WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ladywind 23 cze 2016, 12:55
Znalazłam ciekawy artykuł więc wklejam: http://www.termedia.pl/Artykul-pogladow ... 7,1,0.html
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Mario595 23 cze 2016, 19:58
Witam.proszę o opinie mam do wyboru wenlafaksyna czy moklobemid. Który lepszy na depresję i fobie społeczne. Wiem że to leki i różnych mechanizmach działania.

przez fobik123 23 cze 2016, 20:07
Mario595, Zdecydowanie na fobię społeczną bierz wenle,skuteczność wyższa od moklo.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 23 cze 2016, 21:09
Mario595 napisał(a):Witam.proszę o opinie mam do wyboru wenlafaksyna czy moklobemid. Który lepszy na depresję i fobie społeczne. Wiem że to leki i różnych mechanizmach działania.

Zdecydowanie wenlafaksyna, swoją moc rozwija w dawkach powyżej 150 mg.

przez Mario595 25 cze 2016, 16:25
Dzięki. Chyba właśnie wybiorę wenele.dosyć dużo ma pozytywnych komentarzy. Moklo to chyba już stary lęk i zapomniany przez lekarzy

-- 25 cze 2016, 12:08 --

Dawki najlepiej rozłożyć na rano i południe czy wszystko rano?

przez Blackenfiel 25 cze 2016, 19:47
Tak jak Ci odpowiada :) Ja nie widzę różnicy.

przez agnes89 25 cze 2016, 20:24
Ratunku, ja już nie wytrzymam. Od września jak weszłam na większą dawkę 2x75 mg to już w październiku miałam problem z nadmiernym poceniem. A to, co się dzieje teraz w tych upałach przechodzi ludzkie pojęcie :shock: Pot leje się ze mnie strumieniami, po całym ciele. Włączyło się też pocenie nocne. Pościel cała mokra. Piję mnóstwo wody, bo jeszcze kolka nerkowa mnie zaatakowała, ale ja większość jej wypocę :( Zmniejszyć dawkę? Byłam u psychiatry i ze względu na mój zły stan ostatnimi czasy nie zalecała zmniejszać :( ratunku :cry:
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Grabarz666 25 cze 2016, 20:29
agnes89 napisał(a):Ratunku, ja już nie wytrzymam. Od września jak weszłam na większą dawkę 2x75 mg to już w październiku miałam problem z nadmiernym poceniem. A to, co się dzieje teraz w tych upałach przechodzi ludzkie pojęcie :shock: Pot leje się ze mnie strumieniami, po całym ciele. Włączyło się też pocenie nocne. Pościel cała mokra. Piję mnóstwo wody, bo jeszcze kolka nerkowa mnie zaatakowała, ale ja większość jej wypocę :( Zmniejszyć dawkę? Byłam u psychiatry i ze względu na mój zły stan ostatnimi czasy nie zalecała zmniejszać :( ratunku :cry:

Mianseryna 10 mg na noc :D

przez julusia 25 cze 2016, 20:43
Ja i bez wenli mam problem z nadmiernym poceniem, a teraz jeszcze mam wenlę zwiększoną i oprócz 150 mg rano biorę jeszcze 37,5 mg po południu. Wolę się jednak pocić niż mega źle czuć.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez yahoo35 26 cze 2016, 10:53
Grabarz ma rację, mirta i miansa zatrzymują wodę i zmniejszają potliwość, ja na samej wenli pociłem się jak świnia po mircie na noc jest normalnie. A i jeszcze jedno lekarz mi powiedział żeby nie pić samej wody tylko dodać do niej chociaż odrobinę soku wtedy żołądek to trawi a nie zamienia od razu w pot i mocz. Są też tabletki chyba to się medispirant nazywa, nie wiem jak to działa bo nie korzystałem widziałem tylko reklamę.

przez maniek123321 26 cze 2016, 11:16
ahh wenlaa... te krople potu splywajace po nosie do kawy :pirate: :pirate:
2 razy podchodzilem, nigdy wiecej bo wiekszosc ludzi co znalem co kurowala sie wenla narzekala na poty.jak wystepuje nadmierne pocenie to znaczy ze w NA nie ma brakow i lepiej przejsc na selektywne SSRI

Raz nawet sie odwodnilem, dobrze ze akurat przechodzilem kolo pogotowia gdzie podlaczyli mi kroplowke i uzupelnili plyny :pirate:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez bartek1 26 cze 2016, 11:59
Witam wszystkich, jestem nowy na forum :)

Leczę się na fobie społeczną, zaburzenia lękowe, natręctwa oraz depresję. Zaczynałem od sertraliny, następnie zwiększanie dawki + dodanie trittico - nie czułem poprawy więc przeszliśmy na escitalopram z trittico (trittico fajnie zadziałał na problemy ze snem i nie było większych skutków ubocznych) ale niestety też nie wypaliło bo FS jest moim największym problemem. Zaproponowałem lekarzowi wenlę i mimo że jeszcze chciał zwiększyć dawkę esci to zgodził się na ten lek.

Miesiąc na 75mg + 50mg trittico (2/3 tabl), i teraz wjechałem na 150mg + 75mg trittico. Problem jest w tym że jak przeszedłem na 150mg a miałem jeszcze odpowiednik pod nazwą "Prefaxine" czułem się kilka dni rewelacyjnie po zwiększeniu dawki, ale gdy rano wrzuciłem 2tabl po 75mg innego odpowiednika pod nazwą "Oriven" poczułem się dużo gorzej, całe nakręcenie zeszło i czuję się jakoś tak nijak, wrócił strach przed wyjściem i rozmową. Dodam że to było z dnia na dzień kiedy przeszedłem na ten odpowiednik.

Wiem że to nakręcenie (hipomania/mania) to nie jest główne i pożądane działanie leku ale zastanawia mnie że poczułem się gorzej tak nagle po wejściu na ten Oriven. Mógłby ktoś się wypowiedzieć?

przez Ashton 26 cze 2016, 12:27
Ja po Miansarynie też mniej się pociłem. Po Fluo strasznie pociły mi się dłonie i dodanie miansy zmniejszyły ten problem. Na pocenie polecam Medispirant żel pod prysznic i maść na dłonie i stopy.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez fobik123 26 cze 2016, 14:09
bartek1 napisał(a):Witam wszystkich, jestem nowy na forum :)

Leczę się na fobie społeczną, zaburzenia lękowe, natręctwa oraz depresję. Zaczynałem od sertraliny, następnie zwiększanie dawki + dodanie trittico - nie czułem poprawy więc przeszliśmy na escitalopram z trittico (trittico fajnie zadziałał na problemy ze snem i nie było większych skutków ubocznych) ale niestety też nie wypaliło bo FS jest moim największym problemem. Zaproponowałem lekarzowi wenlę i mimo że jeszcze chciał zwiększyć dawkę esci to zgodził się na ten lek.

Miesiąc na 75mg + 50mg trittico (2/3 tabl), i teraz wjechałem na 150mg + 75mg trittico. Problem jest w tym że jak przeszedłem na 150mg a miałem jeszcze odpowiednik pod nazwą "Prefaxine" czułem się kilka dni rewelacyjnie po zwiększeniu dawki, ale gdy rano wrzuciłem 2tabl po 75mg innego odpowiednika pod nazwą "Oriven" poczułem się dużo gorzej, całe nakręcenie zeszło i czuję się jakoś tak nijak, wrócił strach przed wyjściem i rozmową. Dodam że to było z dnia na dzień kiedy przeszedłem na ten odpowiednik.

Wiem że to nakręcenie (hipomania/mania) to nie jest główne i pożądane działanie leku ale zastanawia mnie że poczułem się gorzej tak nagle po wejściu na ten Oriven. Mógłby ktoś się wypowiedzieć?

Nie chcę ci sugerować zmieniać leków bo nie jestem twoim lekarzem.Też jak ty mam fobie społeczną,natręctwa i depresję.Ale na to lepszego połączenia jak paroksetyna i pregabalina nie znajdziesz.Co z tego że podleczysz dobrze depresję wenlą i fobie społeczną jak natręctwa Ci będą dokuczać.Zastanów się nad taką kombinacją ze swoim lekarzem.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

Sortuj wg