WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Vengence 02 wrz 2016, 22:50
agusiaww napisał(a):A ja bym cos wziela na niespanie, tragedia z tym... :shock: wenla jedzie po bandzie. :great:
Ja brałem 150mg wenli na sen, hehe, teraz biorę amitryptyline i mam taką masakrę, suchość w gardle, jest masakryczna jak na pustyni. :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez deoodeoo 03 wrz 2016, 18:43
Co lepsze na natrectwa wenla czy anafranil? ;)

przez byrgh 03 wrz 2016, 21:54
dogodzić niektórym. swoją drogą, wykazano, że deprywacja snu daje pozytywne skutki i przy wszczęciu odpowiedniego harmonogramu "niespania" można liczyć na korzyści terapeutyczne. tak że, Agusiaww, zawsze to jakieś pocieszenie :lol:

-- 06 wrz 2016, 09:09 --

byrgh napisał(a):dogodzić niektórym. swoją drogą, wykazano, że deprywacja snu daje pozytywne skutki i przy wszczęciu odpowiedniego harmonogramu "niespania" można liczyć na korzyści terapeutyczne. tak że, Agusiaww, zawsze to jakieś pocieszenie :lol:

Boże, jestem ślepy, przecież koleżanka wyraźnie napisała, że dokucza jej niespanie. mój błąd. wybacz :)

Vengence napisał(a):
agusiaww napisał(a):A ja bym cos wziela na niespanie, tragedia z tym... :shock: wenla jedzie po bandzie. :great:
Ja brałem 150mg wenli na sen, hehe, teraz biorę amitryptyline i mam taką masakrę, suchość w gardle, jest masakryczna jak na pustyni. :P

co ma też swoje plusy. pamiętam taką suchość po, bodajże, klomipraminie? w każdym razie, można wówczas zadbać o uzupełnianie, trudniej jest, gdy nie odczuwasz dotkliwych konsekwencji. osobiście mam z tym problem :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna86 06 wrz 2016, 17:21
Czy 150 wenlafaksyny jest dawka działająca na noradrenaline? Pytam bo na tej dawce pojawia się u mnie pieczenie w klatce, pobudzenie, niepokój. Na 112,5 takich objawów nie mam? Czy może że względu na objawy,150 jest dla mnie za dużo?

przez Vengence 06 wrz 2016, 17:36
Anna86 napisał(a):Czy 150 wenlafaksyny jest dawka działająca na noradrenaline? Pytam bo na tej dawce pojawia się u mnie pieczenie w klatce, pobudzenie, niepokój. Na 112,5 takich objawów nie mam? Czy może że względu na objawy,150 jest dla mnie za dużo?
Tak od 150mg, działanie na noradrenaline jest odczuwalne, swoją drogą zazdroszczę ludziom, którzy czują na tym leku noadrenaline, a o dopaminie nie wspomnę. :mrgreen: u mnie tylko zamułka serotoninowa.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ashton 06 wrz 2016, 17:50
Przechodził ktoś z fluoksatyny na wenlafaksyne? Chciałem coś bardziej działającego przeciwlękowo, a jednocześnie aktywizującego. Poza tym chcę zostawić mirtazapine, bo spasłem się po niej jak świnia i przejść na trazodon na sen.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Vengence 06 wrz 2016, 17:53
Ashton napisał(a):Przechodził ktoś z fluoksatyny na wenlafaksyne? Chciałem coś bardziej działającego przeciwlękowo, a jednocześnie aktywizującego. Poza tym chcę zostawić mirtazapine, bo spasłem się po niej jak świnia i przejść na trazodon na sen.
ja przechodziłem, już chyba z wszystkiego. :mrgreen: z fluo normalnie wlaz na wenle ale na małą dawke, bo fluo długo siedzi w organizmie, a jak działanie fluoksetyny, lipa?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Anna86 06 wrz 2016, 17:55
Ja na 150 wytrzymałam 3 dni, koła tania serca, niepokój, mimo niewyspania oczy jak 5 zł, chyba noradrenalina mi szkodzi. A szkoda bo liczyłam na 150 lepszy efekt antydepresyjny i przeciwlękowy.

przez Vengence 06 wrz 2016, 18:05
Anna86 napisał(a):Ja na 150 wytrzymałam 3 dni, koła tania serca, niepokój, mimo niewyspania oczy jak 5 zł, chyba noradrenalina mi szkodzi. A szkoda bo liczyłam na 150 lepszy efekt antydepresyjny i przeciwlękowy.
To by mineło, ale 3 dni to bardzo mało, może warto coś na uspokojenie wziąć, czy to teraz, jeśli masz, albo zapytać lekarza, to z pewnością coś na uspokojenie ci da.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ashton 06 wrz 2016, 18:24
Vengence napisał(a):
Ashton napisał(a):Przechodził ktoś z fluoksatyny na wenlafaksyne? Chciałem coś bardziej działającego przeciwlękowo, a jednocześnie aktywizującego. Poza tym chcę zostawić mirtazapine, bo spasłem się po niej jak świnia i przejść na trazodon na sen.
ja przechodziłem, już chyba z wszystkiego. :mrgreen: z fluo normalnie wlaz na wenle ale na małą dawke, bo fluo długo siedzi w organizmie, a jak działanie fluoksetyny, lipa?

Idźcie jesień, zima, a wtedy spada mi nastrój i mam większe lęki.
Fluo ogólnie ok, tylko skończyło się działanie aktywizujące i nastała zmuła. Nic mi się nie chce, nic mnie nie cieszy.
Nie wiem czy zwiększyć fluo do 40mg czy spróbować wenle?

przez Anna86 06 wrz 2016, 18:25
To już moje 2 gie podejście do tej dawki. Za pierwszym 2 dni wytrzymałam, za drugim 3. Będę chyba probolała po kuleczce tygodniowo, mam Oriven. Może nie będzie takiego szoku?

przez Vengence 06 wrz 2016, 19:12
Ashton napisał(a):
Vengence napisał(a):

Idźcie jesień, zima, a wtedy spada mi nastrój i mam większe lęki.
Fluo ogólnie ok, tylko skończyło się działanie aktywizujące i nastała zmuła. Nic mi się nie chce, nic mnie nie cieszy.
Nie wiem czy zwiększyć fluo do 40mg czy spróbować wenle?
Trudno powiedzieć, może spróbować zwiększyć fluo, 20mg to mało jak na fluo.

Anna86 napisał(a):To już moje 2 gie podejście do tej dawki. Za pierwszym 2 dni wytrzymałam, za drugim 3. Będę chyba probolała po kuleczce tygodniowo, mam Oriven. Może nie będzie takiego szoku?
Jeśli będziesz wchodzić powoli to z pewnością skutki uboczne będą słabsze.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez fobik123 07 wrz 2016, 15:30
2 tyg mnie męczył silny lęk po wenli a zaczynałem od razu z grubej rury czyli 150mg orivenu,w tym czasie waliłem codziennie klony żeby to wytrzymać,ale po 2 tyg lęk ustępował i niepokój i po miesiącu już doszło wszystko do normy.Później dodałem pregabalinę,zwiększyłem wenle do 300mg,no i staram sie mocno ograniczać benzo.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez byrgh 07 wrz 2016, 16:41
po jakim czasie mniej więcej można odczuć pierwsze pozytywne efekty na wenlafaksynie (pytam także o ustąpienie migren, przybicia i ogólnego rozbicia)?

Sortuj wg