WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez yahoo35 02 sie 2016, 22:10
Salir: w jakiej dawce brałeś i jak długo?

natrętek: 75 to dawka na wybadanie gruntu, jeżeli nie masz napędu i nie czujesz nawet lekkiego podku..wienia to raczej nie da Ci to kopa. Taka dawka działa bardziej serotoninowo tzn. zamulająco-rozleniwiająco dopiero dawka po której poczujesz lekkie rozdrażnienie może dać Ci napęd ale raczej motywacji na tym leku się nie spodziewaj będzie to bardziej pobudzenie do robienia czegoś takie wewnętrzne poszturchiwanie ale dające siłę żeby coś zrobić. Ja noradrenalinkę odczuwam dopiero od 225 ale niektórych już kopie przy 75. Max 6 tyg bym czekał na twoim miejscu, a jak nastrój u Ciebie, masz doły albo lęki na tej dawce?

przez natrętek 02 sie 2016, 22:32
Właśnie po to zacząłem brać ten lek, bo miałem brak chęci do działania a w związku z tym mocno obniżony nastrój i lęki.
I to wszystko zaledwie po miesiącu od odstawienia anafranilu, ale było coś dziwnego, bo miesiąc bez tego leku był dla mnie zbawienny jeśli chodzi o samopoczucie. Nie wiem już co to miało znaczyć, miesiąc po zejściu z leku czułem się bardzo dobrze, a po miesiącu pogorszenie.
Nawet lekarzowi nie zdążyłem o tym opowiedzieć, bo wizyta była krótka i konkretna, zalecił wznowienie farmakoterapii, tym razem padło na wenlafaksynę.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez yahoo35 02 sie 2016, 22:44
natrętek: ja też kiedyś brałem klomi i przechodziłem na wenle, nie wiem w jakiej dawce brałes klomi ale jest mocniejsza antydepresyjnie od wenli (75 klomi to tak 150 wenli) i podejrzewam, że jak jesteś po klomi to poniżej 225 wenli nic nie poczujesz oprócz zamulenia. Ja na 150 byłem tak zmulony i rozleniwiony jak kiedyś na paroksetynie dopiero 225 dało kopa.

A ten miesiąc poprawy po dostawieniu to odbicie po odblokowaniu dlatego ja czasami robię przerwe w lekach żeby poczuć się normalnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez natrętek 02 sie 2016, 23:23
yahoo35, brałem 2 x 75 klomi, więc konkretna dawka. Schodziłem dość szybko, bo w ciągu 2 tygodni brałem 75 mg, czyli połowę, a po 2 tygodniach odstawiłem całkowicie. I wtedy pewnie zaczął się ten efekt obicia, w którym się czułem normalnie. Niestety trwał tylko ok. miesiąca, a potem pogorszenie. Ciekawe, dlaczego lekarze nie informują o takich "przyjemnościach".
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez tizziano 03 sie 2016, 01:26
TEgo typu leki należy odstawiać w długim czasie i schodzić z dawki bardzo ostrożnie..za szybko odstawiłeś. gdybyś to robił bardzo powoli to pewnie dziś nie musiałbyś wrócić do leków...

przez agusiaww 03 sie 2016, 05:50
yahoo35, mnie to własnie zdziwiło w UK :shock:

julusia, przy wenli to normalne, dobrze ze teraz zimniej.

-- 03 sie 2016, 04:51 --

yahoo35 napisał(a):Salir: w jakiej dawce brałeś i jak długo?

natrętek: 75 to dawka na wybadanie gruntu, jeżeli nie masz napędu i nie czujesz nawet lekkiego podku..wienia to raczej nie da Ci to kopa. Taka dawka działa bardziej serotoninowo tzn. zamulająco-rozleniwiająco dopiero dawka po której poczujesz lekkie rozdrażnienie może dać Ci napęd ale raczej motywacji na tym leku się nie spodziewaj będzie to bardziej pobudzenie do robienia czegoś takie wewnętrzne poszturchiwanie ale dające siłę żeby coś zrobić. Ja noradrenalinkę odczuwam dopiero od 225 ale niektórych już kopie przy 75. Max 6 tyg bym czekał na twoim miejscu, a jak nastrój u Ciebie, masz doły albo lęki na tej dawce?

dobrze ujete-mam takie samo odczucie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez fobik123 03 sie 2016, 08:46
natrętek, Wenla to bardzo dobry lek,daj jej trochę czasu a zadziała bardzo dobrze. :D
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez yahoo35 03 sie 2016, 09:41
To prawda, że leki powinno się odstawiać powoli chociaż klomi się odstawia w miarę dobrze nie to co wenla.

natretek: jak długo brałeś to klomi? Może za krótko, że tak szybko miałeś nawrót, klomi raczej daje dłuższe remisje niż inne leki. Przy dawce 150/dz. to wenla będzie pewnie działać u Ciebie dopiero od 225-300 jak u mnie. Jak nie nakręciła ciebie klomi w takiej dawce to nie wiem czy wenla da radę. Pomimo tego, że klomi bardziej serotoninowo działa to jednak od 150 ja już czułem porządne pobudzenie, porównywalne na wenli gdzieś w okolicach 300. Jak wenla w dużych dawkach nie będzie działać to niech psycho ci mirte doda 30-45 wtedy napewno cie ruszy.
Ja na 300 wenli też się pocę jak świnia i to niezależnie od temperatury, ostatnio dokładam sobie 7,5 mirty na noc i ona trochę zatrzymuje wodę.

fobik: a Ty teraz na CRFie jedziesz? jak samopoczucie?

przez lew 03 sie 2016, 10:06
Ja z perspektywy czasu widzę, że w moim przypadku wenla (a brałem ją jakoś na początku 2014 roku) nie była dobrym wyborem. Na paro nie mam problemu z napędem, więc na wenli byłem nabuzowany non stop jak rakieta tuż przed startem, a w połączeniu z miansą miałem cały czas apoplektyczny bulwers na wszystko.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez fobik123 03 sie 2016, 10:46
lew, Ja po paro byłem warzywem leżącym na sofie,zero zainteresowań,nawet na kompa mi się nie chciało siadać,wszystko miałem w dupie,tylko bym leżał i nic nie robił,paskudny daje efekt ten lek mimo że jest dobry na lęki/nerwice.

yahoo35, Dopiero jestem po 1 tabsie mirty 45mg więc wszystko dopiero się rozkręca,ale po wenli mam przynajmiej jakiś napęd,chęć siedzenia przed kompem więc lepsza jest dla mnie duzo od paro,a przeciwlękowo działają niemalże tak samo więc wybrałem wenle.Do tego zestawu jeszcze na lęki pregaba i jakoś leci.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez diczipers 03 sie 2016, 11:42
pytanko-z czym venle mozna łaczyc?esci ?sertra?paro? cita? mojemu niemałzowi bania siada i ja mysle ze nalezy mu sie kombo.
150venli 150 sulpirydu i spamilan czasami przed snem.rano jeszcze jako tako funkcjonuje a potem zjazd,nieprzytomka sen agresja.dodam ze brał wieksze dawki venli i przez jakis czas było ok.a potem kupa

przez inez3 03 sie 2016, 12:12
Ehh, ile ludzi tyle skutków ubocznych. U mnie na wenli, z tych niezbyt fajnych zostają 2: pocenie, głownie nocne i totalny spadek libido czyli seks może nie istnieć. Natomiast co tym razem? Dużo snów, nawet po kilka w jedną noc ;). Czasem aż śmieszne są :P

przez tizziano 03 sie 2016, 12:32
Fobik uważasz ze w moim przypadku kiedy nie mam spadku nastroju , anhedonii itp, a tylko somatyczne bóle napięciowe i czasem drażliwość no i jestem senny- wenla będzie dobra?? obecnie jestem na paro, ale nie pomaga w 100% właśnie na te objawy raczej lękowe (choć lekarz mówi ze depresyjne).... Do tego przytyłem po paro bo mam straszny apetyt na słodkie :( w ulotce od Wenli piszą że działa tylko na fobie społeczną oprócz depry.

przez lew 03 sie 2016, 12:36
Mnie na wenli strasznie wkurzał szczękościsk, jeżeli chodzi o uboki, zresztą na paro też to mam.
tizziano mi na paro waga poleciała w dół i zrobiła się krata na brzuchu.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Sortuj wg