WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez Zenonek 13 wrz 2010, 18:02
Lepiej byc optymista niz pesymista.

A po drugie przez "swietne" dzialanie mam na mysli to, ze lek jako-tako spelnia swoja funkcje - Pernazyna bardzo dobrze unormowala mi sen oraz niezle redukowala negatywne mysli.

Zoloft tez spelnil swoje zadanie - mam taki nastroj jaki powinienem miec.

To mozna nazwac swietnym dzialaniem. Nie chodzi o jakies fajerwerki, tylko o to, ze lek spelnia swoje zadania.

Co do Pernazyny to 75 mg to malutka dawka, nie wiem jakim cudem moglboby Cie to zwalic z nog.
100 mg tak samo.

Moze jakbys dawke z 200-300 mg zazyl to tak, ale nie taka...

Re: Efectin i klopot z koncetracja,motywacja..

przez chojrakowa 15 wrz 2010, 12:15
tomek28100, kiedy się skreśliłeś? Jak już łykałeś leki, czy od tego się zaczęły twoje problemy?
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez tomek33 15 wrz 2010, 14:44
Radze zatem wiecej nie eksperymentować z amfa, bo skutki są zawsze oplakane... Co do Twojego leczenia: moze stsoujesz zbyt duza albo zbyt mała dawkę wenlafaksyny? Moim zdaniem skoro sertralina działała ok. tylko potem jakby sila działania slabła nalezało zwiekszyc dawkę lub rozwazyc dołozenie innego leku... Jesli chodzi o pamięc i koncentracje, to po Efectinie wraz z ustapieniem objawów nerwicy/depresji powinny on ulec poprawie. Jednak nie ma przebacz... amfa robi spustoszenie; pomaga na chwile, ale potem niestety trudno wrócic do równowagi. Funkcje poznawcze znacznie poprawiaja sie po zastosowaniu Nootropilu w dawce min. 2,4g dziennie; leczenie jest długotrwałe, lek nie ma poważnych skutków ubocznych i jest skuteczny. Można łączyć z Efectinem. Proponuje skonsultowac sie z lekarzem, czy ten Efectin jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomek28100 16 wrz 2010, 12:47
Bylem wczoraj u lekarza i zmiana lekow na seroxat,atrax i convulex.
Tylko dziwi mnie ze lekarz nie kazal calkowicie odstawic efectinu tylko zmniejszyc dawke do 37,5 i brac razem z seroxatem.
Seroxat rano 10mg a efectin 37,5mg na wieczor atrax doraznie w razie nerwow.
Niewiem czy mozna laczyc te leki? czy nie wystapi zespol seroteninowy.
Convulex podobno dziala na gaba i dziala cos jak benzo czyli uspokaja jest to prawda?

przez jacas 16 wrz 2010, 14:01
czy po wenlafleksynie/sulpirydzie moglo mi spasc libido?
jacas

przez zaqzax 19 wrz 2010, 14:23
czy ktos z Was zazywal dawke wieksza niz 150mg Wenlafaksyny ?
bo u mnie jest obecnie po niej mniej lęku, ale znowu dopadają mnie silne
dołki, przygnębienie, potworny smutek, czy większa dawka może pomóc ?
czy może za krótko biorę jeszcze ten lek ? bo biorę 4 tygodnie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez cytrynka84 19 wrz 2010, 17:57
Bralam225 wenli i u mnie tosie sprawdzilo b. dobrze,duza roznice czulam miedzy150,a 225,a nie wierzylam,ze zwieksz .dawki pomoze,zwiekszalam,ze150 na wiecej dopiero po4 miechach,wiec pewnie za krotko bierzesz.
A teraz za kolejnym podejsciem do wenli,zepo niecalych 2 miechach przeszlam z 75 na 150 po 75 w miare stabilna poprawa nastapila po ok 6 tyg,za 1 i 2 leczeniem wenla,poprawa byla znacznie szybciej,ale teraz mam chyba silna depre i leki,wiec dlatego "wzwyzka" nastroju przyszla pozniej.

przez zaqzax 19 wrz 2010, 23:31
jacas napisał(a):czy po wenlafleksynie/sulpirydzie moglo mi spasc libido?

po wenlafaksynie niemal napewno, u mnie jest zerowe, ciezko o orgazm i osiagniecie erekcji bywa niełatwe.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Miss Worldwide 20 wrz 2010, 15:53
witam wszystkich po kilku latach nieobecnosci na forum!
chcialabym opisac troszke jak to jest po zazywaniu efectinu i cloraxenu ponad 3 lata, prawie 4 chyba.

praktycznie zadnych objawow ubocznych po rozpoczeciu. lęki i napady histerii i hiperwentylacji przeszly i zaczelam w miare normalne zycie. wyjechalam do UK pozniej do Hiszpanii. obecnie mieszkam w hiszpanii i jaki z tego dobry pozytek to taki, ze tam efectin kosztuje 2-3 euro na recepte :yeah:
przyjechalam teraz do polski na urlop i moj chlopak wyslal mi tabletki poczta ale dlugo nie dochodzily i skonczyly mi sie te co mialam wiec 2 dni bylam bez tablety. 3 dzien masakra!!!!! chyba jakies objawy odstawienne mnie napadly bo dostalam schiz dziwnych, jakbym nacpana nie wiedziala gdzie jestem, okropne mdlosci i bol brzucha, pozniej oslabienie totalne i napady goraca, (mialam szczescie ze w ten dzien doszly tablety i juz lyknelam jedna) ale zanim zaczela dzialac to jeszcze goraco zamienilo sie w okropne zimno i dreszcze pod 2 koldrami! dostalam histerii, ze chyba juz po mnie :hide: i juz mialam zamiar powiedziec mamie zeby mnie zabrala do lekarza (chociaz przy napadach lękowych nigdy nie wierze, ze jakis lekarz mi moze pomoc w czymkolwiek) no i lek zaczal dzialac...... zrobilo sie juz cieplutko, uspokoilam sie i wszystko wrocilo do normy.

a teraz doswiadczenia po prawie 4? latach zazywania:
jest w miare ok ale tylko do momentu staniecia przed jakims problemem, zaraz mam dola i depreche,
napady lękowe i te wszystkie inne masakry juz nie lapia ale leciutkie ataki czasem, np. ze serce mi cos nie tak bije itc, ale juz nie doprowadza mnie to do stanu histerii, hiperwentylacji itd.
od dawna zero apetytu na sex :bezradny: , no chyba ze w snach, ale zaraz jak sie obudze to chec odchodzi! totalne zero!!!
teraz waze 64-65kg (przy normalnej wadze wczesniej ok 55-57kg, i wcale nie jem wiecej (bynajmniej tak mi sie wydaje)
wcale nie czuje sie na silach do odstawienia leku, tzn nie czuje sie wyleczona.
dziwne, ze przy przyjmowaniu tablet tyle czasu mam deprechy i to dlugotrwajace (klopoty w zyciu i kicha, deprecha non stop)
spac bym mogla caly czas. szczegolnie caly dzien, wole siedziec w nocy nawet do 7 rano! (tylko na sile chodze spac jak do rpacy trzeba na rano)

wiec ja podsumuje, ze jedyne co mi pomogl efectin (albo az tyle) ze nie mam juz tych atakow okropnych lękowych, ze umieram, ze mam schizofrenie, ze serce mam chore i wlasnie mi przestaje bic, albo na odwrot: ze za szybko bije, albo ze fikolki mi robi ...........
no coz, mam 30 lat i chyba najgorzej mnie w tym momencie wkorza, ze nie mam ochoty na seks (nigdy, z nikim, biedny moj chlopak :( ze mna. ale nie chodzi o niego, na probe wyobrazalam sobie innych ale nic nie dziala, zaden mnie nie rajcuje, a jak mi sie podoba fizycznie to i tak nie wyzwala u mnie zadnej ochoty na barabara. a moj chlopak fizycznie mi sie bardzo podoba wiec nie wiem co jest grane ale to na bank sprawa efectinu. nic innego nie biore, a czy bralam tabletki antykoncepcyjne czy nie to i tak zawsze tak samo wiec antykoncepcyjne odpadaja jako powod tej "przypadlosci"

przed efectinem bralam kilka miechow seroxat (tez gdzies jest wszystko na forum) i ten lek dal mi w kosc na poczatku, objawy uboczne po rozpoczeciu leczenia byly okropne ale to chyba juz gdzies opisywalam. ogolnie z 57kg zjechalam na 48 i trzeslam sie jak galareta:nogi, rece, glowa. oslabienia, omdlenia itd itp blehhhhhh. po tygodniu chyba przeszlo. zostalo tylko trzesienie sie rak okropne. po jakims czasie tak mnie wyciagnal z deprechy i lękow, ze sama sobie go przestalam zazywac bez zadnych strachow i innych urojen i bylo wszystko ok. tyle, ze chyba przez to ze sama odstawilam (a moze i nie bo co za roznica) to ta nerwica lękowa wrocila po roku z sila potrojona (stad przygoda z efectinem)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez cytrynka84 20 wrz 2010, 16:26
Klaudia,a jaka dawke bralas /bierzesz? ja teraz150,dziala jestem zadowolona z niego :)

przez Miss Worldwide 20 wrz 2010, 18:12
hej, biore tylko 75 o przedluzonym dzialaniu.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez cytrynka84 20 wrz 2010, 19:08
Dzieki:)

przez zaqzax 20 wrz 2010, 22:03
biore ten lek 4 tygodnie, w jaki sposób jego działanie zdąży się jeszcze rozkręcić ?
bardziej na lęk czy depresje zadziała, bo obecnie bardziej poczułem w miarę na lęk
działanie, ale depresja nadal ostro wali.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Miss Worldwide 20 wrz 2010, 23:31
ja nie moge zbytnio na temat depresji i seroxatu sie wypowiadac bo u mnie chodzilo glownie o lęki.
po 3 miechach to czulam sie jakbym boginia swiata byla hahaha, i ze mam gdzies jakies tabletki! to chyba na depreche tez niezle dziala

Pristiq 100mg

Sortuj wg