki.

effectin moze pomoc, ale nie musi.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 24 paź 2010, 21:42
Skoro lekarz zalecił branie x dawki i efekt jest zbyt upierdliwy, to co wspólnego ma ''przyzwolenie społeczne na chujnie w działaniu (?)'' na spróbowanie dawki mniejszej, od zapisanej przez lekarza. W aptece macie prawo kupić lek w połowie dawki, która jest wypisana na recepcie. Nie działa to w drugą stronę oczywiście.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 24 paź 2010, 21:48
Pół dawki 0,5 to jest mikro dawka. Effectin pomógł, ale nie wyleczył. Odstawiłem to problemy wróciły. Sens brania jest wg. mnie tylko wtedy, jeśli zmienisz swoją sytłację życiową, która wpędziła w depresję.
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 24 paź 2010, 23:50
Dean napisał(a):No mnie lekarz ostrzegał żebym sam sobie nic nie dawkował ,nic nie zmieniał i brał o jednakowej godzinie.Róbcie co chcecie ,ja bym sam sobie nic nie zmieniał.

Przez 5 lat tez sie ostro trzymalem zalecen lekarzy, potem zwatpilem i zaczalem sam sobie to wszystko ustawiacj
jesli chodzi o dawki bo sam dokładnie czuje na swoim ciele co i jak, psychiatra zazwyczaj wali w ciemno.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg