WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez Neko 20 cze 2010, 20:27
Ja myślę, że do do miesiaca powinno przejsć...

A z Velafaxem te impulsy takie przechodzące przez głowe to tragedia, współczuję :/
Neko

przez aree1987 20 cze 2010, 20:41
A ja dla testów nie wziąłem dzisiaj swojej dawki 150mg wenlafaksyny i czekam na te sławne efekty odtawienne. Póki co głowa mnie lekko boli i troszke mi się kręci. :>

[Dodane po edycji:]

A ja dla testów nie wziąłem dzisiaj swojej dawki 150mg wenlafaksyny i czekam na te sławne efekty odtawienne. Póki co głowa mnie lekko boli i troszke mi się kręci. :>
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez agusiaww 20 cze 2010, 20:58
Ja juz biore ponad rok i czuje sie w sumie dobrze :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 20 cze 2010, 21:13
aree1987 napisał(a):A ja dla testów nie wziąłem dzisiaj swojej dawki 150mg wenlafaksyny i czekam na te sławne efekty odtawienne. Póki co głowa mnie lekko boli i troszke mi się kręci. :>

A dlaczego tak robisz.?
Rozumiem, że masz mało emocjii , a bandżi, ani spadochronu nie masz pod ręką...?..hehe

Ja zmniejszyłem o 37,5\2
Przez pare dni miałem detoks(skutki odst,).. Ale teraz czuje, że w pełni trafna decyzja. Napięcie nerwowe się zmniejszyło ..)
depresyjny098

przez aree1987 20 cze 2010, 21:35
depresyjny098 napisał(a):
aree1987 napisał(a):A ja dla testów nie wziąłem dzisiaj swojej dawki 150mg wenlafaksyny i czekam na te sławne efekty odtawienne. Póki co głowa mnie lekko boli i troszke mi się kręci. :>

A dlaczego tak robisz.?
Rozumiem, że masz mało emocjii , a bandżi, ani spadochronu nie masz pod ręką...?..hehe

W tym tygodniu bede u lekarza i bede wnioskował o zmianę leku. Stąd chce wiedzieć co może mnie czekać przy odstawieniu..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez noowy6 20 cze 2010, 22:21
Ja już efectin jem 8 dzień od 2 dnia poczułem się dobrze i tak dalej jest... Czuje się naturalnie zero naspidowania tak jak to było po paroksetynie narazie ok ;) Prawie brak skutków ubocznych dziwne ?
"Żyj szybko, umieraj młodo"

przez Rani 21 cze 2010, 06:23
Jak długo można brać Efectin? Bio biorę już prawie rok, w tym pół roku w dawce 150 mg i czuję się dobrze, ale boję się, że jak odstawię to wszysatko wróci. Nie chcę go odstawiać na razie.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez joahn115 21 cze 2010, 08:59
Bo tak jak szukałam po internecie , to niby ładnie Velafax działa. Ja już 4 miesiace iedzę w domu z powodu lęków i depresji. Mam nadzieje że to mi wkońcu pomoże. Może jest ktoś kto może opisać jak działa ten lek i czy mu pomógł. Bo jak narazie nie czuje że żyje.
A w sumie choruje już od roku.
"Ludzie są nierozsądni,nielogiczni i zajęci sobą - Kochaj ich mimo to" Matka Teresa z Kalkuty

przez Neko 21 cze 2010, 09:50
joahn115, ja biorę od dwóch lat, na lęki mi bardzo pomógł, funkcjonuje normalnie, nie mam żadnych skutków ubocznych. Ostatnio doskwiera mi nadmierna senność, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy to po Velafaxie. Ogólnie pomógł mi wyjsc z najgorszego okresu.
Neko

przez aree1987 21 cze 2010, 12:37
24h po odstawieniu wenlafaksyny 150-->0 musze powiedzieć że mam tylko albo aż zawroty głowy jak na rollercosetrze przy szybszych ruchach głową/ciałem. Identycznie chociaż w mniejszym nasileniu miałem przy wchodzeniu na lek i to był wtedy właściwie jedyny skutek uboczny.
Czyżby te legendy o odstawieniu wenlafaksyny były na tyle przesadzone? Możliwe, chociaż może jakbym dłużej nie brał to wtedy pokazałaby na co ją stać. :twisted: Ja natomiast kończe dzisiaj swój 24h eksperyment. :P
Neko, ta sennosc to na bank po wenlafaksynie, u mnie pojawiła sie w 7mcu brania i teraz jak sie nie przespie w dzień to nie funkcjonuje dobrze.

[Dodane po edycji:]

aree1987 napisał(a):24h po odstawieniu wenlafaksyny 150-->0 musze powiedzieć że mam tylko albo aż zawroty głowy jak na rollercosetrze przy szybszych ruchach głową/ciałem. Identycznie chociaż w mniejszym nasileniu miałem przy wchodzeniu na lek i to był wtedy właściwie jedyny skutek uboczny.
Czyżby te legendy o odstawieniu wenlafaksyny były na tyle przesadzone? Możliwe, chociaż może jakbym dłużej nie brał to wtedy pokazałaby na co ją stać. :twisted: Ja natomiast kończe dzisiaj swój 24h eksperyment. :P
Neko, ta sennosc to na bank po wenlafaksynie, u mnie pojawiła sie w 7mcu brania i teraz jak sie nie przespie w dzień to nie funkcjonuje dobrze.

Zaczęlo się robić nieprzyjemnie zawroty czuje w opuszukach palców, jestem chodzącą karuzelą i do tego nudności. Nie polecam nagłego odstawiania leku. :/
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

Re: Alventa

przez Grażyna 22 cze 2010, 16:39
Witam wszystkich. Około dwóch lat temu brałam ALVENTE 37,5. Poprawa już po trzeciej tabletce. Stopniowo zaczął znikać paniczny lęk, płacz,ochydny nastrój, przesypiałam coraz większą część nocy. Znowu miałam moją energię.Po dwóch miesiącach brania leku, ALVENTA zaczęła mnie coraz mocniej
otumaniać. Odstawilam ją sama, od razu. Nie miałam żadnych skutków ubocznych.
Niestety od kilkunastu dni z przerażeniem obserwuję u siebie te same objawy. Tym razem nie odstawię jej tak szybko

przez noowy6 22 cze 2010, 19:43
Czy effectin zadziałał na kogoś po 2 dnia ? ma wgl prawo zadziałać po tak krótkim czasie ? Mi sie własnie tak szybko poprawiło i nie wiem czy lek zadziałał czy to odstawienie paroksetyny... Dodam ,ze zero skutków ubocznych ze strony effectinu
"Żyj szybko, umieraj młodo"

przez Neko 22 cze 2010, 21:06
chyba czas zmienić lek, bo prześpię pół życia ;)
Neko

przez depresyjny098 23 cze 2010, 08:54
noowy6 napisał(a):Czy effectin zadziałał na kogoś po 2 dnia ? ma wgl prawo zadziałać po tak krótkim czasie ? Mi sie własnie tak szybko poprawiło i nie wiem czy lek zadziałał czy to odstawienie paroksetyny... Dodam ,ze zero skutków ubocznych ze strony effectinu

Może jesteś fenomenem genetycznym..:)
Wiesz no, teoretycznie to każdy ci powie, że nie ma takiej opcjii, ale różne rzeczy się zdarzają, nawet te najmniej prawdopodobne.
depresyjny098

Sortuj wg