WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 07 cze 2016, 11:22
ladywind, ja mam chora tarczyce i zawsze pytanie pada u psychiatry czy hormony w porzadku. Ogolnie przyjmuje sie ze te objawy moga wynikac jedne z drugich ale to musi byc obraz kliniczny czyli złe hormony tarczycy i usg.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez helloafrica 07 cze 2016, 21:36
Biorę Wenlafaksynę już jakiś czas, efekty są naprawdę mierne, tzn., jest trochę lepiej niż przed rozpoczęciem leczenia ale nie wiele. Najgorsze są skutki uboczne, to jest tragedia. Nie wiem czy dla tak marnych efektów jest sens nadal faszerować się psychotropami. Prawdopodobnie skutki uboczne będą narastać w miarę długości leczenia, organizm nie może pozostać obojętny na wieloletnie zażywanie chemii. Co zrobić nic nie zrobisz :bezradny:
helloafrica

przez Vengence 07 cze 2016, 23:22
helloafrica napisał(a):Biorę Wenlafaksynę już jakiś czas, efekty są naprawdę mierne, tzn., jest trochę lepiej niż przed rozpoczęciem leczenia ale nie wiele. Najgorsze są skutki uboczne, to jest tragedia. Nie wiem czy dla tak marnych efektów jest sens nadal faszerować się psychotropami. Prawdopodobnie skutki uboczne będą narastać w miarę długości leczenia, organizm nie może pozostać obojętny na wieloletnie zażywanie chemii. Co zrobić nic nie zrobisz :bezradny:

A ile czasu bierzesz ten lek i w jakiej dawcę, może dawka jest za mała, na tym leku większa dawka potrafi bardzo dużo zmienić, ogólnie jeżeli bierzesz długo powiedzmy 3 miesiące i skutki uboczne nadal występują, a już na pewno jeśli skutki uboczne przewyższają te pozytywne, to pozostaje to odstawiać, szkoda czasu, pieniędzy i paradoksalnie zdrowia. Osobiście oceniam wenlafaksyne trochę wyżej niż Ssri, ale ogólnie wenla to też nie jest jakaś rewelacja, no i odstawianie tego może porównać do kaca giganta+ jeszcze kilka skutków ubocznych, o ile kac trwa dzień, to tutaj umierasz 2-3 tygodnie, najgorsze to te kopnięcia prądem, wszystko boli jak po opiatach, no nie fajnie po prostu. :mrgreen: :roll:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez helloafrica 07 cze 2016, 23:41
Vengence,

100mg od kilku miesięcy, jeszcze nadal będę brał, bo coś tam działa ale jak skutki uboczne nie miną to będzie słabo. Jakie dawki są wskazane?
helloafrica

przez Vengence 08 cze 2016, 00:34
helloafrica napisał(a):Vengence,

100mg od kilku miesięcy, jeszcze nadal będę brał, bo coś tam działa ale jak skutki uboczne nie miną to będzie słabo. Jakie dawki są wskazane?
Ja bym zwiększył na 150-225mg i zobaczył powinno się poprawić, szczególnie napęd, choć nastrój również.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez jakub358 08 cze 2016, 04:43
Czy doustne antybiotyki na trądzik (doksycyklina) mają jakiś wpływ na działanie wenlafaksyny?
Wenlafaksyna [225mg] + Abilify [7,5mg] + Trittico [150mg] +
Chloroprotiksen [doraźnie] + czasami Lorafen, lub Haloperidon

przez tizziano 09 cze 2016, 09:55
Brał ktoś z kolegów, koleżanek Pramolan do Wenli?? czy to w ogóle komuś pomogło??

przez warning 09 cze 2016, 10:50
jakub358 napisał(a):Czy doustne antybiotyki na trądzik (doksycyklina) mają jakiś wpływ na działanie wenlafaksyny?

jakub358: Nie ma raczej negatywnych w skutkach interakcji między wenlą a doksycykliną.

przez kalikali1 09 cze 2016, 14:51
Wenla w dawce 300mg ma silniejsze działanie dopaminowe od 200mg sertraliny ?

przez jakub358 10 cze 2016, 08:59
Kupiłem z pewnych powodów nielegalnie w aptece większą ilość Faxoletu, niż było zapisane na recepcie. Ugadałem się z farmaceutką, że będę musiał donieść jej receptę, a jest to niemożliwe. Czy ona może wyciągnąć z tego powodu jakieś konsekwencje? Na recepcie były moje dane!

-- 10 cze 2016, 09:27 --

„Kto zabiera, w celu przywłaszczenia, środki odurzające, substancje psychotropowe, mleczko makowe lub słomę makową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” :papa:
Wenlafaksyna [225mg] + Abilify [7,5mg] + Trittico [150mg] +
Chloroprotiksen [doraźnie] + czasami Lorafen, lub Haloperidon

przez Blackenfiel 11 cze 2016, 08:40
Od roku biore ten lek w dawce 150mg. Niestety mam wrazenie, ze przestaje dzialac. Bralem go w tej dawce rowniez 3 lata temu. Chcialbym zwiekszyc dawke. Wlasnie 3 lata temu kombinowalem na wlasna reke i zwiekszylem do 225mg, ale juz pierwszego dnia bylo gorzej, bo emocje zostaly zablokowane calkowicie... Niestety teraz chyba czeka mnie mimo wszystko zwiekszenie do 225, poniewaz depresja nasila sie coraz bardziej, do tego stopnia, ze zawalilem studia.
Czy to mozliwe ze dawka 150 przestaje powoli dzialac? Po roku brania? W zadadzie bylo calkiem ok, ale mimo iz jestem abstynentem, w ostatnim czasie (nie wiedziec czemu) zdarzalo mi sie troche alkoholowo przesadzic, no i od tego czasu jest gorzej, duzo gorzej... Zbieg okolicznosci czy faktyczna przyczyna oslabienia dzialania leku w dawce 150? Bede wdzieczny za kazda odpowiedz. Pozdrawiam

-- 11 cze 2016, 09:11 --

Mam tez Kvetaplex XR 200mg. Kiedys nawet stabilizowal nastroj. Jakos tam przeciwdepresyjnie dzialal, dosc nietypowo. Nie podnosil nastroju ale tez nie czulem jakiegos wiekszego przygnebienia generalnie.

przez fobik123 11 cze 2016, 09:35
Co będzie lepsze na anhedonie i depresję atypową.Wenla czy serta ? Co ma silniejsze działanie dopaminowe ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Grabarz666 11 cze 2016, 10:59
fobik123 napisał(a):Co ma silniejsze działanie dopaminowe ?

Sertralina w wysokich dawkach, powyżej 100 mg.

przez warning 11 cze 2016, 12:05
Blackenfiel napisał(a):Czy to mozliwe ze dawka 150 przestaje powoli dzialac? Po roku brania?

Tak, jak najbardziej, wiele osób tego doświadcza. Zwiększ dawkę do 225 (stopniowo, najlepiej co 37,5) - choć nie ma pewności, że zwiększenie pomoże.
Co to znaczy "zawaliłem studia"? Napisz coś więcej. Dziś trudno jest wylecieć ze studiów, są warunki, komisy, grupy pościgowe...

Sortuj wg