WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 310

mam dość

przez lasic5 13 paź 2010, 08:56
Biorę venlectine 4 tydzień oprócz tego że mniej płaczę nic się nie zmieniło wszystko robię na siłę jak długo jeszcze?Czy powinnam zmienić lek?

Re: Efectin (---->Velafax)

przez Wujek_Dobra_Rada 13 paź 2010, 09:15
lasic5, Bierz. Już wiele razy pisałem. U mnie zadziałał gdzieś w 5 tygodniu. Chciałem go odstawić wcześniej. Nic nie działało. Później nawet zapomniałem, że go biorę. Aż tu nagle 5 tygodnia milutko się zrobiło bardzo ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez lasic5 13 paź 2010, 10:36
Dziękuję za db słowa oby tak było bo mam już dość...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 13 paź 2010, 11:26
U mnie teraz zadzialal po 6 tyg ,wyciagnal mnie ten lek z ogromnego dola,choc teraz czuje sie strasznie,ale to nie przez lek,a przez b.trudna sytuacje w jakiej sie znalazlam
Wczesniej bralam ten lek juz dwukrotnie,dzialal wtedy wczesniej niz teraz,ale zawsze ten lek sprawia,ze wychodze na prosta:) W sumie bralam ten lek trzy razy.

przez lasic5 13 paź 2010, 11:46
Dzięki Cytrynko mam nadzieje że u mnie też zadziała a tobie życzę szybkiego rozwiązania problemów

Re: Velaxin (Venlafaxinum)

przez mart.free 13 paź 2010, 12:37
Witam

Zacząłem terapie Venalexyną (Velaxin) w dawce 37,5 mg o przedłużonym uwalnianiu (na noc)
Pierwszego dnia czułem się naćpany,spięty i było mi zimno, przeszło popołudniu.
Drugiego dnia banan na twarzy od ucha do ucha.
Trzeciego niby nic.
A dzisiaj (4dzień) kiedy miałem iść już do pracy pojawiły sie lęki i do tej pracy nie poszedłem tylko uciekłem do łóżka.

o co chodzi?
To normalna reakcja?
Przejdzie?

przez Wujek_Dobra_Rada 13 paź 2010, 12:39
Tak, to normalne. Powinno przejść.
Wujek_Dobra_Rada

przez mart.free 13 paź 2010, 13:14
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Tak, to normalne. Powinno przejść.

ufff :)

przez cytrynka84 13 paź 2010, 14:41
Nie ma sprawy:)
Dzieki za troske ,mamnadzieje,ze to sie wszystko ulozy,bo ciezko to wszystko wytrzymac...

przez Wujek_Dobra_Rada 14 paź 2010, 23:10
Szkoda, że lekarze nie mówią o takich rzeczach :roll:
Wujek_Dobra_Rada

przez Miss Worldwide 15 paź 2010, 00:54
hej togolina!
chlamydie u mie wytukli jedna sesja antybiotykow w UK, niestety nie pamietam jakich :/

co do efectinu to ja od razu zaczelam od 75mg i nic mi nie bylo, natomiast takie jazdy mialam po seroxacie! masakraaaaaaaa
tutaj jestem pewna, ze to od tabletek (albo naprawde objawy uboczne albo podswiadomie wywolujesz te fazy, szczegolnie jak mialas obawy przy polknieciu pierwszej tabletki) w obydwu przypadkach po tygodniu wszystko przejdzie gooooooora 2 tygodnie!
takze glowa do gory!
dziwie sie tylko, ze zamiast wyslac do psychiatry czy psychologa sama ci wypisala te tabletki :/ przydaloby sie glebsze wnikniecie co do twojego stanu depresji, napadow paniki itd.
jak tylko zaczniesz sie zle czuc albo czegos bac to zajrzyj tutaj na forum i poszukaj objawow podobnych do twoich, po drodze przeczytasz pelno innych wypowiedzi i zpomniesz o tym co akurat sie z toba dzieje. na mnie dziala jak nic!
to forum to moje lekarstwo na ciezkie chwile, tylko cos mi "nie tak" to sobie czytam tutaj rozne "objawy" i moje mi przechodza :)))))))))
forum jest super psychologiczna terapia :)))
znajdujemy tutaj ludzi co maja to samo, albo gorzej, i wtedy nie czujemy sie jedyni umierajacy- no bo skoro pelno innych ludzi "to" ma i zyja ...... :P
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez togolina 15 paź 2010, 09:59
Klaudia
ja chlamydię mam dwie pneumoniea i trachomatis , miałam też boreliozę w wynikach dodatnią ( drugie wyniki jej nie potwierdziły ) ...
Te paskudztwa lecze od stycznia 2010, wpierw jednym antybiotykiem, potem od kwietnia trzema, od sierpnia do października nic nie brałam ale wyniki kontrolne wskazały na namnożenie się tych zasranych bakterii więc znowu łykam tym razem klarytromycynę ...
Velafax odstawiłam czyli zakończyłam po tej nieszczęsnej 1/2 tabletce... Bałam się brać znowu tym bardziej że w poniedziałek miałam jechać do pracy a jak w niedzielę wieczorem musiałam pojechac autem po dziecko to ledwo dojechałam ( ten lek mega upośledza zdolnośc psychoruchową ) ...
Zamówiłam w aptece krople L72 - homeopatyczny lek,przetestuję go na sobie i zobaczę...
Ja nie mam jako takiej ciężkiej depresji, ani nerwicy mam hipochondrię ale taka umiarkowaną, poprostu często wyszukuję sobie rózne choroby które potem wykluczam...
Pulmonolog przepisała mi ten Velafax twierdząc że może moja zła kondycja psychiczna wpływa na to że te bakterie się namnażają ale to jest jej teoria... Ale tak po prawdzie jak można mieć dobrą kondycję lecząc jakieś paskudztwo 9 miesięcy????
Tak czy niemniej tego leku nie biore i nie zamierzam brać, wybiorę się do psychiatry i jak on stwierdzi że musze brać coś silniejszego od homeopatycznych kropli to pod jego nadzorem będę łykać... Tylko póki co na prywatnego nie mam kasy ( leczenie moje chlamydiowe jest kosztowne ) a nie wiem czy państwowo warto iść....
Też czytam to forum i staram się w innym dziele opisywac swoje hipochondryczne przebłyski i naprawdę mi to pomaga....
Pozdrawiam serdecznie !!!!!!!!

przez zaqzax 15 paź 2010, 16:45
7 tygodni brania 150mg, i co ?
i gówno.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 15 paź 2010, 17:10
zaqzax,

A co lekarz na to ? Proponuje EW czy chce cos jeszcze probowac ? Czy stale wejscie w benzo ?

Sortuj wg