WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Alventa

przez jacas 25 wrz 2010, 23:27
co tam alvenciarze? jak sie czujecie?
jacas

przez Gods Top 10 26 wrz 2010, 09:53
Na mnie ten lek wpływa niesamowicie. Nie mam problemów z zasypianiem i z wysypianiem się, mam doskonały nastrój (banan od ucha do ucha prawie nie znika z mojej twarzy :mrgreen: ), a przez to zniknęło wredne natręctwo.
Aż chce mi się zdobywać świat ! :great:
A wszystko to okupione zaledwie jednym skutkiem ubocznym - ziewaniem (niestety czasem nawet w trakcie rozmowy, co irytuje rozmówców :P ). Dotychczasowego braku snów nie zaliczam do wad leku, bo dla mnie to nie jest wielka strata. ;)
Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że zażywam lek od niecałych dwóch tygodni, a już są takie cudowne efekty. :shock: :yeah:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez jacas 26 wrz 2010, 11:49
a jaka dawke bierzesz? na jakie zaburzenie?
jacas

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 11:51
U mnie kres działania Alventy dobiegł końca. Mam nadzieję, że kombo sertralina+wellbutrin godnie ją zastapi.
Wujek_Dobra_Rada

Re: Efectin (---->Velafax)

przez jacas 26 wrz 2010, 11:51
przez pierwsze tygodnie to normalne
jacas

przez Gods Top 10 26 wrz 2010, 12:16
jacas napisał(a):a jaka dawke bierzesz? na jakie zaburzenie?
"Tylko" 75 mg na dobę. Na zaburzenia lękowe z natręctwami.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez jacas 26 wrz 2010, 13:45
zazdroszcze :roll: ja lykam 300 i do euforii mi daleko
jacas

przez cytrynka84 26 wrz 2010, 13:49
To przejdzie na "bank" tez tak mialam na poczatku.

[Dodane po edycji:]

Guzik objawy moga sie nasilic ,ale nie musza wcale,jakby bylo gorzej,to najwyzej pobierz jeszcze jakis tydzien 1 tabl.37mg i potem dopiero 2 tabl bardzo pomogl mi ten lek,chyba najlepszy ze wszystich,,a bralam niestety juz b.duzo roznych.Teraz tez na nim jestem i znowu postawil mnie na nogi :)

przez Wujek_Dobra_Rada 26 wrz 2010, 14:40
300 to grubo. Ja po 75 miałem cud, miód i orzeszki :roll:
Wujek_Dobra_Rada

przez Zenonek 26 wrz 2010, 15:13
w USA biora po 500 i nie narzekaja ;)

przez Guzik 26 wrz 2010, 18:55
Wolę teraz zacząć tą podwójną dawkę bo boje się że jak rozpocznie się rok akademicki to będę chodzić przez pierwsze dni po ścianach uczelni albo zemdleję gdzieś na ulicy, a tak może przecierpię to jakoś w domu. To muszę być chyba dobrej myśli że nie będzie gorzej bo czuje że mi pomaga ten lek. A te problemy z widzeniem to przejściowe zaburzenie czy ten lek niszczy moje oczy na stałe? Strasznie to dziwne jak bym widziała będąc pijaną, nie wiem jak mam z czymś takim prowadzić samochód :/.

przez cytrynka84 26 wrz 2010, 21:35
Przejsciowe te problemy ze wzrokiem,na stale na pewno nie zostana,spokojnie,rozumiem,ze sie boisz,tez sie kiedys balam brac leki,alenie ma czego,zeby to zrozumiec potrzebowalam tez troche czasu.
Jesli zaczynasz rok to zdecydowanie lepiej,faktycznie jak zaczniesz brac bedac w domu
Nie jedz samochodem teraz przez kilka dni.

przez Miss Worldwide 26 wrz 2010, 22:38
Czy ktos wie czy mozna te kulki lykac bez kapsulek? Chcialabym odejmowac po pare kulek ale nie wyrzucac tylko konstruowac nastepna tabletke bo szkoda mi kasy :P ja mysle, ze nie mozna bo cos pamietam z jakiegos programu czy artykulu ze tabletki maja rozne postacie po to aby rozpuszczac sie w tym miejscu ukladu pokarmowego gdzie trzeba (cos takiego). Ze twarde to tam, kapsulki to tam.....Niestety nie pamietam nic wiecej.
A moze kupic jakies inne tablety w kapsulkach, jakies tanie, i poprostu uzyc tych kapsulek? Chyba kapsulki to kapsulki, czy tez jakis podzial na twardsze, inny sklad itd hehehe :)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez cytrynka84 27 wrz 2010, 10:01
Wysypywalam z kapsulki te kulki,zeby zaczac od mniejszej dawki i nic mi nie bylo,a lek dzialal bez zmian,kapsulka raczej nie chroni zoladka,mowie konkretnie o tym leku,bo szybko sie rozpuszcza jak popijesz plynem Tutaj na forum dowiedzialam sie wlasnie o " rozkrecaniu" kapsulek i wtedy ta osoba mowila,ze lekarz byl zdziwiony taka metoda,troche sie smial,ale sie zgodzil na odsypywanie,dzieki temu ta osoba bez wiekszych skutkow ubocznych powoli,odstawila ten lek
wg ulotki nie mozna,lekarza swojego tez nie pytalam,bo mogl by mnie wysmiac
Jest ten sam lek ,ktory zamiast kulek ma normalna tabletke ,zamkneta w kapsulce( nazywa sie Venlectine),ale po co kupowac inny odpowiednik i kombinowac,prosciej jest odsypac kulki.

Sortuj wg