WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Alventa

przez agusiaww 07 sie 2009, 17:08
To sama Alventa nie wystarcza? :d
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Mika32 07 sie 2009, 17:52
agusiaww, miałaś rację, po ponad miesiącu brania Alventy jest lepiej, może nie rewelacyjnie, ale lęki się uciszyły, zostało trochę negatywnych myśli... Zobaczymy, co będzie dalej... Zastanawiam się, jak długo będzie na mnie ten lek działał.

przez old-Wujek_Dobra_Rada 07 sie 2009, 21:46
Alventa jest genialna. Natomiast jak wszytstko dookoła jest posrane to cudu nie będzie...
old-Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mika32 07 sie 2009, 23:02
Wujek_Dobra_Rada, czy będzie "cud" tego nie wiem, ale się staram... bez mojego nastawienia, leki same nie pomogą i mimo, że życie porządnie mi dokopało, nie przestanę walczyć, bo wiem, że wtedy może być jeszcze gorzej... Zbyt długo walczę, żeby się podać i wrócić do punktu wyjścia...

przez agusiaww 09 sie 2009, 16:11
No wlasnie lek lekiem, ale zalezy to takze od nas, od naszego nastwienia, jak i co bedzie dlaej z ta choroba, trzeba walczyc inaczej to wszystko na nic.

Re: Efectin cz. II

przez majkel252 10 sie 2009, 12:59
Witam biore odpowiednik efectinu z UK efexor XL juz 8 dzien narazie w dawce 37,5 przez 2 tyg pozniej mam brac 75 przez 4 tyg i zgłosic sie do lekarza po dalsze wytyczne :D
I tu moje pytanie ponieważ moja Pani dr wmówiła mi świetne działanie przeciwlękowe tego leku, a do tego zabrała mi xanax, jednak w moim wypadku z tymi lękami to teraz różnie bywa, czyli dalej je mam :(
Chciałem sie dowiedziec po jakim czasie zaczął na was działać efectin w jakich dawkach i jakie ma działanie przeciwlękowe?
Pozdrawiam

Re: Velafax

przez Korba 10 sie 2009, 13:38
Dla mnie bardzo dobry lek. Pierwszy lek, który postawił mnie na nogi i to bez efektów ubocznych. Nie jestem senna, ale śpię normalnie (co mi się dotychczas rzadko zdarzało). Nerwicowe objawy prawie całkowicie zniknęły, mam sporo energii i chęci do życia, przykre dolegliwości zniknęły, czarne myśli zniknęły.
Mało tego, że przesypiam noc - to jeszcze do tego mam niesamowite sny (podobno tak może być po velafaxie). Za każdym razem są to bardzo treściwe i realne historie - każdej nocy dzieje się coś ciekawego i za każdym razem jestem kimś innym (raz np byłam żoną Michaela Jacksona i miałam z nim trójkę dzieci :mrgreen: - obudziłam się i ze śmiechem powiedziałam "o k****").
Korba

Re: Velafax

przez agusiaww 10 sie 2009, 19:38
Ja mam to samo, po Alvencie, odpowiednik velafeu i Efectinu, realne sny codziennie snie jakies historie i sa one bardzo realne, troche mnie emcza te sny ale sa do wytrzymania :D

przez agusiaww 10 sie 2009, 19:40
Na mnie Alventa odpowiednik efectinu dziala bardzo dobrze, nie mam lęków a depresja sie zmniejszyla, odczulam efekt po m-cu w dawce 75 mg,

przez majkel252 11 sie 2009, 12:41
Dzięki za odp, w miesiąc czasu jesli wogóle to cos pomoże to ja się zamęcze :(, teraz mam lęki codziennie i nic się nie zmniejszają

Re: Venlectine

przez grazyna06_2006 12 sie 2009, 18:17
Witam
Wczoraj byłam u lekarza ,który przepisał mi venlectine 75mg .Mam ją brać raz dziennie rano podczas posiłku a wieczorem biorę clonazepanum 1,5 mg , którego będę powoli odstawiała.
Bardzo proszę was o informację czy venlacitine ma dużo skutków ubocznych ubocznych ,ja po pierwszym dniu wzięcia tabletki czuję tępy ból z tyłu głowy oraz niewielkie nudności.Czy skutki uboczne brania leku,a zaznaczam iż biorę go po raz pierwszy będą się zmniejszały czy nasilały przez kolejne dni.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje od osób ,które miały do czynienia z tym lekiem.
Serdecznie pozdrawiam:)

[Dodane po edycji:]

Przepraszam ale jestem nowym użytkownikiem forum i nie miałam zamiaru robić bałaganu....
Ostatnio edytowano 12 sie 2009, 18:46 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Jest już temat o tym leku, wystarczyło się dopisac....a nie robić bałagan na forum.....

przez isj 15 sie 2009, 21:09
Wenlafaksyna w dawce przedterapeutycznej jest podawana tylko w celu reakcji organizmu na lek, nie powinno się zdejmować w takim wypadku Xanaxu. Ogólnie niższe dawki mają działanie antydepresyjne, działanie noradrenargiczne, bardziej przeciwlękowe ujawnia się od dawki w przedziale 150-300 mg na dobę. Niższe dawki blokują głównie receptory serotoninergiczne.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez old-Wujek_Dobra_Rada 17 sie 2009, 19:08
No nic, żyje jakoś. Ostatnio nawert kilka dnia miałęm chęci do pracy. Ale nie czuję się rerwelayjnie tak jak np. 2 miesiące temu. Nie wiem, czy to efekt podwyższednia dawki (ale mineło 2 tygodnie), ale chyba nie powinno. Jak w najbliższym czasie humor mi się nie poprawi.... no cóż... to życie się nie udało. Może mastępne...
old-Wujek_Dobra_Rada

przez agusiaww 17 sie 2009, 23:17
Wujek ja tez mam lepsze i gorsze dni, ale kiedy naprawde mam dola to czuje ze alventa dziala i trzyma :) Za to mam odlotowe sny, poty w nocy i chudne :) to minusy alventa :)

Sortuj wg