WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
220
66%

Nie
84
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 334

przez Grabarz666 24 sie 2016, 13:52
Vengence napisał(a):Ja łączyłem kiedyś 2 ssri, paro+esci, takie było zalecenie lekarza...

Połączenie kompletnie nie mające sensu.

Vengence napisał(a):...choć wenla to SNRI, na serotonine to ona działa stosunkowa słaba...
Nie powiedziałbym, że słabo:
Obrazek
Na powyższym obrazku widać, że ok 75 mg wenlafaksyny odpowiada mniej więcej 25 mg paroksetyny jeśli chodzi o okupację SERT. Co prawda widać, że standardowy błąd pomiarowy jest dość duży, w innych badaniu widać, że 75 mg wenlafaksyny blokuje 80% SERT. Tak więc wartości Ki wenlafaksyny (a nawet IC50) mają się nijak do % okupacji SERT:
Obrazek

Vengence napisał(a):... choć na ja 2 ssri czułem potężne przymulenie. :time:

Zmuła po paroksetynie spowodowana jest działaniem przeciwcholinergicznym.

przez Anna86 24 sie 2016, 14:57
Ja z 20 esci dojść do 25 - 30 esci w celach poprawiających działanie przeciwlękowe, do tego 75 wenli. Przymrużeniem trochę czuje, ale napewno mniejsze niż 40 - 60 paro. Przymulenie może być, 2 kawy, aktywność fizyczna. Bardziej mi zależy na efekcie przeciwlękowym. Doktor o laczeniu paro i esci mówil kategorycznie nie. Zaś zarówno paro próbował mi łączyć z wenla a teraz mam połączenie esci i wenla. Może takie łączenie z powodu znikome odpowiedzi na poprzednie nawet wysokie dawki antydepresantów. Zastanawiam się tylko nad tym, czy to bezpieczne dla mojej głowy i zdrowia. :roll:

-- 24 sie 2016, 15:11 --

Samo esci nawet max 20 nie wyciągnęło mnie z dołka. Dopiero dołożenia 75 wenli poprawiło stan :roll:

przez fobik123 24 sie 2016, 17:55
Anna86, Dziwnego masz lekarza.To już lepiej by było paro połączyć z wenlą.Paro jest silniejsze od esci ale ja dalej nie widzę sensu takiej kombinacji.A brałaś kiedyś samą wenle w dużej dawce ? Albo wenle z mirtą ? ?I poproś lekarza o pregabaline.Działa inaczej niż benzo,i najważniejsze że nie rośnie po niej tolerancja.Przynajmiej u mnie nie rośnie,biorę cały czas 600mg na dobe i dobrze się sprawdza na lęki.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna86 24 sie 2016, 19:53
Wenla w dawce 150 powodowała u mnie skoki ciśnienia i bezsenność. Wtedy brałam ja z mirta. Chyba że skoki ciśnienia może dawać połączenie wenli i mirty?
Fobik123
Paro z wenla też brałam. Nie dzialalo to kombo, być może przez to, ze kiedyś paro brałam przez dluzszy czas. Potem odstawiamy i powrót nie jest już udany. Mój organizm już nie reaguje już tak jak kiedyś na paro.

przez Pabluś 24 sie 2016, 22:21
Grabarz666 napisał(a):
Vengence napisał(a):Ja łączyłem kiedyś 2 ssri, paro+esci, takie było zalecenie lekarza...

Połączenie kompletnie nie mające sensu.

Vengence napisał(a):...choć wenla to SNRI, na serotonine to ona działa stosunkowa słaba...
Nie powiedziałbym, że słabo:
Obrazek
Na powyższym obrazku widać, że ok 75 mg wenlafaksyny odpowiada mniej więcej 25 mg paroksetyny jeśli chodzi o okupację SERT. Co prawda widać, że standardowy błąd pomiarowy jest dość duży, w innych badaniu widać, że 75 mg wenlafaksyny blokuje 80% SERT. Tak więc wartości Ki wenlafaksyny (a nawet IC50) mają się nijak do % okupacji SERT:
Obrazek

Vengence napisał(a):... choć na ja 2 ssri czułem potężne przymulenie. :time:

Zmuła po paroksetynie spowodowana jest działaniem przeciwcholinergicznym.

zmuła po paroksetynie jest spowodaowana jej działaniem przeciwcholinergicznym, buuhhaaaaaa, specjalista od siedmiu boleści, hhaaaaaaa, dobre, nie uśmiałem sie tak dawno.

przez yahoo35 25 sie 2016, 10:44
Zamułę daje nadmiar serotoninki, wenla do 150 działa głównie na serotoninę dopiero od 225 jak zaczyna blokować wychwyt norki to zamuła ustępuje przynajmniej u mnie tak jest. To połączenie esci wenla albo paro wenla o tyle może mieć sens, że te ssri są najbardziej selektywne, wenla nie jest aż tak selektywna ale ja na lęki bym raczej dawał samą wenlę, dawka 150 solo powinna być OK. Wenla sama jest dobrym przeciwlękowcem oczywiście jeśli działa.

przez Grabarz666 25 sie 2016, 11:28
yahoo35 napisał(a):Zamułę daje nadmiar serotoninki

Jeśli by tak było, to escytalopram zamulałby tak samo jak paroksetyna, bo jego siła serotoninowa jest bardzo zbliżona do paroksetyny (nie mam na myśli wartości Ki lub IC50), co widać na obrazku (Hyttel et al. (1992)):
Obrazek
Pozatym w książce S. Stahla napisane jest, że działanie sedatywne paroksetyny jest efektem jej działania antycholinergicznego (niezacytuję, bo nie mam jej pod ręką).

yahoo35 napisał(a):wenla do 150 działa głównie na serotoninę dopiero od 225 jak zaczyna blokować wychwyt norki to zamuła ustępuje przynajmniej u mnie tak jest.

To bardzo subiektywne odczucie, a przejście z braku działania noradrenergicznego na noradrenergiczne jest płynne, a nie skokowe.

yahoo35 napisał(a):To połączenie esci wenla albo paro wenla o tyle może mieć sens, że te ssri są najbardziej selektywne

Te połączenia kompletnie nie mają sensu, szczególnie paroksetyna + wenlafaksyna, ponieważ paroksetyna jest również inhibitorem NET (chociaż słabszym niż wenlafaksyna).

przez Lilith 25 sie 2016, 14:10
Użytkownik Pabluś został zbanowany. Bez osobistych wycieczek proszę. To jest temat o działaniu leku, a nie "wyśmiewajka.pl".
Konkurs forumowy "Twarze Depresji" - głosowanie

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez agusiaww 25 sie 2016, 14:17
Byłam u mojej lekarki, sie zapytała czy chce zwiekszyc wenle powedziałam ze nie, powiedziała ze ok, zapytalam sie czy da prege, dała, zpytała czy chce benzo powiedziałam ze nie, itd. w sumie dobra babka. I tyle, ale na razie pregi nie biore chyba ze mnie kopnie. Co do wenli z kolei powiedziała ze jak na mnie wenla działa aktywizujaco to w ogole nie zwiekszac dawki bo bede latac jak krolik duracella.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Ssylwia 25 sie 2016, 21:55
Witam jestem nowa czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc?

przez kofel 25 sie 2016, 21:59
Ja jestem. Co tam? :)
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Vengence 25 sie 2016, 22:35
Ssylwia napisał(a):Witam jestem nowa czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc?
Chętnie pomogę, jeśli będę w stanie, jaki masz kłopot??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez rolosz 26 sie 2016, 13:56
Czy wenla, skoro działa aktywizująco może być niewskazana w okresie silnego wzburzenia, silnego stresu etc.?
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez yahoo35 28 sie 2016, 11:18
Wenla przy nadmiernym pobudzeniu nie jest wskazana, jest lekiem aktywizującym i pobudzającym na uspokojenie są lepsze leki działające sedacyjnie.

Grabarz ja opisuje swoje subiektywne odczucia a nie to co piszą w książkach, a paro mnie bardziej zamulało bo jest mniej selektywne od esci, esci podobnie jek wcześniej citalopram to najbardziej selektywne leki ssri. Masz rację, że nie chodzi tu o samą serotoninę bo to tak nie działa ale ogólnie rzecz ujmując "serotoninowce" to zamulacze.

Sortuj wg