WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

 
Liczba głosów : 309

przez pocket84 22 sie 2006, 13:57
Mam problem. biore dawke 37 rano . Napoczatku miałem ogrom skutków ubocznych łącznie z wysypką na języku i wymiotowaniem teraz te skutki troche ustąpiły ale niestety wciąz pozostaje mi ten najgorszy: Po około godzinie od wzięcia tabletki czuje jakbym zażył jakis narkotyk, dostaje fali gorąca ,pocą mi sie dłonie i mam szczękościsk oraz napady bardzo dziwnego uczucia podobnego do lęku. Ostatnio jak zazyłem tabletke i wyszedłem do sklepu to musiałem wrocic bo az mi sie robiło ciemno przed oczami. Pozatym strasznie mi sie wyczulił słuch i mam nadrwazliwośc na bodzce słuchowe ;/
Wy niemieliscie takich problemów? moze to kwestia czasu chodz narazie wcale nie jest lepiej mimo ze juz mineło 8 dni ;/

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 12:59 pm ]
aha dodam ze po 2-3 godzinach moje samopoczucie sie stabilizuje ale najgorsze są pierwsze 3 godziny ;(
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
10 cze 2006, 01:37

przez atrucha 22 sie 2006, 19:58
Wiesz..miałam podobne problemy kiedy jadłam Efectin bez opcji ER (przedłużone działanie). Czasem po godzinie miałam wrażenie,ze zwymiotuje. Robiło mi się też slabo. Nie miałam żadnej wysypki. Efectin ER rozkłada swoje działanie w czasie i organizm nie reaguje tak dramatycznie.

Myślę jednak,ze musisz przetrzymać te pierwsze (ok) 2 tygodnie. Organizm musi się przyzwyczaić do leku. Prawie wszyscy z forum,którzy mieli styczność z tym lekiem doświadczyli problemów takich jak Ty.
Staraj się zająć czymś i nie myśleć o ewentualnych dolegliwościach.
Przeczekaj.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

przez pocket84 25 sie 2006, 13:47
dzieki artucha za odpowiedz...; *
..kurcze mija juz 12 stydzien a ja dalej ma mte dolegliwosci.. po godzinei od wzięcia tabletki...może seri opowinienem zapytac lekarza o ER ..tyle ze konkretnie biore velafax i nie wie mcz ytak sobie mozna go zamienic odrazu :|
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
10 cze 2006, 01:37

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez atrucha 25 sie 2006, 17:12
Można. Zamieniałam go dokładnie z tego powodu. Skład mają identyczny. Gdzieś już pisaliśmy o tym. Z tym,ze nie wiem czy jest Efectin 37,5 mg w wersji ER. Musiałbys popytać. W sumie można też dzielić kapsułki 75mg ER na pół. Tak robiłam i wszystko było ok.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

przez Qvo 27 sie 2006, 18:50
Mam ULOTKE Z VELAFAXU w pdf. zainteresowanym wyślę na meila
: )
"Masz jeszcze jeden dzień żeby uciec ukryć się nie chcesz być stracony więc szukasz osłony ktoś wydał wyrok więc wciąż uciekasz chowasz się... Tam Twój schron, gdzie Twój dom"
Qvo
Offline
Posty
78
Dołączył(a)
24 cze 2006, 19:24
Lokalizacja
D-ca

Avatar użytkownika
przez jowita 28 sie 2006, 12:17
czesc kochani!!jest efectin 37,5 w wersji ER bo taki własnie mam od lekarza.pozdrawiam!
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....
Avatar użytkownika
Offline
Posty
286
Dołączył(a)
24 maja 2006, 09:35
Lokalizacja
Gdańsk

przez atrucha 29 sie 2006, 17:53
jowita dzięki za info ;)..
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

przez charlotte 30 sie 2006, 12:07
Kochani jetsem nowa ale mam bardzo ważne dla mnie pytanko czy jeśli będę brała efectin załóżmy pół roku ,postanowie go odstawić już na dobre ponieważ uznam żę wszystko jest już ok,lęki powrócą i wszystko zacznie się od począku czy ten lek leczy te wszystkie stany już na dobre????????
No i jeszcze jedno kiedy go lepiej brać(75ER) rano czy wieczorem? z tym ze niedługo mam egzaminy i muszę się uczyć?????????
Proszę pomóżcie! :smile:
Offline
Posty
45
Dołączył(a)
29 sie 2006, 21:28

przez atrucha 30 sie 2006, 12:50
Nikt nie zagwarantuje,ze po poł roku jakikolwiek lek zlikwiduje Twoje dolegliwości. Nie łudziłabym się.. Ale jeśli to tylko małe zachwianie równowagi chemicznej w mózgu to rezultat może być dobry. Trudno powiedzieć..
Efectin najlepiej zjadać rano.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

przez charlotte 30 sie 2006, 16:49
a nie masz wrażenia Atrucha,że po nim jesteś trochę śpiąća i jakby nie do końca sobą? Ja się boję zjeść go rano chociaż mu lekarz powiedział,że tak byłoby lepiej ponieważ rano może mnie troche zaktywizować.Ale ja się i tak go boję... :cry:
dzięki że odpisałaś;)

[ Dodano: Sro Sie 30, 2006 4:55 pm ]
w sumie to dlaczego rano? ;)

[ Dodano: Sro Sie 30, 2006 6:57 pm ]
Wytłumaczcie mi Kochani dlaczego należy brać efectin(75)rano? ma się przypływ energii?
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz,mianowicie jak jest z tym alkocholem...nie można nawet wypić piwka...? :cry:
A kawki można chociaż się napić?chociaż ja biorę to po to aby się trochę uspokoić,ale tez potrzebuje trochę energii...nawet wiele ;)
Offline
Posty
45
Dołączył(a)
29 sie 2006, 21:28

rano

przez Szczęściara 30 sie 2006, 23:50
Rano - ponieważ lek ten ma tez działanie nazwijmy to pobudzające; pozwala stanąć na nogi i zacząć działać, a dla niektórych po prostu wyjść z łózka, umyć sie, umalować ubrać :) itd itp

Nie zawsze przyjmuje sie go rano. Ja biore rano 75 i wieczorem 75.
Możesz czuć się zmęczona i senna szczególnie na początku i szczególnie rano. Ja biore lek już ho ho ho..... dość długo i też nieraz rano nie moge wstać. Generalnie skutek uboczny w postaci senności jest dośc częsty, i nie tylko przy efectinie.

Osobiscie efectin polecam. Na mnie inne leki albo zupelnie nie działały albo działały negatywnie :( Dopiero ten efectin postawił mie na nogi, choć nie od razu tylko po ok miesiącu poczułam poprawę. No i na poczatku była euforia, moze nawet pobudzenie a teraz sie wszystko uspokoiło.

Pomimo to wiem, ze musze brac leki, bo ich odstawienie to najgorsze co można zrobić.

Życze dużo zdrówka i powodzenia :P
Szczęściara
Offline

przez charlotte 31 sie 2006, 14:06
A ja mam taką obawę,gdy wezmę rano to zacznę dziwnie wyglądać i każdy będzie mi się przyglądać,że nie będę sobą :cry:
Ale chyba czas zaryzykować,ponieważ biorę już 9 dzień a nastawiam się na to od początku i wciąż jakoś się boję...

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 2:08 pm ]
Dlaczego nie chcesz odstawić kied przecież musisz być wyleczona, w sumie to po to chyba je bierzemy-żeby móc w końcu normalnie bez nich funkcjonować.
Offline
Posty
45
Dołączył(a)
29 sie 2006, 21:28

przez atrucha 01 wrz 2006, 11:15
charlotte przeczytaj uważnie wszystko co zostało napisane już o Efectinie. Masz tam odpowiedz na każde swoje pytanie. Naprawdę.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

przez charlotte 01 wrz 2006, 14:51
A jak jest z tą kawką?przecież ma działanie pobudzające,więc nie zaszkodzi?

[ Dodano: Pią Wrz 01, 2006 3:04 pm ]
Atrucha-nie pomagasz mi :cry:
Offline
Posty
45
Dołączył(a)
29 sie 2006, 21:28

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Przeskocz do