WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Alventa

przez monika30 19 lut 2010, 23:36
Witajcie kochani jestem juz po 9-tej dawce i jestem w szoku jak to szybko dziala juz nie mam tak potwornych lekow,mam nadzieje ze tak zostanie i bedzie jeszcze lepiej. skutki uboczne tego leku to w moim przypadkku bol glowy, drzenie rak i czasami zawroty i zdezorientowanie ale nie sa uciazliwe . a tak sie balam tego leku . pozdrawiam goraco buziaki dla wszystkich :D :D :D

przez aree1987 20 lut 2010, 00:38
A ja po 3mcach bez tygodnia, miałem wczoraj niesamowity, dół, czułem się jak śmieć chciałem umrzeć. Co prawda na lekach takich dni jest mało ale już jak się taki trafi to jest niesamowicie źle. :evil:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez agusiaww 20 lut 2010, 22:47
monika30, widzisz :) a moze byc jeszcze lepiej.
aree1987, ja mialam dol w styczniu, ale mi stosunkowo szybko przeszlo, coz...jak sa doly to znaczy ze jeszcze trzeba brac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 22 lut 2010, 11:34
Monia no to super!
Teraz bedzie coraz lepeij!

przez Bluźnierca 26 lut 2010, 09:18
Aż do odstawienia ;)

przez Donkey 26 lut 2010, 16:14
No niestety ;/

przez summonme 27 lut 2010, 13:18
Witam
jestem nowa na forum i od razu mam pytanie.
cierpię od 10 lat na bulimie, do tego doszła depresja i stany lękowe (ostre ataki paniki, które kończyły się na pogotowiu), przestałam sobie radzić ze wszystkim
Leczę się dopiero od stycznia, dwa miesiące brałam bioxetin (fluoeksetynę), do tego sedam 3.
Wczoraj miałam wizytę, na której moja psychiatra stwierdziła pogłębienie depresji, i niestety ataki bulimiczne zaczęły wracać i do tego bardzo intensywne, aż do moich omdleń. Wróciły koszmarne lęki: przed śmiercią, wyjściem z domu.
Lekarka kazała mi odstawić bioxetin stwierdziwszy, że potrzeba mi czegoś mocniejszego.
I przepisała Alventę 75mg. Na razie wzielam 1 tabletkę (i tak mam brać przez 10 dni, potem podwoic dawke).
Uprzednio przeczytalam ulotkę i zdziwiłam się, że nie ma w niej nic na temat wspomagania leczenia bulimii.
I mam mętlik w głowie - czy ktoś z Was brał ten lek m.in. na bulimię?
Jestem zdezorientowana i zaczynam wątpić, czy ten lek mi pomoże...

z góry dziękuje za odpowiedzi, jakieś wskazówki...

przez paradoksy 27 lut 2010, 13:22
summonme napisał(a):Witam
jestem nowa na forum i od razu mam pytanie.
cierpię od 10 lat na bulimie, do tego doszła depresja i stany lękowe (ostre ataki paniki, które kończyły się na pogotowiu), przestałam sobie radzić ze wszystkim
Leczę się dopiero od stycznia, dwa miesiące brałam bioxetin (fluoeksetynę), do tego sedam 3.
Wczoraj miałam wizytę, na której moja psychiatra stwierdziła pogłębienie depresji, i niestety ataki bulimiczne zaczęły wracać i do tego bardzo intensywne, aż do moich omdleń. Wróciły koszmarne lęki: przed śmiercią, wyjściem z domu.
Lekarka kazała mi odstawić bioxetin stwierdziwszy, że potrzeba mi czegoś mocniejszego.
I przepisała Alventę 75mg. Na razie wzielam 1 tabletkę (i tak mam brać przez 10 dni, potem podwoic dawke).
Uprzednio przeczytalam ulotkę i zdziwiłam się, że nie ma w niej nic na temat wspomagania leczenia bulimii.
I mam mętlik w głowie - czy ktoś z Was brał ten lek m.in. na bulimię?
Jestem zdezorientowana i zaczynam wątpić, czy ten lek mi pomoże...

z góry dziękuje za odpowiedzi, jakieś wskazówki...

hej,
nie odpowiem Ci odnośnie Alventy, ale mam nadzieję tylko, że lekarz Ci powiedział, ze sedam możesz brać góra 3 mce bo jest silnie uleżniający. więc jeśli bierzesz od stycznia jakoś teraz powinnaś zacząć chyba odstawiać (ok. miesiąc na stopniowe i powolne odstawianie). bierzesz doraźnie czy regularnie?
paradoksy

przez summonme 27 lut 2010, 13:29
dzieki paradoksy za odpowiedz
tak, lekarka mnie uprzedzila o tym, ze sedam uzaleznia
na poczaktu leczenia bralam 3 tabletki dziennie, potem 1 dziennie ,teraz polowke dziennie
psychiatra kazala powoli odstawiac sedam w ogole
a ja sie boje, ze bez sedamu lęki będę miała jeszcze większe :( ale biore wg zalecen)

przez paradoksy 27 lut 2010, 13:30
nie ma się co bać, on jest po to żeby nam pomóc;
z tego co zauważyłam u siebie to raczej fizyczne uzależnienie... bo ja się już uzależniłam - jak nie wezmę np. to się cała zaczynam telepać, mam drgawki jakby mnie tyle co z przerembla wyłowili :mrgreen:
paradoksy

przez summonme 27 lut 2010, 13:40
tez mam drgawki, szczegolnie rano, przed zazyciem tej polowki sedamu
czyli tez jestem juz uzalezniona

no i nadal nie wiem, co z moja bulimia, czy alwenta jakos pozytywnie wplynie na jej leczenie...
na bioxetinie schudlam 6 kg, teraz boje sie, ze przytyje :(

czy ktos z Was przytyl na Alvencie?

przez agusiaww 27 lut 2010, 16:37
Alventa nie jest lekiem na bulimie, tylko jest antydepresantem stosowanym w nerwicy i depresji. Nie leczy bulimii. Ja jak zaczelam brac Alventa wazylam 45 kg po roku brania waze ok 49 czyli przytylam 4 kg, ale moja psychiatra powiedziala wyraznie ze nie dlatego przytylam ze biorw Alventa tylko daltego ze mi sie aptety poprawil, Alventa nie wplywa na chudniecie, chociaz stabiliuzje przemiane materii. Czyli bedziesz sie wyprozniala w miare regularnie. Popros psychiatre o cos wspomagajacego na bulimie. I odstaw sedam. Natomiast Alventa swietnie sie u mnie sprawdzila, a mam zaburzenie depresyjno - lękowe.

przez summonme 27 lut 2010, 21:36
dziekuje, agusiaww za odpowiedz
mam nadzieje, ze nie przytyje, waze obecnie 53 kg i tak mi jest dobrze
psychiatra uprzedzala mnie, ze alventa, przynajmniej na poczatku brania, hamuje mocno apetyt i powoduje nudnosci (jeszcze bardziej niz fluoksetyna) - dzis po 1 kapsulce czulam i czuje sie normalnie

mialas takie skutki uboczne, albo ktos z Was?

jak pisalam, oprocz bulimii mam tez depresje i lęki, mam nadzieje, ze choc tutaj lek mi pomoze.

przez agusiaww 27 lut 2010, 23:02
Tak mialam, przez pewien czas nie moglam patrzec na jedzenie, ale pomalu zaczelo sie poprawiac, pozniej mialam z kolei dosc duzy apetyt, ale w ciagu m-ca to sie ustabilizlowalo, ale jakos ze 2-3 miesiace nie mialam ochoty na slodycze, normalnie mnie odrzucalo od wszelkich slodkosci. Pozniej tez sie to poprawilo. Mi waga teraz ani nie spada, ani nie tyje. Mnie Alventa na lęki i na depresje bardzo pomogla, mam nadzieje ze tak bedzie dalej. Znowu mi wrocily dosc realistyczne sny i poty w nocy, ale tak to ok :)

Sortuj wg