WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: odstawienie leków

przez madseason 10 wrz 2010, 20:07
po tyl;u tygodniach ile mineło od mojego eksperytemntu z odstawieniem stwierdzam, że to chyba zła decyzja. rozchwiane emocje znów, bezsens, beznadzieja, udawanie że jest ok a w środku myśli s. oczywiście, jestem na tyle do dupy, że nic sobie nie zrobię, wiem to. ale myślenie w kółko o umieraniu, fantazje, kombinowanie co "mogłabym" sobie zrobić męczą mnie strasznie i na niczym innym się nie mogę skupić. nie wiem po co mi to, widocznie lubię się pognębiać i użalać nad sobą, leżeć na ziemi i ryczeć i bać się że zeświruję bo na dwa dni mam wolną chatę i nie ma do kogo się odezwać i porozmawiać, zostaje martwa przestrzen internetu, prawie jak gadanie do samej siebie, choć przecież wiem, że po drugiej stronie sa osoby które może to przeczytają..ale co to właściwie da? wiem, że nikt mi nie pomoże jeśli sama tego nie zrobię; znam wszystkie możliwe słowa które mają pocieszyć i podnieść na duchu, ale już nie działają. czynności mające odwrócić uwagę w stylu słuchanie muzyki, przerabianie zdjęć, jakkolwiek pojęta twórczość jest już zupełnie jałowa i nie przynosi radości. jest tak jakby każda maleńka rzecz, którą można się zagłuszyć i udać, że nada życiu jakikolwiek sens - straciła znaczenie. nie wiem już jak siebie uratować. myślę nad wszystkim co do tej pory robiłam, nad moimi znajomościami, związkami i relacjami, planami, tym co ponoć nazywa sie ambicjami...nad całokształtem i wydaje mi się jakby już nic nigdy miało nie przynieść satysfakcji, jakby w projekcie zwanym "rzeczywistością" nie było dla mnie miejsca, w którym poczuję się dobrze.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

Efectin i klopot z koncetracja,motywacja..

przez tomek28100 12 wrz 2010, 14:44
Witam biore 4 miesiace efectin w jakis sposob mi pomogl dobrze sie spi,jestem mniej nerwowy ale no wlasnie to ALE nic mi sie niechce robic mam ogromnego lenia najlepiej caly dzien bym spal a najgorsze jest to ze koncentracja i pamiec mi sie pogorzyla nie mam takiej podzielnosci uwagi i nie moge sie skupic na niczym ciagle czegos zapominam.
Wiem mozecie myslec ze to od nerwicy ale jak bralem zoloft to bylo wrecz odwrotnie pamiec swietna czulem sie hmm tak jakby inteligetniejszy wiecie o co mi chodzi.
Tak sie zastanawiam czy to czasem zoloft tak dzialal bo jakies dzialanie na dopamine ma??
Ciekaw jestem jaki lek dobrze by zadzialal na nerwice ale tez zeby dawal koncentracje,motywacje,dobra pamiectak zeby byl luzi relaks czyste mysli i spokojne.
Zoloft fajnie dzialal ale niestabilnie i po 6 miesiacach wogole przestal dzialac ciekaw dlaczego moze dawke czebalbylo zwiekszyc hmm??

Moje klopoty zaczely sie od wziecia amfetaminy dostalem dziwnych stanow unikania ludzi nerwica itp
moze to dlatego ze dopamina zostala pobudzona??

Zastanawiam sie czy leki na dopamine mi pomoga skoro po amfetaminie dostalem takich psychoz??

Np Memanatyna

Re: Efectin i klopot z koncetracja,motywacja..

przez nnn 13 wrz 2010, 06:49
a po co wy ludzie bierzecie narkotyki ? Czy wy jesteście nieuświadomienie ?

[Dodane po edycji:]

Amfetaminy
nnn

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Efectin (---->Velafax)

przez zaqzax 13 wrz 2010, 14:59
biore juz 3 tygodnie Wenlafaksyne, dawka 150mg, troche stłumiła lęki i zmniejszyła depresję, jest lepiej ale ale...
występuje często niepokój i napięcie nerwowe, takie pobudzenie nieprzyjemne, najgorzej jest jak sie budze i
pierwsze 2-3h sa najciezsze. spory minus to tez kompletna utrata libido, osiagniecie orgazmu jest bardzo trudne i
chyba możliwe tylko przy mocnej ręcznej stymulacji, bo zwykły seks z kobieta - to bym chyba godzine piłował aż bym
padł i niewiele by wyszło ... czy da sie to odrobine jakos odhamowac ? komus przy dawce 150mg z facetow udało sie dojsc do orgazmu podczas seksu z kobieta ? :P
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 13 wrz 2010, 15:37
zaqzax,

No jak to dobrze slyszec jakies pozytywne wypowiedz chlopie :).

Co do "tej sprawy" to Twoj lekarz Ci najlepiej doradzi co moze to poprawic ^^ - moze jakis krem uwrazliwiajacy albo Permen czy cos.

przez zaqzax 13 wrz 2010, 15:48
Zenonek napisał(a):zaqzax,

No jak to dobrze slyszec jakies pozytywne wypowiedz chlopie :).

Co do "tej sprawy" to Twoj lekarz Ci najlepiej doradzi co moze to poprawic ^^ - moze jakis krem uwrazliwiajacy albo Permen czy cos.

no ale do wyraznych pozytywow jeszcze bardzo daleko, zmiana jest lekka jak na razie i wiele brakuje.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 13 wrz 2010, 15:51
zaqzax,

Tak ale do zaledwie 3 tygodnie....ja po 3 tygodniach na Zolofcie poza ustapieniem gonitwy mysli mialem zerowa poprawe nastroju ! A teraz po 4 miesiacach doslownie tryskam humorem i staram sie zarazac nim innych...

przez zaqzax 13 wrz 2010, 16:00

Tak ale do zaledwie 3 tygodnie....ja po 3 tygodniach na Zolofcie poza ustapieniem gonitwy mysli mialem zerowa poprawe nastroju ! A teraz po 4 miesiacach doslownie tryskam humorem i staram sie zarazac nim innych...

u mnie jest dziwne to że moj stan jest nietypowy, powróciło takie skrępowanie i niepewność co kiedyś (wiele lat temu),
do tego ogólne napięcie/spięcie, unikanie ludzi - wycofanie, skrępowanie, niepokój, taka alienacja ogólna.
to są objawy psychiczne i moze lek tego nie zmieni bo to w psychice się coś powaliło, mam wrażenie że
boję się niewiadomo czego, czegoś ogólnego, taki strach ogólny i niepokój, brak mozliwosci pełnego wyluzowania sie.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 13 wrz 2010, 16:03
zaqzax,

Wedlug mnie to moze byc wina leku - jak wiadomo Wenlafaksyna jest dobrym lekiem na poprawe nastroju i w przeciagu kilku miesiecy powinienes miec znacznie zredukowana depresje, jednak Efectin czesto powoduje takie napiecia- niestety - ale powinno to minac przez nastepne 3 tygodnie.

Moze zamiast benzo jakis neuroleptyk , Neurontin albo Heminervin (slyszales o tym ? ) ?

przez zaqzax 13 wrz 2010, 16:12

Moze zamiast benzo jakis neuroleptyk , Neurontin albo Heminervin (slyszales o tym ? ) ?

no Chloroprotyksen proboje - ale robi ze mnie lekkiego zombie ale jakoś nie hamuje moich myśli które tak lekko
krążą i nie dają mi spokoju - taka ogólna niepewność - bo chcialbym siedziec i byc spokojnym a jestem dziwnie nakrecony
do czego nie jestem przyzwyczajony - moja osobowosc nie pozwala na to. nie sadze by psychiatra przypisał
mi Neurontin - a wizyte mam dopiero za tydzien, bo i tak juz duzo lekow mu proponowalem i nie chce byc
nachalnym, z reszta watpie w ten Neurontin, zas od 5 dni biore tylko 0,25 alprazolamu SR, ale przymulam sie
okruszynami Chloroprotiksenu.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 13 wrz 2010, 16:14
zaqzax,

Ten Heminervin wydaje sie ciekawy, Neurontin - ma bardzo dobre opinie na zachodnich forach.

A moze lajtowa Pernazyna ? W dawce 75-100 mg - idealnie hamuje negatywne mysli.

50 mg Pernazyny to nic.

przez zaqzax 13 wrz 2010, 16:25

Ten Heminervin wydaje sie ciekawy, Neurontin - ma bardzo dobre opinie na zachodnich forach.

A moze lajtowa Pernazyna ? W dawce 75-100 mg - idealnie hamuje negatywne mysli.

50 mg Pernazyny to nic.

Heminervin - nie slyszalem, no Neurontin tak, ale zobacz ze wiele lekow ma takie opinie,
ktore sa nijakim wyznacznikiem, szczerze watpie w to, ale nie chce mi sie juz namawiac psychiatry.
Pernazyne mam w domu - ale jakos watpie w jej działanie, mimo to moge wyprobowac,
ale az 75-100mg ? to spora dawka... ale z reszta Pernazyna działą na D1 i D2 a Chloroprotyksen
też plus jeszcze D3, oraz H1, 5HT-2A,B,C.
"idealnie hamuje negatywne mysli" - brzmi utopijnie.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 13 wrz 2010, 16:45
zaqzax,

haha wiem, ale jestem teraz znowu soba i stad ten optymizm ^^

75-100 mg to mala dawka jak na Pernazyne, powiem Ci szczerze, ze ja mam idealnie trzezwe myslenie po tym.

Co do Neurontinu - opinie sa wyznacznikiem, bo zwlaszcza przy tym leku pisza je ludzie raczej ci w wadze ciezkiej jesli chodzi o stopien zaburzen.

Ludzie z lajtowymi zaburzeniami raczej go nie biora.

przez zaqzax 13 wrz 2010, 17:37

75-100 mg to mala dawka jak na Pernazyne, powiem Ci szczerze, ze ja mam idealnie trzezwe myslenie po tym.

czego sie nie powie to ty odrazu ze swietne itd, gadasz jak lekomaniak, ktory wezmie byle gowno i przez
efekt placebo wywala go do nieba :/
nie wiem czemu takie wrazenie na mnie robisz.
ale sproboje znowu tej gownianej Pernazyny, tylko dawka 75mg czyli 3szt. to mnie pewnie rowno z nog powali,
z reszta czym to sie rozni od Chloroprotyksenu ktory chyba jest nowoczesniejszy.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg