WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
212
66%

Nie
81
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 323

przez tizziano 01 sie 2016, 16:03
Czy jest tutaj ktos kto bral wenle po sertalinie lub paro ? W sensie przeszedl???

przez fobik123 01 sie 2016, 16:20
tizziano, Ja przeszedłem z gównianej paroksetyny na wenle.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez inez3 01 sie 2016, 16:23
Hej ludziska! Oj trochę mnie tu nie było... Właśnie od trzech dni obniżam wenlę ze 150 do 112,5 po roku brania. Możliwe, że brałabym dalej, ale chciałabym zajść w ciąże i wolałabym być czysta.
Co u mnie? A wszystko git: czuje się normalnie, zakończyłam terapię, wyszłam za mąż, wykopali mnie z roboty, ale już mam nową i jakoś leci ;). Pozdrawiam wszystkich, którzy mnie pamiętają ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tizziano 01 sie 2016, 16:36
fobik123 napisał(a):tizziano, Ja przeszedłem z gównianej paroksetyny na wenle.

Fobik przyjacielu mój problem jest nietypowy od samego początku czyli jakieś 8 lat temu męczyły mnie takie napięcia w głowie, podobne do bólu napięciowego ale takie dziwne jakby wypychanie w okolicy zejścia szczęki z podniebieniem. Chodziłem po różnych lekarzach od dentysty, laryngologa po neurologa. Dopiero 2gi neurolog powiedział mi że to nie jest ból fizyczny tylko somatyzacja jakiś zaburzeń i kazał pójść do psychiatry. Do psychiatry poszedłem jakoś w 2013 roku (czyli 3 lata temu). Od tego czasu brałem sertaline-dojechałem do 200mg-pomogła na ból ale powodowała u mnie straszny niepokój, brałem ją z lamitrinem i chwilę z sulpirydem (14 dni). Potem przeszedłem na paroksetyne i jest lepiej nie ma niepokoju w ogóle. Ale wróciły te dziwne bóle, no i bardzo wzrósł mi apetyt a orgazm zrobił się słabszy. Gdyby ta paro wyeliminowała kompletnie ból to bym przy niej został..ale nie. Biorę jej 40mg i Lamitrin, od niedawna pramolan(ale ten ostatni nic nie daje).

Nigdy nie miałem problemu z typowymi objawami depresji..nastrój siła itp.. Jednak mój psychiatra nadal twierdzi, że to depresja maskowana, a nie objawy lękowe...
Chcę spróbować wenli, ale lekarzowi jakoś nie bardzo się do niej garnie... Czy uważasz ze dobrze zrobię zamieniając paro na wenlę? czy to będzie dobry ruch z uwagi na to ze mam bardziej nerwicowe objawy od depresyjnych..... a Ty piszesz ze bardziej na depresje???

przez agusiaww 01 sie 2016, 16:39
inez3, hej ja bralam w ciazy, i ok wszystko :) jest watek w dziale nerwicy lękowej. Fajnie ze sie odezwalas, gratulacje zamazpojscia :)

tizziano, u mnie tez jest diagnoza depresja maskowana=zaburzenia depresyjno-lekowe i somatyzacja-bole.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez tizziano 01 sie 2016, 16:46
agusiaww napisał(a):inez3, hej ja bralam w ciazy, i ok wszystko :) jest watek w dziale nerwicy lękowej. Fajnie ze sie odezwalas, gratulacje zamazpojscia :)

tizziano, u mnie tez jest diagnoza depresja maskowana=zaburzenia depresyjno-lekowe i somatyzacja-bole.

Agusia a jakie masz te objawy? czysto somatyzacyjne? czy psychiczne tez?

Bierzesz wenle? pomaga?

przez carmen1988 01 sie 2016, 21:16
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy już całe życie będę musiała posiłkować się lekami....bo inaczej nie będę zdatna do normalnego życia
nerwica wegetatywna

przez tizziano 01 sie 2016, 23:02
fobik123 napisał(a):tizziano, Ja przeszedłem z gównianej paroksetyny na wenle.

Fobik napisałem Ci pod Twoim postem zapytanie. odpisz na nie proszę jak będziesz.dzięki

przez Parys 02 sie 2016, 08:54
carmen1988 napisał(a):Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy już całe życie będę musiała posiłkować się lekami....bo inaczej nie będę zdatna do normalnego życia

A co jest złego w braniu leków? Astmatycy , cukrzycy ,ciśnieniowcy też muszą brać leki do końca życia.... Ważne jest się dobrze czuć i normalnie funkcjonować, nie wiemy ile będziemy żyć , więc lepiej pożyć normalnie i dobrze .

przez fobik123 02 sie 2016, 08:58
tizziano, Ja ci mogę powiedzieć że wenla jest tak samo dobra na lęki jak paro.Z tym że lepiej wenla działa na depresje od paro.Myślę też że wenla działa przeciwbólowo,gdzieś tak czytałęm.Więc przejście z paro na wenle to dobra decyzja.Dodatkowo wenla daje napęd chce się coś robić a nie jak paro że leży się na wyrze i na nic nie ma się siły. :P
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Stracona100 02 sie 2016, 10:23
Parys napisał(a):
carmen1988 napisał(a):Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy już całe życie będę musiała posiłkować się lekami....bo inaczej nie będę zdatna do normalnego życia

A co jest złego w braniu leków? Astmatycy , cukrzycy ,ciśnieniowcy też muszą brać leki do końca życia.... Ważne jest się dobrze czuć i normalnie funkcjonować, nie wiemy ile będziemy żyć , więc lepiej pożyć normalnie i dobrze .

Tak, tylko, że leki na cukrzycę, astmę itd. nie ryją mózgu :?
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez Grabarz666 02 sie 2016, 10:25
Stracona100 napisał(a):Tak, tylko, że leki na cukrzycę, astmę itd. nie ryją mózgu :?

Antydepresanty nie ryją mózgu, mózg ryje sama choroba.

przez inez3 02 sie 2016, 11:03
agusiaww napisał(a):inez3, hej ja bralam w ciazy, i ok wszystko :) jest watek w dziale nerwicy lękowej. Fajnie ze sie odezwalas, gratulacje zamazpojscia :)

No mój lekarz mówi, że nie ma dowodów, że szkodzi, ale też nie ma, że nie szkodzi, są za to inne leki, więc w razie co. Póki co czuje się ok, więc odstawiam. Taka u mnie zawsze kolej rzeczy ;)

przez lew 02 sie 2016, 11:26
fobik123 napisał(a):Ja przeszedłem z gównianej paroksetyny na wenle.

fobik123 Ty to jesteś kozak, skaczesz z leku na lek ostatnio że ciężko za Tobą zdążyć. Z tego początkowego zestawu z klomi długo schodziłeś, dawałeś szanse do samego końca, coś przebąkiwałeś o moklo, potem miałeś w planach dopiero pod koniec września wejść na paro i pregabe. Aż tu nagle BUM! 60 mg paro, po kilku dniach wenla, chyba 150 teraz już widzę 300 mg. Oczywiście to nie moja sprawa, ale co się zmieniło, że z maksymalnie zachowawczego podejścia stał się z Ciebie taki "wariat" wskakujący na 60 mg paro z dnia na dzień?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
lew

Sortuj wg