WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Psychotropka`89 30 wrz 2016, 16:11
Mogę po tym leku rzygać? Po sertralinie mdliło mnie koło 2 tygodni i nie chcę tego znów przechodzić.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez agusiaww 30 wrz 2016, 20:14
Psychotropka`89 napisał(a):Mogę po tym leku rzygać? Po sertralinie mdliło mnie koło 2 tygodni i nie chcę tego znów przechodzić.
ja rzygac to chyba nie rzygałam ale mdlic to mdliło.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Psychotropka`89 30 wrz 2016, 21:28
agusiaww, dzięki za odpowiedź. Startuję z dawki 37,5 mg. To mało. Mam nadzieję, że jakoś przeboleję i będzie lepiej niż na sertrze, bo nie dam rady w obecnym stanie wytrzymać tak nasilonych muleń. Wenla działa mocniej na receptory odpowiadające za zaburzenia od przewodu pokarmowego, słabiej, czy to ruletka i zależy od osoby? Jak ew. mogę się wspomagać? Bardzo Was proszę o rady... Jestem już załamana...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kofel 30 wrz 2016, 22:33
Jak dana substancja Ci drażni żołądek to będziesz rzygać, ale tego nikt Ci nie przewidzi. Niemniej pocieszyć Cię mogę, że substancja jest w miare lajtowa. Mocne to są walproiniany. Pamiętam, że jak mi utknęła w przełyku tabletka depakiny to zaczęło mnie palić mniej więcej jakbym połknął paste do zębów. :)
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Psychotropka`89 30 wrz 2016, 22:39
kofel, depakine chrono też chwilę brałam ale jakoś szybko odeszłam. nie pamiętam nawet czemu. Słabo żeś mnie pocieszył, bo mam emetofobię ale spoko... mało kto mnie jest w stanie zrozumieć. Mam jak coś aviomarin, metoclopramid, relanium, hydroxyzynę, vomitushell i nie wiem co tam jeszcze. Nie rzygałam od jakiś 16 lat. Niechaj passa trwa. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez ziom1623 01 paź 2016, 10:25
Witam, czy komus z trojmiasta zalega wenlafaksyna w szufladzie? Szybko zszedlem z sertraliny i szybko wszedlem na wyzsza dawke wenli zapominajac przy tym o matematyce i nie starczy mi do kolejnej wizyty. Ja z kolei posiadam zbedne: sertralina, trazodon, paroksetyna
Sertralina 150mg

przez byrgh 03 paź 2016, 14:16
ja tylko na chwilę, w trakcie wdrażania wenlafaksyny do organizmu (z powodzeniem), i z dwoma (trzema) małymi pytaniami:

1. Velaxin ER - czy to składowy odpowiednik (1:1) leku Velafax XL? czy mój organizm może zareagować inaczej?
2. czy kapsułki o przedłużonym uwalnianiu wolno łączyć (tj. celem zwiększenia dawki z 75 na 150 itd.)? jeśli tak, czy efekt będzie identyczny jak przy stosowaniu kapsułki 150 mg?
3. mój stary lekarz mówił, że łączenie dawek wenlafaksyny nie przynosi wymiernych skutków, bo związek działa skokowo i należy go podawać stopniowo, co kilka godzin - czy to mit?

przez tensposobw 05 paź 2016, 13:32
Lepsze to coś od escitalopramu? Głownie chodzi mi o fobie społeczną i problemy z koncentracją

przez Vengence 05 paź 2016, 18:14
tensposobw napisał(a):Lepsze to coś od escitalopramu? Głownie chodzi mi o fobie społeczną i problemy z koncentracją
Lepsze od ssri z pewnością.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez DOROTA777 05 paź 2016, 22:46
Mnie dziś pikawa boli,zapewne od pogody.Nie mogę się wyspać.Rano bym pospała a dzieci nie dają.

-- 06 paź 2016, 10:37 --

Wstyd mi bo dawno mialam brac lek.Wizyty z dziecmi u lekarza itp i nie bralam.Od dzisiaj zaczynam.Wzięłam tabletkę.Godzinę temu jak na razie ok ,poza zgaga ale nie wiem czy od leku.Pewnie zbieg okolicznosci.

-- 06 paź 2016, 15:34 --

Oby tak dalej.Jak na pierwszy dzień,zero sk ubocznych,nic .
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez agusiaww 06 paź 2016, 18:31
DOROTA777, oby dalej tak było :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez tensposobw 07 paź 2016, 13:17
Vengence napisał(a):
tensposobw napisał(a):Lepsze to coś od escitalopramu? Głownie chodzi mi o fobie społeczną i problemy z koncentracją
Lepsze od ssri z pewnością.

No jest noradrenalina, a ona raczej nie odstresowuje. Po za tym brałem mirtę(chyba podobna w działaniu do wenli) w każdej dawce i w żadnej nie zaskoczyła, pomijając dobre działanie nasenne.

przez DOROTA777 07 paź 2016, 20:07
Nie wiem czy lek dziala czy nie,ale jestem spojojna .Biegunek nie ma i co wazne wody w organizmie nie zatrzymuje.Przynajmniej w tej dawce.Biore dalej i czekam na to cos jak przy Zolofcie czyli spida.

-- 09 paź 2016, 19:03 --

Nie wiem czy to pogoda czy lek ,ale dzis misialam sie kimnac godzine.Nigdy mi sie nie zdaza podsypiac w dzień.

-- 10 paź 2016, 11:05 --

Dzis juz nie jest fajnie.Wczoraj spalam w nocy tez a dzisiaj nie jestem juz taka spokojna.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez byrgh 11 paź 2016, 18:50
czy istnieje prawdopodobieństwo, że organizm może nie odpowiadać na wenlafaksynę w innym leku? po przerzuceniu się z Velafaxa na Velaxin objawy pozytywne ustąpiły, nie czuje już napędu, a pamięć uległa pogorszeniu. to kwestia czasu i dostosowania się do profilu tego leku czy na niektóre, mimo tego samego związku, mogę nie zareagować (czy mogą się czymś od siebie różnić)?

Sortuj wg