WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez fobik123 03 sie 2016, 12:38
tizziano, Uważam że przejście na wenle Ci pomoże bo wenla działa w jakimś tam sensie przeciwbólowo więc powinna pomóc.Na lęki jest tak samo silna jak paro i nie zamula.I po wenli raczej chudniesz niż tyjesz.Więc śmiało wskakuj bo to lepszy lek od paro :D
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez warning 03 sie 2016, 13:30
diczipers napisał(a):pytanko-z czym venle mozna łaczyc?esci ?sertra?paro? cita? mojemu niemałzowi bania siada i ja mysle ze nalezy mu sie kombo.
150venli 150 sulpirydu i spamilan czasami przed snem.rano jeszcze jako tako funkcjonuje a potem zjazd,nieprzytomka sen agresja.dodam ze brał wieksze dawki venli i przez jakis czas było ok.a potem kupa

diczipers: z mirtą - chyba najbardziej znane i chwalone połączenie. Zobacz wątek o California Rocket Fuel.
Tu masz wycinek (dotyczący tego, co można w Polsce zapisać) dotyczący combo wenli według Stahla:
1: High dose venlaxafine + mirtazapine =California rocket fuel
2: High dose venlaxafine + NDRI (bupropion)
3: High dose venlaxafine + NRI (selective reboxetine or a nonselective TCA)
4: High dose venlaxafine + stimulant

przez Grabarz666 03 sie 2016, 13:44
warning napisał(a):diczipers: z mirtą - chyba najbardziej znane i chwalone połączenie. Zobacz wątek o California Rocket Fuel.
Tu masz wycinek (dotyczący tego, co można w Polsce zapisać) dotyczący combo wenli według Stahla:
1: High dose venlaxafine + mirtazapine =California rocket fuel
2: High dose venlaxafine + NDRI (bupropion)
3: High dose venlaxafine + NRI (selective reboxetine or a nonselective TCA)
4: High dose venlaxafine + stimulant

Kombinacje antydepresantów sugerowane przez S. Stahla:
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez yahoo35 03 sie 2016, 13:45
Diczipers a czemu ten sulpiryd aż 150 to na schzę jest? Bo na depresję to na pewno za dużo, kiedyś brałem go do wenli i on działa aktywizująco ale w małych dawkach i to też raczej krótko. W dużych dawkach działa przeciwpsychotycznie jak zwykły neuroleptyk i zamula. Określ się na co ma być to połączenie z wenlą to będzie można coś doradzić.

Tizziano na bóle somatyczne na twoim miejscu zainteresował bym się trójpierścieniowcami, generalnie amitryptylina jest na to dobra nawet jako dodatek w mniejszych dawkach do innego antydepa no i niektóre neurolepy atypowe tak jak agusia bierze.

przez agusiaww 03 sie 2016, 14:35
inez sny na wenli sa dziwaczne :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez tizziano 03 sie 2016, 15:18
Yahoo biore od niedawna trojpierscieniowca o nazwie Pramolan,ale on dupa daje...

A jakie neoroleptyki? Ja brałem juz ale przez chwilke sulpiryd i chwilke kwetaplex.

przez natrętek 03 sie 2016, 16:27
yahoo35 napisał(a):natretek: jak długo brałeś to klomi? Może za krótko, że tak szybko miałeś nawrót, klomi raczej daje dłuższe remisje niż inne leki.

Klomi brałem przez ok. rok czasu, więc nie wiem czy to jest za krótko.

tizziano, z tym szybkim zejściem z dawki 150 mg w ciągu 2 tygodni to może być prawda, nie wiem czy ten lekarz wiedział co robi.

Nie wiem czy chcę na wenli dochodzić do dawki aż 300 mg. Kiedyś przyjmowałem setraline 100mg + miansa 30 mg i jakoś ten zestaw dawał radę. Niestety i miansa i mirta powoduje tycie, więc z poceniem spowodowanym tak dużą dawką wenli taka kombinacja odpada.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez szaraczek 03 sie 2016, 17:15
fobik123, Brałeś klomipraminę przez kilka miesięcy, która ma szerokie spektrum działania (na wiele receptorów) i ona Ci nie pomogła. Teraz przeszedłeś na wenlafaksynę, która ma węższy zakres oddziaływania. Podobno TLPD są silniejsze i skuteczniejsze na depresje i nerwice niż SSRI/SNRI. Zakładając, że jest to prawdą nie obawiasz się tego, że wenlafaksyna może Ci nie pomóc skoro nawet silna klomipramina nie pomogła?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez fobik123 03 sie 2016, 17:57
szaraczek, Pogodziłem się z tym,zostaje mi pregabalina,klony,alpra, i baclofen jakoś trzeba funkcjonować a nie testować całe życie leki i gówno z tego mieć.Wenla najlepiej na mnie działała nie zamulała jak paro więc ją biorę.Niestety na fobie nic skuteczniejszego niz benzodiazepiny i baclofen nie ma nawet badania o tym mówią więc nie liczę już na te pseudo-leki i ich cudowne działanie na fobie.Wole się w benzo i baclo wjebać i jakoś żyć a nie zdychać i gówno z tego mieć i wiecznie czekać az zadziała bo i tak nie zadziała.Taka prawda niestety.
A u Ciebie wenla zaskoczyła w końcu ?
Nawet fenelzyny u nas nie ma,która jest najlepszym lekiem na fobie.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez szaraczek 03 sie 2016, 18:16
fobik123, Wenlafaksyna kiedyś świetnie na mnie podziałała. Pozbyłem się depresji i lęków. Teraz zbliża się już 7 miesiąc kuracji i jeszcze nie zaskoczyła, ale wciąż wierzę, że pomoże mi tak samo jak kiedyś. W sumie kiedyś zaskoczyła jakoś w 7 miesiącu więc może już niedługo zaskoczy. Nie poddaję się i czekam dalej. A Tobie odradzam brania regularnie benzo. Po co Ci jakieś uzależnienie?
Ty już brałeś kiedyś wenlafaksynę? Pytam bo napisałeś, że najlepiej na Ciebie działała. Później trochę zaprzeczyłeś sam sobie pisząc, że nie liczysz już na leki przeciwdepresyjne bo i tak nie zadziałają. To w końcu wenla kiedyś na Ciebie działała czy nie? :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez yahoo35 03 sie 2016, 18:25
tizziano: Pramolan, ja go nigdy nie brałem ale jakoś nie słyszałem o nim dobrych opinii raczej chyba specjalnie nikomu nie pomagał ale i nie zaszkodził nawet nie wiedziałem że też jest zaliczany do trójpierścieniowców, klasyka trójek to amitryptylina, imipramina (niestety u nas wycofana a to był bardzo dobry lek), doxepin, klomi i jeszcze jakie noradrenalinowce ale u nas też już chyba niedostępne. Z tego co kojarzę to ami jest dobra na depre (w nocy usypia, w dzień pobudza ja brałem i potwierdzam - uboki uciążliwe) i właśnie na bóle neuropatyczne, klomi na depre (też brałem - uboki mniejsze niż ami ale bardziej serotoninowiec) bardzo dobra na OCD, doxepin (bierze moja ciotka) dobry usypiacz i uspokajacz na depre słaby.
Na nuerolepach przeciwbólowych się nie znam zapytaj agusi co bierze, może ktoś się jeszcze znajdzie na forum.
Wenla tez ma działanie przeciwbólowe ale czy mocne nie wiem może z powodu podobieństwa w budowie chemicznej do tramadolu, Grabarz pewnie będzie lepiej wiedział bo on się interesuje oddziaływaniem leków na receptory i farmakologią.

natrętek: Rok to kawał czasu, faktem jest że za szybko odstawiałeś stąd ten szybki nawrót mógł być. Wenla z mirtą w wysokich dawkach nie powoduje tycia, u mnie nawet 150 wenli i 30 mirty nie zwiększało apetytu a im wyższa dawka wenli tym mniej chce się jeść no i przy braniu wenli z mirtą nie ma takiej potliwości. Problemem może być to że taka dawka klomi cię nie ruszyła więc na niskich dawkach wenli też może być lipa musisz sam sprawdzić bo na każdego działa inaczej.

przez Stracona100 03 sie 2016, 18:27
szaraczek napisał(a):...Teraz zbliża się już 7 miesiąc kuracji i jeszcze nie zaskoczyła, ale wciąż wierzę, że pomoże mi tak samo jak kiedyś. W sumie kiedyś zaskoczyła jakoś w 7 miesiącu więc może już niedługo zaskoczy. Nie poddaję się i czekam dalej...

Czekasz już siedem miesięcy??? :shock: To chyba nie jest z Tobą aż tak źle ;)
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez tizziano 03 sie 2016, 18:34
Yahoo i fobik biorę jeszcze lamitrin, który ma stabilizować te dobre dni..brał ktoś z Was??? chyba spróbuje wenlę, Ampi to ostateczność. Zresztą mój lekarz powiedział że baaardzo rzadko ją przepisuje.

przez szaraczek 03 sie 2016, 18:35
Stracona100, No chyba też nie za dobrze skoro lęki tak duże, że nie szukam nawet pracy. Wiem jednak, że przy wenlafaksynie muszę być cierpliwy. Mam z nią takie a nie inne doświadczenia i dlatego czekam. Tak jak pisałem. Kiedyś zaskoczyła w 7 miesiącu i pokazała mi jak może wyglądać moje życie bez lęków i depresji. To co jest teraz to wegetacja a nie życie, ale znam możliwości wenlafaksyny. Teraz też pokładam w niej duże nadzieje.

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg