WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez Zenonek 25 kwi 2010, 19:38
Matt A bedziesz mial neta w szpitalu ? Jakby co to pisz co tam Ci chca przychędożyć.

Dzisiaj w starym leksykonie znalazlem kilka fajnych lekow, ktore juz chyba nie sa uzywane :
- Insidon
- Azafen
- Noveril
- Noxiptilinum
- Pyrazidol

Wazne info : fenelzyna, podobnie jak inne inhibitory MAO, wykazuję zauważalnie wyższą skuteczność przeciw depresji i lękom w porównaniu z bardziej popularnymi lekami, np. SSRI. O ile jej skuteczność jako leku 'pierwszego rzutu' jest nie większa od innych leków, o tyle znajduje zastosowanie w leczeniu depresji atypowej (skuteczność wyższa od imipraminy[3]), fobii społecznej oraz wtedy, kiedy inne antydepresanty są nieskuteczne. W USA, Hiszpanii, krajach Ameryki Łacińskiej, Kanadzie, Wielkiej Brytanii fenelzyna jest stosowana (nazwy handlowe Nardil, Nardelzine), mimo dobrego dostępu do innych leków.
Ostatnio edytowano 25 kwi 2010, 19:49 przez Zenonek, łącznie edytowano 1 raz

przez hanca84 25 kwi 2010, 19:45
Jeśli mi się wszystko układa to potrafię się bawić i być radosną, nie uciekam nigdzie myślami, jestem optymistką itp. Gorzej jak pojawiają sie jakieś problemy.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez Matt FX 25 kwi 2010, 20:00
Zenonek

Lapka wezmę ze sobą w razie nudy :P , jakoś znajdę dojście do neta. Widziałem że ludzie tam łączyli się przez telefony komórkowe czy może ktoś mi pożyczy blue connecta, bo kilka osób miało tam laptopy. W razie co napiszę co i jak mi przepisali.

Kurde w tym momencie dowalił mnie jakiś strzał jakbym amfy przyjął nie wiadomo ile i znów lęki że się zabije zaraz itd. Cały czas korba! JA PIERD.... Czy to się kiedyś skończy? Co jest z tym lekiem?! Nie wyobrażam sobie siebie jakbym przyjął dwie kapsułki tego Effectinu (150), chyba bym zdechł!

Hanca84

Też się potrafię cieszyć jak mam z czego ale póki co jest ciężko, ale dobrze wiem o co Ci chodzi... :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hanca84 25 kwi 2010, 20:22
Matt ile bierzesz Efectin? Sorry, ale nie prześledziłam dokładnie Twoich postów.
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez Matt FX 25 kwi 2010, 20:29
Dziś biorę go równo 5 tygodni (dawkę 75). Kurka, nie wyrabiam na serio :(

przez hanca84 25 kwi 2010, 20:59
Do 8 musiałbyś wytrzymać...

przez Shadowmere 25 kwi 2010, 20:59
Zeneonku tak na dobrą sprawe czym sie różnią nieodwracalne inhibitory od nieodracalnych?i dlaczego nieodwracalne sa nieodwracalne??co robą takiego,czego nie da sie już odwrócić?
co do efectinu,to już rozumiem czemu lek ten podaje sie heroinistom na detoksie-bo dziala jak amfa:D.Za mocny jak na mnie.
Shadowmere

przez Zenonek 25 kwi 2010, 21:35
Shadowmere Leki tej grupy dość szybko wzmagają napęd chorego na depresję, zaś poprawa nastroju następuje później. Rodzi to zwiększone ryzyko samobójstw, stąd pacjent w początkowym okresie leczenia inhibitorami MAO wymaga troskliwej opieki i obserwacji.

Inhibitory MAO znalazły zastosowanie w leczenie depresji z lękiem (szczególnie fenelzyna) oraz tzw. depresji atypowej.

* I generacja - nieselektywne i nieodwracalne inhibitory MAO
o pochodne hydrazyny:
+ iproniazyd
+ fenelzyna
+ izokarboksazyd
o inne (niehydrazynowe):
+ tranylcypromina
* II generacja - selektywne i nieodwracalne inhibitory MAO
o selektywne względem MAO-A:
+ klorgilina
o selektywne względem MAO-B:
+ selegilina
* III generacja - selektywne i odwracalne inhibitory MAO:
o selektywne względem MAO-A:
+ toloksaton
+ amiflamina
+ moklobemid
o selektywne względem MAO-B:
+ lazabemid

Moklobemid jest bardzo bezpeiczny, ale stosunkowo slaby (aczkolwiek z reguly znacznie lepiej dzialajacy od SSRI). Moglabys sprowac jego.
Nieodwracalne jak fenelzyna sa niezwykle skuteczne, ale tez dosyc toksyczne (potencjalnie).

przez Matt FX 25 kwi 2010, 21:36
Shadowmere

Dla mnie też chyba za mocny... Zastanawiam się dlaczego lekarze nie mogą mi przepisać żadnego antydepresanta który tak nie pobudza :(

przez aree1987 25 kwi 2010, 21:39
Fenelzyny nie ma w Polsce podobnie jak Imipraminy, co za nieodpowiedzialny dureń jest winny temu stanowi rzeczy. :evil:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez zbychu 25 kwi 2010, 21:41
aree1987 imao Ci sie tym razem zachciewa :mrgreen:
Nasze ciało wie,czego potrzebuje mózg,gdyz potrafi sie on tego domagać-czasami nawet w wyjatkowo drastyczny sposob.

przez aree1987 25 kwi 2010, 21:45
zbychu napisał(a):aree1987 imao Ci sie tym razem zachciewa :mrgreen:

Wiesz lek ten ma najwyższą skuteczność przy fobii społecznej. Jest też polecany i uznawany za "złoty standard" na zachodnich forach dotyczących fobii. Nie wiem dlaczego jakaś nieprzemyślaną decyzją został wycofany z leczenia w Polsce kiedy nie ma odpowiednika.. Wiedzą o tym w UE, w USA, w Australii tylko na tym zadupiu twierdzą inaczej.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Matt FX 25 kwi 2010, 21:45
Zenonek

Kurde jestem ciekaw czy w szpitalu dadzą mi inny lek czy coś dodadzą do tego effectinu. Może jakiś stabilizator nastroju, albo dodadzą jakiś lek na natręctwa.

Hanca84

Wiem właśnie że do 8 tygodni czeka się na konkretne efekty tego leku :roll: Jeżeli chodzi o skutki uboczne spoko go znoszę, jedynie miałem suchość w ustach itd ale nie wiem do końca czy on jest dla leczenia mojego przypadku nerwicy.

przez hanca84 25 kwi 2010, 21:46
Dlaczego zawsze jest na odwrót? Mój psychiatra twierdzi, że jestem jego jedynym przypadkiem, którego Efectin usypia i zwalnia.

Sortuj wg