WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez tizziano 04 sie 2016, 15:04
Jescze raz napiszę że uboki nie uboki, działanie, nie działanie, czas nie czas zależy od każdego organizmu oraz podejścia do sprawy. Jeśli ktoś wierzy i ma nadzieję to dlaczego mu ją zabierać. Szaraczek jeśli chce to niech czeka-dobrze że jest odważny.. ;) Fobik co sądzisz o Lamitrinie albo Depakine?? brałeś kiedyś do SSRI czy SNRI??

przez agusiaww 04 sie 2016, 17:39
Napiszcie cos wiecej o tej pregabalinie. Ja wrocilam do wenli po porodzie i dobrze, bo po porodzie w 4-5 mcu jest wzrost deprechy poporodowej i wlasnie bywa tak ze mam objawy depresyjne, ale czuje ze wenla to trzyma. Kurde masakra z tymi hormonami u bab :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Limitrophe 04 sie 2016, 18:06
łączył ktoś wenle z jakims innym antydepresantem?

P.S. O pregabalinie jest inny dział. Po co spamujecie ...
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cozicozicozi 04 sie 2016, 18:11
Limitrophe napisał(a):łączył ktoś wenle z jakims innym antydepresantem?

z mianseryną przez dwa miesiące, a obecnie (od 5 miesięcy) z mirtazapiną
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez agusiaww 04 sie 2016, 18:15
Limitrophe napisał(a):łączył ktoś wenle z jakims innym antydepresantem?

o innych antydepresantach tez jest inny dział ;)

przez Limitrophe 04 sie 2016, 19:19
Słyszałem o tym połączeniu z mirtą, i wenla lepiej wtedy działa, inaczej?
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

przez Stracona100 04 sie 2016, 19:39
Limitrophe napisał(a):Słyszałem o tym połączeniu z mirtą, i wenla lepiej wtedy działa, inaczej?

Też jestem ciekawa jak to działa?
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez cozicozicozi 04 sie 2016, 19:55
Nigdy nie brałem wenli solo szczerze mówiąc ale mirtę sobie bardzo chwalę. Biorę tylko 15mg na noc i śpię jak dziecko, nie mam zamuły w dzień. Dla mnie to bardzo dobre, bo mam tendencje do "nakręcania się" właśnie wieczorem, przed snem. Generalnie wenla + mirta to ponoć jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) kombinacji na depresję. Jeśli wam się wydaje, źe wenla solo daje trochę za mało to warto spytać lekarza o to połączenie.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Parys 04 sie 2016, 20:30
agusiaww napisał(a):Napiszcie cos wiecej o tej pregabalinie. Ja wrocilam do wenli po porodzie i dobrze, bo po porodzie w 4-5 mcu jest wzrost deprechy poporodowej i wlasnie bywa tak ze mam objawy depresyjne, ale czuje ze wenla to trzyma. Kurde masakra z tymi hormonami u bab :shock:

Ja po porodzie miałam straszne stany lękowe już po dwóch dniach od porodu , męczyłam się bez lęków żeby karmić piersią , później brałam 6 miesięcy zoloft + psychoterapia przez 1,5 roku i było ok przez jakiś czas.

przez yahoo35 04 sie 2016, 21:20
Ja brałem wenle z mirtą 150 wenli 30 mirty faktem jest, że deprechę i lęki zabija w tempie expresowym ale ja za długo na mircie nie wytrzymałem bo za długo po niej spałem minimum w moim przypadku to było 12 godzin. Najgorzej było rano się dobudzić, budzik miałem nastawiony co 5 minut i dopiero po 6 razach się podnosiłem. Niestety pobudzenie poczułem po tym mixie tylko przez tydzień dlatego odstawiłem i podniosłem wenle do 300. Po spotkaniu z moim sajko dowiedziałem się, że przy mniejszych dawkach wenli może tak być chociaż u niektórych ta długa senność mija ale u niektórych nie mija i ja właśnie do nich należę. Podobnież w dużych dawkach tzn. 300 wenli i 45mirty noradrenalina przeważa to działanie nasenne ale nie próbowałem bo na razie 300 wenli mi pasi. Jak to przestanie działać to pewnie się zdecyduję na dołożenie mirty. Wg. mojego sajko CRF to tak naprawdę minimum 375 wenli i 60 mirty on to stosuje na oddziale jak goście są w takiej depresji, że robią pod siebie i podobnież działa bardzo szybko.
Co ciekawe u mnie przy 150 wenli i 30 mirty wcale nie chciało się jeść, na samej mircie podobno niektórzy zjadają lodówkę razem z klamką.

przez Grabarz666 04 sie 2016, 21:46
yahoo35 napisał(a):Wg. mojego sajko CRF to tak naprawdę minimum 375 wenli i 60 mirty on to stosuje na oddziale jak goście są w takiej depresji, że robią pod siebie i podobnież działa bardzo szybko.

No to powiem Ci, że masz bardzo dobrego sajko.

yahoo35 napisał(a):Co ciekawe u mnie przy 150 wenli i 30 mirty wcale nie chciało się jeść, na samej mircie podobno niektórzy zjadają lodówkę razem z klamką.

Najprawdopodobniej dlatego, że to połączenie jest "silnie noradrenergicznie".
Dobry sposób na oszczędzanie kasy na mirtazapinę, to łączenie jej z fluwoksaminą, która zwiększa jej stężenie we krwi 3-4 razy :D

Ja mam tak na mircie:
Obrazek

dlatego nie kupuje czipsów i słodkiego, w dzień potrafię się powstrzymać i nie kupić, ale jak mam ochotę po wzięciu tabletki, to słodkiego, prostu nie mam w domu :P

przez agusiaww 05 sie 2016, 07:43
Parys napisał(a):
agusiaww napisał(a):Napiszcie cos wiecej o tej pregabalinie. Ja wrocilam do wenli po porodzie i dobrze, bo po porodzie w 4-5 mcu jest wzrost deprechy poporodowej i wlasnie bywa tak ze mam objawy depresyjne, ale czuje ze wenla to trzyma. Kurde masakra z tymi hormonami u bab :shock:

Ja po porodzie miałam straszne stany lękowe już po dwóch dniach od porodu , męczyłam się bez lęków żeby karmić piersią , później brałam 6 miesięcy zoloft + psychoterapia przez 1,5 roku i było ok przez jakiś czas.

wlasnie deprecha jest po 6 mcach po porodzie wzrost a pozniej poooooowoooli spada. Niby do roku najwieksze nasilenie, pozniej spadek. A teraz bierzesz wenle?

przez Parys 05 sie 2016, 08:09
Tak biorę wenle przez 6 dni w dawce 37,5 i dziś ósmy dzień w dawce 75mg i jest coraz gorzej , nie śpię całe noce, mam mega lęki , nie wiem jak mam się dzieckiem zająć, nie byłam w tak ciężkim stanie przed braniem wenli więc nie wiem czy mam dalej ją brać, bo już bym najchętniej dziś odstawila. W dodatku dostałam depresji i ciągle rycze. Po 1,5 rocznej psychoterapii byłam prawie dwa lata bez leków, ale coraz częściej zaczęłam dostawać lęku napędowego - takiego od czasu do czasu, szczególnie przy jakiś większych wyjsciach do ludzi i na imprezę więc postanowiłam z lekarzem zacząć brać wenle no ale jest sto razy gorzej i nie wiem czy odstawiać czy łyknac dalej

przez yahoo35 05 sie 2016, 10:19
Parys Na wenli to jest normalne, że na początku brania jest znacznie gorzej niż było przed braniem. Musisz to przetrwać, wenla najpierw wpycha cię na dno a potem powoli z tego dna wyciąga. Jak przejdą te wszystkie uboki to będzie już tylko lepiej, wiem że ciężko to przetrwać ale to jedyna droga. Trzymaj się niedługo to minie i będzie dobrze, każdy z nas to przechodził, jak już tyle wytrzymałaś to dasz radę.
Dobrze by było jakbyś dostała od psycho jakieś słabe benzo na początek, żeby przetrwać te najgorsze momenty ale możesz się też ratować hydroksyzynką.

Sortuj wg