WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
210
65%

Nie
81
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 321

przez yahoo35 26 cze 2016, 10:53
Grabarz ma rację, mirta i miansa zatrzymują wodę i zmniejszają potliwość, ja na samej wenli pociłem się jak świnia po mircie na noc jest normalnie. A i jeszcze jedno lekarz mi powiedział żeby nie pić samej wody tylko dodać do niej chociaż odrobinę soku wtedy żołądek to trawi a nie zamienia od razu w pot i mocz. Są też tabletki chyba to się medispirant nazywa, nie wiem jak to działa bo nie korzystałem widziałem tylko reklamę.

przez maniek123321 26 cze 2016, 11:16
ahh wenlaa... te krople potu splywajace po nosie do kawy :pirate: :pirate:
2 razy podchodzilem, nigdy wiecej bo wiekszosc ludzi co znalem co kurowala sie wenla narzekala na poty.jak wystepuje nadmierne pocenie to znaczy ze w NA nie ma brakow i lepiej przejsc na selektywne SSRI

Raz nawet sie odwodnilem, dobrze ze akurat przechodzilem kolo pogotowia gdzie podlaczyli mi kroplowke i uzupelnili plyny :pirate:
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez bartek1 26 cze 2016, 11:59
Witam wszystkich, jestem nowy na forum :)

Leczę się na fobie społeczną, zaburzenia lękowe, natręctwa oraz depresję. Zaczynałem od sertraliny, następnie zwiększanie dawki + dodanie trittico - nie czułem poprawy więc przeszliśmy na escitalopram z trittico (trittico fajnie zadziałał na problemy ze snem i nie było większych skutków ubocznych) ale niestety też nie wypaliło bo FS jest moim największym problemem. Zaproponowałem lekarzowi wenlę i mimo że jeszcze chciał zwiększyć dawkę esci to zgodził się na ten lek.

Miesiąc na 75mg + 50mg trittico (2/3 tabl), i teraz wjechałem na 150mg + 75mg trittico. Problem jest w tym że jak przeszedłem na 150mg a miałem jeszcze odpowiednik pod nazwą "Prefaxine" czułem się kilka dni rewelacyjnie po zwiększeniu dawki, ale gdy rano wrzuciłem 2tabl po 75mg innego odpowiednika pod nazwą "Oriven" poczułem się dużo gorzej, całe nakręcenie zeszło i czuję się jakoś tak nijak, wrócił strach przed wyjściem i rozmową. Dodam że to było z dnia na dzień kiedy przeszedłem na ten odpowiednik.

Wiem że to nakręcenie (hipomania/mania) to nie jest główne i pożądane działanie leku ale zastanawia mnie że poczułem się gorzej tak nagle po wejściu na ten Oriven. Mógłby ktoś się wypowiedzieć?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 26 cze 2016, 12:27
Ja po Miansarynie też mniej się pociłem. Po Fluo strasznie pociły mi się dłonie i dodanie miansy zmniejszyły ten problem. Na pocenie polecam Medispirant żel pod prysznic i maść na dłonie i stopy.
Wenlafaksyna 225mg
Zolpidem 10mg

przez fobik123 26 cze 2016, 14:09
bartek1 napisał(a):Witam wszystkich, jestem nowy na forum :)

Leczę się na fobie społeczną, zaburzenia lękowe, natręctwa oraz depresję. Zaczynałem od sertraliny, następnie zwiększanie dawki + dodanie trittico - nie czułem poprawy więc przeszliśmy na escitalopram z trittico (trittico fajnie zadziałał na problemy ze snem i nie było większych skutków ubocznych) ale niestety też nie wypaliło bo FS jest moim największym problemem. Zaproponowałem lekarzowi wenlę i mimo że jeszcze chciał zwiększyć dawkę esci to zgodził się na ten lek.

Miesiąc na 75mg + 50mg trittico (2/3 tabl), i teraz wjechałem na 150mg + 75mg trittico. Problem jest w tym że jak przeszedłem na 150mg a miałem jeszcze odpowiednik pod nazwą "Prefaxine" czułem się kilka dni rewelacyjnie po zwiększeniu dawki, ale gdy rano wrzuciłem 2tabl po 75mg innego odpowiednika pod nazwą "Oriven" poczułem się dużo gorzej, całe nakręcenie zeszło i czuję się jakoś tak nijak, wrócił strach przed wyjściem i rozmową. Dodam że to było z dnia na dzień kiedy przeszedłem na ten odpowiednik.

Wiem że to nakręcenie (hipomania/mania) to nie jest główne i pożądane działanie leku ale zastanawia mnie że poczułem się gorzej tak nagle po wejściu na ten Oriven. Mógłby ktoś się wypowiedzieć?

Nie chcę ci sugerować zmieniać leków bo nie jestem twoim lekarzem.Też jak ty mam fobie społeczną,natręctwa i depresję.Ale na to lepszego połączenia jak paroksetyna i pregabalina nie znajdziesz.Co z tego że podleczysz dobrze depresję wenlą i fobie społeczną jak natręctwa Ci będą dokuczać.Zastanów się nad taką kombinacją ze swoim lekarzem.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Kalebx3 26 cze 2016, 14:38
bartek1, nie lecz się badziewiem z firmy Orion(Oriven to ich wypust ).
Podobnie miałem z Escitalopramem , kiedy wszedłem z dobrego generyka na Pralex ( Oriona ) , tak mi sie pogorszyło z dnia na dzień ,że kużwa ich mać .
Od tamtej pory nie leczę się niczym co pochodzi z tej firmy . Po prostu przejechałem sie na nich .
Chociaz jesli chodzi o paroksetynę nie wyczułem róznicy z innymi generykami .
„Gdzie Diabeł nie może tam pośle kobietę ” porucznik Kloss Kendo

przez bartek1 26 cze 2016, 19:51
Kalebx3 napisał(a):bartek1, nie lecz się badziewiem z firmy Orion(Oriven to ich wypust ).
Podobnie miałem z Escitalopramem , kiedy wszedłem z dobrego generyka na Pralex ( Oriona ) , tak mi sie pogorszyło z dnia na dzień ,że kużwa ich mać .
Od tamtej pory nie leczę się niczym co pochodzi z tej firmy . Po prostu przejechałem sie na nich .
Chociaz jesli chodzi o paroksetynę nie wyczułem róznicy z innymi generykami .

To co ja mam teraz zrobić, bo dostałem receptę na 2miesiące, a skoro to jest badziewiem i jest dużo słabsze od tego co brałem to już sam nie wiem co mam robić?

przez maniek123321 27 cze 2016, 09:19
na ta recepte mozesz dostac kazdy zamiennik z paroksetyna.zachodzisz do apteki i prosisz o inny lek z ta sama substancja :smile:
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez bartek1 27 cze 2016, 11:25
maniek123321 napisał(a):na ta recepte mozesz dostac kazdy zamiennik z paroksetyna.zachodzisz do apteki i prosisz o inny lek z ta sama substancja :smile:

Wiem wiem, ale problem w tym że już wybrałem na tą recke ten Oriven. No nie wiem co teraz mam począć, może sobie to wkręcam?
I jak ma się sprawa z kawą? Odstawiłem teraz alkohol podczas leczenia ale jestem bardzo przyzwyczajony do kofeiny, ale nie staram się przekraczać dawki 200mg dziennie, czy to ma jakiś wpływ, bo lęki rzeczywiście zniknęły po tym mixie i po kawie nie czuję się rozdrażniony ani nie mam lęków.

przez warning 27 cze 2016, 23:03
maniek123321 napisał(a): jak wystepuje nadmierne pocenie to znaczy ze w NA nie ma brakow i lepiej przejsc na selektywne SSRI

maniek123321: zaciekawiłeś mnie. skąd masz takie dane?

przez maniek123321 27 cze 2016, 23:13
warning, sam do tego doszedlem :pirate:
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez Grabarz666 27 cze 2016, 23:43
warning napisał(a):
maniek123321 napisał(a): jak wystepuje nadmierne pocenie to znaczy ze w NA nie ma brakow i lepiej przejsc na selektywne SSRI

maniek123321: zaciekawiłeś mnie. skąd masz takie dane?

maniek123321 napisał(a):warning, sam do tego doszedlem :pirate:

Właśnie stąd biorą się prawie wszystkie kłótnie na forum, ktoś wymyśli sobie jakąś absurdalną teorię i nie potrafiąc poprzeć jej racjonalnym argumentem, wytrząsa się na kimś, kto stwierdzi coś innego podając merytoryczny dowód.

No ale jest demokracja...

przez Pabluś 28 cze 2016, 07:59
@ maniek1233 Maniek, często pocenie się jest wynikiem nadmiernej aktywacji ukł. przywspółczulnego. Pomóc może na to np. Pramolan, spóbuj, lub mała dawka amitryptyliny.

-- 28 cze 2016, 08:06 --

@ Grabarz, nie, stąd sie nie biorą wszystkie kłótnie na tym forum. biorą się stąd , że wszczynasz awantury, nie każdy ma ochotę odpowiadać na twoje zaczepki w stylu podaj dane, nawet dla niektórych lekarzy dane z google, toretyczne nie są wyrocznią, skąd dane? z autopsji, z doświadczenia i z własnego samopoczucie a nie z wczuwania się w wikipedie, pisania teoretyzacji o ligandach i sile wychwytu w której się lubujesz a które to zjawisko jest zapewne objawem natręctw.

-- 28 cze 2016, 08:16 --

@ Grabarz, tylko nie mów, że racjonalny argument to taki, który ci się spodoba, ty bujasz w obłokach.

przez Grabarz666 28 cze 2016, 09:56
Pabluś napisał(a):@ Grabarz, nie, stąd sie nie biorą wszystkie kłótnie na tym forum. biorą się stąd , że wszczynasz awantury, nie każdy ma ochotę odpowiadać na twoje zaczepki w stylu podaj dane, nawet dla niektórych lekarzy dane z google, toretyczne nie są wyrocznią, skąd dane? z autopsji, z doświadczenia i z własnego samopoczucie a nie z wczuwania się w wikipedie, pisania teoretyzacji o ligandach i sile wychwytu w której się lubujesz a które to zjawisko jest zapewne objawem natręctw.
@ Grabarz, tylko nie mów, że racjonalny argument to taki, który ci się spodoba, ty bujasz w obłokach.

Widzę, że kontynuujesz wylewanie frustracji życiowych w internecie, z powodu faktu, że leki tobie nie pomogły. Jesteś kolejną osobą która nie potrafi odróżnić OCD od perfekcjonizmu w odniesieniu do mojej osoby.
Racjonalny argument to potwierdzenie w badaniach, a nie próba zgrywania omnibusa, a gdy okazuje się, że nie masz racji to atak ad personam.
To nie grzech nie wiedzieć czegoś, ale sztuką jest nie odzywać się, gdy nie masz o czymś pojęcia.

PS nie jesteś alkoholikiem? Zauważyłem korelację pomiędzy nałogiem, a niskim poziomem (kulturalnym i merytorycznym) wypowiedzi na forum.

Dla mnie koniec tematu, nie wdaje się w dyskusje z takimi jak ty (oraz resztą: benzowiec84, artur1978, vengence).

Sortuj wg