WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez zaqzax 21 wrz 2010, 21:17
nie dość że depresja nie mija mi po tym leku to jeszcze sex odpada co jest dosyć znaczące :/
fantastycznie kurva ;/

co jest takiego w Wenlafaksynie że zmniejsza tak mocno libido, tzn. zmniejsza do zera ?
jaki składnik za to odpowiada ? może da się to uzupełnić innym lekiem ?
Ostatnio edytowano 21 wrz 2010, 21:23 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 21 wrz 2010, 21:25
zaqzax,

haha jakis edyt Shadowmere ^^

^^ , poczekaj jeszcze chwile. Przez pierwsze 3 miechy mialem to samo na Zolofcie, a teraz jest normalnie.
Ostatnio edytowano 21 wrz 2010, 21:29 przez Gość, łącznie edytowano 3 razy
Powód: nie jesteście w knajpie,proszę zaniechać rynsztokowego dialogu ..;/

przez hanca84 21 wrz 2010, 21:48
Przynajmniej do 6 tygodni dotrwaj.

Ale nie ma ochoty, erekcji czy orgazmu? To różnica.

U mnie problem był przy 1 i 2 podejściu do Efectinu, ale minął po jakimś czasie (niestety chyba to były miesiące). Przy 3 podejściu do leku w ogóle nie poczułam wpływu na libido.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomek33 21 wrz 2010, 23:23
zoloft to jednak nie to samo co effectin; venlafaksyna ma dzialanie serotninergiczne i dlatego powoduje zaburzenia seksualne;
złagodzic może Trittico, mirtazapina, mianseryna, ale pewności nie ma...

przez Miss Worldwide 22 wrz 2010, 04:23
zaraz zaraz, co ja na jakiejs bani bylam ze tutaj odpowiedz o seroxacie napisalam???? hehe, nie wiem co mi sie poplatalo :zonk:

efectin mi pomogl na lęki ale na depresje niezbyt. dalej mam ciaglego dola ale to tez zycie wplywa na to wszystko.

zero ochoty na sex, zero przyjemnosci z sexu, i zero orgazmu. heheh. do roku czasu zazywania efectinu jeszcze jakos szlo :hide:

po seroxacie z tego co pamietam to raczej dobrze bylo a nawet bardzo dobrze powiedzialabym jesli chodzi o temat libido, w sumie to wtedy sie nie zastanawialam ale jak teraz sobie przypominam to nawet chyba pobudzal bardziej hihihi ;)

powiedzcie dziewczyny!!! ile z was ma taki problem wlasnie po efectinie i po jakim czasie zazywania sie zaczelo? musze przyznac, ze maniaczka sexu to ja nie bylam nigdy ale kurde latka laca a tu nic z zycia sexualnego nie miec? no szkoda taka przyjemnosc tracic.... ;) chlopak od ponad 2 lat ma lipe ze mna...
jak sie odezwiecie co i jak i sie okaze, ze naprawde to ten efectin to biegne zmieniac tablety :time:

zalezy mi na odpowiedziach dziewczyn bo u facetow to wiem ze jest kaszanka po efectinie.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Zenonek 22 wrz 2010, 08:46
tomek33,

A Zoloft nie :mrgreen: ?

przez shadow_no 22 wrz 2010, 15:22
Ja niedawno zszedłem całkowicie z efectinu. Niestety zgadzam się z większością opinii tutaj - ten lek do najlepszych nie należy. Pomijając jego niską efektywność, skutki uboczne jak wspomniany spadek libido - najgorsze jest samopoczucie podczas odstawiania. U mnie nie było szans, żeby zejść z 37.5 do 0. Musiałem nawet tak małą dawkę dzielić (odsypywać z kapsułek) na pół. A i tak brain zapsy trzymały mnie kilka dni. Wiem, że na każdy organizm lek działa inaczej, ale mimo wszystko nie polecał bym nikomu efectinu.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Zenonek 22 wrz 2010, 16:16
shadow_no,

Z wiekszoscia opinii ? Wenlafaksyna ma raczej opinie bardzo skutecznego antydperesanta :).

przez aree1987 22 wrz 2010, 16:19
Zenonek napisał(a):shadow_no,

Z wiekszoscia opinii ? Wenlafaksyna ma raczej opinie bardzo skutecznego antydperesanta :).

Raczej jest różnie jak z wszystkimi lekami, jednemu pasuje to drugiemu tamto. Mi wenlafaksyna nie spasowała a już szczegolnie w stosunku cena/jakość działania.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Zenonek 22 wrz 2010, 16:23
aree1987,

Wiadomo, ze jest roznie i to kwestia indywidualna, ale czytajac opinie tutajm wychodzi na to, ze to dobry lek.

Wiadomo, ze na niektorych bedzie slabo dzialal.

przez shadow_no 22 wrz 2010, 16:38

Wenflaksyna czy w ogóle SNRI ma wiele postaci handlowych.
Efectin wielu osobom pomógł, ale patrzę przez pryzmat mojego doświadczenia oraz opinii które przeczytałem. Patrząc na jego efektywność i biorąc pod uwagę różnego rodzaju skutki uboczne uważam, że nie jest to lek warty polecenia.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Zenonek 22 wrz 2010, 16:46
shadow_no,

No w Twoim przypadku sie nie sprawdzil, ale wertujac tu ta setke stron - naczytalem sie, ze naprawde jest to skuteczny lek - uśredniajac.

Tzn jest mocny, wiec jak na kogos zadziala to przewaznie dobrze, a jak nie zadziala to wprost przeciwinie.

przez Zenonek 22 wrz 2010, 18:21
Marek77,

Bo to bardzo mocny i dobry lek.

Tylko jego dzialanie jest dosyc swoiste tzn czesto jest tak, ze albo on dziala i jest super albo jest totalna lipa lub wrecz pogorszenie.

Wenla rzadziej wywiera dzialanie posrednie takie jak np SSRI, czyli , ze cos tam daja, ale oczywiscie nie mozna mowic o remisji.

przez mm_ 22 wrz 2010, 19:55
Adwentystka napisał(a):jeszcze raz dziękuję Rani.może wytrzymam,wiesz u mnie nie ma jakis lęków one podobno sa zamaskowane sztywnością i cięzkością mięśni.bralam doxepin i asertin i zawsze jest tak ze jak zaczynam jakis lek to te obolale miesnie szczegolnie szyja zaczyna tak jakby ciągnac ,skora jest napięta i te napięcia tak chodzą po mnie .raz w lędżwiach raz w brzuchu raz w szyji potem miedzy lopatkami.czy ktos tez tak miał.bo nie znalazlam nigdzie takiej historii z objawami.przy welafaxie tez tak mam :why:

Hej,
ja też tak mam jak zaczynam brać leki, jak nie przechodzi kilka dni to je odstawiam,; mam większe napięcie mięśni, nawet mnie bolą, skóra ciągnie, głównie na twarzy. Też nie spotkałam się żeby ktoś takie efekty uboczne opisywał...
mm_

Sortuj wg