WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez huśtawka 02 cze 2016, 09:49
Czy Wenla działa na was bardziej aktywizująco niż Sertralina?Pytam,bo przez kilka miesięcy byłam na Sercie,nastrój niby niezły,ale zero motywacji i aktywności- całymi dniami bym tylko leżała i spała,by coś zrobić w domu(gotowanie,sprzątanie) to potrzebny mi duuuży wysiłek,a i tak robię wszystko na odwal się i byle szybciej by znów móc się położyć.W pracy to tylko udaję że pracuję,bo też mi się niczego nie chcę.Dramat jakiś...Teraz od kilku dni zaczęłam brać Wenle i gorąco wierzę że mnie jakoś uaktywni :bezradny:
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez cytrynka84 02 cze 2016, 10:29
Sertra mnie o wiele bardziej aktywizowala niż Wenla. Najlepsza na aktywizację jest fluoxetyna.

-- 02 cze 2016, 15:02 --

Zwiększyłam dawkę i czuje się rozdygotana wewnętrznie.O dziwo lepiej spałam w nocy i nie wiem czy łączyć to ze zmianą dawki.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez olcha 03 cze 2016, 13:20
Wenlafaksyna wyciągnęła mnie z cięzkiej depresji i postawiła na nogi, niestety zawyżając nastrój do hipomanii, ale z czasem się uspokoiło, dodano stabiliatory etc.

HELP! Biorę od tamtej pory 150mg, było świetnie, jednak w ciągu paru miesięcy mój nastrój się pogarszał, mam średnią depresję, a teraz zmierzam ku ciężkiej - co robić, jak zapobiec? Prosić o zwiększenie? Pomocy! Mam CHAD.
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 03 cze 2016, 14:16
olcha napisał(a):Wenlafaksyna wyciągnęła mnie z cięzkiej depresji i postawiła na nogi, niestety zawyżając nastrój do hipomanii, ale z czasem się uspokoiło, dodano stabiliatory etc.

HELP! Biorę od tamtej pory 150mg, było świetnie, jednak w ciągu paru miesięcy mój nastrój się pogarszał, mam średnią depresję, a teraz zmierzam ku ciężkiej - co robić, jak zapobiec? Prosić o zwiększenie? Pomocy! Mam CHAD.
I niby jak mamy ci pomóc?. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez olcha 03 cze 2016, 14:18
Można, dla przykładu, odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytania.
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez fobik123 03 cze 2016, 14:20
olcha, A jak ci pomaga wenla na OCD ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Vengence 03 cze 2016, 14:26
olcha napisał(a):Można, dla przykładu, odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytania.
Skoro lek przestaje działać to jaką chcesz odpowiedz? :P , można spróbować zwiększyć, ale to grozi ci manią, bo im wyższa dawka tym wenla działa mocniej na noradrenaline i dopamine, idz do lekarza i niech on coś zrobi, my tu nic nie wskóramy.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agusiaww 03 cze 2016, 17:43
Ludzie ciagle te same pytania. Czy wenla zadziała, jak ktos brał z sertra, paro to czy zadziała, a skad ktos ma tu to wiedziec. Na jednych zadziała na drugich nie zadziała. Próbujcie jak sie uda to dobrze jak nie, to dalej szukac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Carica Milica 03 cze 2016, 18:13
olcha, chyba tylko pozostaje Ci udanie się do lekarza.
Też biorę wenlę przy chadzie i właśnie mnie wyciąga z depresji.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez szaraczek 04 cze 2016, 06:31
Cześć wszystkim. Pragnę podzielić się ze wszystkimi wesołą nowiną. Otóż wczorajszy dzień okazał się być dla mnie przełomowym w dotychczasowej walce z depresją, nerwicą i fobią społeczną. Wenlafaksyna zaskoczyła. Aż nie mogę w to uwierzyć. Znowu jak kiedyś musiałem czekać na to około 6 miesięcy. I znowu stało się to niemal z dnia na dzień. Przypomnę, że kurację rozpocząłem 6 stycznia.
Odczuwam wyraźne działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne i - co ciekawe - przeciwbólowe. Wenlafaksyna jest najlepszym lekiem na nerwicę i depresję.
Moim zdaniem to bardzo dziwne, że wenlafaksyna nie zaskoczyła u mnie podczas drugiej kuracji. Chyba rzeczywiście musi być coś nie tak z jej zamiennikami choć nie jestem pewny do końca czy to w tym tkwi problem bo podczas drugiej kuracji nią - kiedy nie zaskoczyła - leczyłem się Prefaxine - a teraz w czasie trzeciej kuracji, jest to Efectin 150mg + Efevelon 37,5 mg. Wczorajszy dzień był pierwszym od baaaaaaardzo długiego czasu bez lęków. Mam nadzieję, że teraz depresja i nerwica już za mną. I co napiszą teraz Ci, którzy uważają, że wenlafaksyna nie ma prawa zaskoczyć dopiero po 6 miesiącach? Jak widać na moim przykładzie jak najbardziej ma prawo. Moja cierpliwość zaczyna powoli przynosić rezultaty :smile: Nie powiem, że nie odczuwam paru skutków ubocznych, ale są one niezbyt uciążliwe. Są to: nudności, suchość w jamie ustnej i zwiększona potliwość. Jednak za brak lęków jestem w stanie to zaakceptować.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Grabarz666 04 cze 2016, 10:16
Ktoś tutaj pytał się o skuteczność leków w dystymii (temat artykułu: Aptekarze i hurtownicy - T. Szafrański):

http://www.psychiatraonline.com/wp-content/uploads/2014/12/PSYCHIATRA_4_eBOOK_COVERED.pdf

Obrazek

przez ladywind 04 cze 2016, 10:20
Tak ja pytałam , dzięki Grabarz666

Nigdy nie brałam moklo, a tu wychodzi, że jest on skutecznym lekiem na dystymie.
Ostatnio edytowano 04 cze 2016, 10:26 przez ladywind, łącznie edytowano 1 raz

przez Grabarz666 04 cze 2016, 10:23
ladywind napisał(a):Tak ja pytałam , dzięki Grabarz666

Proszę.
Dla zainteresowanych lektura dodatkowa:

https://journals.viamedica.pl/psychiatria/article/viewFile/29230/23988

przez Lord Kapucyn 04 cze 2016, 11:03
Potwierdza to poniekąd znamiona atypowości mojej depresji albo dystymię (bo i taka diagnoza była), gdyż konwencjonalnymi lekami które przyniosły mi największą ulgę w symptomach depresyjnych był właśnie moklobemid i amisulpryd. ALCAR brałem w charakterze supli, ale nie odnotowałem takiego efektu, prawdopodobnie brałem zbyt małą dawkę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg