WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
208
65%

Nie
81
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 319

przez Pabluś 04 sie 2016, 02:43
@ szaraczek, mielisz te swoje magiczne 7 miesięcy jakbyś chciał udowodnić, że im później lek zacznie działać tym lepiej a przecież każdy wie,że gorzej... a jeśli już na Ciebie zadziałała ta wenla w tym 7 miesiącu to w jakiej dawce brałeś wtedy a w jakiej wcześniej?

przez fobik123 04 sie 2016, 09:16
Wenla i paro nawet jak zadziała na fobie społeczną to jest to działanie bardzo słabe.2X słabsze od fenelzyny i 3 X słabsze od silnych benzo typu alpra,klony.Więc ja przestałem wierzyć że antydepresanty wyleczą mnie cudownie z fobii społecznej.Coś tam pomagają ale bardzo słabo to wygląda.Dopiero jak dołoże benzo i baclofen to jest konkretna poprawa.Czuję się praktycznie jak zdrowy człowiek bez fobii.Pregabalina pomaga mi w czasie przerw od benzo i baclo,i też coś tam działa przeciwlękowo.Ale i tak nie jest tak silna jak benzo działa inaczej,bardziej łagodniej od benzo.

szaraczek, Więcej nic nie wyciszniesz już z tej wenli,ja bym na twoim miejscu dołożył mirte i pregabaline powinno pomóc na lęki.Może masz na tyle słabą fobię ze akurat pregaba w dużej dawce Ci pomoże.I nie jest to możliwe że lek zaskoczy po 6-7 miesiącach.To placebo prędzej działa.Lek max zaskakuje do 3 miesięcy.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez yahoo35 04 sie 2016, 10:16
Fobik benzo są dobre na fobie i lęki chyba najlepsze z tego co słyszałem a uzależnienie no cóż od wenli też się można uzależnić a zejście z benzo z tego co widziałem wcale nie jest trudniejsze od schodzenia z wenli. Ja jednak na twoim miejscu pracował bym jednak nad sobą w zwalczaniu tych fobii bardziej a leki traktował jako pomoc w tej pracy. Akurat fobia w porównaniu z deprą jest bardziej zależna od psychoterapii. Ja miałem i mam trochę nadal fobię telefoniczną, kiedyś panicznie bałem się odbierać telefon ale po kilku latach ciężkiej pracy w tym kierunku przyniosło efekty. Oczywiście w tym czasie brałem antydepresanty m.in wenle ale jednak chyba mój upór tutaj przeważył. Zaczynałem od malutkich kroczków, później już coraz odważniej. Żeby się sprawdzić zatrudniłem się w call center na miesiąc i o dziwo od tej pory ta fobia bardzo się zmniejszyła. Jak przez dłuższy czas ktoś nie dzwoni to jest taki lekki strach jeszcze dlatego staram się żeby było to dość regularne, moi kumple wiedzą o tym i dzwonią do mnie specjalnie na moją prośbę. Pamiętaj same leki cię z tego nie wyciągną ale mogą być bardzo pomocne. Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Limitrophe 04 sie 2016, 11:20
trochę poza dyskusją
3 podejście do wenli od wczoraj - od razu 150mg - pol nocy nie spalem, bylem w polmroku, ale to bylo dosc przyjemne
Rano czuje sie spokojniej - to nie placebo
Ciekawe co będzie za tydzień, dwa
Chce dorzucić jakiś 2 antydepresant za jakiś miesiąc

przez szaraczek 04 sie 2016, 13:12
Pabluś, Brałem wtedy przez pierwszy miesiąc 75 mg a od drugiego miesiąca już przez cały czas 150 mg. I w 7 miesiącu lek zaskoczył. To by wskazywało na to, że w przypadku tego leku czas ma największe znaczenie a nie ciągłe zwiększanie dawek.
fobik123, No nie powiedziałbym, że wenlafaksyna jest słaba na fobię społeczną i lęki. Jak kiedyś u mnie zaskoczyła to całkowicie pozbyłem się fobii społecznej i depresji a moja fobia społeczna, zespół lęku uogólnionego i depresja nie są byle jakie bo jak już Ci wielokrotnie pisałem prawie w ogóle nie opuszczam domu. I kiedy wenla zaskoczyła to czułem się jak normalny człowiek. Wychodziłem normalnie z domu i nie czułem żadnych lęków! Było świetnie.
Trochę nie dowierzam w to co czytam w Twoich postach. Mianowicie jeszcze niedawno byłeś dość optymistycznie nastawiony do poświęcania każdemu lekowi przeciwdepresyjnemu wielu miesięcy na testowanie a teraz taka zmiana. Piszesz, że lek potrzebuje maksymalnie 3 miesięcy na zaskoczenie. Jeszcze niedawno sam mi pisałeś, że czytałeś posty pewnej dziewczyny u której klomipramina zaskoczyła po 5 miesiącach. I sam zresztą czekałeś bardzo długo az klomipramina u Ciebie zaskoczy. Widzę, że zmieniłeś swoje nastawienie. Masz do tego prawo :smile:
Tak jak pisałem już wcześniej. Moim celem tutaj nie jest przekonywanie każdego z Was do tego żeby czekać aż tyle czasu co ja na zaskoczenie poszczególnego leku przeciwdepresyjnego. Dziele się tylko swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Ja czekam już 7 miesięcy na wenlafaksynie i będę czekać dalej. Zaskoczy tak jak kiedyś to będzie super. A jak nie to trudno. A jeśli ktoś z Was nie chce czekać to niech nie czeka. Nie zamierzam nikomu niczego narzucać. I tyle :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez tizziano 04 sie 2016, 15:04
Jescze raz napiszę że uboki nie uboki, działanie, nie działanie, czas nie czas zależy od każdego organizmu oraz podejścia do sprawy. Jeśli ktoś wierzy i ma nadzieję to dlaczego mu ją zabierać. Szaraczek jeśli chce to niech czeka-dobrze że jest odważny.. ;) Fobik co sądzisz o Lamitrinie albo Depakine?? brałeś kiedyś do SSRI czy SNRI??

przez agusiaww 04 sie 2016, 17:39
Napiszcie cos wiecej o tej pregabalinie. Ja wrocilam do wenli po porodzie i dobrze, bo po porodzie w 4-5 mcu jest wzrost deprechy poporodowej i wlasnie bywa tak ze mam objawy depresyjne, ale czuje ze wenla to trzyma. Kurde masakra z tymi hormonami u bab :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Limitrophe 04 sie 2016, 18:06
łączył ktoś wenle z jakims innym antydepresantem?

P.S. O pregabalinie jest inny dział. Po co spamujecie ...

przez cozicozicozi 04 sie 2016, 18:11
Limitrophe napisał(a):łączył ktoś wenle z jakims innym antydepresantem?

z mianseryną przez dwa miesiące, a obecnie (od 5 miesięcy) z mirtazapiną
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez agusiaww 04 sie 2016, 18:15
Limitrophe napisał(a):łączył ktoś wenle z jakims innym antydepresantem?

o innych antydepresantach tez jest inny dział ;)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Limitrophe 04 sie 2016, 19:19
Słyszałem o tym połączeniu z mirtą, i wenla lepiej wtedy działa, inaczej?

przez Stracona100 04 sie 2016, 19:39
Limitrophe napisał(a):Słyszałem o tym połączeniu z mirtą, i wenla lepiej wtedy działa, inaczej?

Też jestem ciekawa jak to działa?
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez cozicozicozi 04 sie 2016, 19:55
Nigdy nie brałem wenli solo szczerze mówiąc ale mirtę sobie bardzo chwalę. Biorę tylko 15mg na noc i śpię jak dziecko, nie mam zamuły w dzień. Dla mnie to bardzo dobre, bo mam tendencje do "nakręcania się" właśnie wieczorem, przed snem. Generalnie wenla + mirta to ponoć jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) kombinacji na depresję. Jeśli wam się wydaje, źe wenla solo daje trochę za mało to warto spytać lekarza o to połączenie.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Parys 04 sie 2016, 20:30
agusiaww napisał(a):Napiszcie cos wiecej o tej pregabalinie. Ja wrocilam do wenli po porodzie i dobrze, bo po porodzie w 4-5 mcu jest wzrost deprechy poporodowej i wlasnie bywa tak ze mam objawy depresyjne, ale czuje ze wenla to trzyma. Kurde masakra z tymi hormonami u bab :shock:

Ja po porodzie miałam straszne stany lękowe już po dwóch dniach od porodu , męczyłam się bez lęków żeby karmić piersią , później brałam 6 miesięcy zoloft + psychoterapia przez 1,5 roku i było ok przez jakiś czas.

Sortuj wg