WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Kalebx3 26 cze 2016, 14:38
bartek1, nie lecz się badziewiem z firmy Orion(Oriven to ich wypust ).
Podobnie miałem z Escitalopramem , kiedy wszedłem z dobrego generyka na Pralex ( Oriona ) , tak mi sie pogorszyło z dnia na dzień ,że kużwa ich mać .
Od tamtej pory nie leczę się niczym co pochodzi z tej firmy . Po prostu przejechałem sie na nich .
Chociaz jesli chodzi o paroksetynę nie wyczułem róznicy z innymi generykami .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez bartek1 26 cze 2016, 19:51
Kalebx3 napisał(a):bartek1, nie lecz się badziewiem z firmy Orion(Oriven to ich wypust ).
Podobnie miałem z Escitalopramem , kiedy wszedłem z dobrego generyka na Pralex ( Oriona ) , tak mi sie pogorszyło z dnia na dzień ,że kużwa ich mać .
Od tamtej pory nie leczę się niczym co pochodzi z tej firmy . Po prostu przejechałem sie na nich .
Chociaz jesli chodzi o paroksetynę nie wyczułem róznicy z innymi generykami .

To co ja mam teraz zrobić, bo dostałem receptę na 2miesiące, a skoro to jest badziewiem i jest dużo słabsze od tego co brałem to już sam nie wiem co mam robić?

przez maniek123321 27 cze 2016, 09:19
na ta recepte mozesz dostac kazdy zamiennik z paroksetyna.zachodzisz do apteki i prosisz o inny lek z ta sama substancja :smile:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bartek1 27 cze 2016, 11:25
maniek123321 napisał(a):na ta recepte mozesz dostac kazdy zamiennik z paroksetyna.zachodzisz do apteki i prosisz o inny lek z ta sama substancja :smile:

Wiem wiem, ale problem w tym że już wybrałem na tą recke ten Oriven. No nie wiem co teraz mam począć, może sobie to wkręcam?
I jak ma się sprawa z kawą? Odstawiłem teraz alkohol podczas leczenia ale jestem bardzo przyzwyczajony do kofeiny, ale nie staram się przekraczać dawki 200mg dziennie, czy to ma jakiś wpływ, bo lęki rzeczywiście zniknęły po tym mixie i po kawie nie czuję się rozdrażniony ani nie mam lęków.

przez warning 27 cze 2016, 23:03
maniek123321 napisał(a): jak wystepuje nadmierne pocenie to znaczy ze w NA nie ma brakow i lepiej przejsc na selektywne SSRI

maniek123321: zaciekawiłeś mnie. skąd masz takie dane?

przez maniek123321 27 cze 2016, 23:13
warning, sam do tego doszedlem :pirate:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Grabarz666 27 cze 2016, 23:43
warning napisał(a):
maniek123321 napisał(a): jak wystepuje nadmierne pocenie to znaczy ze w NA nie ma brakow i lepiej przejsc na selektywne SSRI

maniek123321: zaciekawiłeś mnie. skąd masz takie dane?

maniek123321 napisał(a):warning, sam do tego doszedlem :pirate:

Właśnie stąd biorą się prawie wszystkie kłótnie na forum, ktoś wymyśli sobie jakąś absurdalną teorię i nie potrafiąc poprzeć jej racjonalnym argumentem, wytrząsa się na kimś, kto stwierdzi coś innego podając merytoryczny dowód.

No ale jest demokracja...

przez Pabluś 28 cze 2016, 07:59
@ maniek1233 Maniek, często pocenie się jest wynikiem nadmiernej aktywacji ukł. przywspółczulnego. Pomóc może na to np. Pramolan, spóbuj, lub mała dawka amitryptyliny.

-- 28 cze 2016, 08:06 --

@ Grabarz, nie, stąd sie nie biorą wszystkie kłótnie na tym forum. biorą się stąd , że wszczynasz awantury, nie każdy ma ochotę odpowiadać na twoje zaczepki w stylu podaj dane, nawet dla niektórych lekarzy dane z google, toretyczne nie są wyrocznią, skąd dane? z autopsji, z doświadczenia i z własnego samopoczucie a nie z wczuwania się w wikipedie, pisania teoretyzacji o ligandach i sile wychwytu w której się lubujesz a które to zjawisko jest zapewne objawem natręctw.

-- 28 cze 2016, 08:16 --

@ Grabarz, tylko nie mów, że racjonalny argument to taki, który ci się spodoba, ty bujasz w obłokach.

przez Grabarz666 28 cze 2016, 09:56
Pabluś napisał(a):@ Grabarz, nie, stąd sie nie biorą wszystkie kłótnie na tym forum. biorą się stąd , że wszczynasz awantury, nie każdy ma ochotę odpowiadać na twoje zaczepki w stylu podaj dane, nawet dla niektórych lekarzy dane z google, toretyczne nie są wyrocznią, skąd dane? z autopsji, z doświadczenia i z własnego samopoczucie a nie z wczuwania się w wikipedie, pisania teoretyzacji o ligandach i sile wychwytu w której się lubujesz a które to zjawisko jest zapewne objawem natręctw.
@ Grabarz, tylko nie mów, że racjonalny argument to taki, który ci się spodoba, ty bujasz w obłokach.

Widzę, że kontynuujesz wylewanie frustracji życiowych w internecie, z powodu faktu, że leki tobie nie pomogły. Jesteś kolejną osobą która nie potrafi odróżnić OCD od perfekcjonizmu w odniesieniu do mojej osoby.
Racjonalny argument to potwierdzenie w badaniach, a nie próba zgrywania omnibusa, a gdy okazuje się, że nie masz racji to atak ad personam.
To nie grzech nie wiedzieć czegoś, ale sztuką jest nie odzywać się, gdy nie masz o czymś pojęcia.

PS nie jesteś alkoholikiem? Zauważyłem korelację pomiędzy nałogiem, a niskim poziomem (kulturalnym i merytorycznym) wypowiedzi na forum.

Dla mnie koniec tematu, nie wdaje się w dyskusje z takimi jak ty (oraz resztą: benzowiec84, artur1978, vengence).

przez bartek1 28 cze 2016, 17:06
Dobra, skoro nikt nie wyraził swojej opinii na temat tego Orivenu to trudno, ale chyba nie jest tak źle bo gdy odstawiałem na chwilę 75mg Prefaxine to miałem mocne brain zapy, szumy i zachwianą motorykę a żeby było mało to mega dół, teraz na tym Orivenie 150mg czuje się spokojnie, normalnie więc widocznie działanie spidujące zeszło i trzeba czekać aż się załaduje.

Ale mógłby ktoś odpowiedzieć jak się ma sprawa z kofeiną na tym leku? Nie wchodzi w jakieś interakcje, nie będzie ładował się dłużej? Teraz zero lęków po kawie a kiedyś zdarzał się bardzo często. Proszę o odpowiedź :smile:

przez Vengence 28 cze 2016, 17:21
bartek1, Możesz używać kofeinę bez żadnego problemu, polecam zielona herbatę zamiast kawy, albo kakao.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mario595 28 cze 2016, 17:29
Powiedzcie panowie ile czasu rozkręca się wenlafaksyna? Jaka dawkę najskuteczniejszą?

przez feniksx 28 cze 2016, 18:07
witajcie spece od Wenli.... dzis lekarz zasugerował mi zmiane na Faxolet ER 75mg....
powód to ostatnio uczucie znużenia na parogenie tzw. tumiwisizm wszystko przekładam na nastepny dzień i tak w nieskonczonosc.... drugie problem z pamięcia.... trzecie w niedziele dostałem ataku....

lekarz zasugerował... że może to być jednorazowy przypadek i mam dwie opcje zostać na parogenie i brać dalej i zobaczyć co będzie lub zacząć schodzić z parogenu i przejść na wenle bo niby bardziej aktywizujaca jest..... ile w tym prawdy ????
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez multikonto_666 28 cze 2016, 18:14
Wenla moze troche pomoc, ale nie liczylbym na cuda

Sortuj wg