WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez yahoo35 25 sie 2016, 10:44
Zamułę daje nadmiar serotoninki, wenla do 150 działa głównie na serotoninę dopiero od 225 jak zaczyna blokować wychwyt norki to zamuła ustępuje przynajmniej u mnie tak jest. To połączenie esci wenla albo paro wenla o tyle może mieć sens, że te ssri są najbardziej selektywne, wenla nie jest aż tak selektywna ale ja na lęki bym raczej dawał samą wenlę, dawka 150 solo powinna być OK. Wenla sama jest dobrym przeciwlękowcem oczywiście jeśli działa.

przez Grabarz666 25 sie 2016, 11:28
yahoo35 napisał(a):Zamułę daje nadmiar serotoninki

Jeśli by tak było, to escytalopram zamulałby tak samo jak paroksetyna, bo jego siła serotoninowa jest bardzo zbliżona do paroksetyny (nie mam na myśli wartości Ki lub IC50), co widać na obrazku (Hyttel et al. (1992)):
Obrazek
Pozatym w książce S. Stahla napisane jest, że działanie sedatywne paroksetyny jest efektem jej działania antycholinergicznego (niezacytuję, bo nie mam jej pod ręką).

yahoo35 napisał(a):wenla do 150 działa głównie na serotoninę dopiero od 225 jak zaczyna blokować wychwyt norki to zamuła ustępuje przynajmniej u mnie tak jest.

To bardzo subiektywne odczucie, a przejście z braku działania noradrenergicznego na noradrenergiczne jest płynne, a nie skokowe.

yahoo35 napisał(a):To połączenie esci wenla albo paro wenla o tyle może mieć sens, że te ssri są najbardziej selektywne

Te połączenia kompletnie nie mają sensu, szczególnie paroksetyna + wenlafaksyna, ponieważ paroksetyna jest również inhibitorem NET (chociaż słabszym niż wenlafaksyna).

przez Artemizja 25 sie 2016, 14:10
Użytkownik Pabluś został zbanowany. Bez osobistych wycieczek proszę. To jest temat o działaniu leku, a nie "wyśmiewajka.pl".
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 25 sie 2016, 14:17
Byłam u mojej lekarki, sie zapytała czy chce zwiekszyc wenle powedziałam ze nie, powiedziała ze ok, zapytalam sie czy da prege, dała, zpytała czy chce benzo powiedziałam ze nie, itd. w sumie dobra babka. I tyle, ale na razie pregi nie biore chyba ze mnie kopnie. Co do wenli z kolei powiedziała ze jak na mnie wenla działa aktywizujaco to w ogole nie zwiekszac dawki bo bede latac jak krolik duracella.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Ssylwia 25 sie 2016, 21:55
Witam jestem nowa czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc?

przez kofel 25 sie 2016, 21:59
Ja jestem. Co tam? :)
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Vengence 25 sie 2016, 22:35
Ssylwia napisał(a):Witam jestem nowa czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc?
Chętnie pomogę, jeśli będę w stanie, jaki masz kłopot??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez rolosz 26 sie 2016, 13:56
Czy wenla, skoro działa aktywizująco może być niewskazana w okresie silnego wzburzenia, silnego stresu etc.?
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez yahoo35 28 sie 2016, 11:18
Wenla przy nadmiernym pobudzeniu nie jest wskazana, jest lekiem aktywizującym i pobudzającym na uspokojenie są lepsze leki działające sedacyjnie.

Grabarz ja opisuje swoje subiektywne odczucia a nie to co piszą w książkach, a paro mnie bardziej zamulało bo jest mniej selektywne od esci, esci podobnie jek wcześniej citalopram to najbardziej selektywne leki ssri. Masz rację, że nie chodzi tu o samą serotoninę bo to tak nie działa ale ogólnie rzecz ujmując "serotoninowce" to zamulacze.

przez Grabarz666 28 sie 2016, 12:44
yahoo35 napisał(a):Masz rację, że nie chodzi tu o samą serotoninę bo to tak nie działa ale ogólnie rzecz ujmując "serotoninowce" to zamulacze.

To, że "serotoninowce" (czyli SSRI) zamulają to tylko subiektywna opinia kilku osób z forum, szczególnie tych, którym te leki nie pomogły, SSRI są uważane za leki aktywizujące (ewentualnie dyskutować można co do paroksetyny i fluwoksaminy):

Obrazek

przez fobik123 28 sie 2016, 16:31
Chyba jednak wracam do wenli.Po paro to bym tylko leżał i gapił sie w tv,nawet na kompa mi się nie chce wejść po tym leku,zamulenie okropne,połączone z mega osłabieniem,męczliwością.Tak samo ma się sytuacja z Anafrankiem.Tylko po franku jest jakiś tam napęd,chce się coś robić,ale zamuła i senność podobna jak do paro,w południe przesypiam z godzinkę.
Natomiast po wenli zero zamulenia w dawce 300mg.Wogóle nie mam ochoty na wyro się kłaść a i działanie przeciwlękowe wenla ma dobre.Najlepiej też na nastrój działała z wszystkich leków co brałem,a przerobiłem niemal każdy lek.Wenla RULEZ !!!
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Vengence 28 sie 2016, 21:04
fobik123 napisał(a):Chyba jednak wracam do wenli.Po paro to bym tylko leżał i gapił sie w tv,nawet na kompa mi się nie chce wejść po tym leku,zamulenie okropne,połączone z mega osłabieniem,męczliwością.Tak samo ma się sytuacja z Anafrankiem.Tylko po franku jest jakiś tam napęd,chce się coś robić,ale zamuła i senność podobna jak do paro,w południe przesypiam z godzinkę.
Natomiast po wenli zero zamulenia w dawce 300mg.Wogóle nie mam ochoty na wyro się kłaść a i działanie przeciwlękowe wenla ma dobre.Najlepiej też na nastrój działała z wszystkich leków co brałem,a przerobiłem niemal każdy lek.Wenla RULEZ !!!
No i dobrze, jak wenla działa fajnie to trzeba brać, pozdro ziom. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pan1karz 29 sie 2016, 14:43
Grabarz666 napisał(a):To, że "serotoninowce" (czyli SSRI) zamulają to tylko subiektywna opinia kilku osób z forum, szczególnie tych, którym te leki nie pomogły, SSRI są uważane za leki aktywizujące

Zgadzam się.
Na mnie escitalopram działał aktywizująco.
Należało tylko przeczekać senność jako skutek uboczny (branie tabletki wieczorem pomagało w moim przypadku).
Podczas leczenia najbliższe mi otoczenie twierdziło, że jestem bardziej aktywny.
To całe 'zamulenie' (które de facto także odczuwałem) określiłbym prędzej jako działanie przeciwlękowe leku.
Mój psycholog, który równocześnie prowadził ze mną CBT także twierdził iż leki te powinny aktywizować, przynajmniej takie osoby jak ja. Czyli likwidując objawy nerwicy/zaburzeń lękowych nie marnujemy energii na myśli, które nas trapią podczas choroby i mamy jej ogólnie więcej. To nie jest kofeina czy inny 'elektrolit' który da nam cudownego kopa.

Przepraszam z OT.

przez warning 29 sie 2016, 20:43
julusia napisał(a): miał ktoś na wenli podwyższony cholesterol ?

Julusia,
u mnie przyjmowanie wenli zawsze powoduje podwyższenie stężenia cholesterolu LDL. Wzrost ten koreluje z dawką wenli.

Ale wiesz, że póki HDL masz wysoki i trójglicerydy w normie nie masz się czym przejmować?

Sortuj wg