WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

Re: Alventa

przez kotka 21 wrz 2009, 15:48
Witam!!!
mam problem,bo wlasnie mojemu dziecku przepisano-alvente,na depresje(której aczkolwiek nie ma) ale chodzi tu o lęk
czytajac posty,to widze że biora ten lek tylko osoby dorosłe-czy ktos może mi powiedzieć czy ktos dawał lub zna osoby które podawały ten lek dziecku :?:

przez agusiaww 21 wrz 2009, 16:02
Dzieciom sie psychotropów nie podaje, a ile ma lat dziecko/? Czy byłas z nim u psychiatry dziecięcego? Wyjatkiem jest ADHD ale to tylko w najbardziej zaawansowanych przypadkach i po konsulatcji z lekarzem psychiatra dzieciecym.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kotka 21 wrz 2009, 16:53
No właśnie dzieciom sie psychotropów nie podaje a mojemu podano-ma 9 lat.ma tzw-lęk społeczny-ale jest dzieckiem i juz powoli z tego wychodzi,bo sa super efekty pracy z nim,on ma duzy problem bycia w szkole i to wszystko bo z reszta sobie juz pomału daje rade-bez leków!!! A ten lek oczywiscie przepisał lekarz psychiatra od dzieci i dorosłych-a po przeczytaniu opini o skutkach ubocznych u dorosłych ludzi-to wrecz jestem przerażona co moga miec dzieci!!!-i tu jest dylemat czy podawać ten lek_a nacpany,drazliwy lub wiecznie senny-to co to za życie bo przecież trzeba ten lek kiedys skończyć-dorosli muszą dać sobie rade,a dziecko :?:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Efectin cz. II

przez zenio 21 wrz 2009, 18:21
Witam
Tutaj znalazłem artykuł na temat psychotropów.
http://www.eioba.pl/a76167/psychotropy_ ... trony_mocy
Jeśli ktoś chce niech sobie poszuka w tym artykule słowa Efectin i co pisze jeden gość po jego zarzywaniu.
Nie jest to wesołe.

przez agusiaww 21 wrz 2009, 19:41
Jezeli piszesz ze dziecko z tego wychodzi to nie podawaj mu lekow, ja pracuje w szkole jako psycholog dzieciecy i konsultuje sie z lekarzami i bardzo rzadko sa podawane psychotropy. Jezeli dziecko rokuje dobrze a tak piszesz to moim zdaniem ten lek jest niepotrzebny.

Re: Efectin cz. II

przez agusiaww 21 wrz 2009, 20:09
Zenio niestety ale padles ofiara jakiegos po prostu głupka, stwardnienie rozsiane to najczesciej choroba genetyczna Effectin na pewno jej nie wywolal. Poza tym byc moze ta osoba miala wczesniej juz stwardnienie tylko mylnie rozpoznane jako nerwica. I leki nie uzalezniaja, te nowej generacji, W artkule jest mnostwo bzdur :) dla osob podatnych na takie niesprawdzone informacje.

przez Anna R. 21 wrz 2009, 22:01
Ja bym dziecku nie podawała wenlafaksyny, co za koszmarny pomysł! Już pomijając fakt, ze przeciwlękowo działają dopiero duże dawki. Jeśli już w ogóle jakiś lek, to Anafranil w bardzo małych ilościach. Jest to antydepresant, który podawany jest dzieciom na np moczenie nocne.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez COS_O_NICH_WIEM.. 23 wrz 2009, 22:01
Hmmm...
Ja alvente biore juz ponad rok i z nia jest o wiele lepiej.....
Chociaz nie jest najlepiej ...ale bez niej byloby zupelnie tragicznie...
Na poczatku zazywania miala na mnie najwiekszy wplyw...teraz z czasem czuje ze dziala coraz slabiej... a biore 225 mg... w "porywach" 300.

przez agusiaww 24 wrz 2009, 08:15
No bo z czasem lek dziala slabiej, ja mam nadal skutki uboczne ale czuje ze lek dziala :) i to mnie cieszy. Biore 75 mg.

przez Donkey 25 wrz 2009, 09:37
ja caly czas biore 225 mg i czuje sie super. Sa gorsze momenty( bardzio rzadko i trwa to tylko chwilke) ale ogolnie czuje sie bardo dobrze.

[Dodane po edycji:]

A skutki uboczne to problemy z żoładkiem i nieregularne miesiaczki i klopoty z cerą!

przez matrixor 25 wrz 2009, 11:23
Nie wyobrażam sobie żeby dziecku podawać stary lek trójpierścieniowy jakim jest Anafranil, który powoduje masę skutków ubocznych i jest kardiotoksyczny. Jeśli już to Efectin, gdyż oprócz silnego działania przeciwdepresyjnego wenlafaksyna świetnie radzi sobie z lękami, także w małych dawkach.

Dziecku podawane są psychotropy, gdyż efekty terapeutycznee psychoterapii są widoczne po jakimś czasie, a jak mały pacjent nie może normalnie funkcjonować to nie ma innego wyjścia. Może być również tak, że depresja ma podłoże endogenne, a wszystkie inne problemy są wtórne. W takim przypadku leki są jedynym i skutecznym rozwiązaniem. Życie w depresji to koszmar dla dorosłego, proszę sobie wyobrazić jak może upośledzać funkcjonowanie dziecka, u którego nie ukształtował się jeszcze obraz rzeczywistości.

Sam brałem Effectin przez prawie dwa lata w dawce 150mg. Przywrócił mnie do życia, aktywizował, miałem więcej energii byłem zaangażowany w życie, przejawiałem inicjatywę. Świetny, nowy i bezpieczny lek.
matrixor

przez Anna R. 25 wrz 2009, 12:38
Anafranil od trzydziestu lat podawany jest doroslym oraz dzieciom. To lek o udokumentowanym działaniu, 70%-skuteczności i szerokim piśmiennictwie. Nie ma natomiast wystarczających wyników badan, jeśli chodzi o podawanie wenlafaksyny nieletnim. Lek ten u dzieci po prostu nie jest wskazany.

Klomipramina w niewielkich dawkach (a dzieciom podaje się minimalne) nie powoduje nasilonych skutków ubocznych. Nawet w ulotce Anafranilu zanaczone jest, ze antydepresant ten można podawać nie tylko osobom dorosłym. To świadczy o tym, ze został gruntownie przebadany w tym kierunku, naturalnie z wynikiem pozytywnym.

Jesli chodzi o działanie przeciwlękowe Efectinu tez się toba nie zgodzę. Z doświadczeń forumowiczów i moich własnych wynika, ze przeciwlękowo działają dopiero wieksze dawki wenlafaksyny.

Cytuje ulotke :"Nie należy stosować u dzieci i młodzieży do 18. roku życia ze względu na brak danych oraz częstsze występowanie zachowań samobójczych i wrogości. Dawkowanie: Zaburzenia lękowe uogólnione. 75-225 mg 1 ×/d przez okres do 8 tyg"

Radze na przyszłość sprawdzać swoje informacje, zanim udzieli się jakiejkolwiek rady
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez matrixor 25 wrz 2009, 13:19
Dopuszczalna dawka dobowa wynosi 300mg. 75mg wenlafaksyny to mała podstawowa dawka i, jak z przytoczonego przez ciebie fragmentu ulotki wynika, jest zalecana także w zaburzeniach lękowych. To tyle aporpo sprawdzania podawanych informacji.
Effectin, ponieważ jest lekiem nowym, nie ma jeszcze dokładnych danych dot. stosowania u dzieci. Ale ponieważ jego tolerancja u dorosłych jest bardzo dobra, należy przypuszczać, że analogicznie będzie u dzieci. Więc myślę, że skazywanie dziecko na stary toksyczny lek, jako środek pierwszego rzutu, to totalna głupota.
matrixor

przez agusiaww 25 wrz 2009, 13:59
Ja biore tylko 75 mg i mi calkowicie zablokowal lęki, jednakd dziecku ALventa bym nie podała bo ma strasznie duzo skutków ubocznych to co przezyłam na poczatku brania Alventa to koszmar, mialam mysli samobojcze, strach by bylo gdyby mysli samobojcze pojawily sie u dziecka po podaniu tego leku. Takze dopiero od pewnego czasu moja tolerancja na ten lek jest dobra, dopuszczam podanie Alventa dziciom dopiero wtedy gdy jest pelne zalamanie, brak aktywizacji, a jezeli terapia pomaga to jest bezsenowne katowanie dziecka.

Sortuj wg