WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: wenlafaksyna (efectin itp) a sport

przez del 04 lis 2009, 10:37
alkohol raz na tydzien, ale to pilem jak sie dobrze czulem, teraz moge zaprzestac kompletnie. a co ma sport do antydepresantow? typu SSRI

one nie wplywaja na prace serca z wyjatkiem wlasnie SNRI
jakas kiepska teoria, czekam na odpowiedzi

kto bral efectin ale w dawce nie przekraczajacej 75mg i do tego uprawial sport typu bieganie, pilka... rozmawialiscie o tym z lekarzem?

podwyzszone cisnienie non stop zweza naczynia, tego sie boje. bo to prowadzi do miazdzycy

ja juz po dawce 37.5 mialem o 10 wyzsze cisnienie jak pamietam, tylko ze nie pamietam czy to pozniej sie stabilizowalo czy zostawalo na poziomie, moze macie jakies obserwacje wlasne
del

przez kasia000 04 lis 2009, 11:30
ooooo luuuuudzie...
co ma sport do SSRI/SNRI...? bez jaj...
sport to zdrowie mi lekarka kazała wręcz go uprawiać!
wydzielaja sie w tedy edorfiny,pozwyzsza poziom seotoniny ,ruch to zdrowie .Sama spedzam duzo czasu na bieżni i zapierdzielam 30 minut prawie dziennie i na dobre mi to wychodzi;-))
Pierwsze słyszę żeby nie mozna było uprawiac soprtu przy efektinie co niektórzy naprawde popadaja tu w paranoje...
kasia000

przez Anna R. 04 lis 2009, 11:42
Mnie tutaj nie sport by martwił (pod warunkiem, ze nie jest wyczynowy), ale wysokie ciśnienie podczas brania Efectinu. Wenlafaksyna ma to do siebie, ze je podwyższa (choć naturalnie nie wszystkim).
Gdy masz do tego tendencje i plany aby dłużej brać Efectin, to rozważyłabym raczej powrót do Asentry.
Ten niepokój psycho-ruchowy podczas brania SSRI to tak zwana akatyzacja. Jeżeli u ciebie łagodzi go melisa i sport, to pij i uprawiaj na zdrowie ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez del 07 lis 2009, 13:45
no tak problem w tym ze to jedyne leki ktore na mnie dzialaja ok

i na kazdym sa plusy i minusy i nie wiem co wybrac dawno temu je bralem
teraz w ogole inne czasy inne podejscie pewnie nawet na te leki inaczej bede reagowal lekko.

z tym cisnieniem to wlasnie nie wiem... jesli bede mial caly czas na granicy 140 to zle a jesli to sie wyrownaloby to nie ma problemu
chemia mozgu ma to do siebie ze jesli wplyniemy na 1 receptor/trasnmiter to reszta lekko potrafi sie dostosowac.

przy efectinie nie musze nic brac wiecej
przy asentrze musze brac na wyciszenie najlepiej hydroksyzyne 1 lub 2x10mg

przy czym przy efectinie objawy odstawiennie porzadne + nietolerancja nawet jednego piwka :/
przy asentrze tego problemu nie ma

i nie wiem co lepsze brac efectin bez niczego wiecej
czy asentre laczac z hydroksyzina

no dylemat :)

nie wiem czy w koncu nie skonczy sie to po prostu proba
ale nie chce mi sie marnowac miesiaca na to jesli sie okaze ze zle wybralem
kurde ale mnie to wkurza :)

nawet jak pojde do lekarza to mi nic nie powie wiecej. a leki moge wziac od rodzinnego bo on wie ze miewalem problem z nastrojem a raczej z pobudzeniem. ja na problemy reaguje pobudzeniem i niepokojem.

nic tu lekarze mi nowego nie wymysla.. to moja decyzja co powinienem wziac
i dlatego czekalem na jakies opinie i przemyslenia innych co brali te leki
to tak wyjasniajac dokladniej co mnie trapi

a wiec ponawiam pytanie czy podwyzszone cisnienie przy braniu efectinu pozniej wyrownuje sie? przy niskich dawkach max 75mg ER mi starcza nawt 37.5mg do zniesienia niepokoju

a asentry 25mg

[Dodane po edycji:]

i chyba juz wiem jaka selekce zastosuje. wazne jest dla mnie aby przy nasilonym niepokoju czy na skutek wydarzenie czy nasilonego niepokoju od brania antydepresantow...wazne jest abym mogl wziac hydroksyzine.

ja lepije toleruje syntetyki niz ziola.

jesli lykne efectin i hydro i sie zle poczuje p otym mixie odrazu lece na asentre.
niby efectin nie koliduje z hydroksyzina ale pamietam kiedys sie zle poczulem po takim polaczeniu.

ale juz nie pamietam. musze na nowo przetestowac na sobie mozliwosci

pozdr
del

Re: WENLAFAKSYNA - po jakim czasie poczuliście jej działanie ?

przez brunnhilde 15 lis 2009, 20:12
75 mg - lęk zmniejszył się zdecydowanie tak po tygodniu, ale nastrój długo się nie poprawiał - pierwsze wyraźnie lepsze dni miałam po ok. 3 tyg.
Nic nie trwa wiecznie - nawet deprecha!

Re: WENLAFAKSYNA - po jakim czasie poczuliście jej działanie ?

przez kimjesteś 16 lis 2009, 01:13
Biorę drugi tydzień,ale dopiero co odstawiłam po osmiu miesiacach Paroxetyne,także nie moge na razie powiedzieć o samej Wenlafaxynie,ale ogólnie na razie pozytywnie....znam wiele pozytywnych opinii na temat tego leku....

Re: Efectin cz. II

przez aree1987 24 lis 2009, 21:48
Od jutra zaczyna Efectin ER 75 zamiast sertraliny która się nie sprawdziła przeciwlękowo. Podobno z Efectin ma działać lepiej na tym polu. Mam nadzieję, że nic mi nie będzie jak natychmiast odstawię 150mg sertraliny bez schodzenia z dawki.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez kimjesteś 24 lis 2009, 22:53
Ja zeszłam z 40 mg Paroxetyny .....te trzy dni były straszne ale pózniej od razu czujesz nowy lek,jak dziala .Tez biorę Wenlafaxynę 75mg,ale przy moich zaburzeniach malo które leki działają,poza tym jak na mnie to chyba mala dawka bo jak na razie czuję się tak sobie.Pozdrawiam

przez Kleopatra 25 lis 2009, 18:34
Brałam długo Efectin i dobrze na mnie działał, odstawiałam go kilka razy i wracałam do niego. Po ostatnim powrocie do tego leku miałam bardzo duży apetyt i bardzo przytyłam, lekarz stwierdził, że to przez Efectin i kazał mi go odstawić. Apetyt wrócił do normy. Tak więc u niektórych Efectin zmniejsza łaknienie (najczęściej), ale czasem też zwiększa je.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez aree1987 27 lis 2009, 17:55
Czy wątroba boli? Bo od wczoraj wieczór mam jakieś kłucia w prawej dolnej częsci brzucha. Tzn kuło mnie wczoraj w nocy jak na łóżku leżałem i teraz też zaczeło.. I tak się zastanawiam czy to wątroba i czy po efectinie przypadkiem? Albo po tisercinie? Możliwe? :(
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Re: Velafax

przez angiel 30 lis 2009, 17:46
Czesc jestem na Lafactinie od 2 tygodni,doraznie biore afobam.Jestem wyciszona i spokojna,ale strasznie senna,nic nie robie tylko leze i spie.Czuje sie beznadziejnie slaba,bez braku motywacji do czegokolwiek.Co mam robic?Czy to przejdzie?moze powinnam brac tabletke na noc skoro mnie usypia?Czekam na Wasze porady.

Lek Symfaxin ER 75 mg czy ktos moze bral?

przez Kn24 04 gru 2009, 00:23
Mam pytanko czy ktos z Was moze bral ten lek Symfaxin ER 75 mg? dostalam to dzisiaj od lekarki i jak przeczytalam szereg skutkow ubocznych tego leku ktore zdarzaja sie czesto bo tylko na te patrzylam to stwierdzilam ze nie bede tego brala...a wczesniej bralam SPAMILAN i bylam zadowolona a dzis sie dowiedzialam ze SPAMILAN to bardzo slaby lek, a ten nowy dostalam od reki bez jakiegos wiekszego wywiadu...nie wiem co myslec czy to brac czy nie troche sie boje tego co potem ze mna moze sie dziac...pomozcie.
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Re: Lek Symfaxin ER 75 mg czy ktos moze bral?

przez Rani 04 gru 2009, 07:34
Biorę Efectin ER 75. To to samo co Symfaxin. Zaczynałam od małej dawki 37,5 przez tydzień i prtaktycznie nie miałam żadnych objawów ubocznych. Biorę już trzeci miesiąc i dokuczają mi jedynie nocne poty, niewielka suchość w jamie ustnej, szybkie męczenie. Ale to cudowny lek który postawił mnie na nogi. Teraz już mniej działa i chyba będę miała zwiększoną dawkę. Poczytaj sobie wątki o efectinie i innych odpowiednikach.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

Re: Lek Symfaxin ER 75 mg czy ktos moze bral?

przez maxyncius 04 gru 2009, 13:00
nie przejmuj sie ewentualnymi skutkami ubocznymi ktore sa wypisane na ulotce bo kazdy lek takie posiada choc nie zawsze sa wszystkie sa wymieniane, jak nie wierzysz to zobacz np jakie moze powodowac skutki uboczne tak powszechna polopiryna:), bierz lek tak jak lekarz zalecil i sie niczym nie przejmuj a ulotke najlepiej wyrzuc:)

Sortuj wg