WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Varens 16 sie 2016, 19:10
Zależy która. Ja biorę o przedłużonym uwalnianiu raz dziennie rano. O natychmiastowym bierze się raz rano i raz wieczorem.
Varens

przez huśtawka 16 sie 2016, 20:07
Varens, ciesz się cieszę,ale mam nadzieję wiesz,ze po górce przychodzi dołek i im większa górka,tym potężniejszy dołek?...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Monster6 16 sie 2016, 20:14
Ja bym jeszcze dodał że jak się ma chad i nakurwia antydepresanty to może być miło,świetnie i przyjemnie w górce ale z czasem może się chad tak rozwinąć że łagodnie mówiąc nie kontroluję się niczego(wraz z zachowaniem,myśleniem itp.)Ale wątpie bym kogoś do tego przekonał bo mi to też mówili ale musiałem sam spróbować by się przekonać.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez julusia 16 sie 2016, 21:18
my_name napisał(a):Bierzecie większą dawkę wenli raz dziennie? Po zwiększeniu dawki lekarz mi ją podzielił na dwie dawki dziennie i o tej popołudniowej tabletce ciągle zapominam. Wolałabym wszystko łyknąć rano a teraz nie mam jak się skonsultować.

ja biorę rano 150 mg i w obiad 37,5 mg
obie o przedłużonym uwalnianiu

miał ktoś na wenli podwyższony cholesterol ?
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez my_name 16 sie 2016, 21:48
Mam o przedłużonym uwalnianiu. To od jutra próbuję brać wszystko naraz.

julusia, zobaczyłam w podpisie że masz chlorprothixen 3x dziennie. Nie chce Ci się spać od tego?

przez cytrynka84 17 sie 2016, 10:44
julusia, ja miałam cholesterol powyżej normy przy wenli.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Varens 17 sie 2016, 15:26
huśtawka napisał(a):Varens, ciesz się cieszę,ale mam nadzieję wiesz,ze po górce przychodzi dołek i im większa górka,tym potężniejszy dołek?...

Nie mialem jakichś większych dołków.
Varens

przez Anna86 23 sie 2016, 21:50
Powiedzcie, czy ktoś mała dawkę wenli- 75 łączył z escitalopramem. Czy takie połączenie jest stosowane? Ja mam to zaordynowane, ale nie wiem cżycia takie połączenie nie popsuje mi zdrowia i glowy :roll:

przez Vengence 24 sie 2016, 13:19
Anna86 napisał(a):Powiedzcie, czy ktoś mała dawkę wenli- 75 łączył z escitalopramem. Czy takie połączenie jest stosowane? Ja mam to zaordynowane, ale nie wiem cżycia takie połączenie nie popsuje mi zdrowia i glowy :roll:

Ja łączyłem kiedyś 2 ssri, paro+esci, takie było zalecenie lekarza, choć dla mnie 2 leki z podobnej grupy to średni pomysł, choć wenla to SNRI, na serotonine to ona działa stosunkowa słaba, jak będą małe dawki esci, to może coś z tego dobrego wyjdzie, choć na ja 2 ssri czułem potężne przymulenie. :time:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 24 sie 2016, 13:52
Vengence napisał(a):Ja łączyłem kiedyś 2 ssri, paro+esci, takie było zalecenie lekarza...

Połączenie kompletnie nie mające sensu.

Vengence napisał(a):...choć wenla to SNRI, na serotonine to ona działa stosunkowa słaba...
Nie powiedziałbym, że słabo:
Obrazek
Na powyższym obrazku widać, że ok 75 mg wenlafaksyny odpowiada mniej więcej 25 mg paroksetyny jeśli chodzi o okupację SERT. Co prawda widać, że standardowy błąd pomiarowy jest dość duży, w innych badaniu widać, że 75 mg wenlafaksyny blokuje 80% SERT. Tak więc wartości Ki wenlafaksyny (a nawet IC50) mają się nijak do % okupacji SERT:
Obrazek

Vengence napisał(a):... choć na ja 2 ssri czułem potężne przymulenie. :time:

Zmuła po paroksetynie spowodowana jest działaniem przeciwcholinergicznym.

przez Anna86 24 sie 2016, 14:57
Ja z 20 esci dojść do 25 - 30 esci w celach poprawiających działanie przeciwlękowe, do tego 75 wenli. Przymrużeniem trochę czuje, ale napewno mniejsze niż 40 - 60 paro. Przymulenie może być, 2 kawy, aktywność fizyczna. Bardziej mi zależy na efekcie przeciwlękowym. Doktor o laczeniu paro i esci mówil kategorycznie nie. Zaś zarówno paro próbował mi łączyć z wenla a teraz mam połączenie esci i wenla. Może takie łączenie z powodu znikome odpowiedzi na poprzednie nawet wysokie dawki antydepresantów. Zastanawiam się tylko nad tym, czy to bezpieczne dla mojej głowy i zdrowia. :roll:

-- 24 sie 2016, 15:11 --

Samo esci nawet max 20 nie wyciągnęło mnie z dołka. Dopiero dołożenia 75 wenli poprawiło stan :roll:

przez fobik123 24 sie 2016, 17:55
Anna86, Dziwnego masz lekarza.To już lepiej by było paro połączyć z wenlą.Paro jest silniejsze od esci ale ja dalej nie widzę sensu takiej kombinacji.A brałaś kiedyś samą wenle w dużej dawce ? Albo wenle z mirtą ? ?I poproś lekarza o pregabaline.Działa inaczej niż benzo,i najważniejsze że nie rośnie po niej tolerancja.Przynajmiej u mnie nie rośnie,biorę cały czas 600mg na dobe i dobrze się sprawdza na lęki.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Anna86 24 sie 2016, 19:53
Wenla w dawce 150 powodowała u mnie skoki ciśnienia i bezsenność. Wtedy brałam ja z mirta. Chyba że skoki ciśnienia może dawać połączenie wenli i mirty?
Fobik123
Paro z wenla też brałam. Nie dzialalo to kombo, być może przez to, ze kiedyś paro brałam przez dluzszy czas. Potem odstawiamy i powrót nie jest już udany. Mój organizm już nie reaguje już tak jak kiedyś na paro.

przez Pabluś 24 sie 2016, 22:21
Grabarz666 napisał(a):
Vengence napisał(a):Ja łączyłem kiedyś 2 ssri, paro+esci, takie było zalecenie lekarza...

Połączenie kompletnie nie mające sensu.

Vengence napisał(a):...choć wenla to SNRI, na serotonine to ona działa stosunkowa słaba...
Nie powiedziałbym, że słabo:
Obrazek
Na powyższym obrazku widać, że ok 75 mg wenlafaksyny odpowiada mniej więcej 25 mg paroksetyny jeśli chodzi o okupację SERT. Co prawda widać, że standardowy błąd pomiarowy jest dość duży, w innych badaniu widać, że 75 mg wenlafaksyny blokuje 80% SERT. Tak więc wartości Ki wenlafaksyny (a nawet IC50) mają się nijak do % okupacji SERT:
Obrazek

Vengence napisał(a):... choć na ja 2 ssri czułem potężne przymulenie. :time:

Zmuła po paroksetynie spowodowana jest działaniem przeciwcholinergicznym.

zmuła po paroksetynie jest spowodaowana jej działaniem przeciwcholinergicznym, buuhhaaaaaa, specjalista od siedmiu boleści, hhaaaaaaa, dobre, nie uśmiałem sie tak dawno.

Sortuj wg