WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
204
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
29
9%

Liczba głosów : 314

przez Pietia 15 cze 2016, 21:49
ponawiam pytanie.Wcześniej brałem 13 dni anafranil i dygotało mną jakby nerwica nakręciła się kilka razy mocniej. Odstawiłem pod namową lekarzaktóry kazał zamiast anafranilu brać tianesal .Czułem tydzień rozdygotanie napięciowe i wkurzenie wewnątrz. Miałem dość i odstawiłem tianesal i dwa tygodnie tygodnie później dostałem lęków przed wyjściem na dwór i przed ludźmi . Jak spotykałem nawet kolegę z pracy czułem wewnątrz siebie przerażenie. Pojechałem do lekarza i dostałem ostatecznie Efevelon 35mg i pramolan 100mg ,po dwoch tygodniach zwiększył mi lekarz na 75mg efevelonu i 200 mg pramolanu, po kolejnym tygodniu na 150 efevelonu i na 300 mg pramolanu i po kolejnym tygodniu na 225 efevelonu i do tego dalej 300mg pramolanu. Nerwica szaleje. Dostałem chwilami jakby uczucia nie bycia sobą a chwilami,otępienia od tych ścisków . Nie wiem co robić i piszę aby zapytać jak widzicie te leczenie i objawy. Lęki mniejsze ale pojawiają się . Najgorsze jest te napięcie na ciele aż chwilami głowa mi lata. Najgorsze jak ktoś idzie w moją stronę a tego nie miałem kiedyś. Stoję przed przejściem i czekam na zielone i czuję jak sztywnieje mi kark,oddech jakby płytki i spięcie w karku i lekkie dygotanie głowy.Identycznie w kościele i w sklepie . Tak samo jak z kimś rozmawiam dłużej .Do nocy czuję mniejsze napięcie na sobie i te ściski w głowie ,a już minęły dwa miesiące . Robię coś w domu i czuję te jakby otępienie i dziwne uczuciei jakbym nie był sobą. Czy ciągnąć te leki dalej ???Na asertinie wytrzymałem cztery tygodnie przy dawce 50mg, trzy tygodnie na paroxetynie 10mg i dostałem takich ścisków w głowie że jakby mózg ktoś rąbał i odstawiłem je wtedy i ciągnąłem na hydroxyzinie i podkusiło mnie aby wejść w anafranil,później tianesal i dostałem takich lęków że w pale się nie mieści. Tylko pomyślałem o wyjściu z domu a darły mnie wymioty nawet jak wodę wypiłem. Takiego syfu sobie narobiłem . Na efevelonie Ubikacja ponownie i parę kropelek poleci. Nie mam pomysłu jak żyć .Może toś podpowie jak to widzi. Teraz od 10 dni mam escitalopram pierw w dawce 10mg i od 5dni jestem na dawce 20mg i rano i wieczór nam po 500 dekapinę chrono.Rano otępienie i dygotanie i nie wiem już sam co robić. A co jest z leków dobrze tolerowanych na lęki aby nie napędzać objawów somatycznych,tzn które zmniejszają napięcie. Chyba wenla i sci dają identyczne objawy

przez Black Dog 16 cze 2016, 03:59
cozicozicozi napisał(a):Black Dog, zejście z jakiej dawki? I jak długi trwało oraz jak długi braleś wenlę? Jesli mozna spytac ☺

Zacząłem w listopadzie zeszłego roku od 32,5mg stopniowe zwiększanie do dawki 225mg, potem trzy miechy na 225 .
Od końca maja, początku czerwca zmniejszanie do zera.

przez liptint 21 cze 2016, 16:00
225mg, 150mg, 75mg, 37,5 i tak zakończyłam moją historię. Żegnaj wenlo:papa:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Carica Milica 21 cze 2016, 16:08
Wystawię pomnik wenli. :uklon:
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Życie powstaje w uniesieniu i niszczeje w nudzie.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.

przez JERZY62 21 cze 2016, 17:25
Ja na wenli 37.5 mg miałem duże zaparcia a jak wy wytrzymujecie na dawce 225 mg, to są chyba mega zaparcia.
Burza w moich emocjach.

przez Carica Milica 21 cze 2016, 18:00
JERZY62, mnie nic takiego się nie przytrafiło. Poza górką nie mam żadnych skutków ubocznych po wenli. Hm...czy górka jest traktowana jako skutek uboczny? :P
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Życie powstaje w uniesieniu i niszczeje w nudzie.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.

przez takie tam 21 cze 2016, 19:43
Owszem, jest. Nawet zaznaczone jest, że może powodować euforię. Swoją drogą, równeż doświadczyłem jedynie tego o czym Carica Milica napisała.
takie tam

przez fobik123 22 cze 2016, 14:45
Co jest lepsze na nerwice natręctw paroksetyna czy wenla ? Wiem że są podobne jeśli chodzi o skuteczność w działaniu na fobie społeczną ale ciekawi mnie co lepsze na OCD. :bezradny: Aha i jakby ktoś wiedział co wypada lepiej na depresję paro czy wenla ? Obstawiam że wenla....
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Ricah 22 cze 2016, 15:09
Paro
Donepezil 5mg
Hupercyna A 400mcg
Selegilina 10mg
Cilostazol 100mg
Pregabalina doraźnie

przez agusiaww 22 cze 2016, 18:34
Ale mam odlotowe sny na wenli :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Grabarz666 22 cze 2016, 18:41
fobik123 napisał(a):Co jest lepsze na nerwice natręctw paroksetyna czy wenla ? Wiem że są podobne jeśli chodzi o skuteczność w działaniu na fobie społeczną ale ciekawi mnie co lepsze na OCD. :bezradny:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14624187
These results show that venlafaxine was equally effective to paroxetine in treating patients with OCD. Venlafaxine may be a useful therapy for obsessive-compulsive patients, but is not superior to SSRIs.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14624187
The results of the current study show that 42% of the nonresponders benefited from a crossover to the other SRI, and that paroxetine was more efficacious than venlafaxine in the treatment of nonresponders to a previous SRI trial. Switching SRIs in case of refractoriness may be considered a useful strategy for patients with OCD.

przez fobik123 22 cze 2016, 19:39
Czyli wenla nie jest tak skuteczna na OCD jak SSRI-paro.Ok już wszystko wiem,dziex :D
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez tizziano 23 cze 2016, 11:27
Brał ktoś z wenlowców pramolan? ;)

przez lew 23 cze 2016, 12:30
A se tak od czapy napiszę, że bardzo współczuję wszystkim na wenli w takie upalne dni jak ten dzisiejszy :yeah:
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Sortuj wg