WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin (---->Velafax)

przez hanca84 09 mar 2010, 22:32
No ale wcześniej miałeś o przedłuzonym działaniu?
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez aree1987 09 mar 2010, 22:33
Tak dokładnie, kapsułki.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez pajak 09 mar 2010, 23:12
brać tak samo :) Raz dziennie, nie ma sensu brać po pół skoro po pierwsze- nie można tego otwierać - chyba że pół wysypywać i zamykać. Uwalnianie trwa z tego co pamiętam około doby więc czy weźmiesz jeden rano czy po pół to nic nie zmienia.
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 09 mar 2010, 23:19
pajak napisał(a):brać tak samo :) Raz dziennie, nie ma sensu brać po pół skoro po pierwsze- nie można tego otwierać - chyba że pół wysypywać i zamykać. Uwalnianie trwa z tego co pamiętam około doby więc czy weźmiesz jeden rano czy po pół to nic nie zmienia.

Ale to są tabletki i mają podziałkę, to nie są kapsułki, że nie da się podzielić. A okres półtrwania wenlafaksyny to chyba coś 5godzin.

A jakbym poszedł do apteki to babka zamieniłaby na ER jak myślicie?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez hanca84 09 mar 2010, 23:27
Jeśli na recepcie nie było to zaznaczone to nie wiem. Najlepiej idź spytaj. W tej sytuacji pewnie mógłbyś brać po pół 2 razy dziennie, ale przecież tu chodzi o utrzymywanie stałego poziomu we krwi, te leki nie działają od razu. Ja kiedyś brałam Velafax zwykły i też brałam tylko rano.
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez aree1987 09 mar 2010, 23:44
hanca84 napisał(a): Ja kiedyś brałam Velafax zwykły i też brałam tylko rano.

I nie miałaś efektów odstawiennych na wieczór???
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez pajak 10 mar 2010, 01:06
ja nie biorąc effectinu nawet 3 dni nie miałem żadnych niefajnych efektów
Obrazek

przez hanca84 10 mar 2010, 10:19
Nie miałam efektów odstawiennych wieczorem. Nawet teraz nie pojawiają się ona od razu rano po 24 godzinach od zażycia.

przez Katarzynka36 10 mar 2010, 14:53
Cześć Hanco84!
Dzięki za info:) Jakby Ci sie przypadkiem gdzieś rzucił "po oczach" ów artykuł z netu to się polecam:):):)

No ja na dzisiaj mam przygotowane 5 kuleczek efectinu do zażycia, więc to już "reszteczki", ktore pewnie w ogóle już w żaden sposób nie działają ale cierpliwie odstawiam po troszku:)
NO u mnie zawrotów glowy nie ma, ale bóle glowy - takie trzydniowe - tez mam mimo zażywania efectinu, ale że w 99% pojawiają się one w okolicach miesiączki więc myślę, że na zmiany cyklu efectin przecież i tak mie pomoże... w końcu to nie jest cudowny lek na wszystkie dolegliwości...
wiesz, ja też mam to niskie ciśnienie i myslę, że często głowa i gorszy dzień jest wlasnie wynikiem takiego niskiego ciśnienia (np. 85/60)...efectin nie zadziałał nic na moje ciągłe zmeczenie, czy też szybka męczliwość... no ale to też jest wynikiem pewnie niskiego poziomu żelaza z kolei:( Taki to już ze mnie zdechlaczek jest:):):)
Najważniejsze, że efectin zlikwidował koszmarne zawroty głowy, kolysanie, zaburzenia równowagi i taki chaos w glowie, no i lęki:) teraz nie boję się nigdzie chodzić, ani jeździć, a kiedyś bywało z tym różnie... NO pozostaje tylko to spłycenie emocjonalne, ktore mam nadzieję, że minie niebawem. Fajnie Hanco, że mimo zażywania efectinu masz życie erotyczne w porządku:) ZAZDROSZCZĘ!!! u mnie teraz przy zmniejszaniu dawki jest już o wiele lepiej, chociaz to jeszcze nie jest 100% tego co było kiedyś, ale i tak jest lepiej niż w pierwszych miesiącach zażywania efectinu - wówczas seks zupełnie mnie nie interesował! ba! normalnie mógł dla mnie nie istnieć...
pozdrawiam cieplutko wszytskich efectinowców:):):)

przez hanca84 11 mar 2010, 14:43
Katarzynko podaj mi maila na PW to Ci artykuł wyślę, bo mam na kompie, ale jest dosyć długi wiec nie chcę go tutaj wklejać.

Byłam wczoraj u mojego psychiatry i powiedział, że włosy to na 99% nie jest wynik Efectinu! Powiedział, że ten lek w zasadzie nie wywołuje takich skutków ubocznych, poza tym, gdyby to było od niego to włosy by mi zaczęły wypadać po 2 miesiącach stosowania a nie po 8. Powiedział, że możliwe że to od stresu, albo całkiem inny powód. Kazał kupić Biotynę do ssania. Powiedział, że mam jeszcze co najmniej 2 miesiące pobrać, żeby dociągnąć do roku, a potem zobaczymy. Ogólnie doktor zadowolony, ja czuję się dobrze, ale to też pewnie dlatego, że jestem trochę zakochana ;)

przez aree1987 11 mar 2010, 14:56
Zakochana? A podobno anydepresanty zabijają miłość i zakochanie ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez Pain 11 mar 2010, 15:03
Nawet biorąc antydepresanty można kochać. Czasami ta miłość ratuje życie bardziej niż same leki..

przez Lara30 11 mar 2010, 18:45
Mnie lekarz zalecił po średnio udanej próbie z mianseryną, venlafaxin retard 75 mg, co drugi dzień + 10 mg mianseryny na noc.
Dwa lata temu przez cztery miesiące brałam zoloft, ale przerwałąm z powodu wypadania włosów właśnie. Dermatolog powiedział, że przyczyną może być ten lek.
Przestraszyłam się i przestałam zażywać, ale to chyba nie było rozsądne.
Pozdrawiam Hancię, którą chyba poznałam też wirtualnie na innym forum, mamy podobne problemy pokarmowe. W ogóle to pokładam nadzieję w tym leku, jeżeli to mi nie pomoże to już nie wiem co.

przez katarinanue 11 mar 2010, 19:29
jestem trochę zakochana ;)[/quote]

To gratulacje. No wlasnie, ten stan i zaangazowanie w druga osobe jest mozliwe przy dlugim braniu lekow?
Nie wiedzialam;), ale to pewnie tez dlatego ze sama niestety nie doswiadczylam.
Napisz prosze, czy partner Cie wspiera w leczeniu? To bardzo wazne wiem, a u mnie tego zawsze brakowalo...

Pozdrowienia i powodzenia!

Sortuj wg