WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 26 lip 2016, 12:33
Parys napisał(a):Witam, dostałam velaxin er 37,5 od lekarki na nerwicę lękową, mam brać przez tydzień po 37,5 rano, po tygodniu 37,5 rano i 37,5 po południu, w pierwszy , drugi i trzeci dzień po wzięciu tabletki czułam się taka wyspokojona, jak senna, zamulona, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych oprócz lekkiego zamulenia i ziewania, co mi w prawdzie wcale nie przeszkadzało, jedyne co to najgorsze było wybudzanie się po 4 godzinach spania, nie czułam lęku, po prostu nie mogłam spać. Dziś wzięłam czwartą tabletkę rano i czuję się bardzo dziwnie, chce mi się płakać, jakbym depresji dostała ( nie miałam wcześniej deprechy) drżą mi ręce, czuję niepokój, nie mogę zasnąć. czy to normalne że tak się dzieje po czwartej dawce? czy to normalne czy zaczyna się coś dziać z cięższych skutków ubocznych? może zwiększyć sobie szybciej dawkę do 75mg?

normalne masz to napisane w ulotce, ja mialam mysli s. jako skutki uboczne.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Parys 26 lip 2016, 12:48
[/quote]
normalne masz to napisane w ulotce, ja mialam mysli s. jako skutki uboczne.[/quote]

Po jakim czasie przeszło? czytałam że efekt terapeutyczny jest od 75 mg , a że jestem z natury niecierpliwa, chciałabym zwiększyć sobie dawkę , a nie bawić się w 37,5.

przez agusiaww 26 lip 2016, 13:43
Parys, po mcu.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez yahoo35 26 lip 2016, 14:26
Jak zwiększysz dawkę to będzie jeszcze gorzej, musisz to przetrwać to jest właśnie wchodzenie wenli nic przyjemnego. Dobrze mieć w takich chwilach jakieś benzo żeby się trochę poratować w tym najgorszym okresie.

przez Vengence 26 lip 2016, 14:51
agusiaww napisał(a):
Parys napisał(a):Witam, dostałam velaxin er 37,5 od lekarki na nerwicę lękową, mam brać przez tydzień po 37,5 rano, po tygodniu 37,5 rano i 37,5 po południu, w pierwszy , drugi i trzeci dzień po wzięciu tabletki czułam się taka wyspokojona, jak senna, zamulona, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych oprócz lekkiego zamulenia i ziewania, co mi w prawdzie wcale nie przeszkadzało, jedyne co to najgorsze było wybudzanie się po 4 godzinach spania, nie czułam lęku, po prostu nie mogłam spać. Dziś wzięłam czwartą tabletkę rano i czuję się bardzo dziwnie, chce mi się płakać, jakbym depresji dostała ( nie miałam wcześniej deprechy) drżą mi ręce, czuję niepokój, nie mogę zasnąć. czy to normalne że tak się dzieje po czwartej dawce? czy to normalne czy zaczyna się coś dziać z cięższych skutków ubocznych? może zwiększyć sobie szybciej dawkę do 75mg?

normalne masz to napisane w ulotce, ja mialam mysli s. jako skutki uboczne.

Minie, potwierdzam słowa Agusi, ja też z miesiąc zdychałem na wenli, w w sumie na każdym ssri zdychałem miesiąc i najczęściej coś dobrego zaczęło się robić kolo 6 tygodnia, czasem po równym miesiącu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Parys 27 lip 2016, 06:58
Dzięki za odpowiedzi :smile:

przez aga85 28 lip 2016, 12:31
Witajcie, wróciłam. Od dziś startuję z 75 mg. Tym razem dłużej z Wami zabawię. Nie zamierzam odstawiać wenli dopóki psych nie zezwoli.
F41.0
Baby blues...

przez novymivo 28 lip 2016, 14:35
Ja probowalem odstawic Wenle ale sie nie udalo. Zostalem na 32.5 mg i poki co nie schodze, nie mam do tego warunkow. Moze jak sie zycie prywatne ulozy to bedzie inaczej jak bedzie oparcie w kims, ale narazie samemu to przeje....ne ogarnac to wszystko i tak mam za duzo na glowie poki co. Pzdr wszystkich a szczegolnie venegace i Agusie .
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez szusz 28 lip 2016, 19:35
U mnie też zdecydowanie lepiej, chociaż dalej dopada mnie mega zmęczenie od 17. Do Tramalu nie ciągnie mnie w ogóle.

przez KoalaLala 29 lip 2016, 14:43
Czy komuś z Was na wenli zdarzyły się następujące efekty uboczne

- częste, ale lekkie mdłości, raczej rano i wieczorem
- czasem mocniejsze mdłości, pojawiające się głównie przy osłabionym organizmie; przeziębieniu, przemęczeniu
- albo po prostu większa podatność na zatrucia tym, czym możecie się podtruć
- częste, ale lekkie zawroty głowy
- mocniejsze zawroty głowy przy zmęczeniu, po wysiłku
- nasilająca się choroba lokomocyjna; autobusem i samochodem mogę jeździć tylko patrząc przed siebie, nie kręcąc sie, najlepiej siedząc w stronę kierunku jazdy, nie ma opcji, żebym patrzyła w telefon bo od razu mdłości. w autokarze na krętej górskiej drodze wymiotowałam mimo aviomiarinu

dodam, że na wenli (alventa 150 mg) jestem pół roku. czy pomaga? trochę. miała mniej do roboty niż escitalopram, na którym byłam rok temu o tej porze i fizycznie czułam się lepiej, ale esci miało większe zadanie do wykonania - wyciągnęło mnie z najgorszego dołka - samobójcze itd, ale po pół roku przestało dawać kolejne efekty i główka stanęła w miejscu, dlatego przeszłam na wenlę

i co dalej jeśli wenla po pół roku pomogła trochę? wrócić do ssri? paro? tlpd?

napiszcie doświadczenia swoje :)

przez Parys 29 lip 2016, 19:12
aga85 napisał(a):Witajcie, wróciłam. Od dziś startuję z 75 mg. Tym razem dłużej z Wami zabawię. Nie zamierzam odstawiać wenli dopóki psych nie zezwoli.

I jak się czujesz , ja po 37,5 przez 6 dni okropnie okropnie, dziś zwiekszylam dawkę do 2x 37,5 i jestem przerażona . Najgorsze jest to że nie wiem czego mogę się spodziewać :-(

przez aga85 29 lip 2016, 21:05
Parys napisał(a):
aga85 napisał(a):Witajcie, wróciłam. Od dziś startuję z 75 mg. Tym razem dłużej z Wami zabawię. Nie zamierzam odstawiać wenli dopóki psych nie zezwoli.

I jak się czujesz , ja po 37,5 przez 6 dni okropnie okropnie, dziś zwiekszylam dawkę do 2x 37,5 i jestem przerażona . Najgorsze jest to że nie wiem czego mogę się spodziewać :-(

Ja dopiero drugą dawkę dzisiaj wzięłam. Wcześniej brałam już wenlę. Jedyne co to miałam bardzo szczegółowy dziwny sen no i palpitacje serca dzisiaj dwa razy. Trzeba przetrwać, a potem będzie ok.

przez Parys 30 lip 2016, 00:11
aga85 napisał(a):
Parys napisał(a):

Ja dopiero drugą dawkę dzisiaj wzięłam. Wcześniej brałam już wenlę. Jedyne co to miałam bardzo szczegółowy dziwny sen no i palpitacje serca dzisiaj dwa razy. Trzeba przetrwać, a potem będzie ok.

Dlaczego odstawiłaś ? Jak mi pomoże to mogę go brać do końca życia...

przez aga85 30 lip 2016, 08:53
Parys napisał(a):
Dlaczego odstawiłaś ? Jak mi pomoże to mogę go brać do końca życia...

Bo zaszłam w ciążę. Udało mi się odstawić dopiero w 12 tygodniu.

Sortuj wg