WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Carica Milica 12 lip 2016, 15:32
pneum, mnie też się zdarzały eksperymenty z lekami. Często w trakcie stanu mieszanego, kiedy mi odpieprzaaało i żarłam leki w dużych ilościach. Nawet nie wiem po co to robiłam. Niby chciałam się wyprawić na tamten świat samobójców, ale z drugiej strony życie jest piękne, ach i och. Dobrze, że się przez przypadek nie zabiłam. Po jednej takiej akcji eksperymentalnej przespałam ponad 24 godziny.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez pneum 13 lip 2016, 01:00
Carica Milica, ja lubię opioidy, ale już teraz się hamuję - raz na 2-3 miesiące. Kiedyś miałam pod ręką alprę i dorzuciłam, ale wydaje mi się, że to nie było spowodowane ChADem :) Zamiłowanie do dragów to raczej borderline
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez Pabluś 13 lip 2016, 16:57
pneum napisał(a):Odstawienie wenli do zera, podejście drugie.
Brain zapy są tak cholernie intensywne, że zaraz nie wytrzymam, wyjdę z siebie i stanę obok. Zejście z dawki do 18,75 wcale nie pomogło. Zamierzam spać tyle, ile się tylko da, żywić się samymi rybami i łykać pełno magnezu, ale nie wiem, czy to coś da. Czy ma ktoś jakiś sposób na to, co mój mózg teraz odwala? Ile to potrwa?

weź 50 mg sertraliny przez 10 dni a potem 25 przez 5 dni i zapomnisz o wenli, ja ta zrobiłem i rzuciłem gówno

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez yahoo35 16 lip 2016, 22:25
Brał ktoś może 300 wenli przez dłuższy czas, mam na myśli kilka miesięcy? Byłem ostatnio u psycho i on twierdzi, że wenla najlepiej działa w dawkach od 300 w górę oczywiście jak ktoś dobrze toleruje takie dawki. Podobno wtedy działa mniej selektywnie prawie jak TLPD i ma dużo większość skuteczność. Gość pracuje na oddziale i mówi, że lekarze boją się dużych dawek i dlatego często nie ma efektów leczenia stąd w USA przepisują takie kosmiczne dawki wenli bo ona przy takich dawkach dopiero konkretnie działa. U mnie problem depresji i lęków został załatwiony przy 150 jedyne co pozostało to aktywizacja. Doszedłem do 300 w tydzień od 150 i na razie nie odczuwam żadnych uboków oprócz tego ,że leje się ze mnie w nocy ale do tego już się przyzwyczaiłem. Żadnego szczególnego nakręcenia też na razie nie poczułem ale wg. niego trzeba trochę poczekać.

przez pneum 16 lip 2016, 23:09
Pabluś, już prawie po sprawie, coś tam czuję tylko przy gwałtownych ruchach głowy. Problem w tym, że chyba deprechę łapię i wygląda na to, że męczyłam się na darmo. Trochę jeszcze poczekam, ale jeśli objawy się nasilą, to wybiorę się do lekarza i wrócę do wenli z podkulonym ogonem...
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez TakiJedeen 16 lip 2016, 23:45
Witajcie

od 3 tygodni biore wenlafaksyne 150mg.Bralem juz pare lat temuz pozytywnym skutkiem.Niestety teraz odczuwam na niej same lęki, zero poprawy.Lęki zwiekszone o dwa razy przez osttanie 3 tygodnie.Mam fobie spoleczną , chcialem sie pozbyc lękow a nie jeszcze je wzmocnic

.Moze cos innego zamiast wenlafaksyny ktos zaproponuje ?

przez Vengence 17 lip 2016, 13:24
TakiJedeen napisał(a):Witajcie

od 3 tygodni biore wenlafaksyne 150mg.Bralem juz pare lat temuz pozytywnym skutkiem.Niestety teraz odczuwam na niej same lęki, zero poprawy.Lęki zwiekszone o dwa razy przez osttanie 3 tygodnie.Mam fobie spoleczną , chcialem sie pozbyc lękow a nie jeszcze je wzmocnic

Poczekaj jeszcze 3 tygodnie to za mało, poczekaj do 6 tygodni, często za drugim razem lek, ładuje się dużo dłużej, albo nie zadziała, też tak może być, podobny lek to Duloksetyna, z cięższej artylerii to Klomipramina.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 17 lip 2016, 19:33

wenlę bierz dalej , powinna zaskoczyć , dawki nie zwiększaj ( jest optymalna i nawet nie mała ) .
Na lęki poproś lekarza o spamilan ( po około 10 dniach na spami lęki powinny albo minąć , albo bardzo się zmniejszyć ) , do tego czasu ratuj się alprazolamem , albo inną benzo celującą w lęk .

Pisze tu akurat o Spamilanie , bo ostatnio miałem tak kure-wskie lęki ,że i 5 razy w ciągu dnia zarzucałem benzo . Oprócz tego zwiekszyłem dawkę Escitalo do 10 mg , paro nadal 5 mg , dołozyłem Brintelix 2,5 mg ,,, i nic ,dperecha i lęki na maxa . Dopiero kuracja spamilanem ( obecnie jest to 25 mg ) pomogła mi na dobre po 7 dniach zażywania leku . Dziś pierwszy dzień ,że jakoś funkcjonuje bez lęków i (o dziwo !!!!) jeszcze benzo nie zarzuciłem . Będzie lepiej , mówie wam . ;)
Gorzej ze snem na spami , ale h-uj tam najwyżej wpierdolę pól clona na noc . Muszę się wyspać .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez cytrynka84 17 lip 2016, 19:51
Mnie lekarz kiedyś do Spamilanu zniechęcil ,powiedział nie pomoze i zapisał alprazolam ;)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Kalebx3 17 lip 2016, 20:00
Mnie lekarz kiedyś do Spamilanu zniechęcil ,powiedział nie pomoze i zapisał alprazolam

mi mój jełop znowu też Spamilanu nie zaproponował , sam musiałem mu "przypomnieć " i nakłonić .
U mnie Spami ( obecnie drugi raz ) zaskoczyła rewelacyjnie na lęki . A alpra wiadomo ,,, ostatnio to po niej juz bardziej senny chodziłem niż mi likwidowała lęki .
Z tą Spami miałem taki schemat ,że brałem przez pól roku ( miesiąc brania leku - miesiąc przerwy , ale lęków kiedy leku nie brałem już nie było , po miesiącu nie brania sie pojawiały , ale juz mniejsze i wtedy znowu miesiąc spami ,,, itd ,,,ważne ,że lek działa.
Dobra zmykam z kompa . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez cytrynka84 17 lip 2016, 20:09
Może kiedyś spróbuję Spami, co by się ciągle nie ładować w moje ukochane benzo :P
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Grabarz666 17 lip 2016, 21:53
Kalebx3 napisał(a):Oprócz tego zwiekszyłem dawkę Escitalo do 10 mg , paro nadal 5 mg , dołozyłem Brintelix 2,5 mg ,,, i nic ,dperecha i lęki na maxa.

Pozwól, że spytam, jaka jest wg Ciebie zasadność/logika stosowania takiej kombinacji?

przez agusiaww 18 lip 2016, 17:38
Spamilan to koszmar ja to raz wzielam masakra. A w ogole jest cos oprocz benzo na lęki takie doraźne co nie powoduje sennosci?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Monster6 18 lip 2016, 17:48
agusiaww, Co takiego było w buspiron(spamilan) koszmarnego?
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Sortuj wg