WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Alventa

przez summonme 27 lut 2010, 23:50
dziekuje agusiaww, tchnelas we mnie nieco optymizmu
bylam zrezygnowana, teraz nieco spokojniej poczekam na dzialanie leku

[Dodane po edycji:]

dzis drugi dzien brania alventy
wczoraj bylo ok, dzis po wzieciu zlapala mnie koszmarna telepawka miesni i zawroty glowy
caly dzien leze, bo tylko wtedy jest ok
ledwo udaje mi sie wstac
takiego czegos po bioxetinie nie mialam

kiedy to mija?
:(

Re: Efectin (---->Velafax)

przez zdesperowany1 28 lut 2010, 19:06
Witam ktoś wczesniej pisal ze w dawkach mniejszych effectin powoduje glownie blokowanie wychwytu zwrtonego serotoniny ..mam przez to rozumiec ze w dawce 75 mg nie ma w ogole dzialania na noradreanaline?.

Pytam się wlasnie bo od jutra zaczynam nim kuracje(jest to dla mnie przed szpitalem chyba juz ostatnia szansa) i mysle ze byc moze u mnie glownym problemem jest noradreanalina..Jak mozna 24/24 czuc sie jakby sie mialo 40 stopni goraczki ...do tego wymioty i niepokoj.. mam tak juz od miesiaca i dluzej pociagnac nie pociagne.Sorry za bełgot ale ciezko mi pisac..

Mam nadzieje ze wyciagnie mnie ten lek z tego bagna.;/
zdesperowany1

przez agusiaww 28 lut 2010, 22:59
summonme, ja mialam trzesawke i zawroty ok 2,5 tygodnia, bezsennosc mi doszla, pozniej bylam super aktywna, nie moglam usiedziec w miejscu..ale wszystko minelo.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez summonme 01 mar 2010, 07:03
no to niezle....
bezsennosc mnie juz dopadla, spalam 2 godziny, reszte nocy przewracalam sie z boku na bok

dzieki, agusiaww jestes b, pomocna :)

przez Donkey 01 mar 2010, 13:19
Ja na Alvencie schudla ok. 8 kilo!
Zdecydowanie mniejszy apetyt mam..
A juz prawie rok biore!

przez agusiaww 01 mar 2010, 13:57
A moja waga stoi, przytylam te 4 kg i nic sie nie rusza :)

przez Donkey 01 mar 2010, 14:05
A jak sie czujesz Agusia w ogole?

przez summonme 01 mar 2010, 14:10
Donkey napisał(a):Ja na Alvencie schudla ok. 8 kilo!
Zdecydowanie mniejszy apetyt mam..
A juz prawie rok biore!

od soboty, juz na alvencie, spadl mi kolejny kg
w ogole nie chce mi sie jesc, tylko pije jak smok

przez Donkey 01 mar 2010, 14:18
Nie martw sie tym brakiem apetytu.. Na poczatku przez pierwsze pare dni jadlam na sile.. Ale potem sie ustabilizowalo. I teraz co prawda mam zmniejszony apetyt ale mi to pasuje :)

przez Hakus 01 mar 2010, 15:55
Czolem zdepresjonowani forumowicze. Ja mam zle doswiadczenia z Wenlafaxyna. Co prawda bralem Jarvis a nie Efectin ale co za roznica, wenla jest wenla. Wczesniej bralem Sertraline - Zoloft, Zotral a ostatnio Setaloft i na mnie dzialal bardzo dobrze. Jedynym dlugoterminowym dzialaniem ubocznym bylo to ze ...hm... miewalem biegunki. Lekarz zaproponowal mi zmiane na Wenlafaxa jako dobry lek, ktory na pewno nie bedzie dzialal gorzej a uwolni mnie od par exellance sraczki. Fucktycznie kupka byla jak na wystawe, ale niestety to jedyny plus u mnie wzgledem Sertraliny. Po pierwsze mam wrazenie ze dzialanie przeciwdepresyjne i przeciwlekowe ma slabsze, a po drugie mam cala mase skutkow ubocznych. Przede wszystkim caly czas mam wrazenie jakbym nie spal przez 3 ostatnie noce. Wrazenie takiego zagregowanego przemeczenia. Mam wrazenie jakbym mial stan podgoraczkowy, choc go nie mam, bole miesni jak przy grypie, uderzenia goraca, oblewanie potem, bole glowy. Caly czas ziewam i tylko bym spal. Dzis wymusilem na psychiatrze powrot do Sertralinki. Wiem ze moje doswiadczenia sa diametralnie rozne od wiekszosci. Wiekszosc postow osob ktore mialy doswiadczenia z tymi dwiema substancjami byly bardzo podobne :"Jadlem sertraline garsciami i nicto nie dawalo, w koncu lekarz przepisal mi Efectin i zycie nabralo sensu". U mnie jest akurat odwrotnie.
Wstawaj i walcz

przez old-Wujek_Dobra_Rada 03 mar 2010, 19:57
Za 1,5 miecha spróbuję zrobić brutalną odstawkę. Zredukję to 37,5 co biorę do zera bo widzę, że branie co 2 dnień to tylko przedłużanie agoni :roll:
old-Wujek_Dobra_Rada

przez old-Wujek_Dobra_Rada 03 mar 2010, 20:04
Hakus napisał(a):Czolem zdepresjonowani forumowicze. Ja mam zle doswiadczenia z Wenlafaxyna. Co prawda bralem Jarvis a nie Efectin ale co za roznica, wenla jest wenla. Wczesniej bralem Sertraline - Zoloft, Zotral a ostatnio Setaloft i na mnie dzialal bardzo dobrze. Jedynym dlugoterminowym dzialaniem ubocznym bylo to ze ...hm... miewalem biegunki. Lekarz zaproponowal mi zmiane na Wenlafaxa jako dobry lek, ktory na pewno nie bedzie dzialal gorzej a uwolni mnie od par exellance sraczki. Fucktycznie kupka byla jak na wystawe, ale niestety to jedyny plus u mnie wzgledem Sertraliny. Po pierwsze mam wrazenie ze dzialanie przeciwdepresyjne i przeciwlekowe ma slabsze, a po drugie mam cala mase skutkow ubocznych. Przede wszystkim caly czas mam wrazenie jakbym nie spal przez 3 ostatnie noce. Wrazenie takiego zagregowanego przemeczenia. Mam wrazenie jakbym mial stan podgoraczkowy, choc go nie mam, bole miesni jak przy grypie, uderzenia goraca, oblewanie potem, bole glowy. Caly czas ziewam i tylko bym spal. Dzis wymusilem na psychiatrze powrot do Sertralinki. Wiem ze moje doswiadczenia sa diametralnie rozne od wiekszosci. Wiekszosc postow osob ktore mialy doswiadczenia z tymi dwiema substancjami byly bardzo podobne :"Jadlem sertraline garsciami i nicto nie dawalo, w koncu lekarz przepisal mi Efectin i zycie nabralo sensu". U mnie jest akurat odwrotnie.

Jak długo brałeś E. ?
old-Wujek_Dobra_Rada

przez agusiaww 04 mar 2010, 07:56
Wujek_Dobra_Rada, jak uwazasz :)

przez tomex87 04 mar 2010, 17:33
Witam wszystkich,
Dzisiaj wziąłem pierwszą dawkę (jedną tabletkę) Velafax-u 37,5 mg.
Nie mam zbytnich nudności czy zawrotów głowy.
Natomiast mam problem z oddawaniem moczu. Czy ktoś może miał takie efekty uboczne? Jeżeli tak to ile taki stan się utrzymywał?
Czy może coś jest nie tak.

Pozdrawiam

Sortuj wg