WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin cz. II

przez hanca84 05 paź 2009, 07:38
Mogę wziąć Torecan jeśli biorę Effectin?
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

Re: Efectin cz. II

przez polinka 07 paź 2009, 17:35
Brałam Velaxin 37,5mg przez około 20 dni Objawy uboczne to: senność, zmęczenie, rozszerzone żrenice, troche zwiększenie lęków i lekka derealizacja, duże mdłości.
Minęlo po około 7 dniach.
Przeszłam na dawkę 75mg Efectinu, ale biorę dopiero 5 dzień. Przy zwiększaniu dawki występuje też trochę ubocznych jak te wymienione wyżej. Mam nadzieję, że niedługo się skończy, bo Velaxin po przyzwyczajeniu działał nadzwyczajnie !

edit:
jeszcze zmniejszył mi się apetyt i przez 25 dni brania schudłam 4 kilo, mimo, że jadłam z rozsądku w miarę normalnie.

Pozdrawiam :)

[Dodane po edycji:]

Efectin ER 75 biorę od miesiąca. Ten lek to zbawienie. Faktycznie początki były trudne, ale wszystko minęło po około tygodniu. Od 2tyg od brania poczułam działanie, które teraz tylko się umacnia. Przez rok testowałam różne leki i żaden nie zdziałał takich cudów jak połączenie Efectinu z psychoterapią. Z działań początkowych pozostał mały apetyt (więc na mnie w żaden sposób nie działa przyrost wagi- wręcz przeciwnie, i trochę rozszerzone źrenice) Polecam, może i na innych zadziała dobrze. :) :D

Re: Alventa

przez Anna R. 13 paź 2009, 11:02
Jeśli psychiatra upiera się, żeby dziecku podawać wenlafaksynę, jest na to jedyna i słuszna rada- zmienić lekarza.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 18 paź 2009, 12:51
Strasznie mi sie smutno zrobilo.. Taki malec a juz to swinstwo go dopadlo :(
Gdzie tub sprawiedliwość!
Wg mnie podaznie tego leku takiemu maluchowi to OSTATECZNOŚĆ!
Może terapia by mu pomogła,m nie wiem co jeszcze. Ale leki to ostateczność!

przez agusiaww 21 paź 2009, 12:59
A jak Wam idzie z Alventa? Ja nadal biore 75 mg i mam chwile ze sie gorzej czuje ale i mam chwile ze sie lepiej czuje, ogolnie nie jest zle. Nadal mam poty w nocy i realistyczne sny :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Donkey 21 paź 2009, 21:23
Ja dalej 225 mg!
Raz dobrze ,a raz zle.
Taka hustawka!

Ja sie nie poce, ale mam takie sny ze czasami rano nie wiem czy pewne zdarzenia mialy miejsce czy tylko mi sie snilo!

I ciezko wykrzesać mi z siebie energię!
Ale to chyba też przez pogodę!

przez agusiaww 25 paź 2009, 18:36
No z tymi snami to jest smiesznie :D A ja sie strasznie poce w nocy, i sie budze cala mokra po pol godzinie wysycham i zasypiam :D

przez Donkey 26 paź 2009, 14:59
Ja tak nie mam :)
Agusia a co twoj lekarz mowi odnosnie tego jak dlugo jeszcze bedziesz brala leki?

przez agusiaww 26 paź 2009, 15:57
Jeszcze co najmniej mam brac rok a od listopada mam zaczac psychoterapie :)

Wenlafaksyna i wypóróżnienie z krwią

przez adelkowska 30 paź 2009, 18:44
Biorę zamiennik Efectinu - Velaxin od niedawna i wypróżniłam się z krwią, co mi się nigdy nie zdarza. Czy to może być od tego leku?

Re: Wenlafaksyna i wypóróżnienie z krwią

przez linka 30 paź 2009, 18:46
adelkowska, a to nie jakiś hemoroidek?
Swoją drogą to się nie nadaje na pytanie na forum tylko wizytę u lekarza i to szybko!!
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Wenlafaksyna i wypóróżnienie z krwią

przez Lena88 30 paź 2009, 18:53
Ja biorąc Alventę miałam tak samo. Kiedy lekarz odstawił mi ten lek problem zniknął. Najlepiej właśnie poradź się lekarza, bo to nie są żarty, nie czekaj aż samo przejdzie.
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8

wenlafaksyna (efectin itp) a sport

przez del 02 lis 2009, 10:59
Witam

kiedys tutaj pisalem :) na dluzszy czas moj poziom niepokoju wrocil do normy i nastroj sie wyrownal
ale jak to w zyciu bywa zdarzaja sie rozne rzeczy ...rozstalem sie z kims na kim mi bardzo zalezalo, tzn popsul mi sie zwiazek i mocno to przezywam, i wiem ze nie ma co sie meczyc chce pobrac cos przez pol roku szczegolnie teraz jak zima jest ..juz kiedys probowalem leki i wiem co dla mnie dobre

asentra ktora lekko nakreca i redukuja to melisą + sport
i mialem probe z efectinem ale... kiedy probowalem zamulalme nie bylem aktywny ale dzialala dobrze
chodzi o to ze po tych lekach czulem sie najlepiej

tylko ze ja uprawiam sport biegam itd
i efectin przyspiesza akcje serca lub nawet powoduje jego niemiarowe bicie i sie zastanawiam czy dla mnie to dobre

mam dylemat
plusy i minusy
efectin: nie moge napic sie nawet piwka przy nim bo sie wtedy zle czuje, do tego pamietam wchodzil w interakcje mi nawet z hydroksyzina itp, przy odstawieniu elektryczne szoki przez dlugi czas..lekkie zaparcia plusem jest to ze nie nakrecal wyciszal i popraiwal nastroj

z kolei: asentra zero efektow ubocznych poza uczuciem lekkiego nakrecenia jakbym bral efectin + pil male ilosci kawy :) zero problemow przy odstawieniu nawet nie czulem nic poza jeszcze lepszym nastrojem (typowe przy odstawianiu ssri ze czlowiek czuje sie chwilowo jeszcze lepiej)

ten niepokoj przy asentrze moge redukowac melisa i sportem tylko zastanawiam sie czy to dobrze tak przeciwstawiac na sile dzialanie czegos

efectin nie nakreca mnie mozna powiedziec dziala lepiej, ale martwi mnie przyspieszone bicie serca wieksze cisnienie moja norma to ok 125 a po nim mialem 140 to juz gorna granica normy i nie wiem jak sie ma to do sportu nie zwrocilem uwagi bo za krotko bralem czy ten podwyzszony puls i cisnieine pozniej sie obniza czy tak zostaje przez caly czas brania leku???

jesli macie jakies doswiadczenie w tej kwestii prosze napiszcie.
del

Re: wenlafaksyna (efectin itp) a sport

przez LSDisland 02 lis 2009, 17:09
del napisał(a):Witam

kiedys tutaj pisalem :) na dluzszy czas moj poziom niepokoju wrocil do normy i nastroj sie wyrownal
ale jak to w zyciu bywa zdarzaja sie rozne rzeczy ...rozstalem sie z kims na kim mi bardzo zalezalo, tzn popsul mi sie zwiazek i mocno to przezywam, i wiem ze nie ma co sie meczyc chce pobrac cos przez pol roku szczegolnie teraz jak zima jest ..juz kiedys probowalem leki i wiem co dla mnie dobre

asentra ktora lekko nakreca i redukuja to melisą + sport
i mialem probe z efectinem ale... kiedy probowalem zamulalme nie bylem aktywny ale dzialala dobrze
chodzi o to ze po tych lekach czulem sie najlepiej

tylko ze ja uprawiam sport biegam itd
i efectin przyspiesza akcje serca lub nawet powoduje jego niemiarowe bicie i sie zastanawiam czy dla mnie to dobre

mam dylemat
plusy i minusy
efectin: nie moge napic sie nawet piwka przy nim bo sie wtedy zle czuje, do tego pamietam wchodzil w interakcje mi nawet z hydroksyzina itp, przy odstawieniu elektryczne szoki przez dlugi czas..lekkie zaparcia plusem jest to ze nie nakrecal wyciszal i popraiwal nastroj

z kolei: asentra zero efektow ubocznych poza uczuciem lekkiego nakrecenia jakbym bral efectin + pil male ilosci kawy :) zero problemow przy odstawieniu nawet nie czulem nic poza jeszcze lepszym nastrojem (typowe przy odstawianiu ssri ze czlowiek czuje sie chwilowo jeszcze lepiej)

ten niepokoj przy asentrze moge redukowac melisa i sportem tylko zastanawiam sie czy to dobrze tak przeciwstawiac na sile dzialanie czegos

efectin nie nakreca mnie mozna powiedziec dziala lepiej, ale martwi mnie przyspieszone bicie serca wieksze cisnienie moja norma to ok 125 a po nim mialem 140 to juz gorna granica normy i nie wiem jak sie ma to do sportu nie zwrocilem uwagi bo za krotko bralem czy ten podwyzszony puls i cisnieine pozniej sie obniza czy tak zostaje przez caly czas brania leku???

jesli macie jakies doswiadczenie w tej kwestii prosze napiszcie.

uprawiasz sport, bierzesz leki i pijesz alkohol do tego? jedno z drugim i trzecim się gryzie
Wolny od leków?

Sortuj wg