WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: odstawienie leków

przez madseason 06 wrz 2010, 08:28
tak, po prostu przestałam.wiem, że nie powinno się tak robić..no ale już za późno.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

Re: Efectin (---->Velafax)

przez hanca84 06 wrz 2010, 21:58
Nastaw się, że zadziała.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez zaqzax 07 wrz 2010, 20:22
biore Wenlafaksyne już 15 dni czyli bite 2 tygodnie - 150mg, dzisiaj poczułem się nieprzyjemnie bo dopadło mnie takie jakby dziwne pobudzenie,
ogólne spięcie i nerwowość, mimo to nie czułem lęku ale stan jest bardzo nieprzyjemny i drażniący, bo ciężko wtedy się nad czymś skupić, odprężyć i myśleć spokojnie, do tego ciśnienie lekko mam podwyższone 145/95.

mimo że biore od 2 tygodni Xanax SR 0,5mg to mimo to dzisiaj pojawiły się owe objawy.

czy owe pobudzenie/napięcie przeminie ? czy może się jeszcze bardziej nasili ?
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 07 wrz 2010, 20:28
zaqzax, Ja po Velaxinie mialam pobudzenie,że szok. Nie biorę. Objawy podobne do Twoich. Velaxin a Velafax to odpowiedniki?
Obrazek
Główny Moderator

przez zaqzax 07 wrz 2010, 22:47
Monika1974 napisał(a):zaqzax, Ja po Velaxinie mialam pobudzenie,że szok. Nie biorę. Objawy podobne do Twoich. Velaxin a Velafax to odpowiedniki?

tak to odpowiedniki.
kiedys jak bralem wenlafaksyne to nie bylo tego pobudzenia ale bralem dawke 75mg,
teraz biore 150mg i nie wiem czy to za duzo czy mam poczekac az to pobudzenie samo minie,
bo ono mi totalnie nie pasuje i sprawia ze jestem bardzo napiety i nerwowy.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez *Monika* 08 wrz 2010, 02:14
zaqzax, No, wiem o czym mówisz. Ja brałam 75mg i nie wyrabiałam. Takie pobudzenie miałam,że nie moglam usiedziec na miejscu. Musialam np. o 23:00 wziąść szmatę i powycierać wszystkie podłogi w domu , na dole. Ale potem i takie sposoby nie pomagały. Lekarz się dziwił, mówił,ze to nowoczesny lek,że nie powinnam miec takich objawów. Zmienił na Zoloft. Ta zmiana była jeszcze większą pomyłką niż Velaxin.
NIc nie biorę od lutego.
NIe mam aż takich doświadczeń z lekami. Brałam jeszcze doraźnie Zomiren. Też nic i pomagał, to były małe dawki.
Wtedy dalo mi do myśenia to,że muszę isćna terapię.
Niektórzy biora leki i chodzą na terapię, mają taką ulgę. Szkoda,ze na mnie leki tak działają, bałam się próbowac kolejnych.
Obrazek
Główny Moderator

przez zaqzax 08 wrz 2010, 11:05
nie wyrabiam z tym pobudzeniem i napieciem, xanax raczej nie pomaga, moze hydroxyzyna troche to zahamuje i zamuli to pobudzenie ?

czy zmniejszenie dawki moze cos pomoc ?
jesli tak to jak szybko po zmiejszeniu dawki te objawy sie zmniejszaja ?
czy komus przeszlo po paru dniach to pobudzenie i niepokoj ?
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zaqzax 08 wrz 2010, 15:17
dobrze ze 10mg Hydroxyzyny mnie troche przymuliło i zastopowało to chore nakrecenie,
bo jak sie nic nie chce to owe pobudzenie tylko przeszkadza i jest natretne.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Re: Velaxin (Venlafaxinum)

przez zryciuch 08 wrz 2010, 21:33
Mialem na mysli ze ciezko dostac recepte na benzo. U specjalisty bylem, myslisz skad mialem jarvis, a wczesniej pramolan?:)
Czuje caly czas wewnetrzny niepokoj, nie wiem czy to spowodowane nerwica czy fobia spoleczna. Jarvis bralem zaledwie kilka dni, jak juz pisalem wczesniej skutki uboczne sa dla mnie zbyt ciezkie i nie wytrzymalbym okresu czasu, po ktorym silne zawroty glowy, otumanienie i niepokoj, jak nawet niewiekszy by przeszly. Kiedy u Ciebie pojawily sie skutki uboczne?

Re: Velaxin (Venlafaxinum)

przez zaqzax 08 wrz 2010, 22:28
nie mozna tego tematu scalić z tematem Efectin i Velafax ?
przeciez to ta sama substancja, po co drugi temat.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez krotkoterminowa 09 wrz 2010, 20:29
brałam wenlafaksynę ponad 3 miesiące w dawce 225mg na dobę i nic, tylko rozdrażnienie na zmianę z sennością, teraz zmieniam na fluoksetynę. ktoś ma jakieś doświadczenia porównawcze między tymi dwoma lekami?
pozdrawiam :)

przez Rani 09 wrz 2010, 22:07
Brałam fuoksetynę przed efectinem. Dla mnie to była porażka. Zero jakiegokolwiek działania. Ja nie wierzę we fluoksetynę.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 12:08
Mi Velafax przestawił sposób myślenia i postrzegania świata o 180 stopni. Aż wierzyć mi się nie chciało, że ''głupia'' tabletka, może coś takiego zdziałać. Co prawda sielanka trwała około 8 - 9 miesięcy, ale pozostawiło to jakiś efekt terapeutyczny. Ze stanu prawie wegetatywnego, miałem ochotę góry przenosić. Finalnym efektem brania tego, było to, że mogłem normalnie funkcjonować. Jakiś czas temu pojawiła sie huśtawka nastrojów, ale nie jest to w żaden sposób porównywalne do tego, co było przed kuracją. Przede wszystkim samoocena, wzrosła i to znacznie. Teraz biorę sertralinę, która jako tako mnie stabilizuje. U mnie wenla spełniła swoją misję ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 12:44
Ja mam to szczęście, że jestem chyba przykładem podręcznikowym jak prawidłowo lek powinien działać. Przez około 9 miesięcy brałem 75, później ponad pół roku 37,5. Teraz biorę około 1/2 dawki 37,5. Kilka razy próbowałem 150 mg i myślałem, że wybuchnę po tym. Ja akurat nie przepadam za stymulantami, ale potrzebowałem wtedy takiego działania leku. Teraz sertra mi pasi, wycisza mnie i w miarę stabilizuje.
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg