WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez klimka 13 lut 2006, 14:33
od 3 tygodni biorę effectin i dalej mam lęki, taki ogólny niepokój, problem z koncentracją- mój lekarz twierdzi,że musimy jeszcze poczekać, ale ile?
mam wrażenie że ja teraz to nie ja zamyślona zasmucona i wystraszona czy to się kiedyś skończy. mamproblem ze spaniem a może to dlatego że biorę na noc. tyle dobrego piszecie o effectinie mam nadzieje że i mi pomoże. A co najgorsze cały czas myślę o tym że jestem chora jak bym się tego też bała, po za tym nic mnie nie interesujeJeśli możecie coś po radzić to proszę. Mam taki pomysł żeby zacząć uprawiać jakiś sport co wy nato?

przez atrucha 13 lut 2006, 14:50
klimka napisał(a):od 3 tygodni biorę effectin. mam problem ze spaniem a może to dlatego że biorę na noc.

Proponuję zmienić porę przyjmowania leku na ranek. Effectin działa pobudzająco (u niektórych podnosi nawet ciśnienie),co wiąże się z bezsennoscia. Jaką dawkę masz zaleconą..? 75mg na dzień zwykle jest wystarczające..
Przyjaciel forum

przez Dana 13 lut 2006, 23:48
Atrucha ma rację. Też biorę do śniadania, i bardzo mnie pobudza przynajmniej na połowę dnia ( też 75), a sport to zawsze zdrowie. Powodzenia!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez toya75 14 lut 2006, 16:33
Witam.Nie wiem co z tym effektinem ale moja mama leczy sie tym juz 5 lat i nie może wyjśc z depresji.
toya75

przez Dana 14 lut 2006, 17:24
Hmm, jak wszystko i ten lek działa indywidualnie. Myślę, ze po 5 latach beskutecznego leczenia ( toż to bardzo długo) Twoja Mama powinna już dawno zmienić lekarstwo , na jakieś bardziej działające.

Atrucha - "wypróbować na własnej skórze" hehe, chyba nie zostaniesz forumowych "królikiem doświadczalnym" :))) A tak na serio, jeśli się potwierdzi, ( czyli kiedy wypróbujesz i zn ów wracamy do królika) tę tańszą wersję to też się za nią wezmę, bo wydatki są spore.

przez atrucha 14 lut 2006, 18:26
toya75 napisał(a):Witam.Nie wiem co z tym effektinem ale moja mama leczy sie tym juz 5 lat i nie może wyjśc z depresji.

Niestety sam lek nie wystarczy. 5 lat to ogrom czasu. Warto pomysleć o psychoterapii.

Dana napisał(a):Atrucha - "wypróbować na własnej skórze" hehe, chyba nie zostaniesz forumowych "królikiem doświadczalnym" :))) A tak na serio, jeśli się potwierdzi, ( czyli kiedy wypróbujesz i znów wracamy do królika) tę tańszą wersję to też się za nią wezmę, bo wydatki są spore.

Jeszcze Effectinek ;)
Przyjaciel forum

przez anonymous1 16 lut 2006, 08:45
witajcie.Podobno mocniejszego leku niż effektin 150mg nie ma,na nią ten lek działa (zanim natrafiła na swoj lek mineło 2 lata) ale gorzej jsat po odstawieniu.Na psychoterapii byla ale czula sie jeszcze gorzej i stwierdzila że sie nie nadaje.Czy jest skazana na ten lek do konca życia?
anonymous1

przez BulletproofCupid 16 lut 2006, 12:23
toya75 napisał(a):witajcie.Podobno mocniejszego leku niż effektin 150mg nie ma,na nią ten lek działa (zanim natrafiła na swoj lek mineło 2 lata) ale gorzej jsat po odstawieniu.Na psychoterapii byla ale czula sie jeszcze gorzej i stwierdzila że sie nie nadaje.Czy jest skazana na ten lek do konca życia?

Leki - są różne. Tak samo rodzaje psychoterapii i terapeuci.
Długo próbowała tej terapii? (jakiej?)
No i - czy jest to depresja o podłożu biologicznym, czy reaktywna?
Ostatnio edytowano 16 lut 2006, 12:33 przez BulletproofCupid, łącznie edytowano 1 raz

przez anonymous1 16 lut 2006, 12:32
Co to znaczy o podłozu biplpgicznym czy reaktywna?
anonymous1

przez BulletproofCupid 16 lut 2006, 12:49
toya75 napisał(a):Co to znaczy o podłozu biplpgicznym czy reaktywna?

Depresji można się nabawić przez jakąś inną chorobę, czy nawet lekarstwo, lub też pojawia się "po prostu" bo z jakichś przyczyn coś się w mózgu przestawiło (mówi się o genetycznej podatności). To jest depresja endogenna.

Jeśli depresję powodują, powiedzmy, jakieś traumatyczne przeżycia, czyli przyczyny zewnętrzne, taką "zwykłą" depresję nazywa się reaktywną.

przez anonymous1 16 lut 2006, 16:13
Niestety nie mozna tego zdjagnozować .Być może zbiegło sie wszystko do kupy:kilka operacji(w tym jedna na "żywca"nie mogli dać wiecej narkozy),mąż akoholik(oczywiscie twierdzi że nim nie jest),małe dziecko do wychowania 12 lat(mama ma 51 lat),córka samotnie wychowujaca dziecko(wcześniej poszukiwana przez program ktokolwiek widzial,ktokolwiek wie),życie w wicznym pospiechu,własna firma(niezbyt prężnie działająca)i może jeszcze by sie cos znalazło.Podobno jesliby usunąc te czynniki mozeby z tego wyszla.Moze ktos mi cos doradzi co z nia zrobić :(
anonymous1

przez BulletproofCupid 16 lut 2006, 19:14
Można zdiagnozować.
Nie napisałaś co z tą terapią.
A co zrobić, najlepiej zapytać dobrego psychologa / psychiatry.

przez Magda-27 20 lut 2006, 15:31
Właśnie minął miesiąc odkąd biorę velafax i jest super :!: :!: :!: Nie mam żadnych lęków, zero dolegliwości somatycznych, poprostu żyć i nie umierać. Bardzo polecam Wam ten lek, możliwe że podziała na Was tak jak na mnie :D
Przyjaciel forum

przez atrucha 20 lut 2006, 17:18
No patrzcie! Madzia w świetnej formie a mój lekarz pierwszego kontaktu nie ma pojecia o istnieniu tego leku.. :D Porażka :lol:

Magda! Oby tak dalej. Trzymam kciuki ;)
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

Sortuj wg