WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
207
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
29
9%

Liczba głosów : 317

przez yahoo35 04 sie 2016, 21:20
Ja brałem wenle z mirtą 150 wenli 30 mirty faktem jest, że deprechę i lęki zabija w tempie expresowym ale ja za długo na mircie nie wytrzymałem bo za długo po niej spałem minimum w moim przypadku to było 12 godzin. Najgorzej było rano się dobudzić, budzik miałem nastawiony co 5 minut i dopiero po 6 razach się podnosiłem. Niestety pobudzenie poczułem po tym mixie tylko przez tydzień dlatego odstawiłem i podniosłem wenle do 300. Po spotkaniu z moim sajko dowiedziałem się, że przy mniejszych dawkach wenli może tak być chociaż u niektórych ta długa senność mija ale u niektórych nie mija i ja właśnie do nich należę. Podobnież w dużych dawkach tzn. 300 wenli i 45mirty noradrenalina przeważa to działanie nasenne ale nie próbowałem bo na razie 300 wenli mi pasi. Jak to przestanie działać to pewnie się zdecyduję na dołożenie mirty. Wg. mojego sajko CRF to tak naprawdę minimum 375 wenli i 60 mirty on to stosuje na oddziale jak goście są w takiej depresji, że robią pod siebie i podobnież działa bardzo szybko.
Co ciekawe u mnie przy 150 wenli i 30 mirty wcale nie chciało się jeść, na samej mircie podobno niektórzy zjadają lodówkę razem z klamką.

przez Grabarz666 04 sie 2016, 21:46
yahoo35 napisał(a):Wg. mojego sajko CRF to tak naprawdę minimum 375 wenli i 60 mirty on to stosuje na oddziale jak goście są w takiej depresji, że robią pod siebie i podobnież działa bardzo szybko.

No to powiem Ci, że masz bardzo dobrego sajko.

yahoo35 napisał(a):Co ciekawe u mnie przy 150 wenli i 30 mirty wcale nie chciało się jeść, na samej mircie podobno niektórzy zjadają lodówkę razem z klamką.

Najprawdopodobniej dlatego, że to połączenie jest "silnie noradrenergicznie".
Dobry sposób na oszczędzanie kasy na mirtazapinę, to łączenie jej z fluwoksaminą, która zwiększa jej stężenie we krwi 3-4 razy :D

Ja mam tak na mircie:
Obrazek

dlatego nie kupuje czipsów i słodkiego, w dzień potrafię się powstrzymać i nie kupić, ale jak mam ochotę po wzięciu tabletki, to słodkiego, prostu nie mam w domu :P

przez agusiaww 05 sie 2016, 07:43
Parys napisał(a):
agusiaww napisał(a):Napiszcie cos wiecej o tej pregabalinie. Ja wrocilam do wenli po porodzie i dobrze, bo po porodzie w 4-5 mcu jest wzrost deprechy poporodowej i wlasnie bywa tak ze mam objawy depresyjne, ale czuje ze wenla to trzyma. Kurde masakra z tymi hormonami u bab :shock:

Ja po porodzie miałam straszne stany lękowe już po dwóch dniach od porodu , męczyłam się bez lęków żeby karmić piersią , później brałam 6 miesięcy zoloft + psychoterapia przez 1,5 roku i było ok przez jakiś czas.

wlasnie deprecha jest po 6 mcach po porodzie wzrost a pozniej poooooowoooli spada. Niby do roku najwieksze nasilenie, pozniej spadek. A teraz bierzesz wenle?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Parys 05 sie 2016, 08:09
Tak biorę wenle przez 6 dni w dawce 37,5 i dziś ósmy dzień w dawce 75mg i jest coraz gorzej , nie śpię całe noce, mam mega lęki , nie wiem jak mam się dzieckiem zająć, nie byłam w tak ciężkim stanie przed braniem wenli więc nie wiem czy mam dalej ją brać, bo już bym najchętniej dziś odstawila. W dodatku dostałam depresji i ciągle rycze. Po 1,5 rocznej psychoterapii byłam prawie dwa lata bez leków, ale coraz częściej zaczęłam dostawać lęku napędowego - takiego od czasu do czasu, szczególnie przy jakiś większych wyjsciach do ludzi i na imprezę więc postanowiłam z lekarzem zacząć brać wenle no ale jest sto razy gorzej i nie wiem czy odstawiać czy łyknac dalej

przez yahoo35 05 sie 2016, 10:19
Parys Na wenli to jest normalne, że na początku brania jest znacznie gorzej niż było przed braniem. Musisz to przetrwać, wenla najpierw wpycha cię na dno a potem powoli z tego dna wyciąga. Jak przejdą te wszystkie uboki to będzie już tylko lepiej, wiem że ciężko to przetrwać ale to jedyna droga. Trzymaj się niedługo to minie i będzie dobrze, każdy z nas to przechodził, jak już tyle wytrzymałaś to dasz radę.
Dobrze by było jakbyś dostała od psycho jakieś słabe benzo na początek, żeby przetrwać te najgorsze momenty ale możesz się też ratować hydroksyzynką.

przez agusiaww 05 sie 2016, 12:40
Parys, wytrzymaj pozniej sie polepszy faktycznie, moze nie bedzie idealnie ale na pewno lepiej. Mc to koszmarne uboki a pozniej juz lepiej. Mnie wenla pomogla na depreche czasami tez rycze ale mniej, lekarz mowi ze jak ktos mial epizod depresyjny to po porodzie na bank wroci, i wrociło. W ogole my kobiety mamy gorzej i okresy i napiecia i hormony a to rowna sie tez zwiekszone depresje lęki itd.

przez Parys 05 sie 2016, 22:30
Dziękuję za słowa wsparcia , serio chciałam dziś odstawiać lek , ale po waszych wpisach myślę że może jeszcze coś mi to pomoże, łykam dalej ... Wszystkie uboki jakoś zniose , lecz najgorszy jest brak snu , śpię codziennie po 3 godz i to mnie tak wykańcza. Wzięłam dziś benzo - afobam , może pośpię . Dziękuję wam jeszcze raz , mam nadzieję.

przez yahoo35 06 sie 2016, 10:31
A ja mam pytanie z innej bajki, od 3 dni zacząłem brać zestaw witamin i mikroelementów taka multiwitaminka i zaczęła mnie boleć głowa. W dzień jest w miarę OK ale muszę wstawać w nocy, żeby łyknąć jakiegoś tabsa przeciwbólowego bo nie mogę spać cały czas mnie baniak boli. Nie wiem czy to jakaś interakcja z wenlą jest? Biorę 300 wenli od jakiegoś czasu i nigdy takich jazd nie miałem, może za dużo serotoniny powstaje w zestawie z tymi witaminami i stąd te bóle nie mam pojęcia. Na początku zwaliłem to na pogodę ale to już 3 dni więc chyba nie pogoda. Dzisiaj odstawię te witaminki i zobaczę co się będzie działo. Miał ktoś może takie doświadczenia?

przez agusiaww 06 sie 2016, 18:23
Parys, ja mialam do wenli chlorprotixen na sen.

przez fobik123 06 sie 2016, 20:06
Wenla w dawce 300mg jest dla mnie najlepszym lekiem antydepresyjnym.Jedyny minus to słabe działanie na natręctwa.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez yahoo35 06 sie 2016, 23:32
Ja też uważam, że wenla naprawdę konkretnie działa dopiero od 300mg a teraz uzasadnienie: nie zamula i nie otępia, daje dobry napęd, nie spłyca za bardzo emocji, mniej zaburza funkcje tenteges tzn. seksualne, pozytywna dla grubasków bo zmniejsza apetyt na jedzenie. Jednak najważniejsza cecha to zabija skutecznie deprechę i lęki, na natręctwa nie wiem jak działa bo raczej ich nie posiadam ale jakoś nie czuję żebym sobie teraz coś wkręcał. Minusy: podnosi ciśnienie jak ktoś ma wysokie czasami powoduje kołatania jak ktoś ma tendencję no i po dłuższym zażywaniu podnosi cholesterol, pewnie ma więcej plusów ujemnych ale nie u wszystkich muszą one wystąpić. U mnie na razie nie wystąpiły żadne negatywne objawy jednak po 3 miesiącach na tej dawce będę się starał zmniejszyć do minimalnej która będzie działać, chce mieć w przyszłości jeszcze zapas jakby coś się działo.
fobik nie można mieć wszystkiego, za dobrze by było hehe

przez dr. Psycho Trepens 08 sie 2016, 13:21
Biore od 5 dni 75mg Wenlafaksyny, niestety nasiliła mi ona lęki.
Po ilu dniach one przechodzą ? Czy może nie przechodzą ?
Niestety benzo nie dostanę, nawet doraźnie, bo jestem na odwyku.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez agusiaww 08 sie 2016, 14:39
dr. Psycho Trepens, to skutki uboczne, po mcu u mnie przeszło.

przez dr. Psycho Trepens 08 sie 2016, 18:26
agusiaww napisał(a):dr. Psycho Trepens, to skutki uboczne, po mcu u mnie przeszło.

no to do dupy takie działanie, przy PARO i ESCI tego nie było, wchodziły niemal odrazu i bez żadnych uboków.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg