WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
206
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
29
9%

Liczba głosów : 316

przez Kalebx3 17 lip 2016, 20:00
Mnie lekarz kiedyś do Spamilanu zniechęcil ,powiedział nie pomoze i zapisał alprazolam

mi mój jełop znowu też Spamilanu nie zaproponował , sam musiałem mu "przypomnieć " i nakłonić .
U mnie Spami ( obecnie drugi raz ) zaskoczyła rewelacyjnie na lęki . A alpra wiadomo ,,, ostatnio to po niej juz bardziej senny chodziłem niż mi likwidowała lęki .
Z tą Spami miałem taki schemat ,że brałem przez pól roku ( miesiąc brania leku - miesiąc przerwy , ale lęków kiedy leku nie brałem już nie było , po miesiącu nie brania sie pojawiały , ale juz mniejsze i wtedy znowu miesiąc spami ,,, itd ,,,ważne ,że lek działa.
Dobra zmykam z kompa . ;)
„Ten rodzaj demonów nie wychodzi inaczej, jak tylko przez modlitwę i post” (Mk 9,29)

przez cytrynka84 17 lip 2016, 20:09
Może kiedyś spróbuję Spami, co by się ciągle nie ładować w moje ukochane benzo :P
Life is brutal!

Wenlafaxyna 150mg
Mirtazapina 30 mg

przez Grabarz666 17 lip 2016, 21:53
Kalebx3 napisał(a):Oprócz tego zwiekszyłem dawkę Escitalo do 10 mg , paro nadal 5 mg , dołozyłem Brintelix 2,5 mg ,,, i nic ,dperecha i lęki na maxa.

Pozwól, że spytam, jaka jest wg Ciebie zasadność/logika stosowania takiej kombinacji?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 18 lip 2016, 17:38
Spamilan to koszmar ja to raz wzielam masakra. A w ogole jest cos oprocz benzo na lęki takie doraźne co nie powoduje sennosci?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Monster6 18 lip 2016, 17:48
agusiaww, Co takiego było w buspiron(spamilan) koszmarnego?
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.
Niemożliwe nie istnieje.
Bezlekowo

przez Kalebx3 19 lip 2016, 20:20
A w ogole jest cos oprocz benzo na lęki takie doraźne co nie powoduje sennosci?

zapewne, z co najmniej pół opakowania Bisacodylu poradzi sobie z każdym negatywnym stanem psychicznym ;) ,,, jednak trzeba mieć twardą dupę lub jak kto woli kichę stolcową .
„Ten rodzaj demonów nie wychodzi inaczej, jak tylko przez modlitwę i post” (Mk 9,29)

przez yahoo35 21 lip 2016, 10:25
Ja jade od kilku dni na 300 wenli, zwiększyłem od 150 w ciągu 4 dni jak na razie większych uboków nie odczuwam tylko dziwnie mnie swędzi skóra i ciągle się drapie normalnie jakbym miał pchły :lol: . Na plus muszę dodać, że libido poszło w górę ostro rozjaśniło się myślenie i przeszło zamulenie które było na 150, nie ma za to nadmiernego pobudzenia i podk..wienia którego się spodziewałem.

przez fobik123 21 lip 2016, 17:17
yahoo35, Nic dziwnego że libido Ci poszło w górę bo wenla od dawki 300mg podbija dopaminę.Uważam wenle za najlepszy lek na depresję jeszcze w połączeniu z mirtą. :D
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Grabarz666 21 lip 2016, 20:46
fobik123 napisał(a):Uważam wenle za najlepszy lek na depresję jeszcze w połączeniu z mirtą. :D

Trudno się nie zgodzić, tym bardziej, że w trial-u STAR*D, odsetek odpowiedzi terapeutycznej kombinacji Wenla+Mirta był wyższy niż tranylcyprominy(iMAO) :D

przez apolakipsa 21 lip 2016, 21:25
Jak myslicie, jesli wenla nie działała z kwetapina warto spróbować raz jesczez tylko z mirta?

przez yahoo35 21 lip 2016, 21:52
Jak najbardziej polecam Ci wenle z mirtą, brałem wcześniej ten zestaw tylko że mirta dawała mi za długie spanie i dlatego zrezygnowałem i teraz biorę samą wenle tylko w większej dawce. Przy okazji dowiedziałem się na zagranicznych forach że jak kogoś mirta za bardzo usypia to trzeba właśnie podnieść wenle powyżej 225 i mirte do 45 wtedy działanie na noradrenaline przebija sedację mirty i sen trwa krócej. Na razie wenla solo działa ok jak osłabnie to wejdę na mirtę znowu właśnie na 45.

przez agusiaww 22 lip 2016, 21:17
Monster6 napisał(a):agusiaww, Co takiego było w buspiron(spamilan) koszmarnego?
dla mnie to gorszy lek niz wenla, uboki mialam takie jak na wenli plus inne ktorych nie ma w ulotce a do tego 2 x mocniejsze niz na wenli. Moj organizm jest bardzo czuly na wszystkie psychotropy w sumie biore i najnizsza dawke wenli i kiedys chlora i dziala na maksa, a Spamilan w ogole mi nie podpasował.

-- 22 lip 2016, 20:18 --

Kalebx3 napisał(a):
A w ogole jest cos oprocz benzo na lęki takie doraźne co nie powoduje sennosci?

zapewne, z co najmniej pół opakowania Bisacodylu poradzi sobie z każdym negatywnym stanem psychicznym ;) ,,, jednak trzeba mieć twardą dupę lub jak kto woli kichę stolcową .

A dzieki, to nie dla mnie :D
coz zostaje hydro.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez szusz 24 lip 2016, 12:23
Witam wszystkich,

Przeczytałam pobieżnie forum i trochę wiem, ale mimo wszystko mam kilka pytań do Was.
Z powodu przewlekłych bóli brzucha (choruję na Crohna) uzależniłam się od Tramalu. Na początku przyjmowałam go na ból, z czasem brałam bo po prostu musiałam.
Postanowiłam to rzucić (dawki które przyjmowałam to ok 400-500mg dziennie). Poszłam do psychiatry, opowiedziałam wszystko. Przepisała mi Prefaxine w dawce 75mg na dobę i Ketrel na sen. Z Tramalu schodziłam ok 2 tyg, pierwsze dni po zupełnym odstawieniu były trudne ale się udało (kiedyś rzucałam bez wspomagaczy i skończyło się ciężką depresją). I teraz do sedna..wenlafaksynę przyjmuję od 3tyg, zwiększyłam dawkę do 150mg. I jedyne co mogę robić cały dzień to leżeć, najprostsze czynności sprawiają mi problem, w domu bajzel, pogoda piękna a ja siedzę i wstać nie mogę. Czy to minie? Czy może być to spowodowane odstawieniem Tramalu? Czy jakoś mi się to wyrówna w końcu? Czytam że na większość z Was wenlafaksyna działała aktywizująco i to dość szybko. U mnie tego nie ma, wręcz przeciwnie. Ketrel biorę doraźnie jak nie mogę zasnąć, głównie brałam go na noc żeby zmniejszyć objawy odstawienne. Nie wiem czy to ma znaczenie ale ważę 50kg, mam 30 lat. Nie wiem czy czekać, czy zwiększać dawkę. Wizytę mam za ok 2 tyg. Przepraszam za chaos w wypowiedzi ale nie wiem co jest skutkiem ubocznym wenlafaksyny a co skutkiem odstawienia Tramalu (od 5 dni nie biorę go wcale i nie czuję żadnej potrzeby brania go- w końcu :D ) Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i pomoc :)

przez kofel 24 lip 2016, 12:39
Teoretycznie wenlafaksyna może się jeszcze ładować. Co organizm to reakcja. Niemniej powinna już zaskoczyć i raczej nie powodować sedacji. Wszak to nie paroksetyna. Ja bym obstawiał za Tramalem. Może organizm sie jeszcze regeneruje, a z resztą skręt po długim trwaniu może trwać tydzień.
Tak z ciekawości. Nie dostałaś padaczki po używaniu takich dawek Tramalu?
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Sortuj wg