WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez aniołek 04 wrz 2006, 11:10
Szczesciaro dziekuje ze jestes taka mila!
co do tego jak sie czuje to nie moge powiedziec zeby bylo lepiej,wpadam w panike bo czuje sie tak oszolomiona,ze wlasciwie trudno mi cos sensownego tu napisac :)apetytu dalej nie mam,ale zacelam juz spac w nocy,a gdy rano sie budze cala sie trzese!niewiem ile jeszcze mam to znosic bo czulam sie lepiej jak nie bralam efectinu,ale tak bardzo wierze w wasze opinie na temat tego leku.dziekuje,że moge na was liczyc!buziaki
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez charlotte 04 wrz 2006, 15:23
Drogi Aniołku! ja biorę efectin dopiero dwa tygodnie ale musze przyznać szczerze,ze juz zauwazam pozytywne dzialanie.Moje lęki troche ustąpiły, czuje sie bardziej wypoczeta i mniej sie martwie tym wszystikm co mnie otacza.Na poczatku mialam to samo co Ty,ale codziennie czytalam wszystko co bylo na forum to dodawalo mi sil.Rowniez z poczatku moje leki sie nasilily,nie chcialam wogole wychodzic z domu,zle spalam,bylam roztrzesiona,ale to wszystko ustapilo po okolo tygodniu.Najlepsze co moge Ci teraz zaproponowac to branie efectinu wieczorem,przespisz najgorszy etap.Ja zmienilam pore brania bez kosultacji z lekarzem , powiedzialam mu o tym dopiero po tygodniu i nic sie nie stalo.Teraz rowniez biore rano i czuje sie coraz lepiej,dlatego wytrwaj ten trudny okres a wszystko się naprawde ulozy!!!!! :lol:

przez aniołek 04 wrz 2006, 17:41
dziekuje ci Charlotte,że mi to napisalas pomoglo mi to zdecydowac zeby jeszcze wytrwac kolejne dni!ty tez bylas taka oszolomiona??ja sie wstydze wyjsc gdzies bo boje sie ze wygladam jak jakis zamyslony wariat!czuje sie troche tak jakbym byla na jakims haju :) przepraszam was,że tak katuje o tych skutkach ubocznych ale moja nerwica tak sie tez objawia,że histeryzuje jak tylko cos mi dolega!jeszcze raz dzieki i pozdrawiam!
'LUDZIE LUDZIOM......'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez charlotte 04 wrz 2006, 18:10
Aniolku mialam naprawde to samo,unikalam jakiegokolwiek kontaktu z ludzmi,sama ze sobe tez czulam sie fatalnie.Zupelnie jakbym byla kims innym,tym bardziej że oczekiwalam juz na poczatku poprawy a nie jak sie wydaje pogorszenia mojego samopoczucia.Wogole czulam sie tak jakbym nie moga sie kontrolowac i cos obcego kierowalo moim zachowaniem i wygladem,do tego mialam rozszerzone zrenice(i to nawet bardzo)wiec wygladalam jak jakas straszna narkomanka.Do tego tyle sie nasluchalam pozytywnego o tym leku ze oczekiwalam natychmiastowej poprawy.Ale juz po paru dniach bylo lepiej,sam fakt ze zaczelam sie czuc normalnie,a nawet z czasem zauwazylam ze moje leki ustepuja sprawilo ze nabralam pozytywnego nastawienia do teko leku.Choć przyznam szczerze,ze na prawdziwe efekty musze jeszcze poczekać.Podobno dopiero po miesiacu tak naprawde można zauważyc roznice.
Wiec pozostaje nam tylko cierpliwie czekać,poniewaz skoro wszyscy tak zachwalaje ten lek to coś w tym musi być ;)

[ Dodano: Pon Wrz 04, 2006 6:13 pm ]
No i postaraj siię brac go na poczatku wieczorem,mi to bardzo pomoglo.Dopiero tak gdzies po 10 dniach wzielam rano i juz bylo lepiej. Wiec glowka do gory bo kazdego dnia bedzie lepiej! :lol:

przez aniołek 04 wrz 2006, 19:18
heh no to nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekac:)
co do twojej rady,aby wziasc efectin na noc to niestety nie moge tego zrobic,poniewaz nie zasnelabym wogole a to bardzo meczace.nawet jak biore go rano to i tak trudno mi zasnac.

Charlotte ile masz lat?? :P
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez charlotte 04 wrz 2006, 19:36
mam 21 lat a dlaczego Aniolku pytasz?a Ty? pisalas tez cos wczesniej o studiach,moge wiedziec jaki kierunek Ci sie marzy?
i chyba masz racje z tym braniem efectinu wieczorem,jesli to na Ciebie wplywa tak pobudzajaco to nie ma sensu,lepiej sie przemeczyc w dzien a w nocy wreszcie odpoczac ;)

[ Dodano: Wto Wrz 05, 2006 4:50 pm ]
Aniolku gdzie jestes,ze tak dlugo nie odpisujesz? ;)
mam nadzieje,ze juz lepiej sie czujesz.

[ Dodano: Wto Wrz 05, 2006 6:18 pm ]
No i mam jeszcze jedno pytanko,no w sumie daw do wszystki.Mianowcie jak jest z tym alkoholem,poniewaz na ulotce jest napisane wyraznie ze nie wolno mieszac efectinu z alkoholem,tak samo powiedzial moj lekarz.Czy na pewno nic sie nie stanie,jak wypije piwo,a drink wogole wchodzi w rachube?Nie wiem czy warto ryzykowac,ale z drugiej strony nie wyobrazam sobie pol roku bez alkoholu...to obled :cry:
No a drugie pytanie dotyczy drzenia rak,biore efectin dwa tygodnie a rece wciaz mi drza,zarowno w sytuacjach stresowych jak i takich zwyklych codziennych.Czy jest na to jakis sposob?
pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!

efekty efektinu :)

przez Szczęściara 05 wrz 2006, 23:42
Charlotte

ciesze sie że widzisz efekty :) że czujesz sie nieco lepiej. U mnie było tak że najlepsze samopoczucie odzyskałam po miesiącu ale też po ok 2-3 tyg zaczęłam czuć że cos drgnęło! Charlotte a zobaczysz za jakiś czas nie będziesz mogła uwierzyć jak mogłaś kiedys tak fatalnie się czuć :lol: .....

Aniołku

może zmniejsz sobie ciut dawkę jeśli nadal będzie źle -spytaj lekarza czy tak możesz. Mam nadzieje że te objawy ^nieobecności i rozkojarzenia^ miną. WIem że to nieprzyjemne uczucie, człowiek jakby nie był sobą.
Mam tylko nadzieje że nie masz zawrotów głowy bo ja to tez kiedyś miałam i sie nie dawało pracować ! Poobserwuj się jeszcze kilka dni. O ile wiem to po 2 tyg powinno się stopniowo poprawiać. Mam nadzieje że jednak Twój organizm przzwyczai się do efectinu!

I pamiętaj że wszystko siedzi w Twojej głowie, więc jesli będziesz sie b źle czuć to powtarzaj sobie - lek zaczyna działać to dlatego ! będzie lepiej!

I koniecznie postaraj się być w kontakcie z lekarzem ! I pisz to do nas :)
Szczęściara

przez charlotte 06 wrz 2006, 11:46
Dzieki Szczesciara,kochana jestes! Ale mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko mianowicie,fakt ze poszlam do lekarza wynikal w duzej mierze z tego z e oprocz leku zuwazylam ze pojawilo sie u mnie drzenie rak,a co najgorsze czasami mam wrazenie, ze mi glowa drzy i wpadam wtedy w taka panike,ze caly obraz mi wiruje i mam ochote tylko uciec :cry:
do tego zbliza sie pazdziernik i powrot na uczelnie i bardzo sie boje ze to nie mine,a nie wyobrazam sobie tak funkcjonowac,to bardzo stresujace i zawstydzajace.Sadzisz ze moglam sobie to wymowic???Nikt szczerze powiedziawszy nie widzi drzenia mojej glowy,ale ja osobiscie bardzo wyraznie to czuje(zdarza sie w roznych sytuacjach).Nie wiem co mam zrobic,lekarz mi powiedzial ze po efectinie to minie bo wynika to z nerwow,ale ja sama nie wiem czym sie tak bardzo denerwuje :cry: minely dwa tygodnie i sama nie wiem co mam myslec?a do tego dodam ze powiedzial mi to neurolog wiec chyba nie moze sie mylic...a moze za duzo o tym mysle,do tego zauwazylam ze ostatnio jak mysle o tym drzeniu glowy i rak zauwazylam ze pojawiaja mi sie czerwone plamy na szyji i dekolcie,ale to akurat mnie bawi,bo nigdy tak nie mialam,wyglada to smiesznie ;)
co tym myslisz kochana Szczesciaro?

[ Dodano: Sro Wrz 06, 2006 12:16 pm ]
No i w sumie bardzo mnie dziwi to dlaczego tak mocno przejmuje sie drzeniem glowy,czego nikt do tej pory nie zauwazyl, a czerwonymi plamkami na calym dekolcie ktore bardzo rzucaja sie w oczy wogole sie nie przejmuje...a moze nie ma zadnego drzenia tylko mi sie to wydaje,czy to jest mozliwe?Wogole dziwne jest to ze ja nawet sama nie wiem czym sie ciagle denerwuje,mam wrazenie jakby to moj organizm reagowal na pewne sytuacje jakos stresowo,bo ja nie czuje sie jakas znerwicowana :|

przez SenThamarai 06 wrz 2006, 13:35
moje pytanie brzmi.. czy ktoś z was nie jest w stanie usnac po wzieciu tabletki? ;/
"Jesli chcesz rozśmieszyc Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."

przez charlotte 06 wrz 2006, 14:05
SenThamarai a bierzesz rano czy wieczorem?to jest istotne,rowniez to ile dni bierzesz efectin,oraz w jakiej dawce?

Szczesciara gdzie jestes??????????????? :lol:

[ Dodano: Sro Wrz 06, 2006 7:20 pm ]
Qurcze no to wlasnie sie przerazilam poniewaz przeczytalam na pewnej stronie internetowej,ze efectin jest bardzo szkodliwy :shock:
powoduje zachmowanie wychwytu serotoniny,przez co po odstawieniu bardzo sie nasila lek,no i efekty uboczne utrzymuja sie latami po odstawieniu????!!!!!!!!!to chyba niemozliwe prawda?czy na stronach internetowych mozna pisac takie bzdury?? :roll:

[ Dodano: Sro Wrz 06, 2006 7:22 pm ]
chyba juz nic nie czytam o tym glupim efectinie ,bo zaraz to odstawie!

przez jowita 06 wrz 2006, 20:06
charlotte nie strasz mnie tymi efectami ubocznymi,ja to nawet ulotek nie czytam od leków bo nie chce wiedziec jaie sa skutki uboczne :shock: ja narazie jakos sobie radze na efectinie ale jak mi przyjdzie go odstawic to ja nie wiem jak to bedzie :roll:
i chciałabym powiedziec ze przy efectinie tez mam mniejszy apetyt,a do ANIOŁKA chciałam napisac ze moze akurat ten lek nie jest dopasowany do niego,nie na wszystkich dziala tak samo ja po niektórych lekach miałam takie jazdy ze az strach pomyslec :oops:
pozdrawiam was kochani :!:
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

przez charlotte 06 wrz 2006, 21:15
Jowita masz racje lepiej nie czytac tych glupot,bo raz pisza ze to jest najlepszy lek a za chwile,ze bez niego nie mozna normalnie funkcjonowac.No coz musi same wyprobowac ;)
gdzie Ty jestes Szczesciara??? :D

:)

przez Szczęściara 06 wrz 2006, 21:59
jestem jestem :P

słuchajcie - nie dajmy się zwariować :D :smile: :lol:
leki są po to żeby leczyć, tylko że akurat TE leki to nie witaminka C ....

po prostu może się zdarzyć, że organizm danej osoby nie będzie tolerował efectinu za to świetnie przyjmie seroxat albo coś innego. Ja tak jak mówiłam zupełnie nie mogłam przyjmować rexetinu (ale może nie będę opisywać tego co się ze mną działo, bo Charlotte zaraz znajdzie u siebie kolejne dziwne reakcie ;) )

Ja zawsze powtarzam uparcie słowa mojego lekarza, które usłyszałam na pierwszej wizycie ale zapadły mi w pamięć na długo:

najważniejsze to trafić w lek

Ja myślę że jeśli naprawdę ktoś się czuje tak fatalnie że nie może normalnie funkcjonować to może warto pomyśleć o zmianie leku. Nie ma jednak definicji rozpoznać granice między małym a wielkim dyskomfortem - myśle że każdy to czuje sam. Trzeba jednak pamiętać że leki musza jakoś ^wejść ^ w organizm żeby zaczęły działać. Charlotte - efectin to nie jest antybiotyk nie działa po 5 dniach :) Postaraj się poczekać do 1,5 - 2 mies i wtedy ocenisz jak się czujesz. A co do głowy - to ona nie drzy skoro inny mówią że nie drży :mrgreen: Ja nie wiem co piszą o efectinie, czy szkodzi czy nie - mnie póki co pomaga.
Szczęściara

przez aniołek 06 wrz 2006, 23:32
Charlotte!!!!napisalam ci na pw o to co mnie pytalas bo nie chcialam tu zasmiecac forum!wiec sprawdz i jak mozesz to odpisz :)

kochana Szczesciaro moge powiedziec,że czuje sie lepiej z dnia na dzien gimnastykuje sie i staram sie jak najwiecej wychodzic,spotykac sie z ludzmi,ale nadal mam lęki!mam nadzieje,ze jeszcze bedzie lepiej!najgorzej jest rano,bo cala sie trzese i jakos nic do mnie nie dociera i zle sie czuje,ale po poludniu juz jest spoks!biore ten lek od 5 dni i juz schudlam niewim czy to dobrze na dluzsza mete bo wogole nie mam apetytu,owszem przyda mi sie troche zrzucic ale zeby to zle na mnie nie wplynelo!ale mysle,ze najgorsze juz za mna i moze byc juz tylko lepiej!

i jeszcze mam pytanie wazne bo juz pisalam na off topicu ale nikt mi nie opisal-czy mozna podczas brania tego leku chodzic na solarium,bo uwielbiam byc opalona!:)

acha Charlotte to moze ja ci odpowiem co do tego czy mozna pic alkohol otoz niby a raczej nie powinno sie pic alkoholu wogole,ale kazdy organizm inaczej reaguje na leki i na alkohol!wiec mozesz zaryzykowac najpierw pol piwka i zobaczysz czy nic ci nie odpadlo :P heh zartuje ale uwazaj lepiej! buziaki pozdrawiam
'LUDZIE LUDZIOM......'

Sortuj wg