WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez filipo108 19 kwi 2010, 13:44
Agusiaww wyczaiłem że ten dodatkowy lek Propranolol mi właśnie jeszcze ciśnienie zbija i faktycznie to od niego te zimne stopy (w ulotce jako efekt uboczny) jest też o zmęczeniu. Wcześniej miałem ciśnienie raczej wyższe, a dziś w lustro popatrzyłem, że blady jestem i ciśnienie miałem właśnie niskie. Trochę to potrwa zanim dostosuje się leki do potrzeb i dawkowanie, tak jak pisaliście na każdego mogą działać inaczej.

przez cytrynka84 19 kwi 2010, 14:20
Jednakowoż,to depakina nie jest darmowa na "P"?
Jak bralam Tegretol to był darmowy,albo bardzo tani,niestety nie pamiętam dokładnie ,bo to było dawno.jeśli placilam to
niecałe dwa złote za 1 op 50 tabl bodajże,a przeważnie miałam zapisane 2 op.,a nie mam padaczki tylko lekkie wachania nastrojów,misie zdarzają (bralam400-600mg przez ok2 miechy.Teraz już nie biorę,lekaz stwierdził,ze ,już nie muszę ,brac.mogę jeszcze sprawdzić,cenę Tegre.
Ale wychodzi na to,ze z depakina jest inaczej,depakiny nie bralam
Welaxin,jes drogi w tak dużej dawce,także rozumiem o czym piszesz+ inne leki to naprawdę poważnie nadwyreza budżet
Też bralam wenle.+ jeszcze inny antydepresant,koszty kosmiczne,ale nie było innego wyjścia,na szcczescie bralam taki mix niezbyt długo.Ale drugi raz bym sie chyba nie zdecydowała ,bo nie było by mnie stać.
Pozdrawiam

przez Shadowmere 19 kwi 2010, 14:35
explore, witaj kochana:) Spałam dziś do teraz z przerwą poranna na okolo godzinkę.Masakra,jeśli to jest efekt uboczny po efektinie i nie mija,to co teraz będzie?przecież tak być nie może,zazwyczaj śpię od 22 do 6,7.A dzisiaj spalam do 14 i dalej bym mogła spać.Po drugie zastanawiam się po jakim czasie lęki mi sie zmniejszą,bo teraz niestety mimo senności są jakby bardziej nasilone.Fajnie,że reszta wstętnych efektów ubocznych minęła,to mój czwarty dzień,(trzecie podejście),mam nadzieje,że w koncu cos sie rozświetli na plus:)Pozdrawiam
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 19 kwi 2010, 14:47
...A czy to nie jest tak, że wy trochę za pochopnie pniecie się z tą dawką w górę...?
To jest taka mania pojebanych lekarzy?...Jakiś kryzys?...To już 150.. ile to roboty?....Przychodzisz , płacisz, wymagasz, więc dostajesz czego chcesz.p Kolejny kryzys...?.. 300mg.
Ja nie wiem. Ja się nie znam. Ale to mi bardziej pasuję do ćpania niż do brania leków.
Moim zdaniem 75 to jest taka dawka dobra, optymalna i pełna.
Ale swoją drogą, jak ktoś piszę, że po 150 mg jest senny, no to faktycznie świadczy o tym, że może działac ten lek wszelako na ludzi.

Oczywiście w niektórych przypadkach , może byc potrzebna progresja. Ja już nie wchodzie w kompetencję lekarzy...p
Ale trzeba się 150 razy zastanowic i co najwyżej palnąc się w łeb.p
Pozdrawiam..p..
:blabla:..p

[Dodane po edycji:]

Shadowmere
Pierwszy tydzień zawsze jest słaby...Tego się nie przeskoczy...
Jak przez niego przebrniesz to później już będzie tylko lepiej...
depresyjny098

przez Shadowmere 19 kwi 2010, 15:11
depresyjny098, zgadzam się z Tobą.Jestem byłą narkomanką i mam straszny problem z utrzymaniem dawki,moj lekarz caly czas mi tlumaczy:to nie jest tak,ze wezmiesz jedną pigułkę i odlecisz.minie sporo czasu,a poprawa i tak będzie subtelna.No ale ja dziś nie wytrzymałam zeżarłąm dwwie i mam co chciałam.To jest moja nieszczęsna ćpuńska niecierpliwość;/
Shadowmere

przez depresyjny098 19 kwi 2010, 15:31
Kurcze Shadowmore, ty to jesteś akentka...p
Jesteś tak niespotykanie ładna( bynajmniej tak wyszłaś na nk..d), że nie pozwole Ci się zmarnować...d
Żeby mi to było ostani raz.. :nono:

U mnie w dalszym ciągu kalejdoskop . Dzisiaj z rana napięcie wewnętrzne miałem.. Koło południa zrobiłem 5 sersii brzuszków..p
Po tym zabiegu rozświetliło mi się na umyśle. A teraz jest takoo...Jeszcze poczekam...Zdam rzetelne relacje koło 5 tygodnia.(30 kwietnia upłynie 5 tygodnii).
NA pewno jest LEPIEJ!!
Czy leki przeciwdepresyjne wypłukują witaminy z organizmu?, bo wkurzają mnie sińce pod oczami..
depresyjny098

przez cytrynka84 19 kwi 2010, 15:49
Mój lekarz też mi nie wierzył,powiedział ,ze to wręcz niemożliwe po wenli( tzn semmosc).,ze nigdy sie z czymś takim nie spotkał.czułam sie ,jak odmieniec i myślałam,że tylko na mnie tak działa,dopiero tutaj przeczytałam kilka podobnych opinii
Potem bralam wenle wieczorem,trochę pomogło,ale nie wiele
Miałam zaburzenia koncentracji,były dnize też mi sie nic nie chciało ,i splycenie emocji,także tych pozytywnych niestety,ale przy 225.Zawsze byłam nadwrażliwa,wszystkim sie do przesądy przejmowalam,analizowalam,ten lek mnie od tego uwolnił:) Bylam bardziej obojętna po wenli,co było zarazem plusem i minusemMalo co było mnie w stanie wyprowadzić z równowagi,co misie nawet podobalo
A co do tych plytkich emocji,pozytywnych to objawialo sie to tym,ze np czasem nie potrafiłam okazywac wiekszej radości np. z prezentu,lub jakiegoś wyjazdu.
Te skutki uboczne to nic w porównaniu z tym ile dobrego zrobił ten lek
Nie mogę teraz do niego wrócić,ze względu na sennosc i zaburzenia koncentracji,bo kończę studia,mam nadzieję,że jednak skończę i nie zawale?!,bo złe się czuję:( Powinnam pisać różne ,prace(inna sprawa,ze nie pisze,bo nie mam siły,świat mi sie wali:(
A po efectinie przez sennosc i brak koncentracji ,nic bym nie napisała,bo już próbowałam i nic z tego nie wyszło.A musiała bym teraz brac duże dawki wenli
Muszę zachować pełna jasność umysłu,jeśli mam je skończyć,choć mam nikłe szanse na to :(
Gdyby nie to na pewno wróciłam do Efectinu
Znowu się rozpisałam, PRZEPRASZAM!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Shadowmere 19 kwi 2010, 15:52
cytrynka84, po jakim czasie efectin zaczął działać u Ciebie i jaką miałaś wtedy sytuacje życio0wą?
Shadowmere

przez depresyjny098 19 kwi 2010, 16:03
Czy venlafaxyna powoduję wypłukiwanie z organizmu witamin z grupy B?
Sińce mi się porobiły lekkie pod oczami i rozważam czy to nie przez to..

[Dodane po edycji:]

Jak za 5 tygodni będę to miał już całkowicie za sobą to robię imprezę..p
Przychodzicie?..p
depresyjny098

przez cytrynka84 19 kwi 2010, 17:57
Shadowmere,na początku tak może być,ale to powinno minąć i niestety trzeba to przetrwać,choć wiem ,ze łatwo powiedzieć.Też tak miałam,nasilone leki np. po wiekszosci SSRI,ale to ,jak zaczynałam sie leczyć i też nie mogłam znieść tych obj.ub. ,każdy dzień to był koszmar i trwał cala wieczność i robiłam ten błąd,ze odzstawilam po tygodniu także chociaż sproboj przetrwać.
Takie obj.kogo trwać tydzień lub dwa
Po citalopramie miałam taka sennosc na początku ,potem to minęło.
Trzymaj sie,trzymam kciuki,żeby efectin szybko zadziałał
Pisz ,jak się czujesz.
Działanie na leki,też po kilku tygodniach,(minimum 2)
Może przydałaby sie Tobie choć hydroxyzyna, na leki ,ale to może jeszcze pogłębić sennosc i kółko się zamyka,bo benzo raczej odpada
Też często zmieniam leki,bo albo ,nie działają,albo skutki ub,mi dokuczają ,albo przestają działać.
A jak ,nawet działają,to przecież zawsze mogłyby działać lepiej
Mam zbyt wygorowane oczekiwania,co do leków i nieznośna tendencję do zwiększania dawek,wiem,ze to nie jest dobre(przynajmniej nie zawsze),ale często tak robię :(
Tzn.sugeruje lekarzowi,ze chciałabym większą dawke,bo kryzys,duży stres,albo po prostu,żeby jeszcze polepszyc efekt terapeutyczny,a lekarz mi przepisuje,oczywiście nie zawsze
Nikomu tego nie polecam!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Shadowmere 19 kwi 2010, 20:43
explore, no cóż dziś leci chyba czwart dzień,zero poprawy.lęki jak były,tak są,nastrój fatalny,jestem drażliwa i płaczliwa,wszystko jest czarne i obce.Explore czy efectin był Twoim pierwszyn lekiem?
Shadowmere

przez Shadowmere 20 kwi 2010, 09:34
explore, z tą cierpliowością to u mnie najgorzej;/zwłaszcza,że sytuacja życiowa obecnie paskudna(o czym wiesz z poprzednich postów)jeśli brałaś bioxetin i seronil przez kilka miesięcy,to wcale nie tak chwilowo:)A czemu zmieniłaś?działaly chwilowo,czy w ogole za słabo?Co do mojego mózgu to za czysty nie jest-palę papierosy i paskudnie się odżywiam,do tego kawa obowiązkowa i mało spacerów.Nad tym,też bede musiala popracować.
cytrynka84, cytrynko wlasnie robię to samo co Ty-nie pozwalam lekom rozwinąć pełnego działania,bo albo skutki uboczne m,nie przytlaczają,albo denerwuje sie,ze poprawa "przychodzi" za wolno.dziś piąty dzien na efectinie,niestety nasila on u mnie objawy depresji,do tego w nocy ohydne koszmary,i budze się zlana potem(?).Więc mam pytanie,czy efectin na Was również tak działał-w sensie tego budzenia sie w nocy i orientowania się,że też jestescie cale mokre?I Cytrynko,brałaś jakieś leki przed efectinem,a jeśli tak to można wiedziec jakie?Pozdrawaim dziewczyny.
Shadowmere

przez Matt FX 20 kwi 2010, 12:09
Witam!

U mnie już 32 drugi dzień brania Effectinu i poprawy dalej nie ma, biorę go na nerwice lękową. Natrętne myśli samobójcze są nadal (absurdalne takie) non-stop także nie wiem czy czekać dalej na aż ten lek zacznie działać czy go rzucić w pizdu i zacząć się truć innym świństwem :(

przez Shadowmere 20 kwi 2010, 12:26
Matt FX, pogadaj z lekarzem o zwiększeniu dawki.jeśli to Twój pierwszy lek to może trochę potrwać zanim sie wszystko wyrówna,nawet do dwóch miechów.Poza tym zapytam-co z terapią?uczeszczasz?i przez co są wywołane Twoje lęki,z czym to ma związek?jak wygląda Twoja sytuacja rodzinna?
Shadowmere

Sortuj wg